• BIST 100

  10991,60%-0,88
 • DOLAR

  32,85% 0,01
 • EURO

  35,67% -0,01
 • GRAM ALTIN

  2555,59% 0,42
 • Ç. ALTIN

  4137,74% 0,14

TikTok'ta Daha Fazla Beğeni Almanın 10 Yolu

TikTok'ta Daha Fazla Beğeni Almanın 10 Yolu

TANITIM 30.05.2024 09:52:00
TikTok

2015 yılında piyasaya sunulan video içerik uygulaması olan TikTok, hızla diğer sosyal medya platformlarından ayrışmayı başardı ve 2023'de en fazla kişiye hitap eden uygulama olarak karşımıza çıktı. Bu kadar geniş bir kitleye ulaşmasının temel sebeplerinden bir tanesi kısa video özelliği barındırması ve mükemmel bir algoritmaya sahip olmasıdır. Algoritma sizin istediğiniz ve ilgilendiğiniz içerikleri özenle karşınıza getirmekte ve sizin TikTok'ta canlı kalmanızı sağlamaktadır.

Ancak bu algoritmada yer edinebilmek ve geniş bir kitleye sahip olabilmek için düzenli olarak içerik yüklemek, TikTok beğeni sayınızı arttırmak ve bunların yanı sıra hesabınızın ilgi çekici bir görünümde olmasını sağlamalısınız. Tabi bunları yapmak ise basit sanıldığı kadar basit değil, hele kullanıcı sayısının bu kadar fazla olduğu bir ortamda kendinizi tanıtabilmek kolay olmayacaktır.

İlk olarak en bilinen adımları atmanız hesabınız için faydalı olacaktır. Bu adımları aşağıda paylaşacağız. Ek olarak hesabınızı büyütürken tıkandığınız bazı noktalar olacaktır. Mesela bir ay TikTok beğeni sayısı size az gözükebilir. Bu kısımda korkmanıza gerek yok çünkü sosyal medya platformlarında daha fazla kişiye hitap etmek ve daha fazla beğeni almak her ay düzeni bir şekilde gitmeyebilir bu normaldir. Bu kısımda TikTok beğeni satın al SubsBoost web sitesinde seçeneğini deneyerek etkili bir şekilde hesabınızı yeniden popüler hale getirebilirsiniz.

TikTok Beğeni Sayınızı Arttırmak İçin Çeşitli Yöntemler

Daha Fazla TikTok Beğeni için Hesabınızı Düzenleyin

 • İlk olarak kullanıcı adınızı oluşturmalısınız. Ve bu kullanıcı adını oluştururken anlamlı isimler oluşturduğunuzan emin olun. Çünkü yeni bir kullanıcı sayfanıza girdiğinde ilk olarak kullanıcı adınıza bakacaktır. Kullanıcının anlamlandıramadığı bir isim sizin kullanıcı kaybettiğiniz anlamına gelir. Bu yüzden kullanıcı adınız basit, sade ve anlaşılır olmalıdır.
 • İkinci olarak TikTok hesabınıza yüksek çözünürlüklü bir profil fotoğrafı eklemelisiniz. Kullanıcı adından sonra dikkat çeken bir diğer önemli tokta profil fotoğrafınızdır. Geniş bir kitleye sahip olabilmek için doğrudran bu faktörleri değerlendirmeniz gerekecektir. Tek yapmanız gereken yüksek çözünürlüklü fotoğrafınızı yapay zeka yardımıyla daha ilgi çekici bir hale getirmek!
 • TikTok hesabında diğer sosyal medya platformlarından aldığınız profil linklerinizi de paylaşabilirsiniz. TikTok hesabınız vasıtasıyla diğer hesaplarınıza link vermeniz dahilinde bazı kullanıcıları elde tutma ihtimalniz de artacaktır.

