Ahmet Doğan: ‘CHP´den Aday Adayıyım´
Mithat Ünal-Şişli Belediyesinde 27 yıldır görev yapan Harita Mühendisi Ahmet Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi´nden Anamur Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Partisi´nin Anamur İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Ayhan Güven, bazı yönetim kurulu üyeleri, CHP´li bazı meclis üyeleri ve partililer ve parti içindeki diğer aday adayları Özgür Özuğur, ve Meral Eroğlu ile bir araya gelen Ahmet Doğan, “Benim İstanbul da işim var, aşım var eşim var her şeyim var ama ben Anamurluyum ve Anamur´a vefa borcum var. Memleketime, doğup büyüdüğüm yere hizmet etmek için aday adayıyım.” Dedi.
Tarih: 29.9.2018 23:11:31/ 2401okunma / 0yorum

Mithat Ünal-Şişli Belediyesinde 27 yıldır görev yapan Harita Mühendisi Ahmet Doğan,  Cumhuriyet Halk Partisi´nden Anamur Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Partisi´nin Anamur İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Ayhan Güven, bazı yönetim kurulu üyeleri, CHP´li bazı meclis üyeleri ve partililer ve parti içindeki diğer aday adayları Özgür Özuğur, ve Meral Eroğlu ile bir araya gelen Ahmet Doğan, “Benim İstanbul da işim var, aşım var eşim var her şeyim var ama ben Anamurluyum ve Anamur´a vefa borcum var. Memleketime, doğup büyüdüğüm yere hizmet etmek için aday adayıyım.” Dedi.  Parti binasında yaklaşık 200 kişiye hitap eden Ahmet Doğan´ı İlçe Başkanı Ahmet Güven takdim etti ve medeni cesaretinden dolayı tebrik etti. Partisinde bulunma nedeninin belediye başkanlığına aday adaylığını açıklamak üzere bulunduğunu kaydeden Ahmet Doğan; “Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olduğumu hepinizin huzurunda açıklıyorum.”dedi.  Açıklaması sırasında zaman zaman salonu dolduran partilileri tarafından alkışlanan Ahmet Doğan, adaylık için diğer partilerden de teklif aldığını ancak  onlara da  Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisinde yoluna devam edeceğini söyledi. Doğan; “Benim, anam, babam, sülalem bu partinin kuruluşunda yer aldılar.  Hepinizin huzurunda söylüyorum. Şahsıma başka partilerden de teklif yapıldı.  Ancak biz, Atatürk ilke ve inkılâplarına sahip çıkacağız ve cumhuriyet Halk Partisinin yolunda yolumuza devam edeceğizi ben kendilerine ilettim. Sonuçta bizler Cumhuriyet Halk Partiliyiz ve bu çatı altında da savaşımıza devam edeceğiz.” İfadesine yer verdi.

/resimler/2018-9/30/1314437312968.jpg
Siyaset Yapma Yasaklı Değilim
657 sayılı yasaya tabi olmadığını ve toplu iş sözleşmesine göre çalıştığı için siyasi yasağı olmadığından siyaset yapma hakkının olduğunu sözlerine ekleyen CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Doğan yıllardan beri CHP´nin Kartal İlçe Örgütünde kayıtlı olduğunu belirtti.  Bunun yanında Yıldız Teknik Üniversitesinde belediyecilik ve kamulaştırma dersleri verdiğini belirterek bu konudaki tecrübesine vurgu yapan Ahmet Doğan Anamur´a vefa borcu olduğu için doğup büyüdüğü yere hizmet etmek için belediye başkanı olmak istediğini söyledi.
Anamur´un Vizyonunu yükseltmek zorundayız.
