Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bir KROMOZOM BİZİ AYIRAMAZ
Bir KROMOZOM BİZİ AYIRAMAZ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde Özgüven Özel Eğitim Merkezinin Down Sendromlu öğrenciler için düzenlediği etkinlikte bir kromozomu bizi ayıramaz´ vurgusu yapıldı. Anamur İskele Mahallesi Efe Bey açık alanda yapılan etkinliğe, Belerdiye Başkanı Mehmet Türe, Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, Anamur Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hikmet Narcı ile öğrenciler ve velileri katıldı.
Nevruz ve Ormancılık Günü Fidan Dikilerek Kutlandı
Nevruz ve Ormancılık Günü Fidan Dikilerek Kutlandı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur´da 21 Mart nevruz Bayramı ve Dünya Ormancılık Günü Evciler Mahallesinde gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliği ile kutlandı. Anamur Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur Orman işletme Müdürlüğü ve Anamur Engelli Aileleri Dayanışma Derneği ortak etkinliğinde Evciler Mahallesinde tepelik alanlarda fidan dikimi gerçekleştirildi.
İlk Maçta 3 Puan Bizim
İlk Maçta 3 Puan Bizim
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediyespor BAL Yolunda İlk Galibiyetini Aldı. Anamur Belediyespor Bölgesel Amatör Lig Yolunda Oynadığı İlk Play Off Maçını Kazandı. 15 Mart 2017 Çarşamba Günü Anamur Şehir Stadyumunda 90 dakika boyunca yüksek performansta oyun oynayan Yeşil Beyazlı Ekip rakibi Yenişehir Spor´u Ersin Işık´ın attığı frikik golü ile 1-0´lık skorla mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu.
Başkan Türe Tıp Bayramını Kutladı
Başkan Türe Tıp Bayramını Kutladı
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı´nı kutladı.
Kükürlüler Derneği Yılın Kadını Olarak O Anneyi Seçti
Kükürlüler Derneği Yılın Kadını Olarak O Anneyi Seçti
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Kükürlüler Derneği bu yıl düzenledikleri Farkındalık yaratan kadınlar listesinin başına, akraba evliliğinden dolayı engelli doğan iki çocuğuna annelik yapan 38 yaşındaki Ebişe Kutlay´ı koydu. Aileyi ikamet ettikleri Karalar Bahşiş Mahallesinde ziyaret eden Dernek Başkanı Doktor Gülay Uysal, 7 yaşındaki Mustafa ve 5 yaşındaki Alican´ın bakımında bir an olsun eşi Ebişe Hanım´ı yalnız bırakmayan baba Adem Kutlay´ı da tebrik etti.
ÖZEL EĞİTİM SINIFLARI ÇOCUKLARINA MUHTEŞEM GEZİ
ÖZEL EĞİTİM SINIFLARI ÇOCUKLARINA MUHTEŞEM GEZİ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfları Öğrencileri için düzenlenen Aydıncık Aynalı Göl gezisi nde bir araya geldi.
ANAMED REHABİLİTASYONUN 4. YIL KUTLAMASI
ANAMED REHABİLİTASYONUN 4. YIL KUTLAMASI
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde 4 yıldır hizmet veren Anamur Özel ANAMED Rehabilitasyon Merkezi 4. Kuruluş yıldönümünü kutladı. ‘´Engellenmedikçe engelli değiliz.´´ Sloganıyla kutlamayı gerçekleştiren Rehabilitasyon yönetiminden yapılan açıklamada, “Bireyleri toplumla birleştiren, özgüveni yüksek bireyler yetiştiren, eğitim ve sağlığı bir çatıda birleştirip çocuklarımıza ve ailelerine sunan bir kurum olarak 4.yılımızı geride bıraktık.
Çekme Mesafesine Özen Gösterelim
Çekme Mesafesine Özen Gösterelim
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi Belediye Meclisinde bugün gerçekleştirilen ikinci oturumda, MHP´li Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit´in söz alarak, kentte son zamanlarda yaşanan çarpıklığa dikkat çektiği ‘İnşaatlarda çekme mesafelerine özen gösterilsin.´ Şeklindeki uyarısı ana gündemi oluşturdu.
