TÜM OLUMSUZLUKLAR ARASINDA
TÜM OLUMSUZLUKLAR ARASINDA
Tarih: 1.7.2014 09:47:47 / 1137okunma / yorum
Mustafa KAYA

TÜM OLUMSUZLUKLAR ARASINDA BAŞARILI BİR BAŞKAN

                             (BURHANETTİN KOCAMAZ)

      Dört dönemden beri Tarsusluların sevgisini kazanmış, gönül almasını bilen bir kişilik, tarafsız hizmetleri ile bir şehir büyüklüğündeki Tarsusluların gönlüne girmiş, saygı ve sevgi dolu bir değer, kendi deyimi ile PKK’nın çıkabileceği bütün delikleri kapatmış, 1994’ten beri TARSUS’ta Belediye başkanlığı yapan, isimli iki şiir kitabı olan BURHANETTİN KOCAMAZ 8 Ocak 2013 günü Anamur ‘a geldi.

           BURHANETTİN KOCAMAZ yıllardır Tarsus’ta bayrağımızın en yüksek semalarda dalgalanmasını,Türklüğün, Müslümanlığın, milliyetçiliğin, vatan sevgisinin en mükemmelini yaşaması ve yaşatmasını en iyi bilen, en iyi beceren ve en iyi uygulayan başarılı bir Başkandır.Onu bu güne kadar görmemiştim ama tüm Tarsusluların gönlünü almış olduğunu da duyuyordum. Anamur Belediye toplantı salonundaki konuşmalarını dinleyince: Saygıda kusursuz, sevgide özürsüz tam  bilgili bir kişi olduğu her hal ve konuşmalarından belliydi.

    Hepimizin bildiği gibi Tarsus Anadolu’daki bir çok ilimizden büyük bir ilçe olup sayın BURHANETTİN KOCAMAZ  gelmeden önce tüm yolsuzlukların, soygunların, kavgaşarlıkların, hırsızlıkların, düşünce kavgalarının cirit attığı bir ilçe olarak bilinirdi.

     Tarsus,Adana ve Mersin’in arasında kalmış bir yer olmasına rağmen  özelikle Mersin ilimizde Bayrağımız PKK tarafından yakılırken,polis arabası taşlanırken, sokaklar bölücüler tarafından kurtarılmış bölge ilan edilirken, sokaklara çıkmaktan korkulurken TARSUS’ta bu değerli Başkanın geldiğinden buyana insan odaklı ve başarılı çalışmaları sayesinde hiçbir huzursuzluk olmamıştır. Halbuki Tarsus doğudan çok da göç alan bir ilçemizdir.Bu haliyle aynı Mersin gibi  PKK’nın cirit attığı bir yer olabilirdi .Fakat Sayın Başkan PKK’nın çıkabileceği bütün yolları sevgi ile, çalışkanlık ile, gönül alma ile, insanı kazanma yolları ile kapattığı için hepimizin gördüğü gibi hiçbir olayın olmadığı tam yaşanacak huzurlu bir ilçedir.

     1994 yılında  M H P’den Belediye Başkanı olan BURHANETTİN KOCAMAZ insana verdiği sevgi ve saygı, gençliğe verdiği değer, halka hizmet Hakk’a hizmet anlayışı ile yaptığı çalışmalar… Doğulu-Batılı, yerli- yabancı tüm Tarsusluların gönlünde taht kurmuş, “BURHANETTİN BABA” lâkabını almış bir Başkandır.  

Öyle ki : 1994 yılında kazanmış olduğu belediye başkanlığını 1999,2004,2009 seçimlerinde karşısındaki adaya iki kat fark atarak  yenilemiştir.

    Türkiye Tarihi Kentler  Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği, Çukurova Belediyeler Birliği, İnanç Turizmi Belediyeler Birliği kurucu üyesi olan BURHANETTİN KOCAMAZ, Türkiye Tarihi Kentler Birliği kuruluşundan, Mersin Valiliğinden, Türk Dünyası Kültür  Sanat Vakfından ve daha bir çok kurum  ve kuruluşlardan başarı ödülleri almıştır. Bunların içerisinde de en önemlisi NUSRET MAYIN Gemisini  Tarsus’a ve Milletimize kazandırması ile almış olduğu “TÜRK DÜNYASI ÖZEL HİZMET” ödülü olsa gerek.

 

     Başkan BURHANETTİN KOCAMAZ’ın ödülleri ve  çalışkanlığının yanında herkesin dikkatini çeken  bir başka yönü  de 1915 yılında Çanakkale Boğazına  sadece elde olan 26 mayını gece karanlığında Boğazın sularına döşeyerek  savaşı  tarafımıza çeviren  EMEKLİ NUSRET MAYIN  Gemisini çürümekten,yok olup gitmekten kurtararak TARSUS’a ve Türk Milletine kazandırmasıdır.

     Anamur’a geldiği zaman Anamur Belediyesi Toplantı Salonunda kendisine tarafımdan:Seksenin üzerinde belediye  başkanı ve Vali, 550 Milletvekili, 25-30 civarında Bakan, çok zengin iş adamları, Turizm ve Kültür Bakanları varken bu gemiyi Tarsus’a nasıl kazandırdınız? Yok olup gitmesini nasıl önlediniz? Soruma karşılık vermiş olduğu cevabı bizzat kendisinden dinleyelim.

     diyerek sözlerine son verdi

     Bu anlatımın üzerine hiçbir diyecek kalmıyor ama ne diyelim ki: Sayın Başkanım, inşallah siz Mersinlilere, Mersinliler de size sahip çıkar, Mersinin tüm bölgelerini gelişmiş bir Tarsus yaparsınız.

     BAŞARILAR SİZİNLE OLSUN.                                                                                                   

                                                                            MUSTAFA KAYA  

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa:
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12