Havacılardan 92. Yıl Anısına
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde faaliyet gösteren Türkiye Havacılık Kurumu Derneği, Türk Hava Kurumunun kuruluşunun 92. Yıldönümü nedeni ile Atatürk Anıtına Çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. Dernek Başkanı Başkanı Mehmet Danyal Gülcan ve beraberindekiler daha sonra Kaymakam Cebgiz Cantürk ve Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Şimşek´i Başkanlık Makamında ziyaret ettiler.
Tarih: 17.2.2017 19:48:20/ 1152okunma / 0yorum


Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde faaliyet gösteren Türkiye Havacılık Kurumu Derneği, Türk Hava Kurumunun kuruluşunun 92. Yıldönümü nedeni ile Atatürk Anıtına Çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. Dernek Başkanı Başkanı Mehmet Danyal Gülcan ve beraberindekiler daha sonra Kaymakam Cebgiz Cantürk ve Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Şimşek´i Başkanlık Makamında ziyaret ettiler. 
Türk Hava Kurumu (THK) Anamur Şubesi, 92. kuruluş yıldönümünü kutladı. THK Anamur Şubesi Başkanı Mehmet Danyal Gülcan, yönetim kurulu üyeleri Aziz Özinal ve Orhan Gür ile Anamur Anadolu Lisesi Genç Kanatlar Topluluğu, Cumhuriyet Meydanı´nda Atatürk Anıtı´na çelenk sunup saygı duruşunda bulundular.
Gülcan, burada yaptığı açıklamada, Türk Hava Kurumu´nun 92 yıldır Türk gençlerine, Türk çocuklarına havacılıkla ilgilenen herkese kapılarını sonuna kadar açan, onlara havacılığı sevdiren, havacılığın her dalında kurslar düzenleyen, eğitim veren bir kurum olduğunu söyledi.
THK´nin 16 Şubat 1927´te Mustafa Kemal Atatürk´ün "İstikbal Göklerdedir" ön görüşüyle kurulduğunu ve o günden bu güne yüklendiği havacılığı tanıtma ve sevdirme misyonunun, havacılık alanında, havacılık sporlarının, özellikle gençlere sevdirilmesi kapsamında çok büyük hizmetler vererek sürdürdüğünü vurgulayan Gülcan, şunları söyledi:
“THK, havacılığın her dalında kurslar veriyor. Planör, paraşüt, yelken, kanat, yamaç paraşüt ile model uçak başlangıç, tekamül ve rehber öğretmen kurslarını, sağlığı uçmaya-atlamaya elverişli olan herkese güzel imkanlarla sunuyor. Geçmişten bu güne; 5 bin pilot, bin yamaç paraşütçü, 10 bin planör pilotu, 70 bin paraşütçü, 73 bin model uçakçı yetiştirdi, yetiştirmeye devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri Harp okullarına paraşüt ve planör uçuş eğitimi vermektedir. Türk Hava Yollarına pilot yetiştirmektedir. Zamanında organ nakli için süratli hava ulaştırma desteği sağlanmaktadır. Milli servetimiz olan ormanların yangınlardan korunması için havadan yangın söndürme çalışmalarını yıllardan beri başarıyla sürdürmektedir. Şubelerimizde ve okullarda havacılık kolları, izcilik üniteleri kurarak gençlere havacılığı sevdiriyor, onları havacılık konusunda bilgilendiriyoruz. Resmi bayramlarda kuruluş ve kurtuluş günlerinde imkanları ölçüsünde hava gösterileri yaparak, havacılık sevgisini yaygınlaştırmaya çalışıyor. Türk hava Kurumu bütün bu faaliyetleri devlet bütçesinden pay almadan, Türk milletinin katkılarıyla yürütmektedir.”

“Türkiye´nin dört bir yanındaki Türk Hava Kurumu şubelerine ve Anamur Türk Hava Kurumu şubesine sizleri bekliyoruz” diyen Gülcan, şöyle devam etti:

“Gelin Türk Hava Kurumu´nun bulduğunuz yerleşim bölgelerindeki şubelerine üye olun. Üye olun ki havacılığı sizlerin dinamizmiyle, sizlerin canlılığı, girişimciliği ve yenilikçi atılımlarınızla herkese tanıtıp, sevdirelim.

Havacılığa ilgi duyan herkese özellikle gençlere sesleniyoruz. Türk Hava Kurumu sizi havacılığın her dalında yetiştirecek imkan ve kabiliyete sahip. Sizlere havacılık eğitiminin beraberinde getirdi disiplini, cesareti ve özgüveni aşılıyor. Geleceğe daha büyük bir güvenle bakmanızı sağlıyor. Gelin dünyanın hiçbir yerinde sağlanamayan bu imkanlardan sizde yararlanın. Geleceğinize ışık tutacak hayata daha farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak, yeni dostlar, arkadaşlar edinmenize zemin sağlayacak. Bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak bu ortam, bu faaliyetler sizleri bekliyor. Türk Hava Kurumu Türk gençlerini bekliyor. Atasının gösterdiği ´İstiklal Göklerdedir´ hedefine daha hızlı adımlarla ulaşmak için sizleri bekliyor.“
KAYMAKAMLIK VE BELEDİYEYE ZİYARET
THK Anamur Şubesi Başkanı Mehmet Danyal Gülcan ve beraberindeki yönetici ile öğrenciler, çelenk sunma töreninin ardından Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ve Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Şimşek´i makamlarında ziyaret ettiler.
Cantürk ve Şimşek, THK´nin 92. yıldönümünü kutlayarak çalışmalarında başarılar dilediler.