Trendleri Takip Edin

TikTok yeni nesil bir sosyal medya platformu olarak da bilinmektedir. Dolayısıyla Tiktokta belirli bir konuda sabit kalmaktansa daha farklı içerikler oluşturmak ve bunları farklı anlatımlarla süslemek TikTok beğeni sayınızı arttırma yolunda size yardımcı olabilir. Kullanıcıların çoğunun gençlerden oluştuğu bu platformda beğeni elde etmek için sürekli yeni içerikler, yeni konular bulmalısınız. Alışılmadık tarzda anlatımlar ile bu içeriklerinizi süsleyerek hesabınızı zenginleştirin. Unutmayın trendleri takip etmeyen bir TikTok fenomeni zamanla binlerce içerik üreticisi arasında kaybolmaya mahkumdur.

Tiktok'ta kaliteli içerik ürettiğinizden olduğundan emin olun

 • Videolarınızı üretirken popüler olan her şeyi dikkate almalısınız. Son zamanlarda çokça dinlenen şarkılar da buna dahildir. Son zamanlarda internet üzerinden sıkça karşılaştığınız yeni çıkmış bir parçayı video arka planınıza eklemek Tiktok beğeni sayınızı arttırmak için önemli bir adım olacaktır.
 • Video açıklamalarınıza hasthag ekleyerek kullanıcı alanınızı genişletmeyi deneyin: TikTok'ta bunu yapanı çok görmüşsünüzdür. Ancak hasthag ekleme işini özenli yapmalısınız. Video içeriğinizle uygun ve aklınıza gelen kelimeleri not alın. Bu kelimelerin arama motorlarında ne denli aratıldığını araştırın. Eğer bu kelimeler son zamanlarda sıkça aratılmışsa hasthag'inizde bu kelimeleri dahil edebilirsiniz.
 • Profesyonel bir video içerik üreticisi olmak için ekipmanlarınızın da kaliteli olması gerekir. Videolarınızın yeterli ışık alması için ek aydınlatma sistemlerinin de bulunması bir artı olacaktır. Bu sistemlere harcayacağınız paraların ne kadar yüksek olduğunu düşünebilirsiniz. Ama düşük ücretlerle basit bir altyapı kurabilirsiniz.
 • Ürettiğiniz içerikleri önerilen saatte paylaşmadığınız takdirde emeklerinizin nerdeyse yarısı boşa gitmiş olacaktır. Her hesabın belirli saatlerde kullanıcı sayısı değişmektedir. Bu sizin sektörünüze bağlı olarak değişmekle beraber kullanıcılarınızın işleriyle de alakalıdır. Eğlenceli videolar üzerine video ürettiğinizi varsayalım. Bu içerikler Türkiye'de akşam civarları daha fazla izlenmektedir. İşte siz de ürettiğiniz içerikleri bu belirli saatlerde paylaşmalısınız ki kullanıcılarınızın büyük bir çoğunluğu içeriklerinizi görebilsin.

Kendinizi Tanıtın

 • TikTok'ta daha fazla beğeni almak için düzenli olarak hesabınızın reklamını da yapmanız gerekecektir ürettiğiniz içeriklerinizin yanında bu içeriklerinizin pazarlanması da gerekir. Bu kısımda ise diğer sosyal medya uygulamalarından veya direkt olarak TikTok üzerinden iletişime geçtiğiniz insanlarla onlara birbirinizin hesabını tanıtarak TikTok'ta daha beğeni alacağını söyleyin ve anlaşmaya çalışın.

Hedef Kitlenizi Belirleyin

TikToğun ekran sürelerimizi arttırmasından bu yana TikTok içerik üreticileri bize daha fazla içerik gösterebilmek için bir çok taktik uyguluyor. Kuşkusuz bu süreçte en önemli adımlardan bir tanesi hedef kitlesinin çok iyi bir şekilde tespit edilmesidir. Ürettiğiniz içeriklerden bir haber olan bir hedef kitlesine sahip olmanız durumunda içerikleriniz ne kadar ilgi çekici olursa olsun beğeni sayısı artmayacaktır. Dolayısıyla seçtiğiniz içeriklerin kullanıcılarınız tarafından beğenileceğinden emin olmanın yanında hedef kitlenizin sizin kanalınınız için doğru olduğundan emin olmalısınız. Reklamlarla veya diğer yöntemlerle elde ettiğiniz kullanıcıların hedef kitlenizle uyumlu olması son derece önemlidir.

