"ERDOĞAN GİTSİN"
Tarih: 21.3.2016 00:42:02 / 909okunma / yorum
İsmet Kadıoğlu

Antalya´da Boğaçayı Projesi Kanal İstanbul´dan sonra Türkiye´nin ikinci çılgın projesi olarak değerlendiriliyor. Proje tamamlandığında Antalya Konyaaltı ilçesi, içinde yat limanların da bulunduğu 40 kilometre uzunluğunda yeni bir sahile kavuşacak. Bildiğim kadarıyla,  bu projenin birinci etap çalışmaları sona erdi.

Ben şimdilik Antalya´nın Konyaaltı ilçesinde oturuyorum. Kızımın ev almak istemesi üzerine bir yıl öncesinde satılık evlere baktığımızda Konyaaltı´da, özellikle Boğaçayı projesine dayalı hızlı yapılanmanın olduğunu ve fiyatların hızlı gelişeceğini söylediler ve kendimiz de böyle tespitte bulunduk, ona göre de evi satın aldık.
***
Bir komşu esnafı ziyaret edip çayını içmek istedim. Çayımızı yudumlarken başka bir emlakçı ile sohbet ettik. Ben yukarıdaki düşüncelerime dayalı ev fiyatlarında artış olup olmadığını sordum. O da hızlı bir artışın olduğunu teyit etti. Ben de Boğaçayı Projesi´ne dayalı daha çok artış beklendiğini ifade ettim. Sevgili kardeşimiz çok fazla seslendirmeden, sanki mırıldanarak, iktidar giderse hepsinin yatacağını ifade edercesine konuşmak istedi. Benzer ifadelerinden, şu andaki kaos ortamının sonucu Erdoğan´ın ve Ak parti´nin gidebileceğini ve buna dayalı olarak da projelerin gerçekleşmeyeceğini ifade etmek istedi ve anladığım kadarıyla da canı da öyle istiyordu.

Bir gün sonra bir terzi hemşerimin yanına ziyarete gittim. Onun da benzer düşüncelere sahip olduğunu ve kurtuluşun “Erdoğan gitsin”de olduğunu ve öyle düşündüğünü tespit ettim.
“Erdoğan Cumhurbaşkanlığı´ndan, Davutoğlu Başbakanlık´tan, Ak Parti de Hükümetten istifa ederek.” Anarşinin biteceğini sanıyorlar.
***
İşte bu iki kişi ile sohbetim sonucu bu yazıyı ele almak durumunda kaldım. 

Parlamenter sistemde, mecliste 276 oyu alabilen tek parti ya da koalisyon oluşturmuş partiler, hükümeti kurar ve iktidar olurlar. Çoğunluğu sağlayamayan parti ya da partiler muhalefeti temsil ederler.

Türkiye´de 14 yıldır Ak Parti, tüm yapılan genel seçimlerde hükümet kurma çoğunluğunu elde etmiştir. Muhalefet Ak parti´den iktidarı, bir türlü  alamamıştır ve alamayacağını sanırım görmektedir. Türkiye´de farklı kalkınmayı görenler ve özellikle Ortadoğu´da yeniden yapılanmada Türkiye´nin farklı konumlar elde edebilir telaşında olan dış güçler ve onların maşası olmaktan kurtulamayan bir takım terör grupları, son zamanlarda büyükşehirlerdeki patlamalara başvurdular.
***
Bir takım çevrelerin tek hedefleri Recep Tayip Erdoğan ve Ak Parti´nin yönetimden uzaklaştırılması. Seçimle bu mümkün olamayınca ülkeyi kaosa sokuyorlar. Bu bir takım patlamalarla, halkı korkutmak, AVM´lerini ve benzeri ticaret merkezlerinde, benzer başka patlamaların da olabileceği korkusuyla, iş yerlerinin işlemez hale getirip ekonomiyi çökertmek, iş sahiplerinin iflasını sağlamak. Kısaca, Türkiye´nin ilerlemesini durdurmak ve istenen kaos ortamını oluşturmak ve dolayısıyla Recep Tayip Erdoğan´ı ve Ak Parti´yi başarısız gösterip vatandaşın gözünden düşürmek.

