Filistinli Öğrencilere İngilizce Dersini Ayşe Öğretmen Verecek
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Filistin Ramallah kentinde eğitim veren Al,Quds Üniversty ve Al, İstiqlal Üniversty yüksek öğretim okullarının İngilizce eğitim talebi üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde proje yazan Anamur Mesleki Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ayşe Petek Kadıoğlu verecek. Yerli Olmayan Konuşmacılara Arapça ve Yabancı dillerin Öğretilmesiyle ilgili Kapsamlı ve İleri Düzey İletişim Metodolojisi adındaki Avrupa Birliği platformuna uygun projeye, Türkiye´nin yanında İspanya, Fransa Ürdün bölgesi ve İsrail ortak ülkeler konumunda bulunuyor.
Tarih: 18.2.2017 10:26:59/ 2682okunma / 0yorum

 

/resimler/2017-2/18/1028317934026.jpg

Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Filistin Ramallah kentinde eğitim veren Al,Quds Üniversty  ve Al, İstiqlal Üniversty yüksek öğretim   okullarının İngilizce eğitim talebi üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde proje yazan  Anamur  Mesleki Teknik Anadolu Lisesi  İngilizce öğretmeni Ayşe  Petek Kadıoğlu verecek. Yerli Olmayan Konuşmacılara Arapça ve Yabancı dillerin Öğretilmesiyle ilgili Kapsamlı ve İleri Düzey İletişim Metodolojisi adındaki Avrupa Birliği platformuna uygun  projeye,   Türkiye´nin yanında İspanya, Fransa Ürdün bölgesi ve İsrail ortak ülkeler  konumunda  bulunuyor. 
5 Ülkenin Ortak Olduğu Proje Lideri Türkiye
Projelerden sorumlu  Şube Müdürü Recep Çıgıt, Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsa Çelebi ve projeyi hazırlayan İngilizce Öğretmeni Ayşe Petek Kadıoğlu ile birlikte projeye son şeklini veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Avrupa Birliği ülkelerinin hepsi ile bu tür eğitim proje çalışmalarının sürdürüldüğünü belirterek   burada doğrudan eğitimin, bizim öğretmenimizin  tarafından sürdürüleceğini söyledi. Dağıstan; “İngilizceyi pratik ve diğer yönleri ile yazım olarak en kolay nasıl öğretilirse orada ona göre ders verilecek.  Bu projenin Filistinde yürütülecek olması bizim için daha bir önemlidir.  Zaten Filistin ile bir gönül bağımız var, bu proje ile bu bağı dağa da güçlendireceğiz.” Dedi. 
Proje  İki Yıl sürecek
Projenin iki yıl süreceğini kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, proje kapsamında kültürel etkileşimlerinde yaşanacağını belirtti. Bir ekip olarak bu proje üzerinde çalıştıklarını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Bu projeye arkadaşlarımız emek veriyorlar. İnşallah hayırlı olur. ” ifadesini kullandı. 

Bu Proje Okulumun Gurur Kaynağı
Böyle bir projeyi okul olarak kendilerinin hazırlamış olmasının gurur verdiğini kaydeden Anamur Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi Müdürü  İsa Çelebi de;  “Bu projenin bir ortağı konumundaki okul olarak Filistinli öğrencilere yabancı dilin nasıl öğretileceği ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacağız.  Hem öğrenci, hem de öğretmenlerimizle Filistinli kardeşlerimize eğitim verirken bizde bilgi ve kültür paylaşımı ile kendimizi geliştirmiş olacağız.” Dedi.
Bu Proje Beni Çok Heyecanlandırdı
Yerli Olmayan Konuşmacılara ve Yabancı dillerin Öğretilmesiyle ilgili Kapsamlı ve İleri Düzey İletişim Metodolojisinin mimarı  Anamur Mesleki veTeknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşe Petek Kadıoğlu, yazılım aşamasında da projenin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.  Filistinde Arapça konuşan öğrencilere İngilizce dersi verecek olmanın farklı bir anlamı olduğunu kaydeden Kadıoğlu; “Özellikle Filistinle ilgili bir ortaklık söz konusu olduğu zaman diğer projelerden farklı.  Öncelikle Müslüman bir ülke olması, bizden talep ettikleri konunun inanılmaz etkin bir yapıya sahip olması önemli. Çünkü  Türklerin İngilizceyi orada öğretmesi, bizim için çok büyük bir avantajdır.  Bunu Anamur İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanıyor olması bizim için ayrıca önemlidir.” Dedi.

