Filistinli Öğrencilere İngilizce Dersini Ayşe Öğretmen Verecek
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Filistin Ramallah kentinde eğitim veren Al,Quds Üniversty ve Al, İstiqlal Üniversty yüksek öğretim okullarının İngilizce eğitim talebi üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde proje yazan Anamur Mesleki Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ayşe Petek Kadıoğlu verecek. Yerli Olmayan Konuşmacılara Arapça ve Yabancı dillerin Öğretilmesiyle ilgili Kapsamlı ve İleri Düzey İletişim Metodolojisi adındaki Avrupa Birliği platformuna uygun projeye, Türkiye´nin yanında İspanya, Fransa Ürdün bölgesi ve İsrail ortak ülkeler konumunda bulunuyor.
Tarih: 18.2.2017 10:26:59/ 2908okunma / 0yorum

 

/resimler/2017-2/18/1028317934026.jpg

Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Filistin Ramallah kentinde eğitim veren Al,Quds Üniversty  ve Al, İstiqlal Üniversty yüksek öğretim   okullarının İngilizce eğitim talebi üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde proje yazan  Anamur  Mesleki Teknik Anadolu Lisesi  İngilizce öğretmeni Ayşe  Petek Kadıoğlu verecek. Yerli Olmayan Konuşmacılara Arapça ve Yabancı dillerin Öğretilmesiyle ilgili Kapsamlı ve İleri Düzey İletişim Metodolojisi adındaki Avrupa Birliği platformuna uygun  projeye,   Türkiye´nin yanında İspanya, Fransa Ürdün bölgesi ve İsrail ortak ülkeler  konumunda  bulunuyor. 
5 Ülkenin Ortak Olduğu Proje Lideri Türkiye
Projelerden sorumlu  Şube Müdürü Recep Çıgıt, Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsa Çelebi ve projeyi hazırlayan İngilizce Öğretmeni Ayşe Petek Kadıoğlu ile birlikte projeye son şeklini veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Avrupa Birliği ülkelerinin hepsi ile bu tür eğitim proje çalışmalarının sürdürüldüğünü belirterek   burada doğrudan eğitimin, bizim öğretmenimizin  tarafından sürdürüleceğini söyledi. Dağıstan; “İngilizceyi pratik ve diğer yönleri ile yazım olarak en kolay nasıl öğretilirse orada ona göre ders verilecek.  Bu projenin Filistinde yürütülecek olması bizim için daha bir önemlidir.  Zaten Filistin ile bir gönül bağımız var, bu proje ile bu bağı dağa da güçlendireceğiz.” Dedi. 
Proje  İki Yıl sürecek
Projenin iki yıl süreceğini kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, proje kapsamında kültürel etkileşimlerinde yaşanacağını belirtti. Bir ekip olarak bu proje üzerinde çalıştıklarını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Bu projeye arkadaşlarımız emek veriyorlar. İnşallah hayırlı olur. ” ifadesini kullandı. 

Bu Proje Okulumun Gurur Kaynağı
Böyle bir projeyi okul olarak kendilerinin hazırlamış olmasının gurur verdiğini kaydeden Anamur Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi Müdürü  İsa Çelebi de;  “Bu projenin bir ortağı konumundaki okul olarak Filistinli öğrencilere yabancı dilin nasıl öğretileceği ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacağız.  Hem öğrenci, hem de öğretmenlerimizle Filistinli kardeşlerimize eğitim verirken bizde bilgi ve kültür paylaşımı ile kendimizi geliştirmiş olacağız.” Dedi.
Bu Proje Beni Çok Heyecanlandırdı
Yerli Olmayan Konuşmacılara ve Yabancı dillerin Öğretilmesiyle ilgili Kapsamlı ve İleri Düzey İletişim Metodolojisinin mimarı  Anamur Mesleki veTeknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşe Petek Kadıoğlu, yazılım aşamasında da projenin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.  Filistinde Arapça konuşan öğrencilere İngilizce dersi verecek olmanın farklı bir anlamı olduğunu kaydeden Kadıoğlu; “Özellikle Filistinle ilgili bir ortaklık söz konusu olduğu zaman diğer projelerden farklı.  Öncelikle Müslüman bir ülke olması, bizden talep ettikleri konunun inanılmaz etkin bir yapıya sahip olması önemli. Çünkü  Türklerin İngilizceyi orada öğretmesi, bizim için çok büyük bir avantajdır.  Bunu Anamur İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanıyor olması bizim için ayrıca önemlidir.” Dedi.

