Halk Eğitim´in Yılsonu Sergisine Yoğun İlgi
Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği yıl sonu sergisine ilgi oldukça yoğundu. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Beşikten mezara kadar eğitimi hedef alan ve toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan hayat boyu eğitim felsefesi ile halk eğitim merkezi olarak yıl içerisinde çok sayıda genel ve mesleki kurslar açtıklarını söyledi. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da konuşmasında "Öncelikle örfümüze, ananelerimize ve dinimize sahip çıkmak zorundayız." diyerek emin ellerde ömür boyu okumaya, örfümüze ve dinimize sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.
Tarih: 10.5.2018 09:37:00/ 3976okunma / 0yorum

 

/resimler/2018-5/10/0948096003607.jpg

Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği yıl sonu sergisine ilgi oldukça yoğundu. Yeni Cumhuriyet Meydanında açılan ve iki gün süren sergiye, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt, Milli Eğitim Eski Müdürü Aziz Dağıstan, siyasi parti temsilcileri ile STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Usta öğreticilerin ve branj öğretmenlerinin bir yıl boyunca yaygın eğitim kapsamında verdikleri kurslar sonucu fotoğrafçılık, okuma yazma, spor, el sanatları, naht sanatı, aşçılık, dikiş nakış, halkoyunları başta olmak üzere kursiyerlerin el becerileri ve eğitim yolu ile aldıkları bilgileri hayata tatbik ettikleri ürünler ve gösteriler sergilendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Beşikten mezara kadar eğitimi hedef alan ve toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan hayat boyu eğitim felsefesi ile halk eğitim merkezi olarak yıl içerisinde çok sayıda genel ve mesleki kurslar açtıklarını söyledi. Mezun öğrencilere yönelik DYK, beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına hazırlık, psikolojik ve askeri sınavlara hazırlık ve üniversite mezunlara da devlet memurluğu sınavı kursları verdiklerini söyledi. Engelli öğrencilere el sanatları, velilere de baba destek eğitim kursları verdiklerinin altını çizen Kayabaşı, Emlak danışmanlığı, İş Güvenliği arıcılık, bağ budama, diksiyon, girişimcilik, işaret dili, kalorifer ateşçiliği, bağılılıkla mücadele eğitimi, aşçılık ve daha bir çok kursların yanında bu yıl ilk kez gerçekleştirdikleri naht sanatı ve fotoğrafçılık kurslarının büyük ilgi gördüğünü söyledi. Kayabaşı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın öncülüğünde başlatılan okuryazarlık seferberliğine Anamurda ciddi bir katılım olduğunun altını çizdi.  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Halk Eğitimin organize ettiği 24 Mart 2018´de başlayan ve 5 Mayıs 2018´de sona eren 15 Temmuz Şehitleri Futbol Turnuvası 14 takımın katılımı ile büyük katkı sağladığını söyledi. Kayabaşı katkılarından dolayı Kaymakam Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve kurs öğreticilerine teşekkür etti. 
Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da konuşmasında öncelikle örfümüze, ananelerimize ve dinimize sahip çıkmak zorundayız. Bu anlamda bu yıl Halkeğitim bünyesinde gerçekleştirilen okuryazarlık eğitimi ile İmam Hatip Lisesinde verdiği naht sanatı büyük önem arz etmektedir. Eğer örfümüzü, dinimizi devlet eli ile öğretmezsek başkaları istediği gibi öğretir. Bu anlamda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi. Konu hakkında görüşlerini aldığımız  Belediye Başkanı Mehmet Türe de Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün her yıl gerçekleştirdiği bu tür etkinliklerle büyük başarılar elde ettiğini ancak bunun bir güne değil yıl içerisine yaygınlaştırılarak gerekirse gerçekleştirilen satışlarla kurum bünyesine ve eğitimcilere katkı sağlanabilir.” Dedi. Sergiye katkılarından dolayı Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt,  Kaymakam Kurdoğlu´na teşekkür plaketi verdi. Kurdoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt, Halkeğitimin okuryazarlı kursunu bitiren kursiyerlere belgeleri verdiler. Sergi Kurdelesin kesen Kaymakam Kurdoğlu ve beraberindekiler daha sonra sergi çadırlarını gezerek kursiyerlerden bilgi aldılar.  Halkeğitim öğrencilerinin sunduğu folklor oyunu ve karate gösterileri büyük beğeni topladı. Sergiye katılanlar, yöresel sanatçı Ali Koyu ve ekibinin çalıp söylediği oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Sergi bugün akşama kadar devam edecek.

