Ankara da Anamur Havası
Ankara´ da yaşayan Anamurluları Anamur Belediyesi yemekte bir araya getirdi. Ankara Göksu Park´ ı ADA Restaurantta düzenlenen yemeğe Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu , İYİ Parti Ankara İl Başkanı Mesut Özarslan, Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tuğrul Ayhan ve 300 civarında Anamurlu katıldı.
Tarih: 28.3.2018 12:54:04/ 1058okunma / 0yorum

 

/resimler/2018-3/28/1257063103426.jpg

Ankara´ da yaşayan  Anamurluları Anamur Belediyesi yemekte bir araya getirdi.  Ankara Göksu Park´ ı ADA Restaurantta düzenlenen yemeğe Anamur Belediye Başkanı  Mehmet Türe, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu , İYİ Parti Ankara İl Başkanı Mesut Özarslan,  Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tuğrul Ayhan ve  300 civarında Anamurlu katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Başlayan program, Anamur Belediyesi Halk Oyunları ekibinin yöresel gösterileri canlandırmaları ile devam etti.  Programda halk oyunları ekibine Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Fatma Çetinkaya eşlik etti. Programda  etkinlik kadar hoş sohbette etkili oldu.
TÜRE 8 YILLIK FAALİYET RAPORUNU SUNDU
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, görevde olduğu 8 yıllık hizmetlerini, projelerini ve yapmayı planladığı projelerini davetlilere bir slayt eşliğinde sundu. Türe; “Değerli Hemşerilerim, 2009 yılında büyük hayallerle, sizlerin teveccühü ile geldiğimiz Belediye Başkanlığı makamında geçirdiğimiz 9 yıllık süreçte, imkânlarımızın çok üstünde, ulusal hatta uluslararası standartlarda hizmetleri sizlerin kullanımına sunduk. Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla 9 yılda Kentsel, Sosyal, Kültür-Eğitim, Sportif ve Çevresel tam 82 projeyi hayata geçirdik.
Akdeniz Bölgesi´nin en büyük pazaryerini de biz yaptık, ilçe bazında Türkiye´nin en iyi Tarım ve Gıda Fuarını´da.
Yaklaşık 400 öğrencinin eğitim aldığı Anamur Belediye Konservatuarı´nı da biz kurduk, Türkiye´nin en temiz 5 denizinde birisi olan Anamur Sahilleri´nin kirlenmesini önlemek amacıyla gelecek 50 yıla hitap edecek, 250.000 nüfusluk Atıksu Arıtma Tesisi´ni de Mersin Büyükşehir Belediyesi ile biz yaptık.
34 yıl sonra Anamur´a yeniden Sinema Salonunu biz kazandırdık, alışılmışın dışına çıktık, köylerimizde yaşayan bayanlarımızı belki de hayatlarında ilk defa sinema ile tanıştırdık. Köyde yaşayan yaklaşık 2000 bayanı sinemaya getirdik.
 Muşurup Suyu´nu bilmeyeniniz yoktur, Bankalar Caddesi´ni düzenledik, trafiğe kapattık, istedik ki eski günler yâd edilsin, Muşurup´ta oynanan oyunlar, edilen sohbetler yeniden hatırlansın…
Keza Çavuşpınarı Parkı´nda Anamur´un tarihine ışık tuttuk, tabiri caizse o asırlık çınarların dili olduk. Onlarca fiziki, projeyi hayata geçirdik, her sokağa, her caddeye eserlerimizle anlamlar yükledik.       Tam anlamı ile Anamur´da değişimin öncülüğünü yaptık. Belediyecilik elbette yoldur, sudur, inşa edilen projelerdir, hizmettir. Anamur´un hak ettiği hizmetleri en iyi şekilde gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Yol yaptık, park yaptık, tesis yaptık, vs. Ancak bunlardan daha da önemlisi 9 yılda bir anlayışı inşa ettik. Belediyeciliği vatandaşların hizmetine sunan, kurumu emanet olarak gören, bütün imkânsızlıklara rağmen kimseyi kırmamaya özen gösteren, siyasi ayrım yapmaksızın, resmi kurumlarla barışık, Sivil Toplum Örgütleri ile iş birliği içerisinde, ilkeli, kurumsal bir kimliğe sahip, yöresel ve kültürel tüm değerlerimizin baş üstünde tutulduğu, saygının, hoşgörünün ve hizmetin ön planda olduğu bir belediyeyi el birliği ile inşa ettik.  Şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim; Evet hayallerimizin bir kısmını inşa ettik, hayata geçirdik ancak yeterli bulmadık. Sizlerin de desteği ile önümüzdeki günlerde hayallerimizin kalan kısmını da hayata geçireceğiz. Çocuklarımıza miras bırakacağımız, il olmaya aday, geleceğin Anamur´unu hep birlikte oluşturmaya devam edeceğimizden şüpheniz olmasın.  Bilesiniz ki  EMANETİNİZ EMİN ELLERDE…”  şeklinde konuştu.