AHMET DOĞAN:´ANAMUR´DA SORUNLAR BİTMİYOR´
AHMET DOĞAN:´ANAMUR´DA SORUNLAR BİTMİYOR´
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM- Her hafta görev yeri İstanbul Şişli Belediyesi´nden Anamur´a gelen ve siyasi kulislerde adının Anamur Belediye Başkan Adaylığı konuşulan Ahmet Doğan, bu gelişinde önce Anamur´a güzel bir övgü kondurdu, sonra da tahliye kanalı içerisinde biriken zirai ilaç poşet ve paketleri üzerinden Anamur Belediyesine yüklendi.
Afyoncu: ‘Kürdistan Bayrağına Hayır Diyoruz´
Afyoncu: ‘Kürdistan Bayrağına Hayır Diyoruz´
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Vatan Partisi Anamur İlçe Başkanı Uğur Afyoncu, 16 Nisanda yapılacak olan Referandum öncesi ‘Hayır´ kampanyasına, Kürdistan bayrağı üzerinden katıldı. “AKP hükümetinin ‘ Kürdistan Bayrağı´ açması, Başkanlık sisteminin bundan böyle başımıza ne belalar getireceğinin habercisidir.” Diyen Afyoncu, açıklamasının devamında Ak Parti´ye yüklendi. AKP; Kürdistan bayrağı açarak aynı zamanda PKK bayrağını da açtığı anlamına geldiğini kaydeden Afyoncu tepkilerini maddeler halinde dile getirdi.
Facia Pas Geçti
Facia Pas Geçti
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde görenlere ibret vesikası bir kaza meydana geldi. Kazada orta refüjdeki demir bariyerlere çarpan otomobilin kaputu kalkan oldu demiri bariyerin içeri girmesini engelleyerek sürücüyü böyle korudu.
Çocuk Parkına Trafo Komisyona Takıldı
Çocuk Parkına Trafo Komisyona Takıldı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediye Meclisine İlginç TEDAŞ Talebi İmar Komisyonuna takıldı. Belediye Meclisi ise komisyondan geldiği gibi kabul edinde TEDAŞ´ın talebi reddedildi.
Çamaktan Akdağ´a Doktor Sorusu
Çamaktan Akdağ´a Doktor Sorusu
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Türkiye de doktor açığına rağmen 5 bin doktorun atama beklediğini belirterek, Sağlık Bakanlığında doktor çelişkisi olduğunu iddia etti. Çamak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ´ın Sağlık Bakanı Recep Akdağ´ın atamalardaki bu gecikmeyi açıklamasını istedi.
Anamur Belediye Meclisine İlginç TEDAŞ Talebi
Anamur Belediye Meclisine İlginç TEDAŞ Talebi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçe Belediyesi´ne TEDAŞTan gelen bir dilekçe dikkat çekti. Yarın toplanacak olan Belediye Anamur Belediye Meclisinde görüşülmesi planlanan ve İmar Komisyonuna havale edilen dilekçede, çocuk bahçesi içerisine trafo konulması talebi dikkat çekti.
Başkan Kocamaz: "Tarımı Yeniden Ayağa Kaldırmalıyız"
Başkan Kocamaz: "Tarımı Yeniden Ayağa Kaldırmalıyız"
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, üreticinin emeğinin karşılığını alamadığını belirterek, “Tepeden tırnağa yerel yönetimler ile ortak bir politika belirleyerek, tarımı yeniden ayağa kaldırmalıyız” dedi. Fuarda Anamur Muzu Kabartması ile tanıtıldı.
Doğanında Doğmayanında Doğum Gününü Kutladılar
Doğanında Doğmayanında Doğum Gününü Kutladılar
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde grubun kutladığı doğum günü alışılmışın dışında gerçekleştirildi. Tarihi Kısa Kahjyaoğlu Konağında gerçekleştirilen kutlamaya katılan gruplardan bazılarının doğum gününe birkaç gün kalmasına bazılarının ise birkaç gün geçmesine karşı 24 Şubat´ı ortak gün ilan eden grubun mum üflemesi sırasında doğum gününe birkaç gün kalanların yaptığı espriler günün konusu oldu.