/resimler/2018-5/10/0949189598698.jpg

/resimler/2018-5/10/0958039296444.jpg

/resimler/2018-5/10/0959036485316.jpg
&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Halk Eğitim Yılsonu Sergisine Yoğun İlgi
Aydın Doluoğlu´nun ´Çomaç´ Kitabı Çıktı
Aydın Doluoğlu´nun ´Çomaç´ Kitabı Çıktı
Emekli Edebiyat Öğretmeni Aydın Doluoğlu´nun kaleme aldığı “ÇOMAÇ” adlı kitabın tanıtımı Anamur Belediye Meclis Salonunda yapıldı.
ÖĞRENCİLERE SİNEMA PROGRAMI
ÖĞRENCİLERE SİNEMA PROGRAMI
Anamur Belediyesi Sinema Günleri kapsamında bu gün Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu öğrencileri ve öğretmenlerini misafir etti. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit´in de aralarında olduğu yaklaşık 200 kişilik ekip Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan´ın yaptığı Organize İşler 2 filmini izledi.
Büyükşehir Emıtt´te Mersini VR ile Tanıttı
Büyükşehir Emıtt´te Mersini VR ile Tanıttı
Her fırsatta ulusal ve uluslararası fuarlara katılarak Mersin´i tanıtan ve turizmine katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi EMITT´te kurduğu stantla Mersin´i tanıttı.
Kilim Kafe Bu Sefer Gazetecileri Konuk Etti
Kilim Kafe Bu Sefer Gazetecileri Konuk Etti
Anamur´da hizmet veren Kilim Cafe, Serbest Kültür Sohbetleri´nde bu ay gazetecilere ev sahipliği yaptı. “Anamur´da Gazeteci Olmak” konulu söyleyişinin yöneticiliğini müzik öğretmeni Elif Ayhan yaptı
Mamure Kalesinde ikinci bölüm Restoresi Başladı
Mamure Kalesinde ikinci bölüm Restoresi Başladı
Mithat Ünal-Anamur Mamure Kalesi ikinci restorasyon çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, proje Mimarı Tuğçe Özköse´den çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Kocamaz: ‘Mutlu Yıllar Mersin´
Başkan Kocamaz: ‘Mutlu Yıllar Mersin´
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 2018´in son saatlerinde hastanelerde tedavi gören hastaları ziyaret edip mutlu yıllar dilerken, yeni yılın ilk saatlerinde yine sahadaydı.
Başkan Türe´den Genç Yazar  Övünç Ezgi Yılmaz´a Tam Destek
Başkan Türe´den Genç Yazar Övünç Ezgi Yılmaz´a Tam Destek
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´den genç yazara tam destek geldi.
Yiğit´ten 11 Asırlık Antik ve Çağdaş Sohbet
Yiğit´ten 11 Asırlık Antik ve Çağdaş Sohbet
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçe Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu Yaşar Yiğit, Kilim Kafe´de, Anamur´un tarihi, Anamuryum Antik Kent´in bin 100 yıllık geçmişinden günümüze gelen kronolojisini anlatan bir sunum gerçekleştirdi.
Anamur Belediyesi Kitap Günlerine Yoğun İlgi
Anamur Belediyesi Kitap Günlerine Yoğun İlgi
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçe Belediyesi ile Ayata Yayıncılığın ortaklaşa düzenlediği ve 21-30 Aralık 2019 tarihleri arasında devam edecek olan Anamur birinci kitap günlerine vatandaşların yoğun ilgi göstermesi kitapçıları oldukça memnun etti.
Anamur´un Gururu Oldular
Anamur´un Gururu Oldular
Kurulduğu günden beri başarıları ile adından söz ettiren Anamur Belediye Konservatuvarının kursiyerleri her dalda adından söz ettirmeye devam ediyor.
Kükürlüler Derneğinden Öğretmenler Günü Etkinliği
Kükürlüler Derneğinden Öğretmenler Günü Etkinliği
Anamur kKükür Köyleri Yardımlaşma Derneği Anamur Öğretmenevinde 25 Kasım Pazar Günü Saat 12.00-18.00 arasında öğretmenler adına çay keyi gerçekleştirecek. Dernek başkanı Dr. Gülay Uysal, heryıl geleneksel hale getirdikleri öğretmenler günü etkinliklerinde yıllarını eğitim camiasında geçirmiş binlerce öğrenciye annelik,babalık,ağabeylik yapmış isimleri buluşturduklarını söyledi.
Uluslararası Narenciye Festivali sona erdi
Uluslararası Narenciye Festivali sona erdi
30 ülkeden 700 gösteri sanatçısının katılımıyla 4 yıl aradan sonra bu yıl 6´ncısı düzenlenen Uluslararası Narenciye Festivali sona erdi. Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan festival, hafızalarda renkli anılar bıraktı.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12