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Havacılardan Anısına
Hayatta Hiç Koşamadı Ama Şimdi Cennete Koşu
Hayatta Hiç Koşamadı Ama Şimdi Cennete Koşu
Anamur´da bir dönem başarılı bir çalışma sergileyen iş adamı İbrahim İpek´in kızı Rojda Gül, 20 yıllık bir yaşam mücadelesinin ardından yaşama gözlerini yumdu. Kızını çok sevdiği her halinden belli olan İbrahim İpek, ailesi ile birlikte gözyaşı döktü.
İyilik Kervanı Anamur´da
İyilik Kervanı Anamur´da
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in talimatı doğrultusunda Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu Üyeleri ve Milletvekilleri´nden oluşan heyet, yaklaşan Yerel Seçimler öncesi vatandaşlarla buluşmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere ilk etapta 32 ili kapsayacak ziyaret programı başlattı.
Geçmiş Olsun Aziz Hocam
Geçmiş Olsun Aziz Hocam
Mithat Ünal-Anamur İlçe Milli Eğitim Eski Müdürü Mehmet Aziz Dağıstan rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. alanya Başkent Hastanesine kaldırılan Dağıstan iki günlük yoğun bakımda kaldıktan sonra servise geçti.
.
.
Bozyazı Kozağacı yaylasında bu yıl üçüncüsü gerçekleşen geleneksel Birlik şenliği ve mahalleler arası futbol turnuvasına katkı sağlayanlara teşekkür eden Komite Başkanı Gürel Bolluk, organizasyonun amacına ulaştığını söyledi. Bolluk, Organizasyonda katkı sağlayarak plaket alanları da şu şekilde sıraladı:
Anamurda Gaziler  Günü
Anamurda Gaziler Günü
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde Gaziler Günü kutlandı. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Atatürk´ün anıtına çelenk koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler´in Gaziler günü ile ilgili mesajları okundu.
Meski Su Teknolojileri (Sutek) Fuarına Katıldı
Meski Su Teknolojileri (Sutek) Fuarına Katıldı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Ankara´da bu yıl ikincisi düzenlenen Su ve Su Teknolojileri fuarına katıldı.
Örende 50 kilometre Kanalizasyon Şebekesine Başlandı
Örende 50 kilometre Kanalizasyon Şebekesine Başlandı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi Ören Mahallesinde devam eden Kanalizasyon şebeke çalışmasını yerinde inceleyen Mahalle Muhtarı Mehmet Uysal Şahin, yıllardın mahallenin kanayan b ir yarası olan kanalizasyon şebekesinin inşaatına başlattığı için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a ve ekibi ile birlikte MESKİ Genel Müdürü Baha Göken Güngördü´ye teşekkür etti. Ören Mahallesi´nin 14 kilometre karelik alanda 50 kilometre kanalizasyon şebekesinin döşeneceğini kaydeden Muhtar Mehmet Uysal Şahin, bunun ilk 15 kilometreli bölümünün ihale edilerek çalışmalara başlanıldığını söyledi.
Antalya Mersin Karayolu İstimlak Kurbanı
Antalya Mersin Karayolu İstimlak Kurbanı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nden geçen D-400 karayolunun Antalya´dan Mersin istikametine giden şeridinde yaklaşık 3 dönümlük bölümü, ´tapulu arazimiz´ diyen Toru Ailesi yolun yaklaşık 300 metrelik kesimine yön işaretleri çaktırarak kapatmıştı. Yaklaşık bir yıldır hesaplarına para yatmasını bekleyen aile fertleri, ikinci bir şoku yaşadılar. Anamur 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, taraf olan Karayollarının bütçesi olmadığı gerekçesi ile ödeme yapmadığı için davayı düşürdü.
Kaza Sonrası Faciadan Dönüldü
Kaza Sonrası Faciadan Dönüldü
Mithat Ünal-Mersin´in Bozyazı İlçesi´nde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaşamını yitirdi. Kaza sonrası toplanan kalabalığı son anda fark eden alkollü sürücü ani fren yaparak aracını durdurmayı başardı. Büyük bir faciadan son anda kurtulan kalabalık bir anda sürücüye saldırdı. Olayda alkollü olduğu anlaşılan sürücü araya sağduyulu kişilerin girmesi ile linç edilmekten son anda kurtuldu.
Başkan Türe Stajyerlere Teşekkür Etti
Başkan Türe Stajyerlere Teşekkür Etti
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, belediye bünyesinde staj yapan üniversite öğrencilerine teşekkür belgesi taktim etti.
Başkan Çilek Tarlasında
Başkan Çilek Tarlasında
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, ekim dönemi nedeni ile Çilek Tarlasında çalışan üreticileri ziyaret etti.
Başkan Türe: ‘Engelliler Emanetimizdir.´
Başkan Türe: ‘Engelliler Emanetimizdir.´
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, engelliler için sürdürdüğü sosyal, kültürel ve faaliyetlerini ara vermeden sürdürüyor. Başkan Türe, son olarak Kalınören mahallesinde oturan Engelli Hacı Veli Yaşar´ın evinde ziyaret etti.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
6.2671
EURO
7.3794
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12