MESKİ GELECEĞİN RESSAMLARINI ARIYOR
MESKİ GELECEĞİN RESSAMLARINI ARIYOR
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (MESKİ) Genel Müdürlüğü “22 Mart Dünya Su Günü” etkinlikleri kapsamında “Ödüllü Resim” yarışması düzenliyor.
Muzda Hedef Bir Milyon Ton Ama
Muzda Hedef Bir Milyon Ton Ama
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Muzun başkenti olarak bilinen Mersin´in Anamur İlçesinde üreticilere danışmanlık yapan Ziraat yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak, Türkiye´nin muz ihtiyacını karşılamak için üretimdeki hedefin bir milyon ton olduğunu söyledi. Üreticilerin seralarını kontrol ederken kameralarımıza konuşan Ziraat Mühendisi Bünyamin Kozak; “Muz üretimindeki hedefimiz bir milyon ton. 20 yıl önce üretim 30 bin ton idi. İthalatla birlikte 70 bin ton muz tüketiyorduk. Şimdi 400 bin tona ulaştık. Hedef Bir milyon ton..
Kaçak içki Şüphesinde ikinci vaka
Kaçak içki Şüphesinde ikinci vaka
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde faaliyet gösteren Anamur Özel ANAMED Hastanesi´nde 10 gündür tedavi gören ve bu sabah yaşamını yitiren 57 yaşındaki Yavuz Koruk´ın yaşamını yitirmesinden sonra bugünde Emekli kütüphane Müdürü Abdul Kadir Erdoğanda fenalaşarak Özel Anamur ANAMED Hastanesine kaldırıldı. Bu sabah saatlerinde yaşamını yitiren Erdoğanın cenazesi de savcılık incelemesinin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için adana Adli Tıp Kurumuna gönderilecek.
Ölüm Teşhisini Adli Tıp Koyacak
Ölüm Teşhisini Adli Tıp Koyacak
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde faaliyet gösteren Anamur Özel ANAMED Hastanesi´nde 10 gündür tedavi gören ve bu sabah yaşamını yitiren 57 yaşındaki Yavuz Koruk´ın ölümüne Cumhuriyet Savcısı Müdahil oldu. Alınan bilgilere göre Savcı, ölüm sebebinin kaçak içki olmasından şüphelendiği talihsiz adamın cenazesini, Adana Adli Tıp Kurumuna gönderdi.
Filistinli Öğrencilere İngilizce Dersini Ayşe Öğretmen Verecek
Filistinli Öğrencilere İngilizce Dersini Ayşe Öğretmen Verecek
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Filistin Ramallah kentinde eğitim veren Al,Quds Üniversty ve Al, İstiqlal Üniversty yüksek öğretim okullarının İngilizce eğitim talebi üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde proje yazan Anamur Mesleki Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ayşe Petek Kadıoğlu verecek. Yerli Olmayan Konuşmacılara Arapça ve Yabancı dillerin Öğretilmesiyle ilgili Kapsamlı ve İleri Düzey İletişim Metodolojisi adındaki Avrupa Birliği platformuna uygun projeye, Türkiye´nin yanında İspanya, Fransa Ürdün bölgesi ve İsrail ortak ülkeler konumunda bulunuyor.
Havacılardan 92. Yıl Anısına
Havacılardan 92. Yıl Anısına
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde faaliyet gösteren Türkiye Havacılık Kurumu Derneği, Türk Hava Kurumunun kuruluşunun 92. Yıldönümü nedeni ile Atatürk Anıtına Çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. Dernek Başkanı Başkanı Mehmet Danyal Gülcan ve beraberindekiler daha sonra Kaymakam Cebgiz Cantürk ve Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Şimşek´i Başkanlık Makamında ziyaret ettiler.
Hürriyet Her Yerde
Hürriyet Her Yerde
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Hürriyet Gazetesi özel dağıtımlarla deyim yerindeyse bütün esnafın eline ulaşıyor. Dağıtım sorumluluğunu üstlenen Adem Nehir, her geçen gün gazeteye olan talebin arttığını belirtti.