Sandıkta bir türlü başarılamayan engelleme sokak ayaklanmaları, ekonomi ve terör saldırılarıyla deneniyor.
***
Bize düşen, tüm acıların, akan kanların farklı şekilde muhatabı olduğunu unutmadan birlikte topyekun bir dayanışmaya ihtiyaç var. Olaylar karşısında ortak bir duygu paylaşımına ihtiyaç var. PKK´nın Sur, Cizre, İdil, Silopi, Nusaybin gibi ilçelerde yaptığı kalkışması amacına ulaşamamıştır. Neden? İlçelerdeki halkların bu savaşı tasvip etmeyip onlara iştirak etmemesindendir.

Diğer taraftan dış güçler özellikle batı, başkent ve İstanbul´da bombalı araçlar patlatıp halkın güvenini kaybettirmeye çalışmaktadır. Sözünü dinletebildiği elindeki basınla da, mevcut iktidarın Türkiye´yi yönetemediğini, halkına zulmedip ezdiğini, dünyaya yayıyor.

İşte, içte ve dışta Cumhurbaşkanı´na duyulan nefret,  bir program ve bir amaç dahilinde olmaktadır.

Aslında sonuçlara bakıldığında, genel, yerel, referandum, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, halkın %75´i en az bir kez Ak Parti veya onun ortaya koyduğu değişikliklere evet demiş oy vermiştir.
***
HDP 7 Haziran seçimlerinde barajı aşamasaydı, bize siyaset yaptırmadılar diyerek terörün yanında olup barış sürecini bitireceklerdi. Barajı aşıp bazı yerlerde %90 oranında oy alarak 80 milletvekili alınca da, Kürt halkı bizi istiyor, özerklik istiyor, özyönetim istiyor diyerek barış sürecine son verip, terörün yanında devam ettiler. CHP de, Ak Parti´yi başka türlü iktidardan uzaklaştıramayınca 7 Haziran´da,  HDP´ye oy vererek, Ak Parti´yi iktidardan uzaklaştırdım sandı. Ama HDP´nin terörü destekleyip, Sur, Yüksekova, İdil, Mardin, Şırnak´ta bazı mahallelerde hendek ve barikatlarla, haklarını koruyacağını söylediği Kürt halkına, yani kendi halkı olduğunu iddia ettiği Kürt ailelerini, çocuk, kadın, yaşlı demeden rehin tutarak, çevreyi harabeye döndürmesi sonucu,1 Kasım´da Ak Parti´ye daha fazla oy vererek tek başına iktidar olması sağlandı. Ancak Ak Parti´nin düzgün, dürüst ve doğru uygulamalarını ve projesiz muhalefeti gören halk, Ak Parti´den bir türlü vazgeçmeyeceğini herkesin gördüğü gibi, dış mihraklar gördü. İşte buna bağlı olarak, Ankara ve İstanbul saldırılarını peş peşe yaptılar.
***
Erdoğan; Abdülhamid´i, Menderes´i, Özal´ı hatta Necmettin Erbakan´ı temsil ediyor. 30 yıl Osmanlı´yı toprak kaybettirmeden idare etmiş ve başarılı olmuş Abdülhamid Han´a “Kızıl Sultan” dediler. Rahmetli Menderes´i “bebek davası”, “köpek davası” ile itham edip idam ettiler. Özal´ı zehirlenerek öldürüldüğü iddiası edildi.

