Halk Eğitim´in Yılsonu Sergisine Yoğun İlgi
Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği yıl sonu sergisine ilgi oldukça yoğundu. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Beşikten mezara kadar eğitimi hedef alan ve toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan hayat boyu eğitim felsefesi ile halk eğitim merkezi olarak yıl içerisinde çok sayıda genel ve mesleki kurslar açtıklarını söyledi. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da konuşmasında "Öncelikle örfümüze, ananelerimize ve dinimize sahip çıkmak zorundayız." diyerek emin ellerde ömür boyu okumaya, örfümüze ve dinimize sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.
Tarih: 10.5.2018 09:37:00/ 3793okunma / 0yorum

 

/resimler/2018-5/10/0948096003607.jpg

Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği yıl sonu sergisine ilgi oldukça yoğundu. Yeni Cumhuriyet Meydanında açılan ve iki gün süren sergiye, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt, Milli Eğitim Eski Müdürü Aziz Dağıstan, siyasi parti temsilcileri ile STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Usta öğreticilerin ve branj öğretmenlerinin bir yıl boyunca yaygın eğitim kapsamında verdikleri kurslar sonucu fotoğrafçılık, okuma yazma, spor, el sanatları, naht sanatı, aşçılık, dikiş nakış, halkoyunları başta olmak üzere kursiyerlerin el becerileri ve eğitim yolu ile aldıkları bilgileri hayata tatbik ettikleri ürünler ve gösteriler sergilendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Beşikten mezara kadar eğitimi hedef alan ve toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan hayat boyu eğitim felsefesi ile halk eğitim merkezi olarak yıl içerisinde çok sayıda genel ve mesleki kurslar açtıklarını söyledi. Mezun öğrencilere yönelik DYK, beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına hazırlık, psikolojik ve askeri sınavlara hazırlık ve üniversite mezunlara da devlet memurluğu sınavı kursları verdiklerini söyledi. Engelli öğrencilere el sanatları, velilere de baba destek eğitim kursları verdiklerinin altını çizen Kayabaşı, Emlak danışmanlığı, İş Güvenliği arıcılık, bağ budama, diksiyon, girişimcilik, işaret dili, kalorifer ateşçiliği, bağılılıkla mücadele eğitimi, aşçılık ve daha bir çok kursların yanında bu yıl ilk kez gerçekleştirdikleri naht sanatı ve fotoğrafçılık kurslarının büyük ilgi gördüğünü söyledi. Kayabaşı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın öncülüğünde başlatılan okuryazarlık seferberliğine Anamurda ciddi bir katılım olduğunun altını çizdi.  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Halk Eğitimin organize ettiği 24 Mart 2018´de başlayan ve 5 Mayıs 2018´de sona eren 15 Temmuz Şehitleri Futbol Turnuvası 14 takımın katılımı ile büyük katkı sağladığını söyledi. Kayabaşı katkılarından dolayı Kaymakam Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve kurs öğreticilerine teşekkür etti. 
Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da konuşmasında öncelikle örfümüze, ananelerimize ve dinimize sahip çıkmak zorundayız. Bu anlamda bu yıl Halkeğitim bünyesinde gerçekleştirilen okuryazarlık eğitimi ile İmam Hatip Lisesinde verdiği naht sanatı büyük önem arz etmektedir. Eğer örfümüzü, dinimizi devlet eli ile öğretmezsek başkaları istediği gibi öğretir. Bu anlamda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi. Konu hakkında görüşlerini aldığımız  Belediye Başkanı Mehmet Türe de Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün her yıl gerçekleştirdiği bu tür etkinliklerle büyük başarılar elde ettiğini ancak bunun bir güne değil yıl içerisine yaygınlaştırılarak gerekirse gerçekleştirilen satışlarla kurum bünyesine ve eğitimcilere katkı sağlanabilir.” Dedi. Sergiye katkılarından dolayı Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt,  Kaymakam Kurdoğlu´na teşekkür plaketi verdi. Kurdoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt, Halkeğitimin okuryazarlı kursunu bitiren kursiyerlere belgeleri verdiler. Sergi Kurdelesin kesen Kaymakam Kurdoğlu ve beraberindekiler daha sonra sergi çadırlarını gezerek kursiyerlerden bilgi aldılar.  Halkeğitim öğrencilerinin sunduğu folklor oyunu ve karate gösterileri büyük beğeni topladı. Sergiye katılanlar, yöresel sanatçı Ali Koyu ve ekibinin çalıp söylediği oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Sergi bugün akşama kadar devam edecek.