HİRA BEBEĞE BAŞKAN KOCAMAZ´DAN ALTIN HOŞGELDİN HEDİYESİ
HİRA BEBEĞE BAŞKAN KOCAMAZ´DAN ALTIN HOŞGELDİN HEDİYESİ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi´nin 5 saat süren çalışmasıyla hastaneye yetiştirilen Ayşe Serin´in 1,5 ay erken doğan kızı Hira, kuvözde kaldıktan sonra annesine kavuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise en zor zamanda yanında olarak sağlıklı şekilde dünyaya gelmesine vesile olduğu Hira bebeğe altın ve çeşitli hediyeler gönderdi.
Doğan´dan Kamuya Açık Belediyecilik Semineri
Doğan´dan Kamuya Açık Belediyecilik Semineri
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesinde MESKİ Daire Başkanlığında su aboneliğini üzerine almaya çalışan İstanbul Şişli Belediyesi Harita Mühendisi Ahmet Doğan, görevli memurun adrese ait numarataj belgesini istemesi karşısında önce DASK poliçesinde olduğunu iddia ederek, böyle bir evraka gerek olmadığını söyledi. Başından geçenleri bir makale ile anlatan seminer niteliğindeki Doğan´ın ifadeleri aynen şöyle
Vatandaştan Hastaneye Vücut Analiz Cihazı
Vatandaştan Hastaneye Vücut Analiz Cihazı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Bozyazı Devlet Hastanesine kimliğini açıklama istemeyen bir iş adamı tarafından bağışlanan Vücut analiz cihazı özellikle diyet hizmeti alanların imdadına yetişiyor.
Anamurda Polis Bankalardaki Dolandırıcılığı Önledi Sıra PTT´de
Anamurda Polis Bankalardaki Dolandırıcılığı Önledi Sıra PTT´de
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi Emniyet Müdürlüğü özellikle yaşlıları hedef alan ve kendilerini savcı ve polis gibi göstererek isimlerinin terör örgütlerine karıştığını ileri sürerek dolandırıcılık yapan kişilere yönelik uzun süredir yaptığı çalışmanın sonucunu aldı.
BU ÇOCUKLARDA IŞIK VAR!
BU ÇOCUKLARDA IŞIK VAR!
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, art arda düzenlenen Genç Erkekler ve Yıldız Erkekler şampiyonalarına katılan sporcuların ülkemiz boksunun geleceği için umut ışığı olduğunu belirterek, “Türk boksunda çok güzel bir nesil yetişiyor. Amacımız bu cevherleri en güzel şekilde işleyip 2020 ve 2024 olimpiyatlarında ülkemize madalya kazandırmalarını sağlamak” dedi.
ÖMRÜMÜN DÖRT MEVSİMİ´NİN İKİNCİ BASKISI YAPILDI
ÖMRÜMÜN DÖRT MEVSİMİ´NİN İKİNCİ BASKISI YAPILDI
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Roman yazarı Ramis Çınar´ın dördüncü romanı olan Ömrümün Dört Mevsimi´nin ikinci baskısı yapıldı.
ANAMED´ten 8 Şubat Dünya Epilepsi Günü Etkinliğine Davet
ANAMED´ten 8 Şubat Dünya Epilepsi Günü Etkinliğine Davet
8 Şubat Dünya Epilepsi Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Özel Anamed Hastanesi Nöroloji uzmanı Doç. Dr. Mustafa Yılmaz ‘Epilepsi ; beyinde bir grup nöronun ani, ve geçici elekriksel boşalımlara yol açması sonucunda bilinç, duygu durum ve hareket sisteminde değişiklikler ortaya çıkarmasıdır.
Enerjinizi maksimum seviyeye çıkarın
Enerjinizi maksimum seviyeye çıkarın
Bir spor anında ihtiyaç duyulan en önemli olgu enerji olacaktır. Enerjinin sürekliliği ve verimli kullanılması, hedeflere ulaşmada bir adım daha yakın olmanıza imkan tanıyacaktır.
