Halk Eğitim Merkezi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor
Mithat Ünal-Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)), Liselere Giriş sınavı(LYS), Kamu Personeli Seçme sınavı(KPSS)´nin yanında bu yıl başlattığı Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) sınavları ile Anamur´un gençlerini geleceğe hazırlıyor. Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, genel tekrarlar, testler, taramalar, deneme sınavları ve birebir etütler ile yaygın eğitimde gençlerin yanında olduklarını söyledi.
Tarih: 2.9.2018 13:45:29/ 1533okunma / 0yorum

 

 

/resimler/2018-9/2/1359447051917.jpg

Mithat Ünal-Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)), Liselere Giriş sınavı(LYS), Kamu Personeli Seçme sınavı(KPSS)´nin yanında bu yıl başlattığı Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) sınavları ile Anamur´un gençlerini geleceğe hazırlıyor. Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal,  genel tekrarlar, testler, taramalar, deneme sınavları ve birebir etütler ile yaygın eğitimde gençlerin yanında olduklarını söyledi. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde, 400 YKS, 175 KPSS ve 130 LGS olmak üzere toplamda 700´ü aşkın gencin amaçlarına uygun yerleri kazanmalarına vesile olduklarını kaydeden Uysal, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde ise daha yoğun bir çalışma içerisine girdiklerinin altını çizdi. Bu yıl ayrıca  1,2,3,4. Sınıfları kapsayan 4-6 yaş arası donanımlı çocuklar yetiştirmek amacı ile içerisinde bilim-teknoloji, İngilizce, almanca ağırlıklı yabancı dil, resim-müzik-spor beceri ağırlıklı eğitim veren Çocuk Kulübüne kayıt aldıklarını kaydeden Uysal, kayıtların 17-28 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacağını belirtti. Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Milletin Bağrında Temiz bir Nesil Yetişiyor.´ Veciz sözüne uygun olarak açtıkları Çocuk Kulübünün içerisinde ayrıca fotoğrafçılık, gitar, bağlama, keman, piyano, yan flüt, şan, değerler eğitimi, diksiyon, beden dili, senaryo yazarlığı, tiyatro, resim, kotlama-robotik kodlama, jimnastik-bale, badminton, kick boks, tenis, okçuluk, ahşap şekillendirme, İngilizce, almanca ve hızlı okuma kurslarına kayıt aldıklarına söyledi. 

/resimler/2018-9/2/1400267052692.jpg

HEM 2018-2019 Kurs Planı´nda yok yok
Anamur Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, 2018-2019 eğitim öğretim yılında yetişkinler içinde kapsamlı bir program hazırladıklarının altını çizdi. Bu programın başında mezun olan öğrenciler için yine Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)´nin geldiğini ifade eden Uysal, “Bu bölüme kayıt yaptıran gençlerimize, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat,Türkçe, Tarih, Coğrafya ve Felsefe derslerinde destek olacağız.” Dedi. Tüm  dersler için kurs vereceklerinin altını çizen Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, düzenli deneme sınavları ile sirekli seviyelerin belirleneceği bu kurslar için başvuruların 8 Eylül 2018 Cuma günü sona ereceğini de sözlerine ekledi. Uysal, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve İngilizce kursları için ise başvuruların 05-17 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacağının altını çizdi.

/resimler/2018-9/2/1357462205856.jpg
Anamur Halk Eğitim Tarafından Devam Ettirilen Yaygın Eğitim Kursları da Şunlar:
Bilgisayar, Photoshop, Fotoğrafçılık, Muhasebe, Hızlı Klavye, hijyen, İngilizce, almanca, İlkyardım, İşaret dili, Beden Dili, Kişisel Gelişim, Aşçılık, Arıcılık, Avcılık, Aşı ve Budama, Emlak, Kalorifer, İş güvenliği, Tiyatro, Piyano, Yan Flüt, Şan Dersi, Gitar, Bağlama, Keman, Resim, Futbol, Voleybol, Basketnol, Tenis, Jimnastik, Dans Gösterileri, Batminton, Okçuluk, Kickboks…
Halkeğitim Merkezinde;
 Döner sermaye İşletmesi(DÖSE), Bilgisayar tamir bakım, onarım, kurulum, yazıcı-tarayıcı,toner-kartuş, laptop-tablet ve güvenlik kamerası kurulumunun yanında, elbise dikimi-onarımı, paça düzeltme, gömlek daraltma, iş önlüğü dikimi gibi bir çok hizmetin yanında, El Sanatları ve  Hak Oyunları kursları da veriliyor. 

