Ankara da Anamur Havası
Ankara´ da yaşayan Anamurluları Anamur Belediyesi yemekte bir araya getirdi. Ankara Göksu Park´ ı ADA Restaurantta düzenlenen yemeğe Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu , İYİ Parti Ankara İl Başkanı Mesut Özarslan, Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tuğrul Ayhan ve 300 civarında Anamurlu katıldı.
Tarih: 28.3.2018 12:54:04/ 1131okunma / 0yorum

 

/resimler/2018-3/28/1257063103426.jpg

Ankara´ da yaşayan  Anamurluları Anamur Belediyesi yemekte bir araya getirdi.  Ankara Göksu Park´ ı ADA Restaurantta düzenlenen yemeğe Anamur Belediye Başkanı  Mehmet Türe, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu , İYİ Parti Ankara İl Başkanı Mesut Özarslan,  Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tuğrul Ayhan ve  300 civarında Anamurlu katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Başlayan program, Anamur Belediyesi Halk Oyunları ekibinin yöresel gösterileri canlandırmaları ile devam etti.  Programda halk oyunları ekibine Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Fatma Çetinkaya eşlik etti. Programda  etkinlik kadar hoş sohbette etkili oldu.
TÜRE 8 YILLIK FAALİYET RAPORUNU SUNDU
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, görevde olduğu 8 yıllık hizmetlerini, projelerini ve yapmayı planladığı projelerini davetlilere bir slayt eşliğinde sundu. Türe; “Değerli Hemşerilerim, 2009 yılında büyük hayallerle, sizlerin teveccühü ile geldiğimiz Belediye Başkanlığı makamında geçirdiğimiz 9 yıllık süreçte, imkânlarımızın çok üstünde, ulusal hatta uluslararası standartlarda hizmetleri sizlerin kullanımına sunduk. Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla 9 yılda Kentsel, Sosyal, Kültür-Eğitim, Sportif ve Çevresel tam 82 projeyi hayata geçirdik.
Akdeniz Bölgesi´nin en büyük pazaryerini de biz yaptık, ilçe bazında Türkiye´nin en iyi Tarım ve Gıda Fuarını´da.
Yaklaşık 400 öğrencinin eğitim aldığı Anamur Belediye Konservatuarı´nı da biz kurduk, Türkiye´nin en temiz 5 denizinde birisi olan Anamur Sahilleri´nin kirlenmesini önlemek amacıyla gelecek 50 yıla hitap edecek, 250.000 nüfusluk Atıksu Arıtma Tesisi´ni de Mersin Büyükşehir Belediyesi ile biz yaptık.
34 yıl sonra Anamur´a yeniden Sinema Salonunu biz kazandırdık, alışılmışın dışına çıktık, köylerimizde yaşayan bayanlarımızı belki de hayatlarında ilk defa sinema ile tanıştırdık. Köyde yaşayan yaklaşık 2000 bayanı sinemaya getirdik.
 Muşurup Suyu´nu bilmeyeniniz yoktur, Bankalar Caddesi´ni düzenledik, trafiğe kapattık, istedik ki eski günler yâd edilsin, Muşurup´ta oynanan oyunlar, edilen sohbetler yeniden hatırlansın…
Keza Çavuşpınarı Parkı´nda Anamur´un tarihine ışık tuttuk, tabiri caizse o asırlık çınarların dili olduk. Onlarca fiziki, projeyi hayata geçirdik, her sokağa, her caddeye eserlerimizle anlamlar yükledik.       Tam anlamı ile Anamur´da değişimin öncülüğünü yaptık. Belediyecilik elbette yoldur, sudur, inşa edilen projelerdir, hizmettir. Anamur´un hak ettiği hizmetleri en iyi şekilde gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Yol yaptık, park yaptık, tesis yaptık, vs. Ancak bunlardan daha da önemlisi 9 yılda bir anlayışı inşa ettik. Belediyeciliği vatandaşların hizmetine sunan, kurumu emanet olarak gören, bütün imkânsızlıklara rağmen kimseyi kırmamaya özen gösteren, siyasi ayrım yapmaksızın, resmi kurumlarla barışık, Sivil Toplum Örgütleri ile iş birliği içerisinde, ilkeli, kurumsal bir kimliğe sahip, yöresel ve kültürel tüm değerlerimizin baş üstünde tutulduğu, saygının, hoşgörünün ve hizmetin ön planda olduğu bir belediyeyi el birliği ile inşa ettik.  Şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim; Evet hayallerimizin bir kısmını inşa ettik, hayata geçirdik ancak yeterli bulmadık. Sizlerin de desteği ile önümüzdeki günlerde hayallerimizin kalan kısmını da hayata geçireceğiz. Çocuklarımıza miras bırakacağımız, il olmaya aday, geleceğin Anamur´unu hep birlikte oluşturmaya devam edeceğimizden şüpheniz olmasın.  Bilesiniz ki  EMANETİNİZ EMİN ELLERDE…”  şeklinde konuştu.

