EĞİTİM BİR SEN SEÇİMLERİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI
Anamur Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliğinin, 6 Ekim cumartesi günü yapılacak olan seçimleri için yeni bir liste oluşturuldu.
Tarih: 3.10.2018 15:36:05/ 1332okunma / 0yorum

 

Anamur Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliğinin, 6 Ekim cumartesi günü yapılacak olan  seçimleri için yeni bir liste oluşturuldu. Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi´ndeuzun süre başarılı bir şekilde okul müdürlüğü yapan Hacı Yakup ARSLAN  başkanlığında yeni bir liste oluşturuldu. ARSLAN, muhalif olmadıklarını, sendikalarının daha iyi yönetilmesi ihtiyacını gördükleri için aday olduklarını belirterek Yönetim Kurulu adına düşüncelerini şöyle açıkladı.

 

DEĞERLİ  DAVA  ARKADAŞLARIMIZ,

Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyoruz…

“Her gün bir yerden göçmek ne iyi, 

Her gün bir yere konmak ne güzel

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş,

Dünle beraber gitti cancağızım

Ne kadar söz varsa düne ait

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”

Şimdi yenilenme vaktidir...

BİR “SEN”LE GÜÇLÜYÜZ sloganıyla yola çıktığımız bu duruşta; her üye değerlidir ve hep birlikte güçlü bir sendika oluşturmak için varız. BİR SEN yanımızdaysan tamamız demektir. Ama BİR SEN yoksan eksiğiz demektir. Unutma sen bizimle olsan da değerlisin olmasan da. Bütün üyelerimizi kucaklıyoruz.

Adalet kâinatın ruhudur. Adalet anlayışını bir toplumdan alırsanız o toplumun ruhu göçer, çatısı çöker.Hz. Ömer´in adaleti, Hz. Ebu Bekir´in sadakati, Hz Alin´in cesareti ve Hz. Osman´ın edebiyle yola çıktık.

Kendisine hak gördüğünü dava arkadaşına çok görenlere, camiamızın çoğunun kalbindeki adalet duygusunu yok edenlere karşı, birlik, beraberlik ve kardeşliği yeniden tesis etmek, adalet duygusunu yeniden gönüllere nakşetmek için yola çıktık. Küçük bir halka olsun benim olsun değil her üyemiz değerlidir ve her üyemizin bu halkadaki yeri doldurulamaz diyoruz.

İnsanı merkeze alan ve insanın mutlu olmadığı yerde makam ve mevkinin, şan ve şöhretin bir anlamı yoktur düsturuyla hareket ediyoruz. Gönüller yapmaya, gönüller almaya, davanın hizmetkarı olmaya geliyoruz.

Hakkı Hakk bilip Hakkı tutup kaldıranların yürüyüşüdür bu yürüyüş. Yolumuz, yanlış nereden gelirse gelsin, yanlış diyebilenlerin, adaletsizliği gördüğü yerde Hz. Ömer gibi kılıcını çekebilenlerin yoludur.Sizleri sorunun bir parçası değil çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Kimseye kalmayacak bu dünyada (üç dakika sonrasına garantimizin olmadığı bir dünyada) küçücük menfaatlerimiz için üç takla atmayacağız. İşte onun için bu yürüyüş, hak bildiği yolda tek başına da olsa eğilmeden bükülmeden sağına ve soluna bakınmadan ben varım diyenlerin yürüyüşüdür.

            Bütün kokuşmuşlukların, pörsümüşlüklerin, yıpranmışlıkların, metal yorgunlukların üzerine bir sünger çekip;yük olanlarla değil, yükü taşıyacak olanlarla yolumuza devam etmek istiyoruz.

            Bir kez daha tekrar ediyoruz, “kendisine hak gördüğünü dava arkadaşına çok görenlere” bu gidişin yanlış olduğunu artık haykırıyoruz.

            Her şeyi ben bilirim, ben düşünürüm, ben yaparım… Ben yaparsam doğru yaparım anlayışını yıkmak için buradayız.

            “Evladı babasını geçmeyen bir millet yükselemez.” Artık bu yükü taşıyamayanların bir kenara çekilmesi gerekir. Genç, dinamik, yıpranmamış insanların, davayı omuzlama vakti geldi de geçiyor bile. Bütün makamların mevkilerin hiçbir anlam ifade etmeyeceği öbür dünyaya giderken, bütün hedef; arkamızda hoş bir sada bırakmak olacaktır. Onun için gelin birlik olalım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım… Eğitim Bir Sen olalım…

Bu düşüncelerle çıktığımız bu yolda bize yol arkadaşı olur musunuz, diyoruz.