/resimler/2018-9/2/1401524242429.jpg

 

/resimler/2018-9/2/1402097523541.jpg
Kaynak:

Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 Altın Beyne Ulaştı
Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 Altın Beyne Ulaştı
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin en önemli projelerimden birisi dediği, Türkiye de bir ilk olan Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 minik kalbe dokundu.
 Yeni Sınav Sistemi Anlatıldı
Yeni Sınav Sistemi Anlatıldı
Anamur Belediyesi, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşler Yayın Grubu işbirliği ile öğrencilere “Yeni Sınav Sistemi ve Doğru Tercih” konulu eğitim semineri düzenledi.
Erbal´inMiniklerinden Gazetecilere Anlamlı Jest
Erbal´inMiniklerinden Gazetecilere Anlamlı Jest
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde eğitim veren Erbal Kreş ve Anaokulu´ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile basın mensupları adına bir program gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, Kreş Müdiresi Suna Yılmaz Gök Anamur ve Bozyazı da çalışan gazeteciler adına gerçekleştirdiği programda, çalışan gazetecilere plaket verdi.
Büyükşehir´den Çocuklara Korkusuz Yaşam Projesi
Büyükşehir´den Çocuklara Korkusuz Yaşam Projesi
Büyükşehir Belediyesi sağlık alanında verdiği başarılı hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek, ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik anksiyete(kaygı) bozukluğunu tedavi eden ‘Korku Avcısı Grup Terapisi´ projesini hayata geçirdi.
Anamur Ortaokulu´nda Gönül Birliği
Anamur Ortaokulu´nda Gönül Birliği
Anamur Ortaokulu, Eğitim-Öğretim yılı başında tam gün eğitime geçebilmek amacıyla ikiye bölünmüş, öğretmen ve öğrencilerinin yarısı, yeni yapılan binasına taşınan Anamur Anadolu Lisesi´nin Güzelyurt Mahallesi´ndeki boşalan binasında açılan Güzelyurt Ortaokulu´na yerleşmişti.
Peygamberimizin Hayatını Öyle Bir Anlattı ki
Peygamberimizin Hayatını Öyle Bir Anlattı ki
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi Anadolu Gençlik Derneğinin programına katılan 6 yaşındaki minik kız, Peygamber efendimizin hayatını şiirsel bir anlatımla hiç kekelemeden hafızasından katılımcılara sunması, katılımcıların ağzını açık bıraktı.
Gerçebahşiş İlkokulundan Teşekkür Ziyareti
Gerçebahşiş İlkokulundan Teşekkür Ziyareti
Gerçebahşiş Yeni Mahalle İlkokulu Öğrencileri Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye teşekkür ziyaretinde bulundular.
Anamur Belediyesinden 215 forma
Anamur Belediyesinden 215 forma
Belediye Başkanı Mehmet Türe ve ekibi yaptığı sosyal projelerle gönülleri fethetmeye devam ediyor. Eğitim öğretim yılının başladığı eylül ayından beri bir çok okula çevre düzenlemesi, parke döşemesi, bank, boya vb. şekillerde destek ve yardım da bulunan Anamur Belediyesinin bu sefer ki adresi Karalarbahşiş İlk ve Ortaokulu oldu.
ANTSO KOSGEB Kurslarına Başvurular Aartık E-Devletten Yapılacak
ANTSO KOSGEB Kurslarına Başvurular Aartık E-Devletten Yapılacak
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi Ticaret v e Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, KOSGEB ve İş-Kur müracaatlarının artık E-Devlet sisteminden yapılacağını duyurdu.
İstiklal Marşını İşaret Dili ile Okudular
İstiklal Marşını İşaret Dili ile Okudular
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde 3 Aralık dünya Engelliler günü nedeni ile düzenlenen programda engelli, öğrenciler, İstiklal Marşımızı işaret dili ile okudular.
Bozyazı da Engellilere 249 Bin Lira Eğitim Desteği
Bozyazı da Engellilere 249 Bin Lira Eğitim Desteği
Mithat Ünal-Mersin´in Bozyazı İlçesi´nde 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeni ile düzenlenen programda engelli gençlerin açtığı resim sergisi kadar engelli öğrencilerin halay ve zeybek gösterileri büyük beğeni topladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından SODES Engelli Aile Destek Merkezinin tanıtımı yapıldı. Tanıtımda, bir yıllık eğitim projesi kapsamında 249 bin TL´lik bütçe ayrıldığı ve projenin ek bütçe konularak 3 yıla yayılabileceği vurgulandı.
Peygamberimizin Gençliğe Verdiği Önem Anlatıldı
Peygamberimizin Gençliğe Verdiği Önem Anlatıldı
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü, Kutludoğum Haftası münasebeti ile hazırladığı programda Peygamberimizin gençliğe verdiği önemi anlattı. Kaplan Düğün Salonu´nda gerçekleşen programa, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör ve vatandaşlar katıldılar.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12