Ahmet Doğan: ‘CHP´den Aday Adayıyım´
Mithat Ünal-Şişli Belediyesinde 27 yıldır görev yapan Harita Mühendisi Ahmet Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi´nden Anamur Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Partisi´nin Anamur İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Ayhan Güven, bazı yönetim kurulu üyeleri, CHP´li bazı meclis üyeleri ve partililer ve parti içindeki diğer aday adayları Özgür Özuğur, ve Meral Eroğlu ile bir araya gelen Ahmet Doğan, “Benim İstanbul da işim var, aşım var eşim var her şeyim var ama ben Anamurluyum ve Anamur´a vefa borcum var. Memleketime, doğup büyüdüğüm yere hizmet etmek için aday adayıyım.” Dedi.
Tarih: 29.9.2018 23:11:31/ 1747okunma / 0yorum

Mithat Ünal-Şişli Belediyesinde 27 yıldır görev yapan Harita Mühendisi Ahmet Doğan,  Cumhuriyet Halk Partisi´nden Anamur Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Partisi´nin Anamur İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Ayhan Güven, bazı yönetim kurulu üyeleri, CHP´li bazı meclis üyeleri ve partililer ve parti içindeki diğer aday adayları Özgür Özuğur, ve Meral Eroğlu ile bir araya gelen Ahmet Doğan, “Benim İstanbul da işim var, aşım var eşim var her şeyim var ama ben Anamurluyum ve Anamur´a vefa borcum var. Memleketime, doğup büyüdüğüm yere hizmet etmek için aday adayıyım.” Dedi.  Parti binasında yaklaşık 200 kişiye hitap eden Ahmet Doğan´ı İlçe Başkanı Ahmet Güven takdim etti ve medeni cesaretinden dolayı tebrik etti. Partisinde bulunma nedeninin belediye başkanlığına aday adaylığını açıklamak üzere bulunduğunu kaydeden Ahmet Doğan; “Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olduğumu hepinizin huzurunda açıklıyorum.”dedi.  Açıklaması sırasında zaman zaman salonu dolduran partilileri tarafından alkışlanan Ahmet Doğan, adaylık için diğer partilerden de teklif aldığını ancak  onlara da  Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisinde yoluna devam edeceğini söyledi. Doğan; “Benim, anam, babam, sülalem bu partinin kuruluşunda yer aldılar.  Hepinizin huzurunda söylüyorum. Şahsıma başka partilerden de teklif yapıldı.  Ancak biz, Atatürk ilke ve inkılâplarına sahip çıkacağız ve cumhuriyet Halk Partisinin yolunda yolumuza devam edeceğizi ben kendilerine ilettim. Sonuçta bizler Cumhuriyet Halk Partiliyiz ve bu çatı altında da savaşımıza devam edeceğiz.” İfadesine yer verdi.

/resimler/2018-9/30/1314437312968.jpg
Siyaset Yapma Yasaklı Değilim
657 sayılı yasaya tabi olmadığını ve toplu iş sözleşmesine göre çalıştığı için siyasi yasağı olmadığından siyaset yapma hakkının olduğunu sözlerine ekleyen CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Doğan yıllardan beri CHP´nin Kartal İlçe Örgütünde kayıtlı olduğunu belirtti.  Bunun yanında Yıldız Teknik Üniversitesinde belediyecilik ve kamulaştırma dersleri verdiğini belirterek bu konudaki tecrübesine vurgu yapan Ahmet Doğan Anamur´a vefa borcu olduğu için doğup büyüdüğü yere hizmet etmek için belediye başkanı olmak istediğini söyledi.
Anamur´un Vizyonunu yükseltmek zorundayız.
Açıklamasında, ‘Şu ana kadar Anamur güzel yönetildi mi?´ şeklinde kendi sorduğu sorunun yanıtını veren Ahmet Doğan sözlerine şöyle devam etti: “ Şu anda Anamur´un her köşesi bizim için çok değerli. Anamur güzel yönetildi mi? Şu ana kadar birçok belediye başkanımız geldi geçti. Birçok güzel eserlerde kazandırdılar.  Hepsine teşekkür ediyoruz.  Ancak şu anda Anamur´un vizyonu olduğunu düşünmüyorum.  Yani Anamur şu anda vizyonsuz bir kent durumunda.  İnanın Anamurda yapılması gereken çok işler var. Anamur´u dünyaya ve Türkiye´ye sadece muzla tanıtmamalıyız. Yurt dışında bile muz deyince Türkiye de Anamur geliyor. Bunu herkes biliyor. Bunun dışında artık başka şeylerle uğraşmalıyız diye düşünüyorum. Biz Anamur´un vizyonunu dünyada ve Türkiye de iyi konumlara getirirsek, sizlerin çocukları, genç beyinleri, tekrar Anamur´a getirme şansımız olur. Genç beyinler, hepinizin de bildiği üzere Anamur dan uzaklaşıyor.  Bu çocuklarımız okuduktan sonra bu genç beyinler tekrar orda kalıyorlar. Soruyorum. ‘Niye dönmüyorsun? Ben Anamurda ne yapacağım ki, bir şey yok. Anamurda hiçbir şey yok.´ Diyor.  İşte bizler bu vizyonu yukarı doğru çıkarırsak, o genç beyinlerimizi, kaliteli beyinlerimizi Anamurda tutmaya çalışırız. Bu yüzdende vizyonumuzu yükseltmek gerektiğini düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