Bu liderlerin ortak özellikleri ülkelerini sevmeleri, ülkenin menfatını korumak için uğraşmaları, ülkeyi başka devletlere peşkeş çekmemeleriydi. Maalesef hepsini “diktatör” olmakla suçladılar. Aynı sazı son birkaç yıldır Erdoğan için de çalmaya başladılar. Ne diyorlar: “Erdoğan gitsin.” Bunun için işte Ankara, İstanbul gibi yerlerde bombalar patlattılar ve teröre destek verdiler. Aslında terör 35 yıldır devam ediyor. O zaman Erdoğan mı vardı? Ama Erdoğan bu dönem yeni Türkiye´yi temsil ediyor. Ülkede kendine ait dönemi olup damgasını vuranların hedeflerini temsil ediyor. Erdoğan´ı yok edip ülkenin geleceğini karartmaya çalışıyorlar. Ama halk geçmişte yapamadığını ya da yaptırılmayan şeyleri şimdi yapar oldu ve bu halk doğruyu anında artık görür oldu. Erdoğan´ın gitmesi halinde, demokrasinin gitmesi demekti, özgürlüklerin ve huzurun gitmesi demekti. Vatandaş artık bunu görür oldu.

Çünkü “Erdoğan gitsin” demek, Marmaray´ın, 3. Hava limanının, Kanal İstanbul´un, Yavuz Sultan Selim köprüsünün, Antalya Boğa Projesi´nin Anamur´dan Kıbrıs´a Asrın Projesi´nin durdurulması demekti. “Erdoğan gitsin” demek, vesayet rejiminin yeniden gelmesi demekti.
***
Onun için Doğu- Güney Doğu´da halk teröre destek vermedi. Barış sürecinin işleyişi konusunda yanlışlıkların olduğunu birçok kişinin söylediği gibi ben de karnımdan konuşarak söyledim. Hatta “böyle barış sürecine gönlüm razı değil” başlıklı köşe yazısı bile yazdım. Ama şimdi Doğu ve Güneydoğu halkının süreçte kimin samimi olup olmadığını, kimin kendilerini kandırdığını gördü ve son olaylarda terör tarafı olmadıklarını gördük. “Sizin hayır sandığınız şer; şer sandığınız şeyde hayır vardır, Allah(cc) bilir siz bilemezsiniz.” İnşallah barış süreci kötüleri iyileri görmeyi sağlamaya vesile olmuştur. Bunu ilerleyen zamanlarda daha iyi göreceğiz.

Halk ülkesini bölmeye değil sevmeye, değerli bulduklarını korumaya devam edecektir.
***
Dışarıdan ABD´si, Rusya´sı, İsrail´i, İran´ı Suriye´si oluşturdukları bazı açık ya da gizli anlaşmalarla bizi sarsmaya çalışıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı “Terör örgütlerinin elindeki silahlarda Batı´yı görüyoruz. Batı adeta teröre yataklık yapıyor. Pek çok güç, pek çok ülke adeta Türkiye´nin dizleri üzerine çökmesini, pes etmesini bekliyor. Bütün bu terör olaylarının arkasında yatan gerçek budur.”  dedi, TİKA toplantısında.

Terörün arkasında, Batı olmasa, Sur´da, Yüksekova´da, Şırnak´ta İdil´de 3 ay 4 ay toplarla tüfeklerle nasıl savaş edercesine kendilerini savunabilirler. Oldukları yerde sanki silah fabrikası var. Cumhurbaşkanın dediği gibi Batı var arkasında.

Evet yönetilemez bir ülke algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Bunu da Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın şahsı üzerinden yapmaya çalışıyorlar.

“Erdoğansız Türkiye” tavrı gezi olaylarından beri sonuç vermedi. Cumhurbaşkanlığını engelleyemediler. Millet, oyu ve duası ile Erdoğan´a sahip çıktı ve bana göre bundan sonra da sahip çıkacak ve hep kaybedecekler.
***
Bakın Murat Kelkitoğlu ne demiş köşe yazısında:
“Kandil´deki zibidi ininden açıkladı; "Derdimiz Erdoğan´ı devirmek." Bugün ülkeyi yangın yerine çevirenlerin, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en değerli projesi olan ‘çözüm süreci´ni bitirenlerin gerçek niyetleri ortaya çıkmaya başladı. Derdin Kürt vatandaşlarla ilgili olmadığı, Kandil´den gelen bu açıklamayla deşifre oldu.

