AKŞENER MEHMET TÜRENİN ADAYLIĞINI BÖYLE AÇIKLADI
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde partisinden Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Türe´nin 10 görevde olduğu on yıl boyunca hayata geçirdiği 82 projenin açılış kurdelesini kesmek için Anamur´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, danıştayın Andımız tekrar okutulabilir kararının ardından Anamurlularla Andımız´ı okudu. Türkiye´nin genel durumunu da değerlendiren Akşener, Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin elini havaya kaldırdı ve adaylığını açıkladı.
Tarih: 21.10.2018 09:06:03/ 3674okunma / 0yorum

Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde partisinden Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Türe´nin 10 görevde olduğu on yıl boyunca hayata geçirdiği 82 projenin açılış kurdelesini kesmek için Anamur´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  danıştayın Andımız tekrar okutulabilir kararının ardından Anamurlularla Andımız´ı okudu. Türkiye´nin genel durumunu da değerlendiren Akşener, Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin elini havaya kaldırdı ve adaylığını açıkladı. Anamur Belediyesi´nin hizmete açtığı 82 projeden Belediye çok amaçlı salonun açık hava bölümünde Anamurlulara hitap eden İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener´den önce Başkan Türe Anamurlulara hitap etti. 2 dönemdir Anamur´a hizmet verdiklerini ve başarılı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Türe, Genel Başkanının uygun görmesi durumunda tekrar görevi üstlenmek istediğini söyledi. Hayata geçirdiği ve yapmak istediği projelerden de bahseden Türe, Büyükşehir yasasından sonra birlikte görev yaptığı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.
Türe´nin ardından söz alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ülke ekonomisini kötü yönettiğini söyledi. “Ladin, katran, kekik sümbül kokan” kokan Sözlerine sümbül kokan Türkmen diyarı Anamur.” Diyerek sözlerine başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan´ın partilerinin teklif ettiği erken emeklilik için bu milleti bu yükün altına sokamayız dediğini ifade ederek, “Yahu saştanak temahınızın altına çektiğiniz  makam araçlarının sayısı 120 bin. O araçların her birine her ay bir emekliden fazla para veriyorsunuz. Kaymak arıyorsan kulak ver. O arabalardan inin. İndiğiniz anda al sana kaynak. Konforunuzdan kısın. Vatandaşı rahatlatın.” dedi.  
Fıırıncının, bakkalcının raflarında kameralarla şov yapan zabitlerin olduğunu kaydeden Akşener, bu uygulamaları yapan belediyelerin Anamur Belediyesini örnek alsınlar.” İfadesini kullandı. Krizin sürmesinin hiç kimseye faydasının olmadığını ve kendilerinin de böyle düşünenlerle işlerinin olmayacağını kaydeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; “Saraya buradan zabıta mı gönderelim. Mühendis ekonomisini gördük. İMF ekonomisi gördük.  Ama zabit ekonomisini ilk kez görüyoruz.” Dedi. Cemal Kaşıkçının Sudi Arabistanın İstabul Konsolosluğunda öldürülmesi ile ilgili  baş konsolosun dokunulmazlığının bahane edilerek salıverildiğini iddia eden Akşener; “Milleti aldatmaktan vazgeçin. Viyana sözleşmesi açık. Hakkında ağır suç iddiaları bulunan başkonsolosun dokunulmazlığı yoktur. Bu kadar açık bir hükme rağmen, üstelikte Türkiye´ye meydan okumuş bir konsolosun gitmesine göz yumulması kabul edilemez.” Şeklinde konuştu. Akşener, Anamurda Suriyelilere vatandaşlık verilip verilmemesi için Anamurda mini bir referandum yaptı. Akşener danıştay´ın Andımız için verdiği okunabilir kararının ardından ilk kez Anamurlularla Andımızı okudu. Akşener, sahnede Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin elini havaya kaldırarak 3. Dönem için de partilerinin adayı olduğunu açıkladı.  82 Projenin yazılı olduğu kurdelenin kesilmesinin ardından Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Akşener´e Anamur sporun 82 yazılı formasını, muzlu kadın heykeli ve muz hevengi hediye etti. 11 meclis üyesine İYİ Parti rozetini de takan Akşener akşam saatlerinde Anamurdan ayrıldı. Program Kubat Konseri ile son buldu.