/resimler/2018-3/28/1258078573488.jpg

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ankara Anamur Havası
‘Yarenlik Edelim Dedik´in Geliri Hayvanseverlere
‘Yarenlik Edelim Dedik´in Geliri Hayvanseverlere
Mithat Ünal-Anamurlu Doçent Doktor Müzikolog Sabri Uysal´ın kaleme aldığı Anamur ve yöresinde yaşanmış hikayelerin anlatıldığı ‘Yarenlik Edelim Dedik´ kitabı´nın Belediye Meclis Salonunda düzenlenen imza günü gelirlerinin tamamı Hayvanseverler Derneğine bağışlandı.
Anamur Şairini 33 yıldır Yaşatıyor
Anamur Şairini 33 yıldır Yaşatıyor
Mersin´in Anamur İlçesinde bir döneme damgasını vuran Anamurlu şair Abdülkadir Bulut ölümünün 33. yılında Anamur Kültür Derneği´nin organize ettiği etkinlikle anıldı. Anma programı kapsamında şairin doğup büyüdüğü Akine köyündeki Abdulkadir Bulut Kütüphanesi´nin açılışı yapıldı.
Kızının Kuşağını Başkan Bağladı
Kızının Kuşağını Başkan Bağladı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur Başkanı Mehmet Türe ve Meliha Türe çiftinin kızları Avukat Hilal Türe ile Konya Akşehir İlçesi´nin mümtaz ailelerinden Sultan-Ahmet Aytaç çiftinin oğulları Avukat Fatih Aytaç, Belediye 82 Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirilen muhteşem düğün ile dünya evine girdiler. Belediye Başkanı Mehmet Türe, önce Gelinin kuşağını bağladı, sonrada kızının en mutlu anında folklor ekibine eşlik etti.
´Marka Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
´Marka Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Anamur Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerince Büyükşehir Belediyesi´nin katkılarıyla hazırlanan ´Marka Kent Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
Kükürlüler Derneğinden Festivale TamDestek
Kükürlüler Derneğinden Festivale TamDestek
Mithat Ünal-Anamur 12. Kültür ve Muz Festivalinin en hareketli stantlarından birisi de Kükür Köyleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği oldu. Dernek Başkanı Doktor Gülay Uysal, bütün ekibi ve yayık ayranı ile kurduğu stantta, katılımcılara köyünün yöresel yiyeceklerini ve otantik ürünlerini sergiledi. Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kükür Köyleri Derneğinin her etkiliklerine katıldığını belirterek hem dernek üyelerine, hem de dernek başkanı Doktor Gülay Uysal´a teşekkür etti.
12. Kültür ve Muz Festivalinde Burcu Güneş Rüzgarı
12. Kültür ve Muz Festivalinde Burcu Güneş Rüzgarı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde bu yıl 12. Si gerçekleştirilmekte olan Kültür ve Muz Festivali´nin ikinci gününde sevilen sanatçı Burcu Güneş sahne aldı. Anamur Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen festival yaklaşık 10 bin kişinin katılımı ile deyim yerindeyse amacına ulaştı. Güneşin öncesinde, Anamur Belediye konservatuarı Halkoyunlarını sergiledi. Ardından Ankara Fogmet ve Kuzey Kıbrıs Çatalköy Belediyesi halk dansları topluluğu sahne aldı.
Anamur 12. Kültür ve Muz Festivali Görkemli Başladı.
Anamur 12. Kültür ve Muz Festivali Görkemli Başladı.
Mithat Ünal- Anamurda geleneksel olarak düzenlenen Kültür ve Muz Festivali´nin 12. si, Otogar kavşağında organize edilen ve Bankalar caddesindeki Muşurup Sanat sokağına kadar devam eden 2 kilometrelik kortej yürüyüşü ile başladı.
Anamur Festival İle Coşacak
Anamur Festival İle Coşacak
Mithat Ünal-Anamur 12. Kültür ve Muz Festivali´ne hazırlanıyor. Anamur Belediyesinin organize ettiği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşecek olan Festival 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 18:00´de Otogar kavşağından yürüyüşle start alacak. Festival 21 Temmuz Cumartesi günü Belediye Sosyal Tesisleri´nde yapılacak olan etkinliklerle sona erecek.
Arkeoloji Doğa ve Bilim Kampı´ Anamur da Kurulacak
Arkeoloji Doğa ve Bilim Kampı´ Anamur da Kurulacak
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Anadolu Arkeolojisi ve Seramiği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları öncülüğünde doğa, bilim ve teknoloji kampı Anamurda kurulacak.
Bingen Heyeti´nden Başkan Türe´ye Kültür Ziyareti
Bingen Heyeti´nden Başkan Türe´ye Kültür Ziyareti
Mithat Ünal-Anamur´un Kardeş Kenti Almanya´nın Bingen Kenti heyeti Belediye Başkanı Mehmet Türe´yi makamında ziyaret etti. Heyet, Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye Bingen Belediye Başkanı Ulrich Mönch´in de bir mektubunu getirdi. Oldukça samimi ve esprili bir ortamda geçen ziyarette Başkan Türe heyete Anamur muzu ikram etti.
Halk Eğitim´in Yılsonu Sergisine Yoğun İlgi
Halk Eğitim´in Yılsonu Sergisine Yoğun İlgi
Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği yıl sonu sergisine ilgi oldukça yoğundu. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Beşikten mezara kadar eğitimi hedef alan ve toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan hayat boyu eğitim felsefesi ile halk eğitim merkezi olarak yıl içerisinde çok sayıda genel ve mesleki kurslar açtıklarını söyledi. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da konuşmasında "Öncelikle örfümüze, ananelerimize ve dinimize sahip çıkmak zorundayız." diyerek emin ellerde ömür boyu okumaya, örfümüze ve dinimize sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.
Çocuk İstismarı ve Kadın Cinayetileri Roman Oldu
Çocuk İstismarı ve Kadın Cinayetileri Roman Oldu
Yazdığı dört romanı ile edebiyat dünyasında adını duyuran Ramis Çınar, “Kanadı Kırık Kelebekler” adlı yeni romanında, son yıllarda Türkiye´nin gündeminden hiç düşmeyen çocuk istismarı ve kadın cinayeti konusunu işledi.

/resimler/2018-7/13/1622485260052.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
6.5465
EURO
7.4687
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12