Projenin İspanya, Fransa, Türkiye ve Filistin´in yanında İsrailin bu projede mecburen bulunduğunu kaydeden Ayşe Petek Kadıoğlu,  Projenin uygulanacağı Üniversite,  İsralin özerk yönetimindeki Ramallah kentinde dolayısıyla projeye İsrailde ortak olduğunu söyledi.
Projede İngilizcenin Anadil gibi kullandırılması amaçlanıyor
 Proje hakkında  Mesleki Teknik  Anadolu Lisesindeki öğrencilerine de bilgi veren Ayşe Petek Kadıoğlu,  projenin başarılı olacağına inancının tam olduğunu söyledi.  Öğrenciler, öğretmenlerinin  Filistinli Üniversite öğrencilerine  de eğitim verecek olmasının kendileri içinde gururu verici olduğunu dile getirdiler.

Proje metninde, Filistin üniversitelerinde yabancı dil öğreniminin uluslar arası standartları karşılayamamasından dolayı bu projenin hazırlandığı kaydedildi. İmkanlar dahilinde dil laboratuarlarının kurulmasının planlandığı projede  ana dil kültürü ve ortamının dikkate alınarak ana dil kültürünün yabancı dil öğretim sürecine entegre edilmesi hedefleniyor.  Böylelikle ortak dil platformuna başvuran, internete dayalı yaklaşım ve dil laboratuarlarında yüz yüze ikili  olarak Arapça ve yabancı dil öğretiminde yeni yöntemlerin benimsenecek. 
Uygulamada ayrıca, Avrupa referansı doğrultusunda, Avrupa standartlarının karşılanacağı kaydedilirken, öğretmenlerin öğretim becerilerini arttırdıkları sözel, İngilizce becerilerini yükselttikleri ve öğrencilere yabancı dildeki hâkimiyetlerini arttırma konusunda fırsat sundukları değişim programları kapsamında saha ziyaretlerini arttırma amaçlanıyor.
Proje kapsamında ileriye dönük  en az beş yabancı dil laboratuarı ile bilgi yayma atölyesinin kurulması ve pratik kurslar geliştirilerek yabancı dil bölümünde zorunlu hale getirilmesi hedefleniyor.