/resimler/2018-9/30/1321130601776.jpg
Anamurda bir yeşil alanımız yok, sahillerimiz rezil durumda
Anamurda şu anda herkesin oturabileceği bir yeşil alanın olmadığını ve sahillerimizin rezil durumda olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye  Başkan Adayı Ahmet Doğan, yurt içinden ve dışından getirdiği konuklarının kendisine, ‘Senin anlattığın şehir  bu değil.´ şeklinde eleştirdiklerini söyleyerek, “Bunların hepsinin düzelmesi lazım.  Bir yeşil alanımız yok. Suyumuzdan şu anda tuzlu sular akıyor.  Çöplerimiz Kaş Yaylası´ndan beri atılıyor. Yollar berbat durumda.” İfadesini kullandı.
Makamda Oturarak MESKİ´den Hizmet Bekleyemezsin.
Mersin Büyük Şehir Belediyesinden hizmet almanın makamda oturarak olmayacağını sözlerine ekleyen CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Doğan; İsim kullanmadı ama mevcut Belediye Başkanı İYİ Partili Mehmet Türeye  ise, “Makamda oturarak MESKİ´den hizmet bekleyemezsiniz.  Bir belediye başkanı olarak halkı da aranıza alacaksınız, yöneticileri de aranıza alacaksınız, gideceksiniz Büyükşehir Belediye Başkanının önüne, isteklerinizi koyacaksınız. Yapmadı mı? Halkla beraber çadır kurarım oraya… Ne olacak ki, yapmam mı diyecek. Bakanlığa giderim. Ben yapıyacağım ki bunu. Hep beraber yapacağız.  Ben sadece önder olacağım.” Dedi. Baskı yapmazsanız, isteklerinizi  iletmezseniz partiliniz bile olsa hiç kimsenin sizin kaşınıza gözünüze buraya  hizmet getirmeyeceğini iddia eden  Ahmet Doğan; “Siz hizmetlerinizi masaya koyacaksınız, elinizi taşın altına koyacaksınız, yumruğunuzu da masaya vuracaksınız. Başka türlü bu hizmet gelmez.” Dedi.

/resimler/2018-9/30/1331196238916.jpg
CHP´de Birlik Zamanı Geldi de Geçiyor
Adaylık açıklamasında kendi partisinin içerisinde nifak tohumları saçanların olduğunu da ifade eden CHP´nin Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Doğan; “Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak ne yaptık, ne yapmalıyız?  Biz bu güne kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendi içimizde, bir birimizi ezmeye çalıştık. Bir birimizi dedikodularla, bir birimizi karalamalarla,  maalesef ki, başka partilerin yapmadığını biz Cumhuriyet Halk Partisinin içinde yaptık. Herkesin bildiğini burada saklamakla olmuyor.  Bundan sonra ne yapmalıyız?  Lütfen, birlik, beraberlik olma zamanı geldi de geçiyor bile. Cumhuriyet Halk Partisinin Anamurda Belediye Başkanlık binasına, altı oku dikmesinin zamanı geldi. Lütfen, kırgınlıkları,  kavgaları, her şeyi bırakmamız lazım. Burada herkesin önünde politika yapmıyorum. Söz veriyorum.  Hangi aday adayı çıkarsa, onun yanındayım. Benden ne isterse, projemi istiyor,  bilgi mi istiyor, birikim mi istiyor. Ne isterse ben hazırım.  Birlik olma zamanımız geçiyor.” dedi.  Doğan, geçmiş zamanlarda CHP´nin arasına nifak tohumları sokanların, bir yerlerde çocuklarının işe girdiğini, bir yerlerden rant sağlayan kişiler olduğunu söylemekten de geri durmadı. Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Allah´ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok. Bu şekilde hareket edersek yine, yıkılmaya mahkumuz arkadaşlar.  Cumhuriyet Halk Partisi olarak yıkılırız.  Bize bir tokat daha vururlar. Lütfen ama lütfen artık birlik olalım. Hangi aday çıkarsa çıksın, bu ön seçim olur, merkez yoklaması olur, atama olur, kim çıkarsa çıksın, arkasında olalım.”