Tek dert Erdoğan! 
Bakın Kandil´in ortakları kimler? HDP, CHP, PKK, ‘paralel örgüt´, dünya ülkeleri ve kalemlerini, fikirlerini satılığa çıkarmaktan geri durmayan gazetecilerle akademisyenler. Bu güruh da, Kandil´deki katil gibi aynı sloganı kullanmıyorlar mı? ‘Erdoğan devrilmeli´!!! “ diye yazmış sayın yazar.

Yukarıda yazdığımı tekrar ederek yazımı bitirmek istiyorum; halk ülkesini bölmeye değil sevmeye, değerli bulduklarını korumaya devam edecektir.
Hoş kalın. İsmet Kadıoğlu. Mart 2015 Antalya.

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: ERDOĞAN, GİTSİN
Yazarın Diğer Yazıları
HER ŞEY YOLUNDA MI? (19 Nisan 2019 - Cuma)
İTTİFAK NE GETİRDİ (11 Nisan 2019 - Perşembe)
ANAMUR´DAN TAKSİM´E BAKALIM (22 Mart 2019 - Cuma)
KADIN (18 Mart 2019 - Pazartesi)
"ÖZMEN´em" (05 Mart 2019 - Salı)
ANKARA´DA SEÇİM (21 Şubat 2019 - Perşembe)
ANAMUR´DAN MERSİN´E (06 Şubat 2019 - Çarşamba)
İTİRAZLARI VARMIŞ (01 Şubat 2019 - Cuma)
TBMM´NDE BİR GÜNÜM (20 Ocak 2019 - Pazar)
"KAR NASIL YAĞARDI ANLAT MEKTUPLA" (13 Ocak 2019 - Pazar)
"REİS NE DERSE O" (02 Ocak 2019 - Çarşamba)
TÜRKİYE´NİN / "ERDOĞAN´IN ZAFERİ!" (29 Aralık 2018 - Cumartesi)
GİDER GİBİ YAPARIZ (19 Aralık 2018 - Çarşamba)
ÖLÇÜ ve ÖLÇÜLÜ OLMAK (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
İSTEMEK BİZDEN ve ÖĞRETMENLER GÜNÜ (24 Kasım 2018 - Cumartesi)
HAYAT KISA, ÇALI OL AMA EN İYİSİ OL (13 Kasım 2018 - Salı)
KAPI ÇALAR ve KAPI ÇALMAZ (06 Ekim 2018 - Cumartesi)
EKONOMİK SAVAŞ-2 (14 Eylül 2018 - Cuma)
EKONOMİK SAVAŞ-1 (30 Ağustos 2018 - Perşembe)
ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR ve BİLSEM (17 Ağustos 2018 - Cuma)
İP ve CHP (07 Ağustos 2018 - Salı)
YAĞMUR DAMLASI (28 Temmuz 2018 - Cumartesi)
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI (11 Temmuz 2018 - Çarşamba)
MUTLU OLMAK İÇİN JAPONYA´YA MI GİDELİM? (04 Temmuz 2018 - Çarşamba)
"YIKIM İTTİFAKI"NA OY VERMEM (19 Haziran 2018 - Salı)
İKİ ATASÖZÜ ve BİR HİKAYE (06 Haziran 2018 - Çarşamba)
MERSİN ÖĞRETMEN OKULU BULUŞMASI ve 50. YIL (30 Mayıs 2018 - Çarşamba)
ANAMUR´DA DOĞAL GAZ (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SİYASET ve 24 HAZİRAN SEÇİMİ (04 Mayıs 2018 - Cuma)
KLİMA ve MUZ SERASINDA DOĞALGAZ (25 Nisan 2018 - Çarşamba)
KÖYDEKİ TAŞEVLER-2 (15 Nisan 2018 - Pazar)