Asayiş Uygulaması Toza Dumana Karıştı
Asayiş Uygulaması Toza Dumana Karıştı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Türkiye Huzur ve Güven Operasyonunun ikinci Uygulamasının Mersin´in Anamur İlçesi´ndeki kesiminde polis deyim yerindeyse kuş uçurtmadı. Aşırı soğuk nedeni ile berelerini takan polisler, bir taraftan da saatteki hızı 60 kilometreyi geçen ve ortalığı toza dumana katan aşırı rüzgarla mücadele etmek zorunda kaldılar.
ANTSO´´dan KGF Semineri
ANTSO´´dan KGF Semineri
Mithat ÜNAL/AGĞNDEM-Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Kredi Garanti Fonu hakkında oda bünyesinde Anamur ve Bozyazıda faaliyet gösteren üyeler için bilgilendirme toplantısı yaptı.
Yayla Yolunda Jandarmadan Radarlı Denetim
Yayla Yolunda Jandarmadan Radarlı Denetim
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi Anamur Ermenek yolu üzerinde sürücülerin hız kurallarına uyması için uyarılarını arttıran Jandarma radar sistemli yol kontrollerine başladı.
Kadınlardan Doğal Gaz Talebi
Kadınlardan Doğal Gaz Talebi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde özellikle kadınlar arasında Anamur´un da doğal gaz hizmetinden faydalanması için dayanışma notları dolaşmaya başlandı. 23 Ocak 2017 tarihli notta...
Ekşi Limon İhracatla Ekonomiyi Tatlandırdı
Ekşi Limon İhracatla Ekonomiyi Tatlandırdı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Erdemli ilçesinde ihracatçı firmalarının alım yapmaya başlaması limon fiyatını arttırdı. Türkiye limon üretiminin yüzde 65´ini gerçekleştiren Erdemli´de fiyat artışı çiftçileri sevindirdi. 1 lira, 1 lira 20 kuruş seviyesindeki limon yaklaşık yüzde 50´lik bir artışla kalitesine göre 1 lira 50 kuruş ile 1 lira 70 kuruştan alıcı buldu.
BAŞKAN KOCAMAZ, PERAKENDECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN KOCAMAZ, PERAKENDECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Orkide Restoran´da düzenlenen kahvaltıda Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği ile bir araya geldi.
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN BOWLİNG HEYECANI
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN BOWLİNG HEYECANI
Alper BABAHAN/AGÜNDEMMersin Büyükşehir Belediyesi, engelli çocukların sosyal, eğlendirici, eğitici, rehabilite edici ve destekleyici aktivitelere katılımını sağlamak için düzenlediği etkinlikler kapsamında downsendromlu öğrencileri bir araya getirerek, bowling heyecanı yaşattı.
Milletvekili Çamak: Çiftçi kara kara borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünüyor
Milletvekili Çamak: Çiftçi kara kara borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünüyor
CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, “Mersinli üreticilerimiz sel felaketinin üzerinden 20 günden fazla zaman geçmesine rağmen yaraların sarılması noktasında herhangi bir devlet desteği görmediklerini söylüyor” dedi. Çamak, Mersin´in afet bölgesi ilan edilmesi, selden zarar gören çiftçilerin ve esnafın kredi borçlarının en az 3 yıl faizsiz olarak ertelenmesi çağrısında bulundu
2016´da toplam 12 bin 458 hastanın muayenesi yapıldı
2016´da toplam 12 bin 458 hastanın muayenesi yapıldı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2014 yerel seçimleri sonrası Başkan Burhanettin Kocamaz ile birlikte birçok düzenleme ve yeniliğe gitti. Bu düzenlemeler kapsamında belediye teşkilat şemasında da değişiklik yapıldı.
ÜRETİCİLER SERTİFİKASINI ALDI
ÜRETİCİLER SERTİFİKASINI ALDI
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Hayata geçirdiği projeler ile üreticilerin sorunlarına yönelik çözümler sunan ve üreticileri alternatif tarım ürünleriyle tanıştıran Mersin Büyükşehir Belediyesi, bilinçli üretim gerçekleştirmeleri amacıyla üreticilere verdiği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. ‘Uygulamalı Budama ve Bitki Besleme Eğitimi´ni tamamlayan 80 üretici düzenlenen tören ile sertifikalarını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın elinden aldı.