Videolarınızda Orijinal Olun

YouTube üzerinden gelen bu stil son yıllarda TikTok sektörüne atılan yeni üreticilerin en sık tercih ettiği bir yanılsama. Nedir bu? Kişiliklerini çok farklı bir şekilde sosyal medyada gösteren insanların bir süre sonra asıl kişiliklerini göstermeleri sonrası kullanıcılarını hayrete düşürmesinden bahsediyoruz.

TikTok'ta yeniyseniz ve aklınıza ben ne yaparsam sevilirim gibi sorular geldiğinde yapmamanız gereken en büyük hata farklı bir kişiliğe bürünüp içeriklerinizi sunmaktır. Çünkü eninde sonunda asıl siz ortaya çıkacak ve önceden elde ettiğiniz takipçi ve beğeniler yavaşlayacaktır. Dolayısıyla video üretirken veya canlı yayınlarınızda orijinal olmaya çalışın. İçinizden geldiği gibi davranın ve kullanıcıların sempatik içerik üreticilerini çokça tercih ettiğini unutmayın.

TikTok Influencer’larını Takip Edin

TikTok'ta baaşarı elde etmek için yapılması gerken bir diğer şey ise sizin alanınızdaki Influencer'ların son zamanlarda neler yaptığını bilmektir. Sizin alanınızdaki Influencer'lerin de sizle aynı amacı var daha fazla beğeni elde etmek. Ayrıca bu kişiler kesinlikle piyasayı yakından takip ediyorlar ki etmek zorundalar. Siz de bu fırsattan istifade ederek belirli ölçüde onlardan yardım alabilirsiniz.

Bu arada başka kanalalardan bilgi alırken asla içerik çalmamalısınız.. Size ilham olabilecek bir sürü içerik var, bu içeriklerden bazılarına göz atarak ne gibi içeirkler üretmeniz gerektiği hakkında bilgi elde etmeniz yeteli olacaktır. İçerik çalmak illegal olmakla beraber size bir karı olmayan bir süreç olacaktır. Çünkü zaten o alanda tanınmış bir kişinin içeriğini kanalınızda bulundurmanız TikTok tarafından da anlaşılacaktır.

İstikrarlı bir şekilde ilerlemeye çalışın

Daha fazla TikTok beğenisi için size bağlı kullanıcıların olması son derece önemlidir. Sadık kullanıcılarınızın sizin ne zaman ve hangi türlerde içerik paylaşıtığınızı bilmesi gerekir. Her gün günün aynı saatlerinde paylaşım yapmaya çalışın ve bunu aksatmadan yaptığınızdan emin olun. Çünkü düzensiz bir kanal kullanıcılar tarafından pek tercih edilmemektedir. Bunun başlıca sebebi kullanıcıların sevdiği kanalları sürekli takip etme eğiliminde olmasıdır. Belirli bir paylaşım düzeniniz olması toktok'ta daha fazla beğeni elde etmeniz için gereki olan temelleri hazırlayacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yönetimini İyi Yapın

Sosyal medya hesaplarınızı yönetirken bir strateji seçmelisiniz ve bu stratejiyi sürekli uygulamalısınız. Planınızda olası bir değişiklik yapmanız durumunda yeni stratejinizin de sürekli bir şekilde uygulanmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca takipçilerinizle etkileşime geçmeli ve takipçilerinizin yorumlarını tek tek okumaya çalışıp bunu onlara göstermelisiniz. Çünkü takipçilerinizin sizin onların mesajlarını okuduğunuzu öğrendiğinde kendilerini değerli hissedeceklerdir.

