Genç Yazar Sonunda ´Kargaşa´yı Çıkardı
Anamur Hızır Okulları Acil Tıp Teknisyenliği mezunu Alper Arslan, kendi yazdığı polisiye roman Kargaşa´yı çıkardı. Genç Yazar Alper Arslan, Editörlüğünü Eğitimci Araştırmacı Yazar Çınar Arıkan´ın yaptığı Kargaşa için Hızır okulları Anamur Şube Müdürü Mustafa Yıldız ve okul arkadaşlarının desteği ile Muşurup Sanat sokağında imza günü düzenledi.
Tarih: 13.3.2019 20:11:10/ 2634okunma / 0yorum

Anamur Hızır Okulları Acil Tıp Teknisyenliği mezunu Alper Arslan, kendi yazdığı polisiye roman Kargaşa´yı çıkardı. Genç Yazar Alper Arslan, Editörlüğünü Eğitimci Araştırmacı Yazar Çınar Arıkan´ın yaptığı Kargaşa için Hızır okulları Anamur Şube Müdürü Mustafa Yıldız ve okul arkadaşlarının desteği ile Muşurup Sanat sokağında imza günü düzenledi. Kapağını Mustafa Sait Bilir´in hazırladığı polisiye roman Kargaşa için Yazar´ın arkadaşları ve okulun bugünkü öğrencileri sıraya girdiler. Kitabı hakkında bilgi veren genç yazar Alper Arslan, kitabının gerçekle bir ilgisinin olmadığını kaydeden Arslan; “ Kitabın içindeki olaylar gerçek değil. Tamamen kurguyla yazdığım, kurguladığım, kendi kafamdan uydurduğum olaylar. Yazarken hem heyecanlandım, hem duygusallaştım. Okuduğumda da aynı duygular içerisine girdim. Öyleki kitabı 18 yaşında okuyorsunuz farklı bir anlam kazandırabilirsiniz. Ama ileride saklayıp tekrar okuduğunuzda çok farklı anlamlarla yorumlayabileceğiniz bir kitap çıkarmak istedim. Yani saklayabileceğiniz bir eser olarak sunmak istedim.” Dedi.  Polisiyeye ilgisi olduğu için ilk kitabını da polisiye olarak yazmak istediğini söyleyen Arslan, ileride farklı konuları içeren kitaplarının da olacağını belirtti.  Şiir yazarak yazarlığa başladığını kaydeden Alper Arslan´ın annesi Gülbahar Gökmen de oğlunun bu ilk kitabının kendisini de çok heyecanlandırdığını ve mutlu ettiğini söyledi ve kitabı çocuklar başta olmak üzere herkese tavsiye etti. Oğluna güvendiğini kaydeden Gülbahar Gökmen; “Oğluma güveniyorum. Alperde o ışık var. Yeter ki istesin. İstedikten sonra yapamayacağı hiçbir şey yok.” Dedi ve başarılarının devamını diledi. 

 

 

 

Öğrencisinin böyle bir başarıya imza atmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu kaydeden Hızır Okulları Anamur Şube Müdürü Mustafa Yıldız, Alper Arslan´ın 2016-2017 eğitim öğretim sezonun da  okullarından mezun olduğunda da şiir öykü gibi deneme yazıları ile ilgileniyordu.  Eğitimci Yazar Marif Müfettişi Çınar Arıkan´ın bu konuda Alper Arslan´a büyük desteği olduğunu kaydeden Yıldız; “Hayatta önemli olan önce insan olmak sonra da bir meslek ircaa etmektir. Alper´i bu yönde kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” Dedi. Kitabın Editörlüğünü üstlenen Eğitimci Maarif Müfettişi Çınar Arıkan da kitabı incelerken 5 defa okuduğunu, her okumasında da ayrı bir heyecan duyduğunu ifade etti. Alper´in önce şiirlerini incelediğini ifade eden Çınar Arıkan; “Ben genç yazarların elinden tutup onları yükseltmek için her zaman onlara yardımcıyım. Kim bir şey yazarsa yazsın, göndersin onu inceleyip, Anamur edebiyatına, Türk edebiyatına onu kazandırmak için gerekli çalışmaları birlikte yürütelim.” Dedi. Kitabın incelenmesinin üç ay sürdüğünü söyleyen Arıkan, buna rağmen gerek matbaa basımından gerekse teknik incelemeden kaynaklanabileceğini ifade etti. Önemli olanın bir gencin düşünerek ve yazarak bu eseri topluma, Anamur´a kazandırması olduğunu kaydeden Çınar Arıkan, genç yazar Alper Arslan´ı tebrik etti. Kitabın ilk müşterisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sevim Mert´te “Bize böyle gençler gerekir” diyerek Arslan´ı tebrik etti. Alper Arslan konuşmaların ardından okul arkadaşlarına kitabını imzaladı. Toplamda ilk baskısı 1050 adet basılan kitap Anamurda Ceylan Kırtasiye ve Kitap Kurdu´nda raflardaki yerini aldı.

