Miting Havasında Geçiyor
Anamur Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe´nin mahalle toplantıları miting havasında geçiyor.
Tarih: 7.3.2019 08:33:43/ 1775okunma / 0yorum

Anamur Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe´nin mahalle toplantıları miting havasında geçiyor.   Merkez ve uzak mahalleleri eş zamanlı yapacak şekilde programlayan Başkan Türe,  Meclis üyeleri ile birlikte Emirşah´tan başlattığı  mahalle toplantılarına İYİ Parti İlçe Başkanı Erdal Bulut ve Yönetim Kurulu üyeleri de iştirak ediyor.
Anamur Belediye Başkanı ve İYİ Parti Anamur Belediye Başkan adayı Mehmet Türe Mahalle Toplantıları startını Emirşah Mahallesi ve Akarca Mahallesinde verdi. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin yanı sıra İYİ Parti İlçe Başkanı Erdal Bulut ve Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı mahalle toplantıları deyim yerindeyse adeta şova dönüştü.

/resimler/2019-3/7/0835214951524.jpg
“Davullu Zurnalı karşılama”
Yüzlerce kişinin katıldığı Emirşah Mahalle toplantısında mahalle sakinleri Başkan Mehmet Türe´ye, davul, zurna, meşale ve sloganlar eşliğinde karşılayarak sürpriz yaptı.
“Şehidi Unutmadı”
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Emirşahlı Şehidimiz Halis Uysal´ da unutulmadı. Şehitler konusundaki hassasiyeti ile Başkan Türe´nin talimatı açılış konuşmasından önce Emirşahlı Şehit Halis Uysal için dua edildi.
“Proje Sunumu Gerçekleştirdi”
Programı görselli sunumlarla gerçekleştiren Başkan Mehmet Türe ilk etapta 10 yılda gerçekleştirdiği projeleri, devam eden projeleri, planlanan projelerin sunumunu gerçekleştirdi.
“Anamur´un Su Problemi Yok”
Konuşmasına devam Başkan Türe son günlerde adayların gündeminde olan içme suyu konusuna açıklık getirdi. Başkan Mehmet Türe “Anamur´un içme suyu sorunu yok. Yazın kuraklıktan kaynaklı yer altı sularının çekilmesi ile kısa bir süre sorun yaşandı, o süreçte de 5 ayrı kuyudan su çekerek sorunu çözdük. İlçe genelinde ise 228.000 metre içme suyu boru hattı yenilendi. Tabi ki Anamur umuz daha kaliteli bir suyu hak ediyor, o yüzden de Sugözü´nden Anamur´a içme suyu projemiz hazır, yakın zamanda ihaleye çıkacak. “ dedi.

/resimler/2019-3/7/0836102608430.jpg
“Anamur Bizi, Biz Anamur´u İYİ Biliriz.”
Sözlerine devam eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe konuşmasının sonunda “Sevgili hemşerilerim, ben seçime 3 ay kala takım elbise kravatla gelip düğününüzde, bayramınızda şov yapmıyorum. Ben 10 yıldır, iyi gününüzde kötü gününüzde, düğününüzde, kuran´ınızda hep yanınızda oldum. Anamur´da temas kurmadığım hiçbir vatandaşımız kalmamıştır.
Anamur Bizi, Biz Anamur´u İYİ Biliriz.”
Ekip yine alkışlar ve sloganlar eşliğinde Emirşah Mahallesinden ayrılarak Akarca Mahallesinde mahalle toplantısı gerçekleştirdi.
‘Hoş geldin Anamur´un Mimarı´
Başkan Türe´nin Emirşah ve Akarca Mahalle toplantılarına katılan vatandaşlar, Başkan´ın 10 yıllık hizmetlerini ve devam eden projelerini dikkate alarak  ‘Hoş geldin Anamur´un mimarı´ diyerek tezahüratlarda bulunuyorlar.  Kuran-ı Kerim Tilaveti ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantılarda mahalle muhtarı ve İlçe Başkanı Erdal Bulut´un konuşmalarının ardından meclis üyelerinin tanıtımı yapılıyor. Belediye Başkanı Mehmet Türe,  Let ekrandan 10 yıldır Anamur´a kazandırdığı sosyal, kültürel ve fiziki projelerin yanında devam eden ve sonrası için hazırlanan projelerin tanıtımını yapıyor. Konuşmalarında şehit ailelerini, gazi ve engelli vatandaşları her zaman sevgi, saygı ve minnetle anan Belediye Başkanı Mehmet Türe, toplantılara katılan binlerce vatandaşın tezahüratına teşekkür ederek karşılık veriyor.