İnternet üzerinde kullanılan bir sürü analiz aracı bulunmaktadır. Bu araçların arasında TikTok'un sunduğu analiz araçları da bulunmaktadır ki bu sistemler TikTok tarafından üretildiği için algoritmayı daha iyi tanımakta ve sizin için en iyi olanı bulup gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla TikTok daha fazla beğeni elde etmek için düzenli olarak bu analiz araçlarını kullanın.

TikTok Algoritmasını Tanıyın

TikTok'ta başarı elde ederek beğeni ve takipçi sayısını arttırmak için yapılması gereken bir diğer şey ise tabiki TikTok algoritmasını anlamak ve algoritma spekülasyonu yapabilmektir. Bunu yapabilmek için ise üst kısımda bahsettiğimiz gibi analiz yöntemleri bulunmaktadır. İşte bu analiz yöntemlerinden size uygun olanı seçip analiz aşamasına geçmelisiniz. Seçtiğiniz analiz araçları içeriğinizin nasıl etkileşimde bulunduğuna dair kritik bilgiler sunar ve bu da TikTok etkileşimini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Bu sayede kullanıcılarınıza nasıl bir yaklaşım sergileyebileceğinizi anlayabilirsiniz.

Algoritmanın asıl amacı kullanıcıların son zamanlarda takip ettiği veya beğendiği içeriklere benzer içerikleri kullanıcıların ana sayfasına düşürmektir. Bunu ise kullanıcıların TikTok erkan sürelerinin yükselmesini istedikleri için yaptığını biliyoruz. Kullanıcıların tercihlerine ve davranışlarına dayanarak, algoritma her kullanıcıya ilgi çekebilecek içerikleri sunmaya çalışır. Bu kısımda ise algoritmanın hangi faktörlere göre önerme yaptığı bir çok seçenek bakımından değişkenlik gösterir.

Mesela video izleme süresi, etkileşimler ve içeriğin kalitesi gibi faktörler, algoritmanın içerikleri ne şekilde belirleyebilir. Hashtaglerin ve açıklamaların doğru kullanımı da içeriğinizin algoritmada yer edinmesini sağlayabilir.

Takipçilerinizin Önerilerini Dinleyin

Bir diğer takip edilmesi gereken konu ise kullanıcıların içeriğini takip etmektir. Kullanıcıların içeriklerini takip ederek birçok fikir elde edebilirsiniz mesela: yaratıcı fikirler ve ilginç konseptler. Kullanıcı tarafından üretilen içerikleri kendi gönderilerinizde kullanarak daha fazla beğeni kazanabilirsiniz.

Kullanıcıların oluşturduğu içeriği yeniden paylaşmak veya ona dayalı olarak kendi yorumlarınızı eklemek, içerik üretirken eski verimi alamadığınız zamanlarda çok kullanışlı bir seçenek olacaktır. Bu sayede şuan neler popüler veya neler üretmeliyim gibi sorulara ara verip takipçilerinizin içeriklerinden bu soruları cevaplayabileceksiniz.

Dolayısıla hem takip ettiğininiz fenomenlerin hemde takipçilerinizin içeriklerine göz atmak size vakit kaybı değil beğeni kazancı olarak yansıyacaktır. Ve bu stratejilerin çoğu TikTok kullanıcısı tarafından uygulanmıyor oluşu sizi bir adım daha öne çıkaracaktır.

TikTok için SubsBoost üzerinden beğeni satın alın

Makalemizde temel olarak TikTok'ta daha fazla beğeni almanın yollarını size anlatmaya çalıştık. Bu süreçte bir çok zorlukla karşılaşacaksınız ama önemi olan bu zorluklarda yılmayıp düzeni bir şekilde en başta seçtiğiniz stratejiyi uygulamalısınız. Emin olun bir süre sonra istediğiniz kanala sahip olacaksınız.