ŞANSLI VE YAVRULARI ARTIK BÜYÜKŞEHİR´İN HİMAYESİNDE
ŞANSLI VE YAVRULARI ARTIK BÜYÜKŞEHİR´İN HİMAYESİNDE
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine trafik kazası sonucu yaralanan anne köpeği ve yavrularını kurtararak himayesi altına aldı. Veterinerlik hizmetleri ekipleri tarafından kurtarılan ve tedavisi yapılan anne köpeğe ‘Şanslı´ ismi verildi.
Gemim Yok Otelim Yok Yeter ki Anamur Kazansın
Gemim Yok Otelim Yok Yeter ki Anamur Kazansın
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Projesi tamamlanarak ihale edilen Anamur Limanının yapılacak olmasına olan memnuniyetini; “ Benim gemim yok otelim yok yeter ki Anamur kazansın. “ diyerek dile getirdi. Anamur limanının Anamur, Bozyazı ve bölge açısından büyük önem arz ettiğini kaydeden ANTSO Başkanı Feridun Torunoğlu, liman yapılması için büyük bir gayret sarf eden Ak Parti Mersin Milletvekili Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan´a da Anamur adına teşekkür etti.
Müjdeyi Fkri Sağlar Verdi
Müjdeyi Fkri Sağlar Verdi
Mersin´in afet bölgesi ilan edilmesi için TBMM´ye önerge veren CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, kentte ya da kırda sel, fırtına ve kardan zarar görenlere valilik tarafından kurulan komitelere başvurarak zarar tespiti yaptırmalarını isteyerek, "Mağdurların kamu bankalarına olan borçları bir yıl ertelendi. Sigorta ve vergi borçları erteleniyor" müjdesi verdi.
Anamurlu Gençten 5 Aydır Haber Yok
Anamurlu Gençten 5 Aydır Haber Yok
Mersin´in Anamur İlçesi´nden Antalya´nın Kemer ilçesine çalışmak için giden 21 yaşındaki gençten 5 aydır haber alınamıyor.
Polise Kayıt Bildirmeyenler Yandı
Polise Kayıt Bildirmeyenler Yandı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Büro Amirliği kira karşılığı günübirlik konaklama sağlayan işletmeciler ve mahalle muhtarları ile hassas bir toplantı gerçekleştirdi. Terör olaylarının önüne geçmek için alınan tedbirler kapsamında gelen müşterilerini anında emniyete bildirmeyenler için büyük cezaların geleceği tebliğ edildi, konunun önemi anlatıldı. Konaklama yerleri hakkında emniyetle bilgisayar ağı oluşturmayanlara 10 bin 385 TL, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı veri gönderenlere ise 5bin 191Türk lirası idari para cezasına çarptırılacaklar.
BAŞKAN KOCAMAZ, MEZİTLİ ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞAAT ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
BAŞKAN KOCAMAZ, MEZİTLİ ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞAAT ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mezitli Atıksu Arıtma Tesisi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
BURSLU OKUYAN AKADEMİSYENLER DE DOLAR MAĞDURU
BURSLU OKUYAN AKADEMİSYENLER DE DOLAR MAĞDURU
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, devlet bursuyla yurtdışında lisansüstü eğitim alan akademisyenlerin, 2009´da dolar 1.57 TL düzeyindeyken dolar cinsinden devlete borçlandıklarını, bugün dolar borçlarını 3.65 TL üzerinden ödemek zorunda kaldıklarını söyledi.
Teröre Karşı Tedbirli Olalım
Teröre Karşı Tedbirli Olalım
Anamur ilçe emniyet müdürülüğü yaşanan terör saldırıları nedeniyle esnaf ve sivil tolum kuruluşları dahil tüm vatandaşlarımızın hassas olması yönünde bir bildiri dağıttı.