/resimler/2018-5/10/0949189598698.jpg

/resimler/2018-5/10/0958039296444.jpg

/resimler/2018-5/10/0959036485316.jpg
&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Halk Eğitim Yılsonu Sergisine Yoğun İlgi
‘Yarenlik Edelim Dedik´in Geliri Hayvanseverlere
‘Yarenlik Edelim Dedik´in Geliri Hayvanseverlere
Mithat Ünal-Anamurlu Doçent Doktor Müzikolog Sabri Uysal´ın kaleme aldığı Anamur ve yöresinde yaşanmış hikayelerin anlatıldığı ‘Yarenlik Edelim Dedik´ kitabı´nın Belediye Meclis Salonunda düzenlenen imza günü gelirlerinin tamamı Hayvanseverler Derneğine bağışlandı.
Anamur Şairini 33 yıldır Yaşatıyor
Anamur Şairini 33 yıldır Yaşatıyor
Mersin´in Anamur İlçesinde bir döneme damgasını vuran Anamurlu şair Abdülkadir Bulut ölümünün 33. yılında Anamur Kültür Derneği´nin organize ettiği etkinlikle anıldı. Anma programı kapsamında şairin doğup büyüdüğü Akine köyündeki Abdulkadir Bulut Kütüphanesi´nin açılışı yapıldı.
Kızının Kuşağını Başkan Bağladı
Kızının Kuşağını Başkan Bağladı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur Başkanı Mehmet Türe ve Meliha Türe çiftinin kızları Avukat Hilal Türe ile Konya Akşehir İlçesi´nin mümtaz ailelerinden Sultan-Ahmet Aytaç çiftinin oğulları Avukat Fatih Aytaç, Belediye 82 Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirilen muhteşem düğün ile dünya evine girdiler. Belediye Başkanı Mehmet Türe, önce Gelinin kuşağını bağladı, sonrada kızının en mutlu anında folklor ekibine eşlik etti.
´Marka Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
´Marka Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Anamur Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerince Büyükşehir Belediyesi´nin katkılarıyla hazırlanan ´Marka Kent Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
Kükürlüler Derneğinden Festivale TamDestek
Kükürlüler Derneğinden Festivale TamDestek
Mithat Ünal-Anamur 12. Kültür ve Muz Festivalinin en hareketli stantlarından birisi de Kükür Köyleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği oldu. Dernek Başkanı Doktor Gülay Uysal, bütün ekibi ve yayık ayranı ile kurduğu stantta, katılımcılara köyünün yöresel yiyeceklerini ve otantik ürünlerini sergiledi. Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kükür Köyleri Derneğinin her etkiliklerine katıldığını belirterek hem dernek üyelerine, hem de dernek başkanı Doktor Gülay Uysal´a teşekkür etti.
12. Kültür ve Muz Festivalinde Burcu Güneş Rüzgarı
12. Kültür ve Muz Festivalinde Burcu Güneş Rüzgarı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde bu yıl 12. Si gerçekleştirilmekte olan Kültür ve Muz Festivali´nin ikinci gününde sevilen sanatçı Burcu Güneş sahne aldı. Anamur Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen festival yaklaşık 10 bin kişinin katılımı ile deyim yerindeyse amacına ulaştı. Güneşin öncesinde, Anamur Belediye konservatuarı Halkoyunlarını sergiledi. Ardından Ankara Fogmet ve Kuzey Kıbrıs Çatalköy Belediyesi halk dansları topluluğu sahne aldı.
Anamur 12. Kültür ve Muz Festivali Görkemli Başladı.
Anamur 12. Kültür ve Muz Festivali Görkemli Başladı.
Mithat Ünal- Anamurda geleneksel olarak düzenlenen Kültür ve Muz Festivali´nin 12. si, Otogar kavşağında organize edilen ve Bankalar caddesindeki Muşurup Sanat sokağına kadar devam eden 2 kilometrelik kortej yürüyüşü ile başladı.
Anamur Festival İle Coşacak
Anamur Festival İle Coşacak
Mithat Ünal-Anamur 12. Kültür ve Muz Festivali´ne hazırlanıyor. Anamur Belediyesinin organize ettiği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşecek olan Festival 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 18:00´de Otogar kavşağından yürüyüşle start alacak. Festival 21 Temmuz Cumartesi günü Belediye Sosyal Tesisleri´nde yapılacak olan etkinliklerle sona erecek.
Arkeoloji Doğa ve Bilim Kampı´ Anamur da Kurulacak
Arkeoloji Doğa ve Bilim Kampı´ Anamur da Kurulacak
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Anadolu Arkeolojisi ve Seramiği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları öncülüğünde doğa, bilim ve teknoloji kampı Anamurda kurulacak.
Bingen Heyeti´nden Başkan Türe´ye Kültür Ziyareti
Bingen Heyeti´nden Başkan Türe´ye Kültür Ziyareti
Mithat Ünal-Anamur´un Kardeş Kenti Almanya´nın Bingen Kenti heyeti Belediye Başkanı Mehmet Türe´yi makamında ziyaret etti. Heyet, Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye Bingen Belediye Başkanı Ulrich Mönch´in de bir mektubunu getirdi. Oldukça samimi ve esprili bir ortamda geçen ziyarette Başkan Türe heyete Anamur muzu ikram etti.
Çocuk İstismarı ve Kadın Cinayetileri Roman Oldu
Çocuk İstismarı ve Kadın Cinayetileri Roman Oldu
Yazdığı dört romanı ile edebiyat dünyasında adını duyuran Ramis Çınar, “Kanadı Kırık Kelebekler” adlı yeni romanında, son yıllarda Türkiye´nin gündeminden hiç düşmeyen çocuk istismarı ve kadın cinayeti konusunu işledi.
54. Kütüphane Haftası Anamur´da da Başladı
54. Kütüphane Haftası Anamur´da da Başladı
54. Kütüphane Haftası nedeniyle Halk Kütüphanesi´nde etkinlik düzenlendi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
6.5465
EURO
7.4687
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12