Bazen SubsBoost müşterileri bu sürenin fazla olduğunu yani kanallarını daha hızlı bir şekilde büyütmek için ne yapmaları gerektiğini sormaktadır. Bu kısımda ise SubsBoost üzerinden TikTok beğeni satın alma seçeneği devreye girmektedir. Eğer siz de bu süreçte size yardımcı olabilecek bir el arıyorsanız siteyi ziyeret edin ve birbirinden farklı paketlerle hesabınızı büyütün!

 


Anahtar Kelimeler: TikTok' Fazla Beğeni Almanın

20 Yaş Diş Sorunu Neden Olur? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaymakam Kahraman, Kur’an Kurslarını Ziyaret Etti

KALSİAD Başkanı Yasin Burak Arslan: Uygulamalı Eğitim Sanayi İçin Kritik

Plaj Arabası: Plaj Günleriniz İçin Neden Olmazsa Olmaz?

Anamur Kültür ve Muz Festibali Deniz’in bu selfisi ile son buldu

Türkiye’nin En Uzun Yelken Yarışı: Emirgan’dan Göcek’e

Mithat Ünal'ın Objektifinden Dolunay ve Sokak Lambasının Muhteşem Ahengi

Yıldız Sporcular, Türk ve KKTC Bayrağını İki Cumhurbaşkanına Teslim Etti

Plaj Arabası: Plaj Günleriniz İçin Neden Olmazsa Olmaz?

Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu: 3 Şüpheli Yakalandı

Mersin’de ‘Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yılı Kutlandı

Ayşe’nin Tatile Çıkışının 50. Yıldönümünde Anamur İskelesi, ikmal noktası oldu

Anamur 16. Kültür ve Muz Festivali ile Coşuyor

Ödüllü Yazar ve Şair Betül Fırat’ın 9. Eseri “Şair Rıhtımında Şiirler” Raflarda!

Anamur’un Yeni Cumhuriyet Başsavcısı Tanju Çatlı Göreve Başladı

Yıldızlar Bayrağımızı 4. Kez Kulaçlarıyla Kıbrıs’a Taşıyor

Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesinde Medya ve İletişim Okumaları Başladı

Anamur’da ORKÖY Kredisi ile Üreticilere Traktör Desteği

Bayrağımızı KKTC’ye Götürecek Yıldızlardan Kaymakam Bozdemir’e Nezaket Ziyareti

Kaymakamı Bozdemir, LGS Birincisi İlkim Duru'yu Makamında Ağırladı

Ergenlikte Yalnızlık Psikolojiyi Olumsuz Yönde Etkileyebiliyor.

Çocuklar da Kalp Çarpıntısına Dikkat!

Son 53 Yılın En Sıcak Yazını Yaşıyoruz

Yaşam Ayavefe ve Psikolojik Sağlık: Modern Dünyada Stres Yönetimi Yöntemleri

Kaymakam 15 Temmuz Şehidi İle İlgili Anısını Anlatırken Kendini Zor Tuttu

Yaşam Ayavefe’nin İnovasyonlarıyla Biyoteknoloji: Sağlıkta Devrim Yaratan Gelişmeler

Kaymakam BOZDEMİR’den 15 Temmuz Milletimizin Zaferi Yıl Dönümü Mesajı

Uzman Diyetisyen Didem Yıldız Küçük'ten Gıda Zehirlenmesi ile ilgili Çarpıcı Bilgiler

Jandarmanın Uyuşturucu Madde Operasyonunda  4 Şüpheli Yakalandı

Genç’ten 15 Temmuz Milli Birlik Günü Mesajı paylaştı

Yükleniyor

20 Yaş Diş Sorunu Neden Olur? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaymakam Kahraman, Kur’an Kurslarını Ziyaret Etti

KALSİAD Başkanı Yasin Burak Arslan: Uygulamalı Eğitim Sanayi İçin Kritik

Anamur Kültür ve Muz Festibali Deniz’in bu selfisi ile son buldu

Yıldız Sporcular, Türk ve KKTC Bayrağını İki Cumhurbaşkanına Teslim Etti

Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu: 3 Şüpheli Yakalandı

Mersin’de ‘Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yılı Kutlandı

Ayşe’nin Tatile Çıkışının 50. Yıldönümünde Anamur İskelesi, ikmal noktası oldu

Anamur 16. Kültür ve Muz Festivali ile Coşuyor

Ödüllü Yazar ve Şair Betül Fırat’ın 9. Eseri “Şair Rıhtımında Şiirler” Raflarda!

