"KILI KIRK YARIN" GERÇEK MAĞDUR OLABİLİR
Tarih: 10.10.2016 00:49:25 / 1581okunma / yorum
İsmet Kadıoğlu

(Gerçek Mağdur Diye Bahsettiğim kişi Zeynep Şahan Hoca Hanım´dır)

Başta Ak Parti olmak üzere her yerde FETÖ´cü bırakmamak gerekir. Ama arada mazlumların ahını almamak için de dikkatli olunmalı. Mücadele adil ve vicdani ölçüler içinde olmalıdır. Bu çalışmalarda mağdurlar oluşturmak FETÖ´cülerin işine yarayacaktır. Mağdurların çoğaltılması kullanılacaktır.

Zira bu konuda Başbakan Binali Yıldırım valiler toplantısında, “Kılı kırk yarın, kriz masaları kurun, kimseyi mağdur etmeyin” demiştir. Mağduriyetlerin olması olayların sulandırılmasına sebep olacaktır. FETÖ soruşturmasında, kurulan  komisyonların ve yargıya intikal ettiğinde yargıçların dikkatli olması gerekir.

FETÖ´cülerle hiçbir ilgisi olmadığı halde işinden el çektirilmiş, görevden uzaklaştırılmış, işinden gücünden olmuş işsiz güçsüz mağdurlar olduğunu çevremizde ve basında görmekteyiz. İşinden gücünden olmanın yanında FETÖ´cü damgası yemek en kötüsü. Çamur at izi kalsın. Bu çalışmalar itinalı yapılıyor dense de hatasız yapılıyor demek mümkün değildir. Bu konudaki çalışmalarda İstismar konusu olduğunu çevre ve basından izlemekteyiz.

Asıl mağdurlar yerine kumpasçılar mağdur rolü oynamaktalar. FETÖ´cüler de bu tür yapılan istismarın şarlatanlığını yaparak ortamı karıştırmaya çalışmaktalar. Örneğin, Olağanüstü Hal´i kaldırma gayretleri içerisinde oluyorlar.

Bu mağduriyetlerin asıl kaynağı OHAL uygulaması olduğu iddiası ve kaldırılması isteği art niyetli olmaktır. Çünkü Olağanüstü Hal vatandaşa karşı yapılan bir uygulama değil, tam tersine vatandaşın güvenliği içindir.

15 Temmuz´da darbe kalkışmasında bulunan FETÖ ve taraflarının hesabı vardı ama Allah´ın hesabı da vardı. Kalkışmacılar halkın sokaklara çıkacağını, tankların üstüne çıkıp, şerefsizlerin mermilerinin önünde şerefli bir şekilde dimdik duracağının hesabını yapamadılar. Ve Başkomutanın sokaklara çıkın konuşmasının yanında, Devlet Bahçeli´nin MHP olarak, bu kalkışma karşısında “Hükümetin yanındayız” demesi etkili olmuştur. Ancak CHP´nin son anlardaki davranışları hiçte iyi olmamaktadır.

15 Temmuz´dan sonra partilerin daha farklı yapılanacağına ve taraftara sahip olabileceğini sanıyorum. Ama CHP´nin birlik ve beraberlikten uzak durması, 15 Temmuz´un şekillendireceği yapıda CHP´nin bir etkisinin olabileceğini sanmıyorum.

15 Temmuz darbe girişimine tepki gösteren CHP´nin mağduriyet edebiyatı üzerinden FETÖ´cüleri savunmaya başlaması ilginçtir. Zira Yenikapı birlik ve beraberlik ruhundan uzaklaştığı gözlemleniyor. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz kalkışmasının faturasını Cumhurbaşkanına ve hükümete kesmeye çalışmaktadır. Bahçeli ne diyor; “CHP´nin su kaynattığını ve kayış yaktığını görüyoruz.”

Bu arada 15 Temmuz, MHP içindeki muhalif hareketini de bitirmiştir. MHP yönetim olarak milli meselelerde olumlu davranmıştır. Milletin geleceğine, vatanın bölünmezliğine, devletin adil işlemesine yönelmektedir ve bunu hedeflemiştir. Bir köşe yazısında bir yazan “MHP, Türkiye için büyük bir şanstır…” demiş. Ben de katılıyorum. Ancak bu sözün tam doğrulanması için yeni Anayasa´nın Ak Parti ile beraber olup hazırlanmasıyla tamamlanacağını düşünüyorum.

