ANAMUR´U TANIYALIM: ANAMUR´UN İL OLMASI İÇİN NE DEDİLER
-
Tarih: 14.3.2016 22:54:25 / 1137okunma / yorum
GAZİ MERT-SORUNUZ SÖYLEYELİM
ANAMUR´U TANIYALIM: ANAMUR´UN İL OLMASI İÇİN NE DEDİLER

Anamur´u İl yapma çalışmalarına başta Başbakanlar, Bakanlar, Parti liderleri, Milletvekilleri, Valiler, Kaymakamlar, Belediye başkanları olmak üzere pek çok bürokrat, gazeteci, STK temsilcileri destek vermişlerdir.

Şimdi bunlardan bir demet sunuyorum:

***FEVZİ ARICI : ( 16 – 19 - 20´inci dönemlerde Mersin Milletvekili) : ”Önce Allah, sonra millet, üçüncüsü Anamur´un İl olmasıdır. Eğer il yapılacak bir yer varsa o da Anamur´dur.”

***ALİ USLANMAZ : ( Eski Anamur Kaymakamı ) : “Türkiye´de İl olması gereken bir İlçe varsa o da Anamur´dur.”

***ALİ ER : ( 18 – 19 – 20 -2 1 -22´inci dönemlerde Mersin Milletvekili ) : “Anamur İl olmalıdır.”

***ÖMER İNAN : ( 22´inci dönem Mersin Milletvekili ) : “Anamur Türkiye´de bağlı olduğu İl´ine 200-300 kilometre uzaklığı olan iki İlçe´den birisidir. Bu İlçe´lerden biri Karadeniz´dedir. Diğeri de Anamur´dur. Anamur İl olma konumundadır. Anamur İl olmadan diğer İlçe´lerin İl özlemi hayal olur. Ben Anamur´un İl olacağına inanıyorum. Son çalışmalar bunu göstermektedir. Anamur mutlaka İl olacaktır.”

***DEVLET BAHÇELİ : ( MHP Genel Başkanı ) : “Anamur´u İl yapacağız. Anamur´un İl olması için kanun teklifi verdik.”

***MUSTAFA EYİCEOĞLU : ( 22´inci dönem Mersin Milletvekili ) : “Anamur´un İl olmasıyla ilgili çalışmalar yeniden başlatılmıştır. Konumu itibariyle Türkiye´de İl olmaya en uygun İlçe Anamur´dur. Alt yapısı tamamlanarak Anamur İl olmaya hazır hale getirilmiştir. Örneği Anamur-Bozyazı arasındaki çift yol ve diğer bölünmüş yol çalışmalarıyla, Anamur´a ve Anamur köylerine yapılan yatırımlardır.”

***HALUK ŞİMŞEK : ( Eski Anamur Kaymakamı ) : “Anamur mutlaka İl olmalı. Anamur´un geleceği yönünde İl olması çok önemlidir. Çünkü Türkiye´de İl´ine en uzak İlçe olması nedeniyle vatandaşların İl´de yapılması gereken işleri yapabilmeleri için bunca yolu kat etmek zorunda kalıyorlar. Sadece bu durum bile Anamur´un İl olması için yeterli gerekçe…”

***SUPHİ ALP : (Anamur eski Belediye Başkanı ) : “Anamur İl olmasını gerek ilçenin Belediye başkanı olarak gerekse şahsım olarak destekliyor, bu konuda yapılacak girişimlerin her zaman kişi ve kurum olarak destekçisi olacağımın bilinmesini istiyorum. Anamur bağlı olduğu Mersin´e 220 kilometre mesafede, Antalya´ya 240, Konya´ya 260 kilometre uzaklıkta. Yani en yakın İllere ulaşmak için vatandaşlarımız 5 ile 8 saat arasında değişen otobüs yolculuğu yapmak zorunda kalıyorlar. Bu da basit bir sigorta işini yapabilmeleri için bile en az iki günlerini harcamak zorunda oldukları anlamına gelir. Bu yüzden Anamur İl olmalı…”

***HÜSEYİN ÜLKÜ : (Anamur Ören Beldesi eski Belediye Başkanı ) : “Anamur bağlı bulunduğu Mersin´e 220 kilometre uzaklıkta. En küçük bir işlerini yaptırabilmeleri için bir günlerini harcamak zorunda kalıyorlar. Türkiye´de öncelikli İl olması gereken bir yer varsa o da Anamur´dur.”

***SEZAİ ŞİMŞEK : (Anamur Çarıklar beldesi eski Belediye Başkanı ) : “Anamur´un İl olması, halkın yaşam standartlarının yükselmesi açısından çok önemli, Ekonomik ve sağlık açısından ele alındığında da yaşam standardının yükselmesi için Anamur İl olmalı…”

***HÜRRİYET GAZETESİ : (ÇUKUROVA EKİ ) : “Anamur İl olmak istiyor. Anamur´u İl heyecanı sardı.”

***MUSTAFA GÖKTAŞ : ( Mersin Çevre Ve Tüketici Hakları Koruma Derneği ‘´ÇETKODER´´ başkanı ) : “Bugün Hürriyet Gazetesi Çukurova ekinde ANAMUR İL OLMAK İSTİYOR başlıkla haberi sevinerek okudum. Ben Mersin´liyim. Mersin´de doğdum ve 43 yaşındayım. Ekmeğimi Mersin´de kazanıyorum, suyumu burada içiyorum, havayı burada soluyorum. Yani, canım memleketim…

