Anıtlı´dan Türe´ye ‘Fatih´ Ünvanı
Bir önceki seçimde en yakın rakibine 5 bin fark atan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe yine ilk seçim startını yine Anıtlıda başlattı. Geçtiğimiz döneme oranla bu yıl mahalle kahvehanesinde gerçekleştirilen toplantıya katılım nerede ise iki katıydı. Vatandaşlar Başkan Türe´yi “ Anamur Fatihi Hoş geldin” diyerek karşıladı.
Tarih: 8.2.2019 19:07:09/ 887okunma / 0yorum

Bir önceki seçimde en yakın rakibine 5 bin fark atan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe yine ilk seçim startını yine Anıtlıda başlattı. Geçtiğimiz döneme oranla bu yıl  mahalle kahvehanesinde gerçekleştirilen toplantıya katılım nerede ise iki katıydı. Vatandaşlar Başkan Türe´yi   “ Anamur Fatihi Hoş geldin” diyerek karşıladı. İlgi o kadar yoğundu ki program fotoğraf çekimleri ve tokalaşmalar dolayısı ile planlanandan geç başladı. Programda Başkan Türe´ye İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilat Başkanı Erdal Bulut,  Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Türkay,  Ali Rıza Kibrit ve çok sayıda partili eşlik etti.  Program 10 yıllık süreçte Anamur genelinde yapılan hizmetlerin tanıtılması, daha sonra ise Anıtlı Köyüne yapılan hizmetlerin tanıtımı ile devam etti. Programda ilk sözü Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Türkay aldı.  Türkay “Sizlerle bir kez daha birlikte olmanın sizin, huzurunuzda olmanın gururunu yaşıyoruz.  Hepiniz hoş geldiniz. Değerli hemşerilerim, bizler karşınıza azığımız ile geldik. Boş gelmedik, hizmetlerimizi anlatmak için geldik. Sizlerden ricam buraya gelen herkese azıklarında ne var sorun. Hizmet etmeyene oy vermeyin. “ dedi.

   Türkay´ dan sonra söz alan İYİ Parti Anamur İlçe Başkan Erdal Bulut  İYİ Parti´ nin halkın talebi doğrultusunda kurulmuş bir parti olduğuna dikkat çekti.    Alkışlar sloganlar eşliğinde  sahneye çıkan  Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe “Allah razı olsun sizlerden,  yetki verdiniz 10 yıldır belediye başkanlığını yürütüyorum. Benim bir duam vardır " Allah´ım beni   dualarla bu göreve getiren insanlara karşı mahcup eyleme". Şimdi  burada gözlerinize bakarak çok rahat konuşuyorum, karşınızda dimdik duruyorum, çünkü Anıtlı ´ya gerçekten gereken hizmeti verdik.Bunun en canlı şahidi Muhtarımdır. İmkânlar dâhilinde en iyi hizmeti verdik. Program başında saydığımız  küçüklü büyüklü her mahalleye nasip olmayacak projeler.
"Sorumluluk Alanımız Arttı"
 2014´ten önce dragon ile sultan çayı arasında bir belediye başkanı iken 2014´ten sonra 56 mahalleye hizmet veren bir belediye olduk, sorumluluk alanımız bir anda arttı. Biz yapılması gerekenin en iyisini yapıyoruz ki yapılmasında da iddialıyız.
"Biz İttifakı Halkla Yaptık"
 Değerli hemşerilerim anlaşmak güzeldir, İttifaklar yapılır. Ama  Biz  ittifakımızı halkla yaptık. 10 yıldır iyi gününüzde ve kötü gününüzde de yanınızda oldum. Şu mahalleye en az 50 defa gelmişimdir. Şehidimizin cenazesinde ben buradaydım. Evine gittim, eğer o şehidin evini bilemezsen belediye başkanlığı yapamazsın, halkın içinde halkla iç içe olmazdan Belediye Başkanlığı yapamazsın. Bu köye 10 yıldır gelmezsen belediye başkanlığı yapamazsın. Bizler seçim sürecimizi Anamur´a Antalya girişinde yani Anıtlı mahallemizde başlattık. Projelerimizi Meclis üyelerimiz anlattı. Yapacak olduğumuz projeleri anlattık. Sizlerin desteklerini bekliyorum. Mersin´de Sayın Burhanettin Kocamaz Başkanıma Anamur´da da şahsi muhteremime istiyorum.” Dedi   Toplantı sonrası  Başkan Türe ve Ekibi  konvoy eşliğinde Anamur´a dönüş sağladı.


