Erdal Bulut: ´Seçimde Sevgi Dilini Kullanacağız´
(RÖPORTAJ:MİTHAT ÜNAL)İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili Gazetemizin Sorumlu Yazıişleri Müdürü Mithat Ünal´ın sorularını yanıtladı. Erdal Bulut, İYİ Parti olarak siyasetin, topluma hizmet aracı olduğu bilinci ile hareket edeceğiz ve hiçbir kavganın içerisinde olmayacağız.” Dedi.
Tarih: 3.2.2019 21:48:02/ 2376okunma / 0yorum

/resimler/2019-2/2/2150502997954.jpg

(RÖPORTAJ:MİTHAT ÜNAL)İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili Gazetemizin Sorumlu Yazıişleri Müdürü Mithat Ünal´ın sorularını yanıtladı. Erdal Bulut, İYİ Parti olarak siyasetin, topluma hizmet aracı olduğu bilinci ile hareket edeceğiz ve hiçbir kavganın içerisinde olmayacağız.” Dedi. Bir yer de kavga varsa, öbür tarafta da düğün varsa iyi insanlar düğünün olduğu yere gider. Bizde öyle yapacağız.” Diyen Bulut, Ünal´ın ‘Peki düğünde maganda varsa?´ çıkarsa sorusuna kesinlikle provake ve kavgacı bir tutumun içerisinde olmayacağız. Susmakta bir cevaptır. Böyle bir durumda bizde bütün ekibimizle ve partililerimizle iyi ve güzel olan tarafta olacağız.” Dedi. 
İşte Bulut´un, Mithat Ünal ile samimi bir ortamda geçen o röportajı:
Merhaba Sayın Başkan 

Merhabalar efendim.
-Hızlı bir seçim süreci yaşıyoruz. 31 Mart 2019´da yerel seçimde, yeni bir imtihan vereceğiz. Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı var Türkiye genelinde, Anamurda sadece Cumhur ittifakı ile bir ittifak yapıldı ve diğer partiler kendi adaylarını çıkardılar. İyi Parti İlçe Başkanı olarak nasıl bir değerlendirme yapıyorsunuz, Anamur´un konjöktürü şu aşamada nedir?
-Efendim şöyle bir değerlendirme yapayım size, bu seçimde bir demokrasi sınavı verecek Anamur. Biz tabii ki üç partili bir seçime gidiyoruz Anamur olarak. Birisi Cumhur ittifakı, Ak Parti ve MHP birleşimi, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti olarak seçimlere gireceğiz. İnşallah bu seçimlerde sevgi dilinin hakim olduğu bir seçim yaşayacağız Anamurda. Tabii ki gönül isterdi ki, her siyasi parti kendi adayını çıkarsın, her siyasi parti kendi tabanı ile beraber seçim çalışması yapsın ama, biliyorsunuz, Adalet ve Kalınma Partisi Anamurda birinci partidir ama, Milliyetçi Hareket Partisinin adayıyla bu seçimlere girecekler. Hali ile biz de Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti kendi adına bu seçimlerde yarışacaklar. Ben iyi ve kaliteli bir seçim olacağını düşünüyorum, çok çekişmeli ve heyecanlı bir seçim olacağını düşünüyorum. 

-3 adayla girilecek dediniz. Birisi Cumhur ittifakının adayı Hidayet Kılınç bey, CHP Durmuş Deniz Bey ve İYİ Parti´nin adayı da Mehmet Türe bey. Kişilikleri ile ilgili bir profil oluşturabildiniz mi kafanızda. 
- Ben şöyle düşünüyorum. Tabii ki vatandaşımızın kararına saygı duyarız. Burada halkımızla iç içe olabilen, halkımızla güler yüzlü, halkın her türlü acısında sevincinde, yanında olabilen adaylar burada başarı kazanacak diye düşünüyorum. Bu yarışta da on yıldır. Yani iki dönemdir İYİ Parti´nin adayı Mehmet Türe´nin şansının çok daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Durmuş Deniz Bey, Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı oda Anamurdan, Anamurlu bir kardeşimiz. Oda böyle yumuşak, nazik bir siyaset, sevgi dilini kullanacağını düşünüyorum. Ama, Hidayet Bey´in de siyasi tecrübesi var tabii. Bunlar bir yarışa girecekler. İnşallah Anamur halkı çok duyarlıdır, çok bilinçlidir bu konuda. Tercihini kavga eden taraftan değil, birleştirici olan, ötekileştirmeyen, kutuplaştırmayan ve siyasette, asla ve asla makama geldikten sonra siyaset ayırımı yapmayan Mehmet Türe´yi tercih edeceklerini düşünüyorum. 