Projenin İspanya, Fransa, Türkiye ve Filistin´in yanında İsrailin bu projede mecburen bulunduğunu kaydeden Ayşe Petek Kadıoğlu,  Projenin uygulanacağı Üniversite,  İsralin özerk yönetimindeki Ramallah kentinde dolayısıyla projeye İsrailde ortak olduğunu söyledi.
Projede İngilizcenin Anadil gibi kullandırılması amaçlanıyor
 Proje hakkında  Mesleki Teknik  Anadolu Lisesindeki öğrencilerine de bilgi veren Ayşe Petek Kadıoğlu,  projenin başarılı olacağına inancının tam olduğunu söyledi.  Öğrenciler, öğretmenlerinin  Filistinli Üniversite öğrencilerine  de eğitim verecek olmasının kendileri içinde gururu verici olduğunu dile getirdiler.

Proje metninde, Filistin üniversitelerinde yabancı dil öğreniminin uluslar arası standartları karşılayamamasından dolayı bu projenin hazırlandığı kaydedildi. İmkanlar dahilinde dil laboratuarlarının kurulmasının planlandığı projede  ana dil kültürü ve ortamının dikkate alınarak ana dil kültürünün yabancı dil öğretim sürecine entegre edilmesi hedefleniyor.  Böylelikle ortak dil platformuna başvuran, internete dayalı yaklaşım ve dil laboratuarlarında yüz yüze ikili  olarak Arapça ve yabancı dil öğretiminde yeni yöntemlerin benimsenecek. 
Uygulamada ayrıca, Avrupa referansı doğrultusunda, Avrupa standartlarının karşılanacağı kaydedilirken, öğretmenlerin öğretim becerilerini arttırdıkları sözel, İngilizce becerilerini yükselttikleri ve öğrencilere yabancı dildeki hâkimiyetlerini arttırma konusunda fırsat sundukları değişim programları kapsamında saha ziyaretlerini arttırma amaçlanıyor.
Proje kapsamında ileriye dönük  en az beş yabancı dil laboratuarı ile bilgi yayma atölyesinin kurulması ve pratik kurslar geliştirilerek yabancı dil bölümünde zorunlu hale getirilmesi hedefleniyor.