/resimler/2019-3/7/0836498078368.jpg
Türkiye İYİ Parti Belediyeciliğini Anamurda gördü
Türe´den önce mikrofonu alan İYİ Parti İlçe Başkanı Erdal Bulut ülkenin ekonomik yönetilmediğini, bunu da en iyi mutfaktaki kadınların bildiğini söyledi. Diyanette, milli eğitimde durumun vahim olduğunu söyledi. Bulut,  “Türkiye´nin Anamurda olduğu gibi Türkiye´nin de İYİ Belediyecilikle tanıştırılacağını söyledi.  Bulut; “5 yıldır Büyükşehir Belediyesi yasasıyla köylere hizmet veren Anamur Belediyesi, karınca kaderince köylerimize hizmet vermeye çalıştılar. Bizler hizmet edebilmek için sizlerin karşısına geldik, Buradan çok değerli Ak Partili, CHP´li kardeşlerime seslenmek istiyorum. MHP´li kardeşlerime seslenmek istiyorum. Anamurda macera aramaya gerek yok. İYİ Parti Belediyecilik deneyimi üzerinde 10 yıllık deneyimi ile Sayın Mehmet Türe ile hizmetlerimizi görüyorsunuz.  Bundan sonra devam edecek olan hizmetlerimizi de inşallah göreceksiniz.” Dedi.  
Türe: ‘Anamur´u maceraya atamayız´
Belediye Başkanı Mehmet Türe de konuşmasına 10 yıl boyunca yaptığı hizmetleri ve devam eden projelerini Let ekrandan tanıtarak başladı. Türe: “10 yıldır sizinle beraberiz.  Hani adayın biri diyor ya, 20 senedir Ankara daydım, geldim 10 sene Mehmet Türe bir şey yapmamış.´ Diyor. Arkadaş 20 yıldır Ankara da Bakan mıydın, Başbakan mıydın? Bari bayramlarda gelseydin, bari şehit cenazelerinde gelseydin, özel günlerde gelseydin.” Dedi.

/resimler/2019-3/7/0837260578672.jpg
Kılıç MHP´nin Mehmet Türe´yi Bitirme Projesi
MHP´nin Hidayet Kılıç´ın Anamur´a gönderilmesinin partiden diskalifiye etmeyi amaçladığını kaydeden Türe “Anamur´a git Mehmet Türe´yi bitir. Bitiremiyorsan da kendin bit. Dediler. Olay bu.” Dedi.  Karşılaştırmak için projelerini istediğinde ise kendisine tek sayfa bir liste verildiğini kaydeden Türe, “Seçime az bir zaman kaldı. Ne zaman anlatacaksın?” diye sordu. Konuşmasında CHP´nin adayı Durmuş Deniz´in sevilen bir kişi olduğunu kaydeden Türe, Deniz´in proje kataloğunun da bomboş olduğunu ve Anamur´a vereceği hiçbir şeyin olmadığını söyledi.  Türe; “Anamur´u yönetmek ayrı, iş adam olmak ayrı, tarımdan anlamak ayrı. Anamur´u maceraya sevk emdeyiz. Anamur üzerinde kumar oynayamayız.” Dedi. 

/resimler/2019-3/7/0837562141883.jpg


Onlar  Amatör Kümede, Biz süper Likte Oynuyoruz.
Her iki adayında birinci ve ikinci sırayı paylaştığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Türe; “Bakın biz yoğuz. İyi dinleyin. Bazen birisi birinci, bazen diğeri birinci oluyor. Nerde? Amatör kulüpte.  Mehmet Türe, süper ligte oynuyor, süper ligte. Biz süper ligin şampiyonuyuz, bunlar amatör ligte oynuyorlar. Tabi küme de düşebilirler, bizim yanımıza doğru da gelebilirler.” Dedi. 10 yıldır kıt imkânlarla imkânsızlıklarla Anamur´a bir şeyler yapmaya çalıştığını sözlerine ekleyen başkan Türe; “Kul hakkını gözetirim. Devletçi bir yapım var, Atatürkçü bir yapım var, Türk Milliyetçisi bir yapım var, asla taviz vermedim, vermeyeceğim.” İfadesine yer verdi. Başkanın sözleri meydanı dolduran yaklaşık  bin 500 kişi tarafından alkışlar ve tezahüratlarla karşılandı.  