/resimler/2019-3/13/2013582462384.jpg

/resimler/2019-3/13/2014195900414.jpg

 

/resimler/2019-3/13/2014409494599.jpg

/resimler/2019-3/13/2014588713775.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Genç Yazar Sonunda Kargaşa Çıkardı
KOCAMAZ´IN ÜLKÜKÖY ZİYARETİ MİTİNG HAVASINDA GEÇTİ
KOCAMAZ´IN ÜLKÜKÖY ZİYARETİ MİTİNG HAVASINDA GEÇTİ
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz´ın Tarsus İlçesi Ülküköy Mahallesinde gerçekleştirdiği ziyaret miting havasında geçti.
8 Yaşında Bir Aylık Kursun Ardından  Kur´an-ı Okudu
8 Yaşında Bir Aylık Kursun Ardından Kur´an-ı Okudu
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğüne bağlı Akdeniz Camiinde Kur´an-ı Kerim kursu alan Fatih İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Fatmanur Yıldırım, bir aylık kursun ardından Kur´an-ı okumayı başardı. Kurs öğretmeni Sakine Kuz, Fatmanur´un hem eğitim öğretimine devam ettiğini, hem de günde 2 saatlik bir kurs eğitimi ile bir ayda Kur´an-ı Kerimi okuduğunu söyledi.
TÜRE PERSONELİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ.
TÜRE PERSONELİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Personeli ile 10 yıllık istişare toplantısı gerçekleştirdi.
(Haber-yorum)Vicdan merhamet olmayandan korkun
(Haber-yorum)Vicdan merhamet olmayandan korkun
Dünyanın neresinde olursa olsun, Allah´ın yarattığı canlıya, bu muameleyi reva görenleri ifade edecek kelime bulamıyorum. Bu hayvanların tek hatası onlardan bir lokma ekmek beklemek oldu.
AGC´den Güngör´e Taziye ziyareti
AGC´den Güngör´e Taziye ziyareti
Anamur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Anamur İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Güngör´ü makamında ziyaret ederek taziyeleri ilettiler.
Anamur´u Yine Hortum Vurdu
Anamur´u Yine Hortum Vurdu
Mithat Ünal-Geçtiğimiz günlerde iki hafta ara ile muz seraları, çilek tarlaları ve zeytin bahçelerini yerle bir eden hortumun bir benzerinin saat 21:00 sularında Total Petrol ofisine yaklaşık 200 metre batı da etkili olan hortumun, deniz ile D-400 karayolu arasında kalan bölgede etkili olduğu öğrenildi.
.
.
.
Meclis üyeliği için istifa ettiler
Meclis üyeliği için istifa ettiler
.
.
.
.
.
.
.
Belediye Meclisinde İmar Değişikliği Görüşülecek
Belediye Meclisinde İmar Değişikliği Görüşülecek
Anamur Belediye Meclisinde imar değişikliği görüşülecek.
Muz Üreticilerine Seminer
Muz Üreticilerine Seminer
Anamur Belediyesi ile birlikte CNR Fuarcılık tarafından bu yıl 5. si gerçekleştirilen Tarım ve Gıda Fuarı yoğun bir şekilde devam ediyor. Etkinlikler kapsamında dün Muz Güzellik yarışması, zeytin fidesi dağıtımı, keşkek ikramı gerçekleştirilmişti. Fuarın 3. Günü bugün ise muz üreticilerine muz yetiştiriciliği üzerine seminer verildi.

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12