GENÇ,DİNAMİK BİR VATANSEVER ( ALİ YÜCELEN)
GENÇ,DİNAMİK BİR VATANSEVER ( ALİ YÜCELEN)
Tarih: 11.5.2015 23:51:40 / 1418okunma / yorum
Mustafa KAYA

    Ali Yücelen  yeni tanıdığım dolu dolu bir kişilik. Gencecik, sevgide kusursuz, saygıda özürsüz, bilgi dolu, ilgi yüklü;sözünde, konuşmasında sohbetinde hep gerçekçi özellikler taşıyan, tam ülkücü bir duruş, tam ülkücü bir anlayış sahibi.
     Ben,hem bakan çocuğu hem de  varlıklı bir aileden gelmiş olduğu için şımarık yapılı bir Ali Yücelen olabileceğini düşünürdüm. Gerçeği görünce:İnsana ön yargılı bakmanın, tanımadan, bilmeden karar vermenin ne kadar önemli olduğunu bir daha kavramış oldum.Kim olursa
olsun bir kişiyi tam olarak tanımadan,kişiliğini bilmeden onun hakkında karar vermek, hüküm yürütmek kesinlikle doğru değildir.
    Kendisini gördükçe, konuşmalarını dinledikçe bir süre önce Ege Ünüversitesi’nde  eğitimini sürdürürken yöneticilerin,polisin ilgisizliği yüzünden bölücü PKK tarafından şehit edilen FIRAT
ÇAKIROĞLU’nu hatırlıyorum.Hatırlıyorum  ve Ali Yücelen için:Tam bir ülkücü demekten kendimi alamıyorum.
    Ali Yücelen Ülkücü okulunda okumuş,Ülkücü terbiyeyi almış,ülkücünün nasıl olması gerektiğini kavramış bir kimlik ve kişilik sahibi olduğunu hemen göstermiştir.
    Öncelikle bir  ülkücüde olması gereken özellikler:İnsanlar arasında ayrım yapmamak, insanları,vatanını, milletini, bayrağını,dinini, diyanetini tarihini, örf ve âdetlerini, milletine yararlı olmuş devlet  büyüklerini sevmektir.Eline,beline diline sahip olmaktır.Dilini küfürden kalbini kibirden,vücudunu da kirden korumaktır.Dili bal, sevgisi bol olmaktır.(Bu davranışlar zaten dinimizin de emrettiği davranışlardır.)İşte Sayın Yücelen’de bu özellikleri fazlasıyla bulmak mümkündür.
Geçen günlerde bir sebeple öğle namazımızı cemaatle kılamadığımız için  kısa gecikmeli olarak Ali Yücelen ile birlikte namaza gittik.Bir de baktım ki önümüze geçip bize imamlık yaparak namaz kıldırdı.Rahmetli Başbuğum ALPARSLAN TÜRKEŞ’in tam olarak tarif ettiği bir ülkücü demekten kendimi alamadım.Her insan, ülkücü gönüllüsü olur ama tam bir ülkücü olmanın yolu: Hem İslâmi, hem insani; hem dini, hem de yüksek ahlâki kurallara sahip olmaktan geçer.Tanrı Dağı kadar Türk, Hıra Dağı kadar  Müslüman olma özelliklerine erişebilme ülkücünün olgunlaşmış halidir.
     Ali Yücelen 81 ilde,500’den fazla ilçede, bir o kadar da beldelerde dernekleri olan Türkiye  Genç İş Adamları Derneğinin genel başkanlığını bırakarak memleketim dediği Mersin’den( yani ANAMUR’dan)yedinci sıra millet vekili adayı oldu.Millet vekili olma ihtimali  zayıf olmasına  rağmen Onun: hizmet etmek için, PKK bölücülerine karşı koymak için hiç bir
rütbe,hiçbir menfaat beklemeden Milliyetçi Hareket Partisinin kapısında açlık nöbeti tutarak hizmet etmeye geldim> demesi hepimizin gönlünü kazanmıştır.
     Bazı partililerimizin ben varsam parti var, ben yoksam parti yok anlayışı ile partiyi terk ettikleri; hatta bir başka partiye geçerek karşımıza dikilmeyi  başarı saydıkları bir dönemde
seçilme ihtimalinin zayıf olmasına rağmen AliYücelen’in gece gündüz çalışması kendi nefsini ayaklarının altına aldığını göstermektedir.
     Zaten insan kişisel çıkarlarını, şahsi menfaatlerini,duygusal isteklerini,bedeni arzularını yemesini biliyorsa olgunluğa erişmiş demektir.
     ALLAHIM, bu saydıklarımızla birlikte Yüce milletimizin her ferdini vatan, millet, bayrak, kimlik, kişilik,insanlık, din ve inanç sevgisinden mahrum etmesin.!
ALLAHIM,
yüce milletimizin her ferdini partili yapmak için din sömürüsü ile kandıranlardan korusun!AMİN!

Anahtar Kelimeler: GENÇ, DİNAMİK, BİR, VATANSEVER, (, ALİ, YÜCELEN)
Yazarın Diğer Yazıları
GÜNAYDIN SAYIN MELİH GÖKÇEK! (21 Mayıs 2015 - Perşembe)
TOPLUMDA KADININ ÖNEMİ VE ŞİDDET (05 Şubat 2015 - Perşembe)
BAYRAĞIN ÖNEMİ (30 Temmuz 2014 - Çarşamba)
TÜM OLUMSUZLUKLAR ARASINDA (01 Temmuz 2014 - Salı)
ÇOCUK TERBİYESİNDE SEVGİ (07 Mayıs 2014 - Çarşamba)
SİGARA TEHLİKESİ (07 Mayıs 2014 - Çarşamba)
Sayfa:
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12