Geçen yıl mecliste ziyaret ettiğim Anamurlu milletvekilimiz Ayşe Doğan ile görüşmemde, konuşmalardan anladığım şu idi; (mealen yazıyorum) at binicisine göre “kişner”, yeni Anayasa hazırlanmadığı sürece birçok özgürlükler (Örnek örtü konusu, üniversite girişteki katsayı meselesi vb.) tekrar eski konumunda uygulanır. Öyleyse CHP, MHP ve Ak parti beraberliğinde yeni Anayasa hazırlanmalıdır. Eğer CHP girmiyorsa diğer iki parti bunu sağlamalıdır. 

Kalkışmada, devletin emanet ettiği silahı darbeciler, devlete karşı kullandı. Başarılmış ve teşebbüs halinde kalmış hiçbir ihtilalda devletin silahı vatandaşa, TBMM´ne, Genel Kurmaya, Cumhurbaşkanlığı külliyesine kullanılmamıştır.  Mağdur oluşturmadan gerçek FETÖ´cüler bulunup cezası verilmelidir.

Bu bilgileri yeniden gündeme getirmemin sebebi var tabi. Bunlardan birincisi şu: Antalya Hurma mahallesinden otobüs garajına gidişimde, firmanın servis şoförü 45 yaşlarında, iri kıyım bir adamdı. Serviste yalnız bendim. Kısa sürede ihtilal kalkışmasından bahsettik. Şoför doğduğu günden beri MHP´li olduğunu söylüyor. Ama “Türkiye´nin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, eşi, damadı (Üstelik bakan), Kızı ve torunlarını 15 dakika önce kaldığı otelden ayrılıp İstanbul´a ve helikopterin ışıkları karartılarak hava alanına inmeseydi yani otelde olsaydı öldüreceklerdi. Peki Türkiye o şartlarda kurtulacak mıydı. Çok daha kötü olacaktık. Bunun üzerine ben de meydanlara indim” demesi .

İkinci olay mağduriyetler konusu ile ilgili. Antalya´dan Anamur´a gittim. Cumartesi Pazarı´nda pazara çıktım. Zeynep Hoca Hanım´la karşılaştım. Hoca Hanım, yakından tanıdığım çalışkan, dersini iyi veren takdir ettiğim birileri. Zira 3 yıl bir lisede çalışmışlığımız var. Benden sonra kendisi Anamur Milli Eğitimi bünyesinde bir liseye Müdür Yardımcısı olarak atandı. Daha önce Eskişehir´de çalışmış. Yanlış hatırlamıyorsam Eskişehir´de Eğitim Bir Sen üyesi ve onların bünyesinde şahsen çalışmış. Abisi bir başka partiden üst görevi olan birisi. 15 Temmuz´dan sonra abisi FETÖ sorgulaması çerçevesinde sorgulandı ama görevine devam ediyor. Zeynep Hanım bu paralelde kesin bir suç isnat edilmeden, Milli Eğitim Müdürlüğü içerisinde, sorgulanmak üzere görevden uzaklaştırılıyor (İnşallah, abisinin konumuna dayalı ve siyasi bir kişisel tavır sonucu olmaz. Böyle ise ve Hoca Hanım´ın FETÖ ilgisi yoksa gerçek mağdurdur. Böyleyse de kısa zamanda bu mağduriyet giderilmelidir.) Bildiğim kadarıyla,  Bank Asya ile ve FETÖ´nün sendikasıyla ilgisi yok. Sanırım FETÖ´cü ihbarıyla sorgulama aşamasında görevden uzaklaştırılmış. Tahminim; kendisinin bana anlattıkları ve bildiklerime göre, çamur at izi kalsın, FETÖ´cüdür suçlamasıyla, İlçe Milli Eğitim´den birilerinin ya da bir başkasının ifadesiyle görevden uzaklaştırılmış. Tabi kendisinin inancı; beni bir şekilde karşılarında sorgulamaya alırlarsa, o tarafta bir ilgimin olmadığını anlayacaklar ve görevime döneceğim diyor. İnşallah haklı mağdurlardan olup görevinize dönersiniz Zeynep Hanım. Belki mağduriyetin belirlenmesi zor ama… Dikkat! Gerçek mağdur olabilir…

Hoş kalın. Ekim 2016, Antalya. İsmet Kadıoğlu.