Açıklamasında, ‘Şu ana kadar Anamur güzel yönetildi mi?´ şeklinde kendi sorduğu sorunun yanıtını veren Ahmet Doğan sözlerine şöyle devam etti: “ Şu anda Anamur´un her köşesi bizim için çok değerli. Anamur güzel yönetildi mi? Şu ana kadar birçok belediye başkanımız geldi geçti. Birçok güzel eserlerde kazandırdılar.  Hepsine teşekkür ediyoruz.  Ancak şu anda Anamur´un vizyonu olduğunu düşünmüyorum.  Yani Anamur şu anda vizyonsuz bir kent durumunda.  İnanın Anamurda yapılması gereken çok işler var. Anamur´u dünyaya ve Türkiye´ye sadece muzla tanıtmamalıyız. Yurt dışında bile muz deyince Türkiye de Anamur geliyor. Bunu herkes biliyor. Bunun dışında artık başka şeylerle uğraşmalıyız diye düşünüyorum. Biz Anamur´un vizyonunu dünyada ve Türkiye de iyi konumlara getirirsek, sizlerin çocukları, genç beyinleri, tekrar Anamur´a getirme şansımız olur. Genç beyinler, hepinizin de bildiği üzere Anamur dan uzaklaşıyor.  Bu çocuklarımız okuduktan sonra bu genç beyinler tekrar orda kalıyorlar. Soruyorum. ‘Niye dönmüyorsun? Ben Anamurda ne yapacağım ki, bir şey yok. Anamurda hiçbir şey yok.´ Diyor.  İşte bizler bu vizyonu yukarı doğru çıkarırsak, o genç beyinlerimizi, kaliteli beyinlerimizi Anamurda tutmaya çalışırız. Bu yüzdende vizyonumuzu yükseltmek gerektiğini düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

/resimler/2018-9/30/1321130601776.jpg
Anamurda bir yeşil alanımız yok, sahillerimiz rezil durumda
Anamurda şu anda herkesin oturabileceği bir yeşil alanın olmadığını ve sahillerimizin rezil durumda olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye  Başkan Adayı Ahmet Doğan, yurt içinden ve dışından getirdiği konuklarının kendisine, ‘Senin anlattığın şehir  bu değil.´ şeklinde eleştirdiklerini söyleyerek, “Bunların hepsinin düzelmesi lazım.  Bir yeşil alanımız yok. Suyumuzdan şu anda tuzlu sular akıyor.  Çöplerimiz Kaş Yaylası´ndan beri atılıyor. Yollar berbat durumda.” İfadesini kullandı.
Makamda Oturarak MESKİ´den Hizmet Bekleyemezsin.
Mersin Büyük Şehir Belediyesinden hizmet almanın makamda oturarak olmayacağını sözlerine ekleyen CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Doğan; İsim kullanmadı ama mevcut Belediye Başkanı İYİ Partili Mehmet Türeye  ise, “Makamda oturarak MESKİ´den hizmet bekleyemezsiniz.  Bir belediye başkanı olarak halkı da aranıza alacaksınız, yöneticileri de aranıza alacaksınız, gideceksiniz Büyükşehir Belediye Başkanının önüne, isteklerinizi koyacaksınız. Yapmadı mı? Halkla beraber çadır kurarım oraya… Ne olacak ki, yapmam mı diyecek. Bakanlığa giderim. Ben yapıyacağım ki bunu. Hep beraber yapacağız.  Ben sadece önder olacağım.” Dedi. Baskı yapmazsanız, isteklerinizi  iletmezseniz partiliniz bile olsa hiç kimsenin sizin kaşınıza gözünüze buraya  hizmet getirmeyeceğini iddia eden  Ahmet Doğan; “Siz hizmetlerinizi masaya koyacaksınız, elinizi taşın altına koyacaksınız, yumruğunuzu da masaya vuracaksınız. Başka türlü bu hizmet gelmez.” Dedi.