Selam ve dua ile…     

 ANAMUR EĞİTİMBİR SEN  İLÇE YÖNETİM KURULU ADAY  LİSTESİ    İL  DELEGE  ADAYLARI

Hacı Yakup ARSLAN Hacı Yakup ARSLAN

Mustafa İsmet KESKİNMustafa İsmet KESKİN

Ümit PEKMEZÜmit PEKMEZ

Emrullah DEĞİRMENCİ

Huriye TOPRAK

Emine AKIN

Mehmet TOLU

/resimler/2018-10/3/1538030430872.jpg
Kaynak:

EYT Mağdurlarına İYİ Parti´den Destek
EYT Mağdurlarına İYİ Parti´den Destek
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Mitingine Mersin´den gidecek olan vatandaşlara İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz´dan destek geldi.
Yükseköğretimde Güvenlik Toplantısı
Yükseköğretimde Güvenlik Toplantısı
Mersinde Yükseköğretim Güvenliği Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısı´ Vali Su Başkanlığında Yapıldı.Vali Ali İhsan Su, başkanlık ettiği ‘Yükseköğretim Güvenliği Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısı´nda Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Toros Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mersin Üniversitesi temsilcisi Prof. Dr. Ali Kaya, Çağ Üniversitesi temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Veli Köroğlu ile bir araya geldi.
Müftülükten Satranç Turnuvası
Müftülükten Satranç Turnuvası
Anamur Müftülüğü Anamur Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezinde düzenlediği satranç programı büyük ilgi gördü. Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinliğe Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Başsavcı Oğuz Şükrü Ener, Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, öğrenciler ve birçok vatandaş katıldı.
Öğrenciler Kurdoğlu´ndan Tam Not aldı
Öğrenciler Kurdoğlu´ndan Tam Not aldı
Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Borsa İstanbul Anadolu İmamhatip Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu etkinliğe katıldı. Okul müdürünün gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından öğrenciler deyim yerindeyse hünerlerini döktürdü.
Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 Altın Beyne Ulaştı
Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 Altın Beyne Ulaştı
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin en önemli projelerimden birisi dediği, Türkiye de bir ilk olan Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 minik kalbe dokundu.
 Yeni Sınav Sistemi Anlatıldı
Yeni Sınav Sistemi Anlatıldı
Anamur Belediyesi, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşler Yayın Grubu işbirliği ile öğrencilere “Yeni Sınav Sistemi ve Doğru Tercih” konulu eğitim semineri düzenledi.
Erbal´inMiniklerinden Gazetecilere Anlamlı Jest
Erbal´inMiniklerinden Gazetecilere Anlamlı Jest
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde eğitim veren Erbal Kreş ve Anaokulu´ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile basın mensupları adına bir program gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, Kreş Müdiresi Suna Yılmaz Gök Anamur ve Bozyazı da çalışan gazeteciler adına gerçekleştirdiği programda, çalışan gazetecilere plaket verdi.
Büyükşehir´den Çocuklara Korkusuz Yaşam Projesi
Büyükşehir´den Çocuklara Korkusuz Yaşam Projesi
Büyükşehir Belediyesi sağlık alanında verdiği başarılı hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek, ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik anksiyete(kaygı) bozukluğunu tedavi eden ‘Korku Avcısı Grup Terapisi´ projesini hayata geçirdi.
Anamur Ortaokulu´nda Gönül Birliği
Anamur Ortaokulu´nda Gönül Birliği
Anamur Ortaokulu, Eğitim-Öğretim yılı başında tam gün eğitime geçebilmek amacıyla ikiye bölünmüş, öğretmen ve öğrencilerinin yarısı, yeni yapılan binasına taşınan Anamur Anadolu Lisesi´nin Güzelyurt Mahallesi´ndeki boşalan binasında açılan Güzelyurt Ortaokulu´na yerleşmişti.
Peygamberimizin Hayatını Öyle Bir Anlattı ki
Peygamberimizin Hayatını Öyle Bir Anlattı ki
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi Anadolu Gençlik Derneğinin programına katılan 6 yaşındaki minik kız, Peygamber efendimizin hayatını şiirsel bir anlatımla hiç kekelemeden hafızasından katılımcılara sunması, katılımcıların ağzını açık bıraktı.
Gerçebahşiş İlkokulundan Teşekkür Ziyareti
Gerçebahşiş İlkokulundan Teşekkür Ziyareti
Gerçebahşiş Yeni Mahalle İlkokulu Öğrencileri Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye teşekkür ziyaretinde bulundular.
Anamur Belediyesinden 215 forma
Anamur Belediyesinden 215 forma
Belediye Başkanı Mehmet Türe ve ekibi yaptığı sosyal projelerle gönülleri fethetmeye devam ediyor. Eğitim öğretim yılının başladığı eylül ayından beri bir çok okula çevre düzenlemesi, parke döşemesi, bank, boya vb. şekillerde destek ve yardım da bulunan Anamur Belediyesinin bu sefer ki adresi Karalarbahşiş İlk ve Ortaokulu oldu.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12