NOT:
Yazımda; FETÖ belası ve onun belalı taraftarlarının cezalandırılmasındaki hassasiyetleri, özellikle Başbakan´ın dikkat çekmesi üzerine değinmek istedim. Buna bağlı olarak ikinci husus da FETÖ yüzünden gerçekten mağdur olanların varlığından bahsetmek istedim. Anamur´da da gerçek mağdurların olduğunu gördüm. Başta açık isim yazmak istememiştim. İsim ifşa etmiş olmamak için açıkça Zeynep Şahan´ı kast ediyorum dememiştim. Ancak aldığım geri dönüşümlere göre ismen yazmam gerektiğini düşündüm. Onun içinde yazımın başlığına ikinci hususta bahsettiğim isim Zeynep Şahan´dır notunu düştüm. Tüm yazdıklarım Zeynep Hoca Hanım´ın suçsuz olduğu; FETÖ taraftarı olmadığı kabulüne göredir. Aksi doğru ise, sorgulansın, yazdıklarımız elbette geçersizdir.(İ. K.)

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: KILI, KIRK, YARIN, GERÇEK, MAĞDUR, OLABİLİR
Yazarın Diğer Yazıları
ANAMUR´DAN MERSİN´E (06 Şubat 2019 - Çarşamba)
İTİRAZLARI VARMIŞ (01 Şubat 2019 - Cuma)
TBMM´NDE BİR GÜNÜM (20 Ocak 2019 - Pazar)
"KAR NASIL YAĞARDI ANLAT MEKTUPLA" (13 Ocak 2019 - Pazar)
"REİS NE DERSE O" (02 Ocak 2019 - Çarşamba)
TÜRKİYE´NİN / "ERDOĞAN´IN ZAFERİ!" (29 Aralık 2018 - Cumartesi)
GİDER GİBİ YAPARIZ (19 Aralık 2018 - Çarşamba)
ÖLÇÜ ve ÖLÇÜLÜ OLMAK (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
İSTEMEK BİZDEN ve ÖĞRETMENLER GÜNÜ (24 Kasım 2018 - Cumartesi)
HAYAT KISA, ÇALI OL AMA EN İYİSİ OL (13 Kasım 2018 - Salı)
KAPI ÇALAR ve KAPI ÇALMAZ (06 Ekim 2018 - Cumartesi)
EKONOMİK SAVAŞ-2 (14 Eylül 2018 - Cuma)
EKONOMİK SAVAŞ-1 (30 Ağustos 2018 - Perşembe)
ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR ve BİLSEM (17 Ağustos 2018 - Cuma)
İP ve CHP (07 Ağustos 2018 - Salı)
YAĞMUR DAMLASI (28 Temmuz 2018 - Cumartesi)
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI (11 Temmuz 2018 - Çarşamba)
MUTLU OLMAK İÇİN JAPONYA´YA MI GİDELİM? (04 Temmuz 2018 - Çarşamba)
"YIKIM İTTİFAKI"NA OY VERMEM (19 Haziran 2018 - Salı)
İKİ ATASÖZÜ ve BİR HİKAYE (06 Haziran 2018 - Çarşamba)
MERSİN ÖĞRETMEN OKULU BULUŞMASI ve 50. YIL (30 Mayıs 2018 - Çarşamba)
ANAMUR´DA DOĞAL GAZ (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SİYASET ve 24 HAZİRAN SEÇİMİ (04 Mayıs 2018 - Cuma)
KLİMA ve MUZ SERASINDA DOĞALGAZ (25 Nisan 2018 - Çarşamba)
KÖYDEKİ TAŞEVLER-2 (15 Nisan 2018 - Pazar)
