Balcı: ‘TÜRKAV´ın Sosyal Medya Hesabı Yoktur´
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Anamur Şubesi´nin yeni başkanı Ali Balcı, göreve geldikten sonra yaptığı ilk basın açıklamasında, TÜRKAV´ın kendine özgü bir sosyal medya sayfasının olmadığına dikkat çekti. TÜRKAV´ın kurulduğu ilk günden bu tarafa Anamur´da da faaliyetlerini sürdürmekte ve kamu çalışanlarının tarih ve kültürleri ile yoğrulmasına katkı sağlamakta olduğunu söyledi.
Tarih: 14.2.2018 13:28:37/ 771okunma / 0yorum

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Anamur Şubesi´nin yeni başkanı Ali Balcı,  göreve geldikten sonra yaptığı ilk basın açıklamasında, TÜRKAV´ın kendine özgü bir sosyal medya sayfasının olmadığına dikkat çekti. TÜRKAV´ın kurulduğu ilk günden bu tarafa Anamur´da da faaliyetlerini sürdürmekte ve kamu çalışanlarının tarih ve kültürleri ile yoğrulmasına katkı sağlamakta olduğunu söyledi. “TÜRKAV genel merkezimizin görevlendirmeleri doğrultusunda 08 Şubat 2018 tarihinde vakfımızda görev devir teslimi gerçekleşmiştir. Önceki yönetim kuruluna hizmetlerinde dolayı TÜRKAV adına çok teşekkür ederiz.” Diyerek kendisine ve ekibine bu görevi tevdi eden genel merkeze teşekkür eden Ali Balcı; “Bu bir bayrak yarışıdır. Bu yarışı bizlerde onurumuz ve şerefimizle taşıyacağız. Her zaman ve her daim Liderimizin emrinde Teşkilatımızın yanında ana fikri Türk İslam mefkuresi olan milli devlet güçlü Türkiye anlayışı ile hizmetlerimize devam edeceğiz. Yeni atanan yönetim kurulumuz şu isimlerden oluşmaktadır. 
Başkan: Ali BALCI (Ülkü ocakları başkanlığı, sendika yöneticiliği. birçok STK da başkan ve yöneticilik)
Başkan Yardımcısı: Adnan TUFAN –Öğretmen (Ülkü ocakları yöneticiliği)
Başkan Yardımcısı: Ergün ARIDENİZ –Öğretmen
Başkan Yardımcısı: Hasan OKTAR – Mühendis (Ülkü ocakları başkanlığı)
Muhasip : Hilmi Emre ŞEREF – Öğretmen
Sekreter: İsa Kadiroğlu - İmam ( Sendika başkanlığı)
Üye : İsmail TOKÇU –Tekniker
Üye : Serhat ESEN – Öğretmen ( Sendika yöneticiliği-Ülkü ocakları yöneticiliği)
Üye : Adem PARLAK – Mühendis.
Saygıdeğer basın mensupları sizlerin de katkı ve değerlendirmelerine her zaman açığız. Vakfımızın hiçbir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Vakfımız ismi ile yapılan yayınların vakfımızla bir ilgisi bulunmamaktadır. Haber ile toplum arasında her zaman köprü görevi yapmış olan siz değerli basın mensupları, her birinize ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımı sunarım.” İfadelerine yer verdi.
Balcı, TÜRKAV´ın tarihçesi hakkında da şu bilgileri verdi:
“Kısa adı TÜRKAV  olan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkanma ve Dayanışma Vakfı 1989 yılında kurulmuştur. Selçuklularla başlayıp Osmanlı ile devam ederek  Cumhuriyet Türkiyesi”nde de kendini gösteren vakıf kültürü, en üst seviyede hizmet sunarak, öz ve tarihi hakikatler ile kendini göstererek ayrı bir değer ifade etmektedir.
TÜRKAV bu miras ile sorumluluklarını milli ve manevi değerlerle donanmış ve hukuk içinde kalarak yerine getirmektedir.
TÜRKAV Türkiye´nin ve dahi Türk Milleti ve bütün Türk Dünyasının güçlü bir birlik, dirlik ve kalkınma hamlesine ihtiyacı olduğunu hisseden ve katkı sağlayan bir iradenin ürünüdür.
TÜRKAV Türk-İslam Mefkûresi çerçevesinde fikri altyapının geliştirilmesi ve zamanın şartlarına göre yeni fikirlerin ortaya konmasında öncüdür.
TÜRKAV uzun soluklu bu yolda bu kutlu mücadeleyi bir nakış gibi örme çabalarını ifade etmektedir.
TÜRKAV ülkemize en iyi hizmeti yapmakta geri kalmayacaktır ve kalmamalıdır.
TÜRKAV Türkiye´nin ve Türk dünyasının parlayan yıldızıdır.
TÜRKAV KAMU ÇALIŞANLARININ TARİHİ VE KÜLTÜRÜ İLE BULUŞMASIDIR
TÜRKAV ciddiyet çalışkanlık ve ülke çıkarlarıyla özdeşleşmiştir.
TÜRKAV Milli devlet Güçlü Türkiye hür Türk Dünyası hedefinde üzerine düşen sorumluluğu yapmanın önemini bilmektedir.”    
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Balcı TÜRKAV Sosyal Medya Hesabı Yoktur
Jandarma´dan Örnek Davranış
Jandarma´dan Örnek Davranış
Türkiye´nin neresinde olursa olsun her yerde ve her zaman vatandaşın yanında olmaya devam eden Jandarma´dan örnek davranış vicdanları hatırlattı.