- Evet. Liderlerin Türkiye genelindeki üsluplarını beğeniyor musunuz?
- Efendim ben, çok açık ve net söylüyorum, Cumhur ittifakının ortamı gerici sözleri… Yerel seçimlere gidiyoruz biliyorsunuz, devletin bekasını bu yerel seçimlerde kullanmalarını, abesle iştigal olarak görüyorum. Şöyle; Cumhur ittifakı, 31 her halde batı bölgelerinde belediye seçimlerine gidiyorlar ama, doğu ve güneydoğuda maalesef ayrı ayrı gidiyorlar. Oralarda beka yok mu? Bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Genel Başkanlarını kutluyorum. Milletimizi ötekileştirmeden, sadece ve sadece bir belediye başkanı seçeceğimizi, meclis üyesi seçeceğimizi ve muhtar seçeceğimizi beyan ediyorlar, bunun da devletin bekasıyla uzaktan ve yakından alakasının olmadığını artık çocuklar bile biliyor yani.

/resimler/2019-2/2/2152218469505.jpg

-Proje bazında neler düşünüyorsunuz?
-Belediyeler biliyorsunuz projeler üzerinden yürür.  CHP´nin adayı Durmuş Bey geçtiğimiz Pazar günü açıklandı. Heniz projeleri ile ilgili bir şey söylemediler, biz de duymadık. Ama cumhur ittifakının adayı Projelerini anlattı. Zaten Anamur da yapılmış olan şeyler üzerine bir proje gördüğüm kadarıyla ama, inşallah İYİ Parti´nin, Mehmet Türe Bey´in projeleri, zaten devam eden projelerimizde var, yeni projeleri ile beraber birkaç gün sonra broşürlerle beraber halkımıza anlatıp onları bilgilendireceğiz. 

- Başkanım genel uslupla ilgili bir soru sordum ama. Yerel uslup.. Yarın mitingler yapılacak. Gerek adaylarımızın, gerekse ilçe başkanlarının, parti yöneticilerinin, basın önünde ve kamuoyu önündeki üslupları nasıl olmalı sizce ve siz nasıl bir üslup kullanacaksınız?
-Biz her zaman söylüyoruz. Genel Başkanımızın da dediği gibi, gülen yüzlerimizle ve siyasette sevgi dilini kullanacağız. Asla ve asla vatandaşımız kavgayı sevmiyor, kavgadan yana olmuyor. Bizim yörük Türkmen tabiri ile bir yerde bir kavga varsa, başka bir yerde de düğün varsa, halk otomatik olarak düğünü tercih eder. Düğünün olduğu yere gider. Bizde düğün havası içerisinde İYİ Parti olarak bir seçim çalışması yürüteceğiz. 

-Düğünde magandalar varsa ne olacak?
-Ona asla müsaade etmeyeceğiz şöyle; bu konuda bilinçliyiz, duyarlıyız daha doğrusu, çok provoke olabilecek şeylerin tedbirini önceden ekibimiz… Profesyonel bir ekiple çalışıyoruz ve tecrübeliyiz bu konuda. Onlara asla müsaade etmeyeceğiz. 

-Miting çalışmalarını yapacaksınız, yöneteceksiniz. Öbür ilçe teşkilatları ile ilgili bir görüşünüz ya da  öneriniz olabilir. Tabii ki üslup konusunda da olabilir bu…?
-Şimdi zaten ilerleyen günlerde, ilçe kaymakamımız ve ilçe seçim kurulu hakimimiz, yarışa giren siyasi parti ilçe başkanlarını çağırır, bu tür konularda bir uzlaşmacılığa giderler. Ben bundan önce de bir siyasi partinin ilçe başkanıydım, o zaman da sürekli yasalara uymayı, kanunlarımız ne diyorsa onu yapmayı, onun haricinde kişisel, fevri kavgalar, konuşmalar, sürtüşmelere asla müsaade etmedim kendi siyasi partimde ve diğer arkadaşların da bunu yapmamalarını hep beraber telkinde bulunmuştuk. Bu konuda da Anamur gerçekten duyarlı. 

