Halk Eğitim´in Yılsonu Sergisine Yoğun İlgi
Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği yıl sonu sergisine ilgi oldukça yoğundu. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Beşikten mezara kadar eğitimi hedef alan ve toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan hayat boyu eğitim felsefesi ile halk eğitim merkezi olarak yıl içerisinde çok sayıda genel ve mesleki kurslar açtıklarını söyledi. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da konuşmasında "Öncelikle örfümüze, ananelerimize ve dinimize sahip çıkmak zorundayız." diyerek emin ellerde ömür boyu okumaya, örfümüze ve dinimize sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.
Tarih: 10.5.2018 09:37:00/ 3903okunma / 0yorum

 

/resimler/2018-5/10/0948096003607.jpg

Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği yıl sonu sergisine ilgi oldukça yoğundu. Yeni Cumhuriyet Meydanında açılan ve iki gün süren sergiye, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt, Milli Eğitim Eski Müdürü Aziz Dağıstan, siyasi parti temsilcileri ile STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Usta öğreticilerin ve branj öğretmenlerinin bir yıl boyunca yaygın eğitim kapsamında verdikleri kurslar sonucu fotoğrafçılık, okuma yazma, spor, el sanatları, naht sanatı, aşçılık, dikiş nakış, halkoyunları başta olmak üzere kursiyerlerin el becerileri ve eğitim yolu ile aldıkları bilgileri hayata tatbik ettikleri ürünler ve gösteriler sergilendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Beşikten mezara kadar eğitimi hedef alan ve toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan hayat boyu eğitim felsefesi ile halk eğitim merkezi olarak yıl içerisinde çok sayıda genel ve mesleki kurslar açtıklarını söyledi. Mezun öğrencilere yönelik DYK, beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına hazırlık, psikolojik ve askeri sınavlara hazırlık ve üniversite mezunlara da devlet memurluğu sınavı kursları verdiklerini söyledi. Engelli öğrencilere el sanatları, velilere de baba destek eğitim kursları verdiklerinin altını çizen Kayabaşı, Emlak danışmanlığı, İş Güvenliği arıcılık, bağ budama, diksiyon, girişimcilik, işaret dili, kalorifer ateşçiliği, bağılılıkla mücadele eğitimi, aşçılık ve daha bir çok kursların yanında bu yıl ilk kez gerçekleştirdikleri naht sanatı ve fotoğrafçılık kurslarının büyük ilgi gördüğünü söyledi. Kayabaşı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın öncülüğünde başlatılan okuryazarlık seferberliğine Anamurda ciddi bir katılım olduğunun altını çizdi.  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Halk Eğitimin organize ettiği 24 Mart 2018´de başlayan ve 5 Mayıs 2018´de sona eren 15 Temmuz Şehitleri Futbol Turnuvası 14 takımın katılımı ile büyük katkı sağladığını söyledi. Kayabaşı katkılarından dolayı Kaymakam Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve kurs öğreticilerine teşekkür etti. 
Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da konuşmasında öncelikle örfümüze, ananelerimize ve dinimize sahip çıkmak zorundayız. Bu anlamda bu yıl Halkeğitim bünyesinde gerçekleştirilen okuryazarlık eğitimi ile İmam Hatip Lisesinde verdiği naht sanatı büyük önem arz etmektedir. Eğer örfümüzü, dinimizi devlet eli ile öğretmezsek başkaları istediği gibi öğretir. Bu anlamda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi. Konu hakkında görüşlerini aldığımız  Belediye Başkanı Mehmet Türe de Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün her yıl gerçekleştirdiği bu tür etkinliklerle büyük başarılar elde ettiğini ancak bunun bir güne değil yıl içerisine yaygınlaştırılarak gerekirse gerçekleştirilen satışlarla kurum bünyesine ve eğitimcilere katkı sağlanabilir.” Dedi. Sergiye katkılarından dolayı Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt,  Kaymakam Kurdoğlu´na teşekkür plaketi verdi. Kurdoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt, Halkeğitimin okuryazarlı kursunu bitiren kursiyerlere belgeleri verdiler. Sergi Kurdelesin kesen Kaymakam Kurdoğlu ve beraberindekiler daha sonra sergi çadırlarını gezerek kursiyerlerden bilgi aldılar.  Halkeğitim öğrencilerinin sunduğu folklor oyunu ve karate gösterileri büyük beğeni topladı. Sergiye katılanlar, yöresel sanatçı Ali Koyu ve ekibinin çalıp söylediği oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Sergi bugün akşama kadar devam edecek.