KÖYDEKİ TAŞEVLER-1 (11 Nisan 2018 - Çarşamba)
ISINMAK ve BİR ŞİİR (23 Mart 2018 - Cuma)
İLAN EDİLMEMİŞ PAYLAŞIM SAVAŞI (01 Mart 2018 - Perşembe)
KIZILELMA ÜLKÜSÜ (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
SİYASETTE ÜSLUP (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
KONUŞMA ADABI (ÜSLUP) (26 Ocak 2018 - Cuma)
ORTADOĞU-4 (İsrail nasıl kuruldu ve bugünü) (23 Aralık 2017 - Cumartesi)
ORTADOĞU-3 (İdlib) (15 Aralık 2017 - Cuma)
ORTADOĞU-2 (Misak-ı Milli) (05 Aralık 2017 - Salı)
DOST DEDİĞİN KİMDİR? ((Temel´e mektup-3) (15 Kasım 2017 - Çarşamba)
ANAMUR´DA DEĞİŞİM VAR MI? (05 Ekim 2017 - Perşembe)
YORGUNLUĞUN ÇÖZÜMÜ NEDİR? (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
"SİYASET İNSAN HARCAMA SANATIDIR" (20 Eylül 2017 - Çarşamba)
"METAL YORGUNLUĞU" (13 Eylül 2017 - Çarşamba)
"SİYASET BARONLARI AK PARTİ´DE OLAMAZ" (06 Eylül 2017 - Çarşamba)
KÖÇEK DEĞİL GÖÇEK veya GÖÇEN (15 Ağustos 2017 - Salı)
BABA--EVLAT ve DEDE (04 Ağustos 2017 - Cuma)
15 TEMMUZ 2016 DESTANI (21 Temmuz 2017 - Cuma)
ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI YANDI KÜKÜR--6 (10 Temmuz 2017 - Pazartesi)
EKİZ GOCA ve FADİME NENE (23 Haziran 2017 - Cuma)
FİRMA: MİS AMASYA TUR PLAKA: 05 BB 575 (06 Haziran 2017 - Salı)
OSMAN GOCA (NAMIDİĞER KÖÇEK OSMAN) (27 Mayıs 2017 - Cumartesi)
ÖLÜM MELEĞİ (04 Mayıs 2017 - Perşembe)
BİR ÖKSÜZÜN ÖYKÜSÜ (28 Nisan 2017 - Cuma)
TEŞEKKÜRLER ERDOĞAN ve BAHÇELİ (18 Nisan 2017 - Salı)
CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ ve OYUM (14 Nisan 2017 - Cuma)
16 NİSAN BEKLENTİSİ (08 Nisan 2017 - Cumartesi)
AVRUPA "EVET" İÇİN ÇALIŞIYOR (17 Mart 2017 - Cuma)
SELİNTİ ve OSMAN GOCA (09 Mart 2017 - Perşembe)
AK PARTİ MHP ve OYUMUN RENGİ (19 Şubat 2017 - Pazar)
TEŞEKKÜRLER MEHMET TÜRE ve MEHMET CABBAR (08 Şubat 2017 - Çarşamba)
KARAMAN BEY´İN KOYNU ve VARYEMEZ (10 Ocak 2017 - Salı)
HALEP ORADA İSE ARŞIN BURADA (22 Aralık 2016 - Perşembe)
"EMEKLİLİK NASIL GİDİYOR" ARİF BEY? (15 Aralık 2016 - Perşembe)
ANEMURİUM (RÜZGARLI BURUN) (05 Aralık 2016 - Pazartesi)
"PERDENİN ARDI PERDE" (24 Ekim 2016 - Pazartesi)
BATAN GEMİNİN HİKAYESİ ve BABA (01 Ekim 2016 - Cumartesi)
ADAM OLMAK, AHLAK ve İKİ KURUŞLUK DEĞER (29 Ağustos 2016 - Pazartesi)
"BEN SENİ ATATÜRK´LE DÖVERİM" (03 Ağustos 2016 - Çarşamba)
DÜRÜSTLÜK ve RÜZGARLI SOKAK (13 Haziran 2016 - Pazartesi)