-Evet. Gerçekten Anamur duyarlı bu konuda. Ona katılıyorum. Siyaset, topluma hizmet etme sanatıdır. 
-Evet Doğru.
-Faydalı olma adına yapılır. Entrika yapmaya çalışanlar olabilir ama tabi genelde bir tertip ve dizen olursa bu entrika geriye döner ve yok olur gider toplum içerisinde. Anamurda bu tarz yaklaşım sergileyenleri siz nasıl önlemeyi planlıyorsunuz?
- Efendim susmakta bir cevaptır biliyorsunuz. Biz, bize karşı olan, karşı saldırılarda bulunan, sözle taciz eden ya da fiziki tacizlerde asla bunlara bir karşılık vermeyi düşünmüyoruz. Biliyorsunuz. Siyaset… Partiler ne için vardır, çözüm üretmek için vardır. Bir de siyasi partiler çözüm üretmek, halka hizmet etmek adına kurulur. Makamlar ve koltuklar geçicidir. Önemli olan halkımızdır. Burada bizim  hem belediye başkanımız Mehmet Türe, hem de İlçe Başkanı olarak şahsım ve yönetimim Anamurda  vatandaşımızın tüm sorunlarına çözüm bulma yönünde bir uğraş, gayret gösteriyoruz, mesai harcıyoruz ve yerinde çözümlere öncelik vereceğimizi söylüyoruz. Şimdi zaten önümüzdeki günlerde halk tabana indiğimiz zaman, siyasi çalışmalarımıza hız verdiğimiz zaman bunu tek tek bütün vatandaşlarımıza anlatacağız. Vatandaşlarımız zaten şunu çok iyi biliyorlar. Siyasette hizmet etmek için gelen, hizmet değil de derdi makam, koltuk veya başka bir şey olanı vatandaş zaten biliyor ve ayırt ediyor. Bunu, geçtiğimiz son 25 yılda Anamur halkı, şöyle hafızalarımızı bir tazelersek yerine getirmiştir zaten kararlarıyla. 

/resimler/2019-2/2/2154332689739.jpg

-Meclis üyeliği sıralaması nasıl olur?
-Şimdi Cumhur ittifakı var ama, hem Adalet ve Kalkınma Partisi, hem de Milliyetçi Hareket Partisi kendi meclis üyelerini çıkaracaklar, Cumhuriyet Halk Partisi kendi meclis üyesini çıkaracak, İYİ Parti kendi meclis üyelerini çıkaracaklar. Biliyorsunuz Anamur nüfusuna dayalı olarak 25 Meclis üyesi çıkarıyor. Şimdi burada meclis seçimleri barajlı sistem olduğu için barajı geçemeyen partiler olur ise eğer, mecliste en fazla oyu alan partinin meclis listesine oylar gidecek. Burada şöyle bir şey görüyorum ben. İYİ Parti kendi hazırlayacağımız listelerimizle beraber Cumhur İttifakındaki birinci parti olan Adalet ve Kalkınma Partisi ile Anamur da dördüncü olan Milliyetçi Hareket Partisinin meclis dengelerini biraz daha çekişmeli, biraz daha Farklı olacağını düşünüyorum. Düşüncem şu; Anamur´a hizmet etmek istiyorsak eğer, belediye başkanı ile meclisin beraber seçebilirsek, güçlü seçebilirsek eğer, hizmete dönme açısından bunu söyledim. Hangi siyasi parti kazanırsa kazansın, Meclis listesinde de güçlü olarak çıkmasını istiyoruz. Çünkü bizim niyetimiz Anamur´a en güzel hizmeti vermek. Son yıllarda Türkiye de biliyorsunuz Türkiye Büyük Millet Meclisinde, red cephesi diye bir cephe var. Bunu herkesin bildiği…. Onun aynısının Anamurda yaşanmasını istemiyoruz. Siyasi kavgalarla, siyasi kavgalara daha doğrusu, Anamur´u yedirtmek istemiyoruz yani. Onun için Anamurlu vatandaşlarımızdan ricamız, hangi siyasi partiyi destekliyorlarsa, meclis üyeliğinde de desteklesinler ki, belediye başkanı olarak seçilecek kardeşimiz, seçim sonunda hizmet her hangi bir sıkıntıya aksamaya uğramasın. Bunun örnekleri var Anamurda biliyorsunuz, şu anda Belediye Başkanımız sayın Mehmet Türe´nin Anamur´a yatırım yapmak için müracaatında, Anamur Belediye Meclisinin sadece siyasi düşünceden dolayı Anamur´a hizmetin önünü kesmesi var. Bunlar tespit edildi, belgelendi. Anamur Belediye Meclisinde kayıtları vardır bunların. Örnek veriyorum şu anda yoğun bir kış geçiriyoruz. Tabiki yollarda ufak tefek bozukluklar vardır. Yol yapımında, asfaltlarda parkede belediye başkanımızın girişimleri vardır ama, ülkenin girdiği ekonomik krizden dolayı, tabi ki Anamurda da ekonomik bir kriz var… Belediye´nin bu asfalt ve yol için talep etmiş olduğu krediyi Anamur Belediye Meclisindeki red cephesi red ederek hizmetin önünü kesmiştir. Burada Anamur kaybetmiştir. Bunun önümüzdeki seçimlerde olmaması adına güçlü bir meclisle gelmek istiyoruz.  Ya da seçilecek adayımızın hangi partiden olursa güçlü bir meclisten gelmesini temenni ediyoruz.