KÖYDEKİ TAŞEVLER-1 (11 Nisan 2018 - Çarşamba)
ISINMAK ve BİR ŞİİR (23 Mart 2018 - Cuma)
İLAN EDİLMEMİŞ PAYLAŞIM SAVAŞI (01 Mart 2018 - Perşembe)
KIZILELMA ÜLKÜSÜ (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
SİYASETTE ÜSLUP (07 Şubat 2018 - Çarşamba)
KONUŞMA ADABI (ÜSLUP) (26 Ocak 2018 - Cuma)
ORTADOĞU-4 (İsrail nasıl kuruldu ve bugünü) (23 Aralık 2017 - Cumartesi)
ORTADOĞU-3 (İdlib) (15 Aralık 2017 - Cuma)
ORTADOĞU-2 (Misak-ı Milli) (05 Aralık 2017 - Salı)
DOST DEDİĞİN KİMDİR? ((Temel´e mektup-3) (15 Kasım 2017 - Çarşamba)
ANAMUR´DA DEĞİŞİM VAR MI? (05 Ekim 2017 - Perşembe)
YORGUNLUĞUN ÇÖZÜMÜ NEDİR? (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
"SİYASET İNSAN HARCAMA SANATIDIR" (20 Eylül 2017 - Çarşamba)
"METAL YORGUNLUĞU" (13 Eylül 2017 - Çarşamba)
"SİYASET BARONLARI AK PARTİ´DE OLAMAZ" (06 Eylül 2017 - Çarşamba)
KÖÇEK DEĞİL GÖÇEK veya GÖÇEN (15 Ağustos 2017 - Salı)
BABA--EVLAT ve DEDE (04 Ağustos 2017 - Cuma)
15 TEMMUZ 2016 DESTANI (21 Temmuz 2017 - Cuma)
ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI YANDI KÜKÜR--6 (10 Temmuz 2017 - Pazartesi)
EKİZ GOCA ve FADİME NENE (23 Haziran 2017 - Cuma)
FİRMA: MİS AMASYA TUR PLAKA: 05 BB 575 (06 Haziran 2017 - Salı)
OSMAN GOCA (NAMIDİĞER KÖÇEK OSMAN) (27 Mayıs 2017 - Cumartesi)
ÖLÜM MELEĞİ (04 Mayıs 2017 - Perşembe)
BİR ÖKSÜZÜN ÖYKÜSÜ (28 Nisan 2017 - Cuma)
TEŞEKKÜRLER ERDOĞAN ve BAHÇELİ (18 Nisan 2017 - Salı)
CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ ve OYUM (14 Nisan 2017 - Cuma)
16 NİSAN BEKLENTİSİ (08 Nisan 2017 - Cumartesi)
AVRUPA "EVET" İÇİN ÇALIŞIYOR (17 Mart 2017 - Cuma)
SELİNTİ ve OSMAN GOCA (09 Mart 2017 - Perşembe)
AK PARTİ MHP ve OYUMUN RENGİ (19 Şubat 2017 - Pazar)
TEŞEKKÜRLER MEHMET TÜRE ve MEHMET CABBAR (08 Şubat 2017 - Çarşamba)
KARAMAN BEY´İN KOYNU ve VARYEMEZ (10 Ocak 2017 - Salı)
HALEP ORADA İSE ARŞIN BURADA (22 Aralık 2016 - Perşembe)
"EMEKLİLİK NASIL GİDİYOR" ARİF BEY? (15 Aralık 2016 - Perşembe)
ANEMURİUM (RÜZGARLI BURUN) (05 Aralık 2016 - Pazartesi)
"PERDENİN ARDI PERDE" (24 Ekim 2016 - Pazartesi)
BATAN GEMİNİN HİKAYESİ ve BABA (01 Ekim 2016 - Cumartesi)
ADAM OLMAK, AHLAK ve İKİ KURUŞLUK DEĞER (29 Ağustos 2016 - Pazartesi)
"BEN SENİ ATATÜRK´LE DÖVERİM" (03 Ağustos 2016 - Çarşamba)
DÜRÜSTLÜK ve RÜZGARLI SOKAK (13 Haziran 2016 - Pazartesi)