/resimler/2019-3/7/0838305587384.jpg 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Miting Havasında Geçiyor
Yılmaz´dan Duyuru.´Tuna ve Bakan Elvan Anamur´a Geliyor
Yılmaz´dan Duyuru.´Tuna ve Bakan Elvan Anamur´a Geliyor
Yılmaz´dan Duyuru.´Tuna ve Bakan Elvan Anamur´a Geliyor
Ak Parti Gençlik  Kolları Anamur İlçe Başkanlığına Bulut Atandı.
Ak Parti Gençlik Kolları Anamur İlçe Başkanlığına Bulut Atandı.
.
güler yüzlü başkan´dan Yoğun Katılımlara Teşekkür
güler yüzlü başkan´dan Yoğun Katılımlara Teşekkür
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe projelerini anlatırken katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti.
Anamurda Yılmaz  Kocamaz ve Türe Rüzgarı
Anamurda Yılmaz Kocamaz ve Türe Rüzgarı
Mezbaha, Otagar ve Ören kanalizasyon açılışı için Anamur´a gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz´ı Pullu´da binlerce kişi karşıladı. Anamur´da sevgi seli ile karşılaşan ekip, karşılama sonrası 3601 aracın katılımı ile konvoy gerçekleştirdi.
BAŞKAN TÜRE´DEN ALATAŞ´TA GÖVDE GÖSTERİSİ
BAŞKAN TÜRE´DEN ALATAŞ´TA GÖVDE GÖSTERİSİ
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin Alataş Mahalle toplantısı gövde gösterisine dönüştü. Meşaleler ve dakikalarca süren havai fişek gösterisi ile karşılanan Başkan Türe mahalleden diğer adayları halk ve başın önünde açık oturuma davet etti.
Deniz: ‘Anamur´u Marka Kent Yapacağız´
Deniz: ‘Anamur´u Marka Kent Yapacağız´
Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan adayı Durmuş Deniz, Anamur´u barış şehri ve marka kent yapacağız.´” Dedi. Meclis üyelerinin tanıtılması ile başlayan toplantının ilk konuşmasını CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır yaptı. Yeşilçayır; “Benim sizlerden isteğim, 31 Martta oylarınızı, Anamurda Belediye Başkan Adayımız Durmuş Deniz ve Büyükşehirde de Vahap Seçer´e verirsek 5 yıllık kaderimizi kendi ellerimizle tayin etmiş olacağız.” Dedi.
Başkan Türe:‘Bu vatan, bu bayrak için hepimiz şehit oluruz.  Bize kimse terörist diyemez´
Başkan Türe:‘Bu vatan, bu bayrak için hepimiz şehit oluruz. Bize kimse terörist diyemez´
Anamur Belediye Başkanı, İYİ Parti Anamur Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe, mahalle toplantılarını miting havasında geçiriyor. Halkla samimi bir hava içerisinde ve sohbet havasında projelerini anlatan Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kaşdişlen Cemevi Belediye kültür Merkezindeki toplantısında adeta mahallelilerle hasbıhal etti.
Yılmaz;´Demokrasi Bayrağını Kaldırmak Herkesin Görevi´
Yılmaz;´Demokrasi Bayrağını Kaldırmak Herkesin Görevi´
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, mevcut başkan Burhanettin Kocamaz´ın önünün kesilmesiyle Mersin´de demokrasiye gölge düştüğünü belirtti. Yılmaz, yere düşen demokrasi bayrağını düştüğü yerden kaldırma görevinin Mersin ve ülke geleceğini düşünen herkesin görevi olduğunu ifade etti.
Mevlüt Batun: ´Mahalleme Hizmet İçin Adayım´
Mevlüt Batun: ´Mahalleme Hizmet İçin Adayım´
Mithat Ünal-Sağlık Mahallesi Muhtar Adayı Mevlüt Batun, Mahalle sakinlerim talep etti bende mahalleme hizmet için aday oldum. Yardım isteyen herkesin yardımına koşmanın kendisi için bir hayat felsefesi olduğunu söyleyen Özbayırlıoğlu Un Fabrikası Sahibi Mevlüt Batun, “Mahalleme en güzel hizmeti vereceğime inancım tam.” Dedi.
AYFER YILMAZ: ´MERSİNE MEMLEKET SEVDAMLA DOKUNACAĞIM´
AYFER YILMAZ: ´MERSİNE MEMLEKET SEVDAMLA DOKUNACAĞIM´
Mersin büyükşehir Nelediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz´ın aday gösterilmemesinin ardından Demokrat Partiden Aday olan Ekonomi Eski Bakanı Mersin Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, Mersin´e memleket sevdamla dokunascağım dedi ve öncelikli projesinin metro projesi olduğu söyledi.
Esnaf Türe´yi Böyle Bağrına Bastı
Esnaf Türe´yi Böyle Bağrına Bastı
Takma Kafanı Başkanım Yanındayız
Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş Anamur´u Salladı
Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş Anamur´u Salladı
İYİ Parti Anamur Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mehmet Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş mahallelerinde de coşku ile karşılandı. Toplantının ilkini Karalarbahşiş Mahallesinde gerçekleştiren İYİ Parti İlçe Teşkilatı ve Başkan Türe mahalleye tam kadro giriş yaptı. Coşkulu bir kalabalık ile karşılanan Başkan Türe ve ekibi programında halk ile ittifakta olduğunu gösterdi.

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12