Anamur Belediye Seçim Sonuçları

Durmuş Deniz Kimdir?

Durmuş Deniz'den Tıp Bayramı Mesajı

Başkan Tarhan: “Kazanacağım ve CHP’ye döneceğim”

İyi  Parti Anamur’da Tam Kadro Sahada

Kılınç Bahçelievlerde Böyle Karşılandı

Muhtar Adayı Muharrem Garip: 'Kalınören Değişim İstiyor'

CHP'nin Başkan Adayı Durmuş Deniz Örene Böyle Teşekkür Etti

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ GÜLCAN KIŞ: TRT, AKP’NİN PROPAGANDA ARACINA DÖNDÜ

SERDAR SOYDAN ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Türkiye’nin En Uzun Yelken Yarışı: Emirgan’dan Göcek’e

Yıldızlar Bayrağımızı 4. Kez Kulaçlarıyla Kıbrıs’a Taşıyor

Anamur Belediyespor’u Profesynel Ligte Görmek İstiyoruz

Türkiye Hollanda 2024 Çeyrek Final Maçı Canlı

Avrupa Basketbolunun Hükümdarları

Türk Milli Takımı 11 Haziran'da Deister tepelik bölgesinin eteklerinde kamp kuruyor

Euro 2024 Türkiye Haberleri

Anamur İdman Yurdu’ndan Başkan Deniz’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Göztepe, Sezonu İkinci Sırada Tamamladı: Lig Sonuçları Değerlendirildi

Hull City, Zorlu Deplasmandan 3 Puanla Döndü

Kızılcık Şerbeti'nde Büyük Ayrılıklar ve Gerilim Dolu Yeni Bölümler

Kızılcık Şerbetinde bu Hafta Neler Oldu?

Kızıl Goncalardan Ortalık Toz Duman Meryem’e Ağır Suçlama

Sare Ayça Anamur’un Gururu Oldu

Askan Mühendislik Makina: Güvenilir Çözümler, Dayanıklı Malzemeler

Lara Di Lara’nın Dördüncü Albümü “Eskisi Gibi Değil” Çıktı!

ETS’de Yaza Özel Fırsatlar Devam Ediyor!

Yenişehir Belediyesi, Dünya Barış Günü’nde Sadık Gürbüz’ü Mersinlilerle buluşturacak

Başarılı Sanatçı Ersin Güloğlu yepyeni şarkısı Yalan Değil yayında!

İbrahim Tatlıses, Gülben Ergen Aynı Sahnede

Sosyal Sorumluluk ve Toplum Hizmetleri: Yaşam Ayavefe'nin Desteklediği Projeler

Anamur'da Miniklerin Mezuniyet Sevinci: Yıl Sonu Etkinliği Coşkuyla Kutlandı

Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulunda Erasmus Hareketliliği Devam Ediyor

EKPSS, Sonuçları 23 Mayısta Açıklanacak

Jandarmadan Öğrencilere Siber Farkındalık Eğitimi

Prof. Dr. Hasan Yıldırım Anamur Ters Laleyi Bilim Dünyasına Tanıttı

Üniversite Soruları Nasıl Hazırlanır?

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş: ‘Eğitim Sadece Sınıfta Değil Sahada da Olur’

Çözüm Okulları Eğitimde Global Dünya’nın Kapılarını Aralıyor

Başkan Kılınç'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16