/resimler/2018-9/30/1331196238916.jpg
CHP´de Birlik Zamanı Geldi de Geçiyor
Adaylık açıklamasında kendi partisinin içerisinde nifak tohumları saçanların olduğunu da ifade eden CHP´nin Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Doğan; “Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak ne yaptık, ne yapmalıyız?  Biz bu güne kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendi içimizde, bir birimizi ezmeye çalıştık. Bir birimizi dedikodularla, bir birimizi karalamalarla,  maalesef ki, başka partilerin yapmadığını biz Cumhuriyet Halk Partisinin içinde yaptık. Herkesin bildiğini burada saklamakla olmuyor.  Bundan sonra ne yapmalıyız?  Lütfen, birlik, beraberlik olma zamanı geldi de geçiyor bile. Cumhuriyet Halk Partisinin Anamurda Belediye Başkanlık binasına, altı oku dikmesinin zamanı geldi. Lütfen, kırgınlıkları,  kavgaları, her şeyi bırakmamız lazım. Burada herkesin önünde politika yapmıyorum. Söz veriyorum.  Hangi aday adayı çıkarsa, onun yanındayım. Benden ne isterse, projemi istiyor,  bilgi mi istiyor, birikim mi istiyor. Ne isterse ben hazırım.  Birlik olma zamanımız geçiyor.” dedi.  Doğan, geçmiş zamanlarda CHP´nin arasına nifak tohumları sokanların, bir yerlerde çocuklarının işe girdiğini, bir yerlerden rant sağlayan kişiler olduğunu söylemekten de geri durmadı. Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Allah´ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok. Bu şekilde hareket edersek yine, yıkılmaya mahkumuz arkadaşlar.  Cumhuriyet Halk Partisi olarak yıkılırız.  Bize bir tokat daha vururlar. Lütfen ama lütfen artık birlik olalım. Hangi aday çıkarsa çıksın, bu ön seçim olur, merkez yoklaması olur, atama olur, kim çıkarsa çıksın, arkasında olalım.”

/resimler/2018-9/30/1323010916419.jpg
Belediye Başkanı Olursam Partimin Sözünden Çıkmayacağım
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Doğan, “Herkes kayda alsın bunu, Cumhuriyet Halk Partisinin aday adayıyım şu anda, adaylık tarafıma verilir ve sizlerinde desteği ile Anamur Belediyesine altı oklu bayrağı diktikten sonra, önce partim diyeceğim. Önce partim, önce partililerim.  Sizlerle beraber hareket etmek zorundayım. Çünkü beni oraya getirecekseniz, sizler oraya getireceksiniz. Ben sadece size önderlik yapan biri olacağım. Partililerin haricinde bir şey yapmayacağım.  Sizlerden fikir alarak projeler üreteceğim. Birlikte hareket etmek sözünü veriyorum. Diğer aday adaylarıma da başarılar diliyorum. İnşallah hangi adayımız olursa olsun, birlikte kenetlenerek  31 Mart 2019´da bayrağı dikmeye hazır  olacağız. Çok teşekkür ediyorum. Ayağımıza sağlık, saygılar sunuyorum. ” dedi.

 
&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ahmet Doğan Aday Adayıyım
Hidayet Kılıç, Rantın Değil Halkın Belediye Başkanı Olacağım
Hidayet Kılıç, Rantın Değil Halkın Belediye Başkanı Olacağım
MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük ve MHP İl Başkan yardımcısı Ramazan Yalçın ile birlikte yaptığı basın toplantısında seçimlerde iddialı olduğunu belirterek genel konulara değindi.
Recep Kurtkaya:´Bozyazıya Üretken Belediyeciliği Getireceğiz´
Recep Kurtkaya:´Bozyazıya Üretken Belediyeciliği Getireceğiz´
Mithat Ünal-Milliyetçi Hareket Partisi Bozyazı Belediye Başkan Aday Adayı Çevre Mühendisi Recep Kurtkaya, Astor Erdal Restaurat´ta düzenlediği kahvaltılı programda basınla bir araya geldi. Bozyazı´ya bir şeyler verebilmek için bu yola çıktığını kaydeden Kurtkaya öncelikle üretken ve sosyal belediyeciliği geliştirmek ve tarım ve turizmi birlikte geliştirecek girişimlerde bulunabilmek için Bozyazı´ya MHP´den Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyledi.
MHP´den Anamur´a Kılıç Çıkarması
MHP´den Anamur´a Kılıç Çıkarması
Milliyetçi Hareket Partisi Anamur´a deyim yerindeyse Hidayet Kılıç çıkarması yaptı. Saat 12:00´de Anamur D-400 karayolu Pullu girişinde konvoy düzenleyen MHP İlçe Teşkilatı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ile birlikte, İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Klavuz, 26. Dönem Milletvekili Baki Şimşek, 23. MHP Mersin Milletvekili Kadir Ural, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel ve çok sayıda partili, katıldı.