EĞİTİM HAYATIN TA KENDİSİDİR (02 Haziran 2016 - Perşembe)
NANKÖRLÜK ve BİR HİKAYE (03 Mayıs 2016 - Salı)
ANNE OLMAK ve EDİSON (11 Nisan 2016 - Pazartesi)
DEĞİŞİM ve SOYADI MESELESİ (KÜKÜR - 4) (09 Mart 2016 - Çarşamba)
ÇÖP KAMYONU OLMAMAK/olmak (13 Ağustos 2015 - Perşembe)
AÇIK OY, BİZ BİZE SAYIM (30 Temmuz 2015 - Perşembe)
GENÇLİK YAŞLILIK ve ÖLÜM (20 Temmuz 2015 - Pazartesi)
ESKİYİ ÖZLEMEK VE BAYRAM (15 Temmuz 2015 - Çarşamba)
ALPER DURU ANAOKULU ve İNADINA SEVGİ (06 Temmuz 2015 - Pazartesi)
21 BAŞÖRTÜLÜ VEKİL ve RAVZA KAVAKÇI (25 Haziran 2015 - Perşembe)
OYUM KİME (01 Haziran 2015 - Pazartesi)
SİYASİLERİN UNUTULMAYAN GAFLARI (22 Mayıs 2015 - Cuma)
DOSTLUK VE AFFETMEK (13 Mayıs 2015 - Çarşamba)
POLİTİKA SİYASET VE AHLAK (05 Mayıs 2015 - Salı)
TANITIM VE ERDOĞAN SEVDALISI RABİA (23 Nisan 2015 - Perşembe)
8 HAZİRAN SABAHI "MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ" (18 Nisan 2015 - Cumartesi)
MERSİN`DE SİYASET (12 Nisan 2015 - Pazar)
MUHALEFET NE YAPAR? (02 Nisan 2015 - Perşembe)
"HALKIN VELİ`Sİ HAKKIN DELİSİ" (26 Mart 2015 - Perşembe)
TÜRKİYE DEYİNCE AKLA NE GELİR? (19 Mart 2015 - Perşembe)
DÜRÜST MÜSÜNÜZ? (06 Şubat 2015 - Cuma)
OSMANLICA YASAK MIYDI ACABA? (17 Aralık 2014 - Çarşamba)
ANAMUR’UN EN KÖTÜ YANI ANTALYA’YA DÖNÜŞÜ (08 Aralık 2014 - Pazartesi)
MGK ve VESAYET REJİMİNE GERİ Mİ DÖNÜLÜYOR (12 Kasım 2014 - Çarşamba)
YANDAŞLIK VE TARAFSIZLIK (03 Kasım 2014 - Pazartesi)
YENİ TÜRKİYE VE DAVUTOĞLU (16 Ekim 2014 - Perşembe)
KEŞKEK (16 Ekim 2014 - Perşembe)
İKİ GÜNDÜZ BİR GECE KÖYÜMDE (09 Eylül 2014 - Salı)
MUZ LİFİ BOZYAZI'DA HAYAT BULUYOR (21 Ağustos 2014 - Perşembe)
SEVGİ VE BİR HİKAYE (12 Ağustos 2014 - Salı)
13 (ON ÜÇ) (31 Temmuz 2014 - Perşembe)
BAYRAM VE KUR'ANA DAVET (20 Temmuz 2014 - Pazar)
BİR YAZAN ADAMI KAYBETTİK (08 Temmuz 2014 - Salı)
BUGÜNÜN RAMAZANLARI BİR BAŞKA (03 Temmuz 2014 - Perşembe)
ANAMUR VE ANTALYA'DAN (28 Haziran 2014 - Cumartesi)
ANAMUR VE ANTALYA'DA TRAFİK (17 Haziran 2014 - Salı)
"HAVA YOLU HALKIN YOLU" (08 Haziran 2014 - Pazar)
ANAMUR KÖYLERE HİZMET “37 KÖY ANAMUR” (05 Haziran 2014 - Perşembe)
ANAMUR KÖYLERE HİZMET “37 KÖY ANAMUR” (03 Haziran 2014 - Salı)
DR. MUSTAFA ERİM VE OSMANLI KAZASI ANAMUR (26 Mayıs 2014 - Pazartesi)
Sayfa:

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12