/resimler/2018-5/10/0949189598698.jpg

/resimler/2018-5/10/0958039296444.jpg

/resimler/2018-5/10/0959036485316.jpg
&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Halk Eğitim Yılsonu Sergisine Yoğun İlgi
Anamur´un Gururu Oldular
Anamur´un Gururu Oldular
Kurulduğu günden beri başarıları ile adından söz ettiren Anamur Belediye Konservatuvarının kursiyerleri her dalda adından söz ettirmeye devam ediyor.
Kükürlüler Derneğinden Öğretmenler Günü Etkinliği
Kükürlüler Derneğinden Öğretmenler Günü Etkinliği
Anamur kKükür Köyleri Yardımlaşma Derneği Anamur Öğretmenevinde 25 Kasım Pazar Günü Saat 12.00-18.00 arasında öğretmenler adına çay keyi gerçekleştirecek. Dernek başkanı Dr. Gülay Uysal, heryıl geleneksel hale getirdikleri öğretmenler günü etkinliklerinde yıllarını eğitim camiasında geçirmiş binlerce öğrenciye annelik,babalık,ağabeylik yapmış isimleri buluşturduklarını söyledi.
Uluslararası Narenciye Festivali sona erdi
Uluslararası Narenciye Festivali sona erdi
30 ülkeden 700 gösteri sanatçısının katılımıyla 4 yıl aradan sonra bu yıl 6´ncısı düzenlenen Uluslararası Narenciye Festivali sona erdi. Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan festival, hafızalarda renkli anılar bıraktı.
Anamur Diyanet Gençlik Merkezi Gençlerin Katılımı ile Açıldı
Anamur Diyanet Gençlik Merkezi Gençlerin Katılımı ile Açıldı
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezini açarak gençlerin hizmetine sundu. Akdeniz Caddesi Saçkan Kavşağı yanı Ebu- Bekir Mescidi üzerinde kurulan Diyanet Gençlik Merkezinin açılışına, Kaymakam Mehmet Kurdoğlu okul müdürleri müftülük personelleri, öğretmenler ve gençler katıldılar.
Muhtarlar Günü Böyle Kutlandı
Muhtarlar Günü Böyle Kutlandı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde Muhtarlar günü kutlandı. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe ile birlikte, askeri erkân ve daire amirleri katıldılar.
Müftülükten Personeline Yemek
Müftülükten Personeline Yemek
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü öğretmenevinde personeline yönelik bir yemek programı düzenledi. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ile birlikte yaklaşık 200 din görevlisinin katıldığı yemek Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Anamur´a Alman Simidi
Anamur´a Alman Simidi
Mithat Ünal-Anamur´un kardeş kenti Almanya´nın Bingen kentinden gelen 10 kişilik heyet, Muşurup Sanat sokağında Alman simidi dağıttı.
Anamur Belediyesinden Muşurup Sanat Sokağında Aşure İkramı
Anamur Belediyesinden Muşurup Sanat Sokağında Aşure İkramı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur Belediyesi Muarrem Ayı nedeni ile Muşurup Sanat sokağında vatandaşa aşure ikramında bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Türe ile birlikte belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin de iştirak ettiği aşure etkinliğine gelen vatandaşlar Muşurup Sanat Sokağını doldurdu.
‘Bu Restorasyon Mamure Kalesini Listeden Çıkarır´
‘Bu Restorasyon Mamure Kalesini Listeden Çıkarır´
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde Antalya Mersin Karayolu üzerinde bulunan 700 yıllık tarihi Mamure Kalesi, UNESCO dünya Mirası Listesine alınarak 2012 yılında restore çalışmasına başlanmıştı. Restore çalışmasında son aşamaya getirilen kalenin taş yapıları arasına horosan yerine kireçle karıştırılarak kum kullanılması tepkilere neden oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kaya ve Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Güzel´in de içinde bulunduğu heyet, kalede önce incelemelerde b ulundu, sonra da basın açıklaması yaptı.
Hem Spor Hem Şenlik Birarada
Hem Spor Hem Şenlik Birarada
Mithat Ünal- Bozyazı Kozağacı yaylasında bu yıl üçüncüsü gerçekleşen geleneksel Birlik şenliği ve mahalleler arası futbol turnuvasında birlik teması işlendi. Gürel Bolluk´un organize ettiği şenliğin sembolü ise Derköy mahallesinin sembolü gompil(patates) oldu.
BAŞKAN KOCAMAZ, “Bayramlar; mutluluklarımızı paylaşarak kucaklaşmaktır.”
BAŞKAN KOCAMAZ, “Bayramlar; mutluluklarımızı paylaşarak kucaklaşmaktır.”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Anamuru Temsil Ettiler
Anamuru Temsil Ettiler
Anamur Belediyesi Folklor Ekibi İlçemizi temsil etmeye devam ediyor.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12