/resimler/2018-10/21/0911017887087.jpg

/resimler/2018-10/21/0912051795171.jpg
&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

güler yüzlü başkan´dan Yoğun Katılımlara Teşekkür
güler yüzlü başkan´dan Yoğun Katılımlara Teşekkür
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe projelerini anlatırken katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti.
Anamurda Yılmaz  Kocamaz ve Türe Rüzgarı
Anamurda Yılmaz Kocamaz ve Türe Rüzgarı
Mezbaha, Otagar ve Ören kanalizasyon açılışı için Anamur´a gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz´ı Pullu´da binlerce kişi karşıladı. Anamur´da sevgi seli ile karşılaşan ekip, karşılama sonrası 3601 aracın katılımı ile konvoy gerçekleştirdi.
BAŞKAN TÜRE´DEN ALATAŞ´TA GÖVDE GÖSTERİSİ
BAŞKAN TÜRE´DEN ALATAŞ´TA GÖVDE GÖSTERİSİ
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin Alataş Mahalle toplantısı gövde gösterisine dönüştü. Meşaleler ve dakikalarca süren havai fişek gösterisi ile karşılanan Başkan Türe mahalleden diğer adayları halk ve başın önünde açık oturuma davet etti.
Deniz: ‘Anamur´u Marka Kent Yapacağız´
Deniz: ‘Anamur´u Marka Kent Yapacağız´
Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan adayı Durmuş Deniz, Anamur´u barış şehri ve marka kent yapacağız.´” Dedi. Meclis üyelerinin tanıtılması ile başlayan toplantının ilk konuşmasını CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır yaptı. Yeşilçayır; “Benim sizlerden isteğim, 31 Martta oylarınızı, Anamurda Belediye Başkan Adayımız Durmuş Deniz ve Büyükşehirde de Vahap Seçer´e verirsek 5 yıllık kaderimizi kendi ellerimizle tayin etmiş olacağız.” Dedi.
Başkan Türe:‘Bu vatan, bu bayrak için hepimiz şehit oluruz.  Bize kimse terörist diyemez´
Başkan Türe:‘Bu vatan, bu bayrak için hepimiz şehit oluruz. Bize kimse terörist diyemez´
Anamur Belediye Başkanı, İYİ Parti Anamur Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe, mahalle toplantılarını miting havasında geçiriyor. Halkla samimi bir hava içerisinde ve sohbet havasında projelerini anlatan Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kaşdişlen Cemevi Belediye kültür Merkezindeki toplantısında adeta mahallelilerle hasbıhal etti.
Yılmaz;´Demokrasi Bayrağını Kaldırmak Herkesin Görevi´
Yılmaz;´Demokrasi Bayrağını Kaldırmak Herkesin Görevi´
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, mevcut başkan Burhanettin Kocamaz´ın önünün kesilmesiyle Mersin´de demokrasiye gölge düştüğünü belirtti. Yılmaz, yere düşen demokrasi bayrağını düştüğü yerden kaldırma görevinin Mersin ve ülke geleceğini düşünen herkesin görevi olduğunu ifade etti.
Mevlüt Batun: ´Mahalleme Hizmet İçin Adayım´
Mevlüt Batun: ´Mahalleme Hizmet İçin Adayım´
Mithat Ünal-Sağlık Mahallesi Muhtar Adayı Mevlüt Batun, Mahalle sakinlerim talep etti bende mahalleme hizmet için aday oldum. Yardım isteyen herkesin yardımına koşmanın kendisi için bir hayat felsefesi olduğunu söyleyen Özbayırlıoğlu Un Fabrikası Sahibi Mevlüt Batun, “Mahalleme en güzel hizmeti vereceğime inancım tam.” Dedi.
AYFER YILMAZ: ´MERSİNE MEMLEKET SEVDAMLA DOKUNACAĞIM´
AYFER YILMAZ: ´MERSİNE MEMLEKET SEVDAMLA DOKUNACAĞIM´
Mersin büyükşehir Nelediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz´ın aday gösterilmemesinin ardından Demokrat Partiden Aday olan Ekonomi Eski Bakanı Mersin Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, Mersin´e memleket sevdamla dokunascağım dedi ve öncelikli projesinin metro projesi olduğu söyledi.
Esnaf Türe´yi Böyle Bağrına Bastı
Esnaf Türe´yi Böyle Bağrına Bastı
Takma Kafanı Başkanım Yanındayız
Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş Anamur´u Salladı
Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş Anamur´u Salladı
İYİ Parti Anamur Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mehmet Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş mahallelerinde de coşku ile karşılandı. Toplantının ilkini Karalarbahşiş Mahallesinde gerçekleştiren İYİ Parti İlçe Teşkilatı ve Başkan Türe mahalleye tam kadro giriş yaptı. Coşkulu bir kalabalık ile karşılanan Başkan Türe ve ekibi programında halk ile ittifakta olduğunu gösterdi.
Miting Havasında Geçiyor
Miting Havasında Geçiyor
Anamur Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe´nin mahalle toplantıları miting havasında geçiyor.
Başkandan Esnaf Çıkartması
Başkandan Esnaf Çıkartması
Anamur Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe seçim çalışmalarına devam ediyor.

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12