Değerli arkadaşlar. Doğruyu, iyiyi, insanlık adına, toplum yararına kim hareket ediyorsa ona destek olmak önce insani vazifemiz, sonra toplumsal ve yaşamsal sorumluluğumuzdur. Anamur´un İl olmasını 20 senedir isterim ve oranın halkı da ister. Gelen giden siyasiler hep lafla sözle işe baktılar. Ama bir gerçek var Anamur buraya saatlerce yol mesafede ve büyük bir ilçe… Aynı şekilde Tarsus da öyle. Büyük ilçe. Ama İl merkezine yakın. Mut büyük ilçe... Ama İl merkezine oldukça uzak… Daha önce Mut´un Karaman İline bağlanması yolunda destek vermiştim. Çünkü oranın halkı bunu istiyordu. Bize 175 başvuru vardı. Meslekî odalar istiyordu. Ama bizim desteğimizi yanlış algıladılar. Biz şahsi çıkarlarımız için değil yöre insanının rahatlığı ve uygarca yaşaması için bu iyi niyetli istemlere destek verdik. Anamur´un İl olması demek yakınında bulunan ilçelerinde oraya bağlanması demektir. Siyasilerin bundan kaygıları oy yüzündendir. Vekillik yüzündendir. Ama ayıptır. İnsanların yaşamsal kaderleri ile oynamaya gerek yoktur. Bu yüzden AKP İl ve ilçe Başkanı ve diğer yetkililerin bugün Hürriyet de yayınlanan haberleri doğrultusunda Anamur İlçemizin İl olması hususunda kendilerine destek olduğumuzu tüm mensuplarımızla bu fikri ve çalışmayı destekleyeceğimizi belirtmek istiyorum. Bunun için ne gerekiyorsa hazırız. Lütfen lafta kalmasın. Lütfen bu davaya sahip çıkalım. Ama öncelikle AKP İl ve ilçe başkanları dik duruşlarından vazgeçmesinler ve işe sıkı sarılsınlar. Çünkü çok engeller çıkacaktır. Yılmayalım. Biz ÇETKODER olarak bu fikre ve çalışmaya sonuna kadar desteğiz. Bunu vicdanımın sesine kulak vererek istiyorum. Anamur´un insanı bizim insanımız. Yıllardır en küçük işlerini takip etmek için bile 240 kilometrelik yolu kat ederek Mersin´e gelmek zorunda kalıyorlar. Bunu, günümüz dünyasının insana bakış açısı açısından değerlendirecek olursak zulüm ve işkenceden başka bir şey değil… Oluşumların siyasi yönüne bakmaksızın bu organizasyonu kim başlatmışsa Türkiye genelinde 46 şubem, 10 temsilciliğim ve 647 bin üyemle sonuna kadar destekliyorum. İsterseniz bu desteğimi Türkiye´nin dört bir yanından otobüsler kaldırarak Anamur´da düzenlenecek konvoya yüz binlerce üyemle katılabilirim. Bu organizasyonu kim başlatmışsa ÇETKODER´İ de arkasında bilsin.”

***TEVFİK DİKER : ( 19 ve 20´inci dönem Manisa Milletvekili ) : ‘´Bana göre de Anamur İl olmalı. En azından stratejik açıdan bunu hak ediyor.´´

Anamur´u İl yapma kampanyalarına katkıda bulunanlar sadece bunlardan ibaret değildir.

Daha pek çok Bakan, Milletvekili, Vali, Kaymakam, Bürokrat Anamur´un İl olması için çok olumlu görüşler bildirmişlerdir.

Hoşça kalınız.
Anahtar Kelimeler: ANAMUR, TANIYALIM, ANAMUR, OLMASI, İÇİN, DEDİLER
Yazarın Diğer Yazıları
NİÇİN MEZHEP AYRILIKLARI VARDIR? (10 Ocak 2016 - Pazar)
DİN İLME ÖNEM VERMİŞ MİDİR? (28 Aralık 2015 - Pazartesi)
ESTETİK AMELİYATI OLMAK UYGUR MUDUR? (19 Mayıs 2015 - Salı)
EV İŞLERİNİ YAPMAYA MECBUR MUYUM? (09 Nisan 2015 - Perşembe)
İSLAMDA SEVGİ TANIMI NASILDIR? (10 Şubat 2015 - Salı)
ANADOLU ADI NEREDEN GELMEKTEDİR? (29 Ocak 2015 - Perşembe)
BELEDİYE TEŞKİLATI OSMANLILARDA DA VAR MIYDI? (29 Aralık 2014 - Pazartesi)
YILDIZ FALINA İNANILABİLİR Mİ? (19 Aralık 2014 - Cuma)
EV İŞLERİNİ YAPMAYA MECBUR MUYUM? (08 Aralık 2014 - Pazartesi)
TÜRKLERİN ZAFERLERİNİN KAYNAĞI NEDİR? (20 Kasım 2014 - Perşembe)
SORUNUZ SÖYLEYELİM (15 Ekim 2014 - Çarşamba)
İŞÇİ-İŞVEREN HAKLARI NASIL OLMALIDIR? (23 Ağustos 2014 - Cumartesi)
SORUN SÖYLEYELİM (12 Haziran 2014 - Perşembe)
SORUN-SÖYLEYELİM (11 Haziran 2014 - Çarşamba)
Sayfa:
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12