/resimler/2018-3/28/1258078573488.jpg

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ankara Anamur Havası
Müftülükten Personeline Yemek
Müftülükten Personeline Yemek
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü öğretmenevinde personeline yönelik bir yemek programı düzenledi. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ile birlikte yaklaşık 200 din görevlisinin katıldığı yemek Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Anamur´a Alman Simidi
Anamur´a Alman Simidi
Mithat Ünal-Anamur´un kardeş kenti Almanya´nın Bingen kentinden gelen 10 kişilik heyet, Muşurup Sanat sokağında Alman simidi dağıttı.
Anamur Belediyesinden Muşurup Sanat Sokağında Aşure İkramı
Anamur Belediyesinden Muşurup Sanat Sokağında Aşure İkramı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur Belediyesi Muarrem Ayı nedeni ile Muşurup Sanat sokağında vatandaşa aşure ikramında bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Türe ile birlikte belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin de iştirak ettiği aşure etkinliğine gelen vatandaşlar Muşurup Sanat Sokağını doldurdu.
‘Bu Restorasyon Mamure Kalesini Listeden Çıkarır´
‘Bu Restorasyon Mamure Kalesini Listeden Çıkarır´
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde Antalya Mersin Karayolu üzerinde bulunan 700 yıllık tarihi Mamure Kalesi, UNESCO dünya Mirası Listesine alınarak 2012 yılında restore çalışmasına başlanmıştı. Restore çalışmasında son aşamaya getirilen kalenin taş yapıları arasına horosan yerine kireçle karıştırılarak kum kullanılması tepkilere neden oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kaya ve Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Güzel´in de içinde bulunduğu heyet, kalede önce incelemelerde b ulundu, sonra da basın açıklaması yaptı.
Hem Spor Hem Şenlik Birarada
Hem Spor Hem Şenlik Birarada
Mithat Ünal- Bozyazı Kozağacı yaylasında bu yıl üçüncüsü gerçekleşen geleneksel Birlik şenliği ve mahalleler arası futbol turnuvasında birlik teması işlendi. Gürel Bolluk´un organize ettiği şenliğin sembolü ise Derköy mahallesinin sembolü gompil(patates) oldu.
BAŞKAN KOCAMAZ, “Bayramlar; mutluluklarımızı paylaşarak kucaklaşmaktır.”
BAŞKAN KOCAMAZ, “Bayramlar; mutluluklarımızı paylaşarak kucaklaşmaktır.”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Anamuru Temsil Ettiler
Anamuru Temsil Ettiler
Anamur Belediyesi Folklor Ekibi İlçemizi temsil etmeye devam ediyor.
‘Yarenlik Edelim Dedik´in Geliri Hayvanseverlere
‘Yarenlik Edelim Dedik´in Geliri Hayvanseverlere
Mithat Ünal-Anamurlu Doçent Doktor Müzikolog Sabri Uysal´ın kaleme aldığı Anamur ve yöresinde yaşanmış hikayelerin anlatıldığı ‘Yarenlik Edelim Dedik´ kitabı´nın Belediye Meclis Salonunda düzenlenen imza günü gelirlerinin tamamı Hayvanseverler Derneğine bağışlandı.
Anamur Şairini 33 yıldır Yaşatıyor
Anamur Şairini 33 yıldır Yaşatıyor
Mersin´in Anamur İlçesinde bir döneme damgasını vuran Anamurlu şair Abdülkadir Bulut ölümünün 33. yılında Anamur Kültür Derneği´nin organize ettiği etkinlikle anıldı. Anma programı kapsamında şairin doğup büyüdüğü Akine köyündeki Abdulkadir Bulut Kütüphanesi´nin açılışı yapıldı.
Kızının Kuşağını Başkan Bağladı
Kızının Kuşağını Başkan Bağladı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur Başkanı Mehmet Türe ve Meliha Türe çiftinin kızları Avukat Hilal Türe ile Konya Akşehir İlçesi´nin mümtaz ailelerinden Sultan-Ahmet Aytaç çiftinin oğulları Avukat Fatih Aytaç, Belediye 82 Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirilen muhteşem düğün ile dünya evine girdiler. Belediye Başkanı Mehmet Türe, önce Gelinin kuşağını bağladı, sonrada kızının en mutlu anında folklor ekibine eşlik etti.
´Marka Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
´Marka Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Anamur Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerince Büyükşehir Belediyesi´nin katkılarıyla hazırlanan ´Marka Kent Stratejileri ve Anamur´ kitabı tanıtıldı.
Kükürlüler Derneğinden Festivale TamDestek
Kükürlüler Derneğinden Festivale TamDestek
Mithat Ünal-Anamur 12. Kültür ve Muz Festivalinin en hareketli stantlarından birisi de Kükür Köyleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği oldu. Dernek Başkanı Doktor Gülay Uysal, bütün ekibi ve yayık ayranı ile kurduğu stantta, katılımcılara köyünün yöresel yiyeceklerini ve otantik ürünlerini sergiledi. Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kükür Köyleri Derneğinin her etkiliklerine katıldığını belirterek hem dernek üyelerine, hem de dernek başkanı Doktor Gülay Uysal´a teşekkür etti.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.5498
EURO
6.3900
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12