RECEP KURTKAYA KİMDİR?
RECEP KURTKAYA KİMDİR?
MHP
BALLI PARTİSİ MHP´NİN  KOCAMAZ SAVUNMA TALEBİNE İSTİFA İLE KARŞILIK VERDİ
BALLI PARTİSİ MHP´NİN KOCAMAZ SAVUNMA TALEBİNE İSTİFA İLE KARŞILIK VERDİ
Bozyazı´nın MHP´li Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın, Bozyazı ziyareti sırasında karşıladığı ve destek verdiği için MHP İl Teşkilatının disiplin kuruluna sevk edileceğini belirterek savunma talebine istifa ederek karşılık verdi. ´Çırak ustaya hesap soramaz´ diyen Ballı, 3,5 aylık süreci bağımsız olarak tamamlayacağını söyledi.
Kocamaz Mersin Turuna Anamurdan Başladı.
Kocamaz Mersin Turuna Anamurdan Başladı.
Mithat Ünal-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Genel Başkan Meral Akşener´in grup toplantısında rozet takmasının ardından İlçeleri gezerek sürdüreceği seçim çalışmalarına Anamur´an başladı.
BURHANETTİN KOCAMAZ ANAMUR´A GELİYOR
BURHANETTİN KOCAMAZ ANAMUR´A GELİYOR
Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz 8 Aralık 2018 Cumartesi Günü Anamur´da olacak. İşte Kocamaz´ın programı:
Anamur ve Mersin Genel Merkezdeydi
Anamur ve Mersin Genel Merkezdeydi
Mithat NAL-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşer´in bu haftaki grup toplantısına İYİ Parti Mersin İl ve ilçeleri Genel Merkezde hazır dulundular. Belediye Başkanı Mehmet Türe ve İlçe Başkanı Erdal Bulut´un yanında İYİ Parti Anamur İlçe Yönetimi ve bazı meclis üyeleri de katıldı. Genel Başkan Meral Akşener´in Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a rozet takması sırasında Kocamaz´a destek için giden heyete ve Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye gösterilen yoğun ilgi gözlerden kaçmadı.
KOCAMAZ´IN ROZETİNİ GENEL BAŞKAN AKŞENER TAKTI
KOCAMAZ´IN ROZETİNİ GENEL BAŞKAN AKŞENER TAKTI
Mithat Ünal-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasının ardından partisinin adaylarını açıkladı. MHP´den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın rozetini diğer adaylarla birlikte Genel Başkan Meral Akşener Taktı. Adayların Rozet takma törenine, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de katıldı.
KOCAMAZ´A ROZETİ AKŞENER TAKACAK
KOCAMAZ´A ROZETİ AKŞENER TAKACAK
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti´ye katılıyor. Kocamaz´ın İYİ Parti Genel Merkezi´nde Genel başkan Meral Akşener ile görüştüğü bildirildi. İYİ Partiye geçen Kocamaz´a rozeti bugün Genel Başkan Meral Akşener Genel Merkezde takacak.
KOCAMAZ YENİDEN ADAYIM DEDİ AMA PARTİ İSMİ ZİKRETMEDİ
KOCAMAZ YENİDEN ADAYIM DEDİ AMA PARTİ İSMİ ZİKRETMEDİ
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 2019 yerel seçimlerinde tekrar aday olduğunu açıkladı. Kocamaz açıklamasında parti ismi kullanmadı. Mensubu bulunduğu MHP´den kısa bir süre önce istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın Kocamaz´ın MHP´den istifası sırasında İYİ Parti´den aday olabileceği yönünde basındaki genel kanıya hiç bir şekilde itiraz ve açıklama yapmaması, hala genel kanıyı çürütmedi.
Anamur MHP´de Devir Teslim
Anamur MHP´de Devir Teslim
Mithat Ünal-Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı ve yönetim yenilendi. Yaklaşık 1,5 yıldır MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Karan görevi, eski başkanlardan Adnan Gübbük´e devrederken, yönetim kurulu üyeleri de büyük ölçüde yenilendi. MHP Anamur İlçe Teşkilatında Adnan Gübbük´e görevlendirme yazısını bizzat İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli verdi.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3504
EURO
6.0839
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12