/resimler/2017-2/18/1030566076886.jpg&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anamur Belediyesinden 215 forma
Anamur Belediyesinden 215 forma
Belediye Başkanı Mehmet Türe ve ekibi yaptığı sosyal projelerle gönülleri fethetmeye devam ediyor. Eğitim öğretim yılının başladığı eylül ayından beri bir çok okula çevre düzenlemesi, parke döşemesi, bank, boya vb. şekillerde destek ve yardım da bulunan Anamur Belediyesinin bu sefer ki adresi Karalarbahşiş İlk ve Ortaokulu oldu.
ANTSO KOSGEB Kurslarına Başvurular Aartık E-Devletten Yapılacak
ANTSO KOSGEB Kurslarına Başvurular Aartık E-Devletten Yapılacak
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi Ticaret v e Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, KOSGEB ve İş-Kur müracaatlarının artık E-Devlet sisteminden yapılacağını duyurdu.
İstiklal Marşını İşaret Dili ile Okudular
İstiklal Marşını İşaret Dili ile Okudular
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde 3 Aralık dünya Engelliler günü nedeni ile düzenlenen programda engelli, öğrenciler, İstiklal Marşımızı işaret dili ile okudular.
Bozyazı da Engellilere 249 Bin Lira Eğitim Desteği
Bozyazı da Engellilere 249 Bin Lira Eğitim Desteği
Mithat Ünal-Mersin´in Bozyazı İlçesi´nde 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeni ile düzenlenen programda engelli gençlerin açtığı resim sergisi kadar engelli öğrencilerin halay ve zeybek gösterileri büyük beğeni topladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından SODES Engelli Aile Destek Merkezinin tanıtımı yapıldı. Tanıtımda, bir yıllık eğitim projesi kapsamında 249 bin TL´lik bütçe ayrıldığı ve projenin ek bütçe konularak 3 yıla yayılabileceği vurgulandı.
Peygamberimizin Gençliğe Verdiği Önem Anlatıldı
Peygamberimizin Gençliğe Verdiği Önem Anlatıldı
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü, Kutludoğum Haftası münasebeti ile hazırladığı programda Peygamberimizin gençliğe verdiği önemi anlattı. Kaplan Düğün Salonu´nda gerçekleşen programa, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör ve vatandaşlar katıldılar.
Öğretmenler Gününü Böyle Kutladık
Öğretmenler Gününü Böyle Kutladık
Mithat Ünal-Anamur da 24 Kasım Öğretmenler günü Başöğretmen Atatürk´ün anıtına çelenk konularak başladı.
Kurdoğlu; ‘Bağımlılık  Günümüzün En Büyük Problemi´
Kurdoğlu; ‘Bağımlılık Günümüzün En Büyük Problemi´
Mithat Ünal-Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Anamur Ticaret ve Sanayi Odasının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği eğitime katkı kapsamında Anamurdaki 12 köy okuluna gönderdiği 210 eşofman dağıtımı töreninde yaptığı konuşmada, günümüzün en büyük probleminin bağımlılık olduğunu vurguladı ve bu nedenle çocuklarımızı spora yönlendirmemiz gerektiğini vurguladı.
80. Yılında 80 Öğrenci Atayı Böyle andı
80. Yılında 80 Öğrenci Atayı Böyle andı
Anamur Karalarbahşiş İlkokulu, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80´inci yılı nedeniyle 80 öğrencinin katıldığı ´ATAM´ yazılı bir koreografi hazırladı.
Anamur Anadolu İmamhatip Lisesi´nden Sanatsal Gezi
Anamur Anadolu İmamhatip Lisesi´nden Sanatsal Gezi
Mithat Ünal-Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında ‘Unutulmaya yüz tutmuş sanatları tanıyorum, öğreniyorum.´ Projesi için Konya ve Bursa illerini gezdi. Okulun Müdür Yardımcısı Coğrafya Öğretmeni Ümit Bekmez´in kafile başkanlığı yaptığı geziye, Naht Sanatları Ustası ve Geleneksel Okçu Fehmi Çakılı ve Arapça Öğretmeni Rafi Doğan da redakat etti. Ümit Bekmez gezinin hem öğrenciler hem de kendileri için çok yaralı olduğunu söyledi.
Mus´an b. Umeyr´in  Genç Hafızları Hutbede
Mus´an b. Umeyr´in Genç Hafızları Hutbede
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğünün 2 yıl önce Mus´ab b. Umeyr Hafızlık Yatılı Erkek Kur´an Kursu bünyesinde İmamhatip Ortaokulu öğrencileri ile başlattığı Hafızlık eğitimi meyvelerini vermeye başladı. Mus´ab b. Umeyr Hafızlık Yatılı Erkek Kur´an Kursu´nda eğitim alan 10 öğrenci, camilerde bir taraftan vaaz verirken, diğer yandan hutbeye çıkmaya başladılar.
Kıbrıs İlkokulundan Askerlere Sürpriz Ziyaret
Kıbrıs İlkokulundan Askerlere Sürpriz Ziyaret
Mithat Ünal-ıbrıs İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri ile İlçe Jandarma Komutanlığına ziyarette bulundular. Gezileri sırasında ev börekleri ile askerlere sürpriz yapan öğrenciler, bir taraftan asker ağabeyleri ile oynadılar, hem de askerlik hakkında merak ettikleri hakkında bilgiler aldılar.
Bu Öğrencilerin Taşıma Sorunları Özel Servisle Çözülecek
Bu Öğrencilerin Taşıma Sorunları Özel Servisle Çözülecek
Mithat Ünal-Anamur Karalarbahşiş Mahallesinde taşıma kapsamı dışında kalan yaklaşık 15 öğrencinin okul ulaşım sorunları özel servisle çözülecek.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3710
EURO
6.0755
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12