EĞİTİM HAYATIN TA KENDİSİDİR (02 Haziran 2016 - Perşembe)
NANKÖRLÜK ve BİR HİKAYE (03 Mayıs 2016 - Salı)
ANNE OLMAK ve EDİSON (11 Nisan 2016 - Pazartesi)
"ERDOĞAN GİTSİN" (21 Mart 2016 - Pazartesi)
DEĞİŞİM ve SOYADI MESELESİ (KÜKÜR - 4) (09 Mart 2016 - Çarşamba)
ÇÖP KAMYONU OLMAMAK/olmak (13 Ağustos 2015 - Perşembe)
AÇIK OY, BİZ BİZE SAYIM (30 Temmuz 2015 - Perşembe)
GENÇLİK YAŞLILIK ve ÖLÜM (20 Temmuz 2015 - Pazartesi)
ESKİYİ ÖZLEMEK VE BAYRAM (15 Temmuz 2015 - Çarşamba)
ALPER DURU ANAOKULU ve İNADINA SEVGİ (06 Temmuz 2015 - Pazartesi)
21 BAŞÖRTÜLÜ VEKİL ve RAVZA KAVAKÇI (25 Haziran 2015 - Perşembe)
OYUM KİME (01 Haziran 2015 - Pazartesi)
SİYASİLERİN UNUTULMAYAN GAFLARI (22 Mayıs 2015 - Cuma)
DOSTLUK VE AFFETMEK (13 Mayıs 2015 - Çarşamba)
POLİTİKA SİYASET VE AHLAK (05 Mayıs 2015 - Salı)
TANITIM VE ERDOĞAN SEVDALISI RABİA (23 Nisan 2015 - Perşembe)
8 HAZİRAN SABAHI "MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ" (18 Nisan 2015 - Cumartesi)
MERSİN`DE SİYASET (12 Nisan 2015 - Pazar)
MUHALEFET NE YAPAR? (02 Nisan 2015 - Perşembe)
"HALKIN VELİ`Sİ HAKKIN DELİSİ" (26 Mart 2015 - Perşembe)
TÜRKİYE DEYİNCE AKLA NE GELİR? (19 Mart 2015 - Perşembe)
DÜRÜST MÜSÜNÜZ? (06 Şubat 2015 - Cuma)
OSMANLICA YASAK MIYDI ACABA? (17 Aralık 2014 - Çarşamba)
ANAMUR’UN EN KÖTÜ YANI ANTALYA’YA DÖNÜŞÜ (08 Aralık 2014 - Pazartesi)
MGK ve VESAYET REJİMİNE GERİ Mİ DÖNÜLÜYOR (12 Kasım 2014 - Çarşamba)
YANDAŞLIK VE TARAFSIZLIK (03 Kasım 2014 - Pazartesi)
YENİ TÜRKİYE VE DAVUTOĞLU (16 Ekim 2014 - Perşembe)
KEŞKEK (16 Ekim 2014 - Perşembe)
İKİ GÜNDÜZ BİR GECE KÖYÜMDE (09 Eylül 2014 - Salı)
MUZ LİFİ BOZYAZI'DA HAYAT BULUYOR (21 Ağustos 2014 - Perşembe)
SEVGİ VE BİR HİKAYE (12 Ağustos 2014 - Salı)
13 (ON ÜÇ) (31 Temmuz 2014 - Perşembe)
BAYRAM VE KUR'ANA DAVET (20 Temmuz 2014 - Pazar)
BİR YAZAN ADAMI KAYBETTİK (08 Temmuz 2014 - Salı)
BUGÜNÜN RAMAZANLARI BİR BAŞKA (03 Temmuz 2014 - Perşembe)
ANAMUR VE ANTALYA'DAN (28 Haziran 2014 - Cumartesi)
ANAMUR VE ANTALYA'DA TRAFİK (17 Haziran 2014 - Salı)
"HAVA YOLU HALKIN YOLU" (08 Haziran 2014 - Pazar)
ANAMUR KÖYLERE HİZMET “37 KÖY ANAMUR” (05 Haziran 2014 - Perşembe)
ANAMUR KÖYLERE HİZMET “37 KÖY ANAMUR” (03 Haziran 2014 - Salı)
DR. MUSTAFA ERİM VE OSMANLI KAZASI ANAMUR (26 Mayıs 2014 - Pazartesi)
Sayfa:
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12