Pazar Yolu Parke Oluyor
Pazar Yolu Parke Oluyor
Anamur Belediyesi Fen İşleri sokak ve caddelerde parke çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
AKUT´tan Sinoptan Anamur´a Deprem Petali
AKUT´tan Sinoptan Anamur´a Deprem Petali
Mithat Ünal-Fay Hattında ‘2 bin 500 km.´ organizasyonu kapsamında, AKUT Sporcuları Murat Boz, Derya Keçeci ve Mahmut Doğrugil, 12 Ağustos sabahı Sinop´ta başladıkları yolculuklarını bugün Mersin´in Anamur ilçesinde noktaladı.
İnşaat Ustasından Amerika´ya Kafiyeli Mesaj
İnşaat Ustasından Amerika´ya Kafiyeli Mesaj
Mithat Ünal-Anamur da inşaatlarda karo fayans döşeme ustası olarak çalışan 3 çocuk babası 58 yaşındaki Tayfur Toplu, yazdığı şiirlerle Amerika´nın sergilediği iki yüzlü tavırları eleştirdi. ‘Dostmusun Amerika´ adlı şiirinde Amerika´nın sabah başka akşam başka söylediğini belirterek güvenilmez bir ülke olduğunu kaydeden Toplu, doların iniş çıkışını da Amerikan politikalarına benzeterek aynı şekilde güvenilmez bir para birimi olduğunu ifade etti.
Bozyazı Barınakta Tatil Keyfi
Bozyazı Barınakta Tatil Keyfi
Mithat Ünal-Bozyazı Barınak koyu´nda deniz, sezonun en hareketli günlerini yaşıyor. Denizin sığ ve temiz olması özellikle küçük çocuklu ailelerin tercih ettiği tatil merkezi haline geldi.
Yaşlı Teyze Başkana Sevgisini Böyle Gösterdi
Yaşlı Teyze Başkana Sevgisini Böyle Gösterdi
Hiçbir önyargı ve hesaplara mahkûm etmeden gösterilen bir sevgi örneği. Belediye Başkanı Mehmet Türe, çalışma alanlarını gezmek ve partiye geçmek için makamından ayrıldığı sırada kapısında 70-80 yaşlarında bir teyze belirdi. Başkanı görür görmez tıpkı 5 yaşında bir çocuk gibi şöyle bir irkildi ve boynuna sarıldı.
Merçed Üyelerinden Balık Çiftlikleri Tepkisi
Merçed Üyelerinden Balık Çiftlikleri Tepkisi
Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) üyeleri, balık çiftliklerinin sosyal ve ekolojik zararlarının olduğunu öne sürerek, yetkililerden bölgede yapılmak istenilen tüm balık çiftlikleri projelerinin iptal edilmesini istedi.
Anamurlu Müze Müdürü Ekinci Emekli Oldu
Anamurlu Müze Müdürü Ekinci Emekli Oldu
Burdur Arkeoloji Müzesi´nin 25 yıldan bu yana müdürlüğünü yapan Anamurlu Hemşerimiz Hacı Ali Ekinci yaş haddinden emekli oldu.
Polis Memuru Kalbine Yenik Düştü
Polis Memuru Kalbine Yenik Düştü
Mithat Ünal-Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis Memuru Erkan Güzel, evinde gece geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Alınan bilgilere göre boya yaparken kalp krizine yakalanan Güzel, ambulansla Anamur Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Balık Çiftlikleri Deniz Yaşamını Yok Ediyor
Balık Çiftlikleri Deniz Yaşamını Yok Ediyor
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesinden başlayıp Silifke sahillerin kadar uzanan şeritte kurulması planlanan balık çiftliklerine bir tepki de Anamur Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Şen´den geldi. Şen, “Balık çiftlikleri deniz eko sistemi ve doğal hayatı yok ediyor.” Dedi. 17 km lik kum sahili olan Akdeniz´in incisi ilçemizde kurulması planlanan 7 adet balık çiftlikleri Öncelikle Turizm bakanlığı tarafından turizm bölgesi ilan edilen Demirören bölgesi ve Anamur da olması kabul edilemez.” Dedi.
Yarım Asırlık Ağaç Köprü Tarih Oluyor
Yarım Asırlık Ağaç Köprü Tarih Oluyor
Kaş Pazarı yayla yolu üzerinde bulunan Anamur ile komşumuz Gazipaşa arasındaki Harbalı ağaç köprüsü tarih oluyor. Ağaç köprü üzerinden araçları ile geçmek zorunda kalan vatandaşı sırat kabusundan Anamur Belediyesi tarafından yapılacak olan yeni köprü kurtarıyor. Yeni köprünün temel atma töreninde konuşan Demirören Mahalle Muhtarı İbrahim Demir bölge halkı adına; ‘Bizim için asrın hizmetini veriyorsunuz´ diyerek Başkan Türe´ye teşekkür etti.
BAŞKAN KOCAMAZ: “RADİKAL KARARLAR ALMAK MECBURİYETİNDEYİZ”
BAŞKAN KOCAMAZ: “RADİKAL KARARLAR ALMAK MECBURİYETİNDEYİZ”
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı´yla ilgili muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve muhtarlar katılım gösterdi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
6.2671
EURO
7.3794
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12