/resimler/2019-2/8/1916433925542.jpg

/resimler/2019-2/8/1918543016518.jpg

/resimler/2019-2/8/1919248454086.jpg

/resimler/2019-2/8/1919567673503.jpg

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Anıtlı Türe Fatih Ünvanı
CHP İlçe Başkanı Aslan Genel Başkanına Yapılan Saldırıyı Kınadı
CHP İlçe Başkanı Aslan Genel Başkanına Yapılan Saldırıyı Kınadı
CHP Anamur İlçe Başkanı Aziz Aslan yazılı bir Basın Açıklaması yayınlayarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırıyı kınadı.
.
.
.
Durmuş Deniz´den Seçim Açıklaması
Durmuş Deniz´den Seçim Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, 15 bin 681 oy ile 19 bin 517 oy alan Cumhur İttifakının MHP´li adayı Hidayet Kılınç´tan sonra seçim yarışını ikinci olarak tamamlamasının ardından bir basın açıklaması yayınladı.
Anamur Hidayet Kılınç dedi
Anamur Hidayet Kılınç dedi
Cumhur İttifakı Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç Anamur Belediye Başkanı oldu. Anamur Yeni Cumhuriyet Meydanında toplanan Cumhur İttifakı taraftarı vatandaş kutlamalar eşliğinde, Kılınç´ın başkanlığını kutladı.
Siyasetçi Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici Olmalı
Siyasetçi Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici Olmalı
Maalesef günümüzde siyaset daha barış, huzur, hoşgörü başta olmak üzere sosyal bir tabana oturtulamadı. Şu rersimdeki tabloyu özler hale geldik.
Demokrasiye Saplanan Bu Hançeri Birlikte Çıkaralım
Demokrasiye Saplanan Bu Hançeri Birlikte Çıkaralım
Seçim çalışmalarının son anlarına girdiğimiz şu günlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin Bozdoğan ve Ören Mahallelerinde yaptığı toplantılara katıldı. Kocamaz konuşmasında, "Mersinde Ayfer Yılmaz´a, Anamurda Mehmet Türe´ye destek vererek, demokrasiye saplanan bu hançeri birlikte çıkaralım" dedi.
DP ADAYI YILMAZ NET KONUŞTU
DP ADAYI YILMAZ NET KONUŞTU
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, Mersin´de Cumhur İttifakı adayları tarafından gökdelen duvarına asılan dev ‘Teşekkürler Mersin´ afişi ve Tarsus´ta gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşünü,korkunun sahaya yansıması olarak tanımlarken, “Bunlar son çırpınışları. 1 Nisan sabahı zafer demokrasiye gönül verenlerin olacak” dedi.
AK PARTİ´NİN ANAMUR KURMAYLARI  ‘ADAYIMIZ KILINÇ´TIR
AK PARTİ´NİN ANAMUR KURMAYLARI ‘ADAYIMIZ KILINÇ´TIR
AKParti İlçe Başkanlarından Avukat Mehmet Doğan ve Belediye Başkan A.Adayı Av.Murat Kılıç´ın organize ettiği ve basın mensuplarının da davet edildiği kahvaltılı toplantıya, AKParti ilçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, MHP Anamur ilçe Başkanı Adnan Gübbük, Kurucu ilçe Başkanı Bahir Aslangil, Şinasi Aslan kurucu yönetim kurulu üyeleri, eski İlçe Başkanları İl Genel Meclis Üyeleri katıldılar.
Mahallemin Bütün İsteklerini Yerine Getirdim
Mahallemin Bütün İsteklerini Yerine Getirdim
Mithat Ünal-Yeşilyurt Mahallesi muhtarı ve muhtar adayı İsmet Baki, 20 yıllık muhtarlık döneminde mahalle sakinlerinin bütün taleplerini yerine getirmek için gece gündüz mücadele ettiğini ve bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla mahallesinin hizmetinde olmak için tekrar aday olduğunu söyledi.
DP´Lİ YILMAZ: “SETLERİ YIKARAK GELİYORUZ”
DP´Lİ YILMAZ: “SETLERİ YIKARAK GELİYORUZ”
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, son haftaya girilen Mahalli İdareler Seçimi ile ilgili “Her türlü kumpaslarla bizi yolumuzdan döndürmek isteyenler, 31 Mart´ta demokrasi seli önüne set olamayacak. Demokrasi seli, setleri yıkarak geliyor” dedi.
Akşener, Uysal ve Kocamaz´dan Demokrasi Birlikteliği
Akşener, Uysal ve Kocamaz´dan Demokrasi Birlikteliği
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Mersin´deki eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde düzenlenen ´Birlik Mitingi´ne katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mersin Büyükşehir Belediyesindeki ortak aday Ayfer Yılmaz´a destek istedi.
CHP´den Halkla İttifak Mesajı
CHP´den Halkla İttifak Mesajı
Mithat Ünal-Cumhuriyet Halk Partisi Anamurda deyim yerindeyse tam bir gövde gösterisi yaptı. Pullu da başlayan konvoya çok sayıda araç katıldı. CHP´nin adayı Durmuş Deniz eşi Derya Deniz, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel İl Başkanı Adil Aktay, Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, meclis üyesi adayları ile Yıldız Düğün Salonu´nda kendisi için bekleyen binlerce kişiyi selamladı. Programın meclis üyelerini takdimi sırasında, CHP´li meclis üyesi ve adayı Ali İlhan Ayhan salona Hüseyin Güdar isimli vatandaş tarafından isteği dışında omuzda taşınarak getirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan proje tanıtımı toplantısı, Anamur Folklor Ekibi´nin gösterisi ile devam etti.

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12