-Nasıl bir seçim geçer, tahmininiz nedir?

/resimler/2019-2/2/2156523473787.jpg


-Tabii ki her parti kendisinin kazanacağını söyler ama, birde realite vardır. Şu anda biz vatandaşa dokunma, vatandaşın işini çözme, vatandaşa yardımcı olma konusunda, özellikle Yörük Türkmen bölgesi olan Anamurda insanlarımızın acısının olduğu gün, sevincinin olduğu gün her zaman yanında olmaya çalıştık. İyi niyetli olarak yola çıktık, iyi niyetliyiz. Her hangi bir siyasi ayırımda yapmadık. Ekip olarak yapmadık. Belediye Başkanımız da dahil buna. Onun için biz kendimizi çok başarılı görüyoruz ve 31 Mart akşamı Allah izin verirse, İYİ Partiyi,  Mehmet Türe´yi ve Burhanettin Kocamaz Başkanımızı tekrar seçimlerde galibiyetle çıkacağına inanıyoruz tüm gücümüzle. Umudumuzu hiç kaybetmedik. Anamur halkının duyarlılığına inanıyoruz. Anamur seçmeninin daha doğrusu çok bilinçli oy kullandığına inanıyoruz ve güveniyoruz onlara. 

-Mersin ne olur bu konuda da kısa bir değerlendirmeniz var mı?
-Mersin de Burhanettin Kocamaz Başkanımız hizmetlerine bütün kırsaldan başlayarak yola çıktığı için şu anda görünen en kuvvetli aday. Bunu anketler söylüyor diye söylemiyorum.  Görüştüğümüz her vatandaşımız, On üç ilçede görüştüğümüz, arkadaşlarımız, akrabalarımız dostlarımız var, diğer siyasi partilerden özellikle vatandaşlarımızda, Burhanettin Kocamaz Başkanımızın bir dönem daha bu işleri yapacağına, gelmesi gerektiğini ve siyasi haksızlığa uğradığını da söyleyerek Burhanettin Kocamaz´a destek vereceklerini söylüyorlar. Biliyorsunuz şimdi cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın bir sözü var. Çıraklık, kalfalık ve ustalık. Şimdi Allah izin verirse, Mehmet Türe Anamur da çıraklık ve kalfalığını yaptı. Şimdi ustalık dönemine geçiyor. Burhanettin Bey´in zaten çıraklık, kalfalık, ustalık dönemini tamamlamış bir belediye başkanımız biliyorsunuz, vatandaşımızda işi ustasına ehline verir diye düşünüyorum. İşi eline verecekler yani. 

-Sizin söylemek istediğiniz, benim unuttuğum bir şey var mı?
-Efendim ben Anamur´a 31 Mart akşamı seçim günü için bütün siyasi partilere başarılar diliyorum. Diğer adaylarımıza başarılar diliyorum. İnşallah kavgasız, iftira atmadan, gıybet etmeden, herkes kendi projelerini ve kendisinin ve kendi parti politikalarını anlatarak vatandaşımıza tercih hakkını vermesi gerekiyor. Konuşmamın ilk başında da söylemiştim. Anamur bir demokrasi sınavı verecek 31 Mart´ta. Ben inanıyorum Anamur Cumhuriyeti, Atatürk´ü ve demokrasiyi önemseyen bir ilçedir. Bunun karşılığında da seçeceği adayı  en net biçimiyle belirleyecektir. Baskı olmadan bir seçim geçirmek istiyoruz, demokratik  bir seçim geçirmek istiyoruz. Herkese başarılar diliyorum. 