/resimler/2017-2/18/1030566076886.jpg&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anamur Halk Eğitim Kurs Kayıtları Başladı
Anamur Halk Eğitim Kurs Kayıtları Başladı
Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğü Temmuz ayında başlayan mesleki, beceri ve sınav kurs kayıtlarına başladı. Daha ilk günden Yaşanan Halk eğitim Merkezinde yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Kurlar 2 Temmuz 2018´de başlayacak.
ANAMURDA KARNE HEYECANI
ANAMURDA KARNE HEYECANI
Mithat ÜNAL-Anamur´da okul öncesi, ilköğretim okulları ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören 13 bin 500 öğrenci karnelerini alarak üç ay sürecek yaz tatiline girdi.
Kıbrıs İlkokulu, Ritm Grubu ile Uluslararası Festivale Katıldı
Kıbrıs İlkokulu, Ritm Grubu ile Uluslararası Festivale Katıldı
Anamurda eğitim veren Kıbrıs İlkokulu, 12. Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali´ne katıldı. Usta Öğretici Şafak Küçükderya´nın eğitimini üstlendiği Kıbrıs İlokulu öğrenci ritm grubu, izleyicilere, vurmalı çalgılarla yaptıkları ritm şovla katılımcılara doyumsuz bir an yaşattılar.
Üniversite adaylarına ücretsiz kurs
Üniversite adaylarına ücretsiz kurs
Mersin Büyükşehir Belediyesi´nin üniversite hayali kuran gençlerin sınava daha iyi hazırlanabilmeleri için hizmete açtığı ücretsiz Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurslarının 2018-2019 eğitim-öğretim yılı kayıtları başlıyor.
Batkı; ‘Bizim Eğitim Farkımız Fark Ediliyor´
Batkı; ‘Bizim Eğitim Farkımız Fark Ediliyor´
Mithat Ünal-Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu her yaptığı bilimsel projeler, kültürel geziler ve birçok derste hayata geçirdiği birebir uygulamalarla, eğitimde farkını fark ettiriyor.
Anamurda Gençler Gösterileri İle Büyüledi
Anamurda Gençler Gösterileri İle Büyüledi
Mithat Ünal/Anamur-19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 99. Yıldönümü Mersin´in Anamur İlçesi´nde törenlerle kutlandı. Törende gençlerin bir birinden güzel koreografileri göz doldurdu Törenin birinci bölümü, Anamur Otogar yanından Saçkan kavşağını takiben SGK binası önünden Yeni Cumhuriyet Meydanına kortej yürüyüşü ile başladı.
ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN 21. MEZUNİYET
ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN 21. MEZUNİYET
Mithat Ünal/Anamur-Anamur Anadolu Lisesi 21. Keşkek Günü ve Mezuniyet Törenini coşku ile yaptı. Törene Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Sezgin, Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Çetiner, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.
ANAMED´ten Uçurtma Şenliği
ANAMED´ten Uçurtma Şenliği
Mithat Ünal-Anamur Özel ANAMED Hastanesi 5. Geleneksel uçurtma şenliğini büyük bir katılımla gerçekleştirdi. Organizasyona, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ile birlikte çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. ANAMED Yöneyim Kurulu Başkanı Cengiz Kırmızıtaş, Engelliler haftası kapsamında düzenledikleri etkinliği gerçekleştirmekteki amaçlarının çocuklarımızı ve velilerimizi bir nebze gülümsetebilmek olduğunu söyleyerek, bir nebze olsun sizleri gülümsetebildiysek ne mutlu bize.” Dedi.
Kıbrıs İlkokulu Ritm Şov Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında
Kıbrıs İlkokulu Ritm Şov Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında
Mithat Ünal/Anamur-Mersin´in Anamur İlçesi´nde eğitim veren Kıbrıs İlkokulu öğrencileri Davul Şov Ritm ekibi, tüm elemeleri geçerek Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında gösteri yapmaya halk kazandı.
Bozyazı HEM´den Yılsonu Sergisi
Bozyazı HEM´den Yılsonu Sergisi
Mithat Ünal-Bozyazı Halkeğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri 2017-2018 eğitim öğretim yılında el becerileri, sportif ve sanatsal gösterilerini sergilediler.
Bozyazı Halk Eğitimden Sıla Gecesi
Bozyazı Halk Eğitimden Sıla Gecesi
Mithat Ünal/Anamur-Mersin´in Bozyazı İlçesi Halk Eğitim Müdürlüğü müzik ve aşçılık bölümü kursiyerlerinin birlikte düzenledikleri sıla gecesi, büyük beğeni topladı.
23 Nisan Kutlamalarında Gelecek Çocukların Teması İşlendi
23 Nisan Kutlamalarında Gelecek Çocukların Teması İşlendi
Anamurda kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. Yıldönümünde coşku bir başkaydı.

/resimler/2018-3/7/1018436765531.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
4.7077
EURO
5.4848
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12