/resimler/2018-9/30/1323010916419.jpg
Belediye Başkanı Olursam Partimin Sözünden Çıkmayacağım
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Doğan, “Herkes kayda alsın bunu, Cumhuriyet Halk Partisinin aday adayıyım şu anda, adaylık tarafıma verilir ve sizlerinde desteği ile Anamur Belediyesine altı oklu bayrağı diktikten sonra, önce partim diyeceğim. Önce partim, önce partililerim.  Sizlerle beraber hareket etmek zorundayım. Çünkü beni oraya getirecekseniz, sizler oraya getireceksiniz. Ben sadece size önderlik yapan biri olacağım. Partililerin haricinde bir şey yapmayacağım.  Sizlerden fikir alarak projeler üreteceğim. Birlikte hareket etmek sözünü veriyorum. Diğer aday adaylarıma da başarılar diliyorum. İnşallah hangi adayımız olursa olsun, birlikte kenetlenerek  31 Mart 2019´da bayrağı dikmeye hazır  olacağız. Çok teşekkür ediyorum. Ayağımıza sağlık, saygılar sunuyorum. ” dedi.

 
&source=anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ahmet Doğan Aday Adayıyım
Akşener Yerel Seçim Startını Anamur´dan Verecek
Akşener Yerel Seçim Startını Anamur´dan Verecek
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi Belediye Başkanı İYİ Partili Mehmet Türe, önümüzdeki Cumartesi günü Genel Başkan Meral Akşener´in, hizmete giren 82 projenin kurdelesini kendisi ile keseceğini ve seçim startını da Anamur´dan vereceğini söyledi.
Kırsal kalkınma için 150 Euroluk AB projesi
Kırsal kalkınma için 150 Euroluk AB projesi
MERSİN Üniversitesi (ME.Ü) koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 150 bin Euro bütçeli ‘Kırsal Kalkınma İçin Standardizasyon´ Avrupa Birliği (AB) projesi ön onay aldı.
Behiç Çelikten Genel Başkanına Geçmiş olsun Ziyareti
Behiç Çelikten Genel Başkanına Geçmiş olsun Ziyareti
İyi Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Partisinin Genel Başkanı Meral Akşener´e geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.
Babasının Lehine Aday Adaylığından Çekildi
Babasının Lehine Aday Adaylığından Çekildi
AK Parti Belediye Başkanlığı aday adaylığını bir yıl önce açıklayan Gençlik Kolları Eski Başkanı Nurullah Öz, babası Recep Öz´ün lehine bu kararından vazgeçtiğini açıkladı.
Akşener  Anamur´a Geliyor
Akşener Anamur´a Geliyor
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 20 Ekim cumartesi günü Anamur´a geliyor.
Akşener: ‘Başkanlarımız Adaylarımızdır´
Akşener: ‘Başkanlarımız Adaylarımızdır´
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbulda partisinin Belediye Başkanları ile yaptığı istişare toplantısında, “Mevcut Belediye Başkanlarımız Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde dfe adaylarımızdır.” Dedi. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında İstanbul´da yapılan yerel seçimlerle ilgili istişare toplantısına katıldı.
Tuna´dan Anamur Tutu
Tuna´dan Anamur Tutu
MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, partisinin Bozyazı ve Anamur İlçe teşkilatlarını, ülkü ocaklarını, Bozyazı Belediyesini ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
Vizyon,  Yeterlilik ve Aday Adayları
Vizyon, Yeterlilik ve Aday Adayları
Her biri toplumun hoşuna gidecek birer klasik cümlelerle meydanda dolanmaya başlasa da henüz şöyle elle tutulur projelerle ortaya çıkanını görmedim.
Türe´den Kocamaz Değerlendirmesi
Türe´den Kocamaz Değerlendirmesi
Mithat Ünal-Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Anamur Gözde FM´e verdiği röportajda, Ayhan Reis´in sorularını cevaplandıranTüre; “Bir siyasi partinin aday belirleme yöntemini değerlendirmem bu konuda haddimi aşmam ama Burhanettin Kocamaz, her zaman Mersin´in gönlünde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kalacaktır.” Dedi.
Kocamaz´dan Açıklama
Kocamaz´dan Açıklama
MERSIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZIN YAZILI AÇIKLAMASI
MHP´nin Mersin Büyükşehir Adayı Hamit Tuna Oldu
MHP´nin Mersin Büyükşehir Adayı Hamit Tuna Oldu
Toroslar Belediye Başkan Hamit Tuna MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Milliyetçi Hareket Partisi başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Hüseyin Sözlü´yü açıklayan MHP Genel Merkezi tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Hamit Tuna gösterildi.
AKParti İlçe Teşkilatında İstişare Toplantısı
AKParti İlçe Teşkilatında İstişare Toplantısı
AK Parti Anamur İlçe Teşkilatının haftalık olarak gerçekleştirdiği istişare toplantısına partililer ilgi gösterdi. İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıya Başkanı Feyzullah Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı Funda Cop ve çok sayıda partili katıldı.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.6825
EURO
6.5678
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12