Teşekkür ederim.
-Bende teşekkür ederim…

/resimler/2019-2/2/2155013159055.jpg&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbükten,CHP´ye geçmiş olsun mesajı
MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbükten,CHP´ye geçmiş olsun mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Adnan Gübbük yazılı bir açıklama yaparak,CHP´ye ait afişlerin sökülmesine tepki gösterdi.
Anamur´da İYİ Parti ve CHP  Pankartlarına Çirkin Saldırı
Anamur´da İYİ Parti ve CHP Pankartlarına Çirkin Saldırı
Anamurda İYİ Parti ve CHP pankartları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yerlere ve çöp konteynırlarına atıldı.
CHP Belediye Meclis Üyeleri Listesi Belli Oldu
CHP Belediye Meclis Üyeleri Listesi Belli Oldu
31 Mart tarihinde yapılacak olan Belediye başkanlığı seçimleri paralelinde CHP´nin Belediye meclis üyeleri belirlendi.
Akşener: ‘Türkiyenin Beka Sorunu Türe mi, Kocamaz mı?´
Akşener: ‘Türkiyenin Beka Sorunu Türe mi, Kocamaz mı?´
Haber Mithat Ünal-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersinde yaptığı konuşmada,” Anamur´u yöneten Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin´i 25 yıl yöneten Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti´ye geçince mi ülkenin beka sorunu oldu. Eğer böyleyse batsın bu dünya” dedi.
İYİ PARTİ LİDERİ AKŞENER´DEN BAŞKAN KOCAMAZ´A ZİYARET
İYİ PARTİ LİDERİ AKŞENER´DEN BAŞKAN KOCAMAZ´A ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz´ı makamında ziyaret etti.
İyilerden Sanayi Çıkartması
İyilerden Sanayi Çıkartması
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı, Belediye Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut ve İYİ Parti Yönetimi sanayi esnafını ziyaret etti.
Abdullah Yalıevleri Mahallesine  Hizmet İçin Adayım
Abdullah Yalıevleri Mahallesine Hizmet İçin Adayım
Mithat Ünal-Anamur Yalıevleri Mahallesi Muhtar Adayı Abdullah Sınır, tek amacının Yalıevleri Mahallesine daha iyi hizmet vermek olduğunu söyledi. Sınır, bunun için mahallenin mevcut sorunlarını önceden tespit ederek ilgili birim ve kurumlarla birlikte bir an önce çözüm getireceğini ifade etti.
CHP´den Anamurda Seçim Startı
CHP´den Anamurda Seçim Startı
Mithat Ünal-Cumhuriyet Halk Partisi´nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer ve Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz´in adaylıklarının açıklanmasının ardından Anamur CHP önünde partilileri ve vatandaşlarla buluştular.
Ak Parti Yılmaz İle Devam Kararı Aldı
Ak Parti Yılmaz İle Devam Kararı Aldı
Cumhur ittifakı adayı olarak atanan Hidayet Kılınç ile yol arkadaşlığı yapacak olan, AK Parti İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin atamsı gerçekleşti. AKParti Anamur İlçe Başkanlığına atanan M.Feyzullah Yılmaz yeni yönetim kurulunu oluşturdu.
Anıtlı´dan Türe´ye ‘Fatih´ Ünvanı
Anıtlı´dan Türe´ye ‘Fatih´ Ünvanı
Bir önceki seçimde en yakın rakibine 5 bin fark atan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe yine ilk seçim startını yine Anıtlıda başlattı. Geçtiğimiz döneme oranla bu yıl mahalle kahvehanesinde gerçekleştirilen toplantıya katılım nerede ise iki katıydı. Vatandaşlar Başkan Türe´yi “ Anamur Fatihi Hoş geldin” diyerek karşıladı.
Cumhur İttifakında İlk Birliktelik
Cumhur İttifakında İlk Birliktelik
Anamurda Cumhur İttifakı ilk defa Ak Parti İlçe Teşkilatı önünde bir araya geldi. Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Funda Cop, parti yöneticileri buluşmak için gelen İttifak adayı Hidayet Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, MHP İl Başkan Yardımcısı Ramazan Yalçın, Kadın kolları Başkanı Alime Yiğit ve MHP´li partililer katıldılar.
Başkan Türe ve Bulut Saadet Partisi ve Demokrat Partiyi Ziyaret Etti Ziyaretlerden Birlik Mesajı Çıktı
Başkan Türe ve Bulut Saadet Partisi ve Demokrat Partiyi Ziyaret Etti Ziyaretlerden Birlik Mesajı Çıktı
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut ve ekibi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti. Ziyaretlerden birlik ve beraberlik mesajı çıktı.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12