Cezaevi Lojmanına Silahlı Saldırı
Cezaevi Lojmanına Silahlı Saldırı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi Malaklar Mahallesi T Tipi Cezaevi Lojmanına motorsikletli iki kişi av tüfeği ile saldırdı. Metydana gelen olayda her hangi bir yaralanma ve can kaybının olmadığı öğrenildi.
KARLI VE SOĞUK HAVALARDA ANNE ADAYLARINI KORUYACAK ÖNERİLER
KARLI VE SOĞUK HAVALARDA ANNE ADAYLARINI KORUYACAK ÖNERİLER
Havaların günden güne soğuması ve karın etkisini giderek artırması ile birlikte yaşam şartları her birey için daha zorlu hale gelmeye başlamıştır. Soğukla mücadele ederken bir yandan işe yetişme telaşında olan ebeveynler diğer yanda okula gitmeye çalışan öğrenciler soğuk iklim koşullarına rağmen günlük hayatın gerekliliklerini yerine getirmeye çalışmaktadır.
Başkandan Çalışan Gazetecilere Kahvaltı
Başkandan Çalışan Gazetecilere Kahvaltı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Belediye Başkanı Mehmet Türe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler nedeni ile Anamur da çalışan gazetecilere kahvaltı verdi. Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Tuğrul, Mahmut Kara, Hüseyin Gürel, Hasanali Sarıca ve Sezai Şimşek, Belediye Basın Halkla İlişkiler Müdürü Osman Tanrıverdi ve çalışanları ile birlikte Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler ve gazetecilerin katıldığı kahvaltı, sıcak bir ortamda gerçekleşti.
Atların Ağır Kar-Kış Mücadelesi
Atların Ağır Kar-Kış Mücadelesi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur ve Bozyazı´nın yüksek kesimlerinde yaşam mücadelesi veren başı boş atlar, hem dondurucu soğuğa karşı mücadele ediyorlar, hem de karınlarını doyurabilmek için araziyi doşalmak zorunda kalıyorlar. Tıpkı diğer vahşi hayvanlar gibi o dağ senin bu tepe benim doşalan atlar, çok fazla üüdükleri zaman torosların daha güney kesimlerine geçerek bir nebze olsun vücutlarını ısındırıyorlar.
AGC´DEN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
AGC´DEN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Fotoğrafçıların Dolar Ayarı
Fotoğrafçıların Dolar Ayarı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur ve Bozyazı İlçelerinde sektörel olarak çalışan 20 fotoğrafçı, son günlerde doların aşırı yükselmesi karşısında biraraya gelerek neler yapabilecekleri konusunda bir değerlendirme yaptılar. Fotoğrafçılar doların aşırı yükselmesine karşı üçayada bir fiyat ayarlaması kararı aldılar.
SOĞUYAN HAVALARA KARŞI CİLDİNİZİ KORUMAYI İHMAL ETMEYİN!
SOĞUYAN HAVALARA KARŞI CİLDİNİZİ KORUMAYI İHMAL ETMEYİN!
Ani hava değişimlerinin yaşandığı bu günlerde, yıpranan cildimizde ve deride oluşan değişiklikler tedavi ve bakım yapmayı zorunlu hale getirebiliyor. Özellikle soğuk havaların da kendini yavaştan hissettirmesiyle birlikte cilt sağlığımızı nasıl korumalıyız? Nasıl önlem almalı ve nelere dikkat etmeliyiz?
ÖZEL EĞİTİMDE FARKINDALIK EĞİTİMİ YAPILDI
ÖZEL EĞİTİMDE FARKINDALIK EĞİTİMİ YAPILDI
Yasemin DAK/AGÜNDEM-Anamur rehberlik ve araştırma merkezince,04/01/2017 Çarşamba günü,Halk Eğitim Merkezinde Anamur´da Okul ve Kurum Müdürlerine farkındalık eğitimi yapıldı.Rehberlik ve Araştırma merkezi müdürlüğünce planlanan eğitim faaliyeti,şimdiye kadar bildiğimiz eğitimlerden oldukça farklıydı
Meydan ve Konağı Belediye İşletecek
Meydan ve Konağı Belediye İşletecek
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediyesi tarafından hayata geçirilen 20.000 kişilik Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi dahilinde inşa edilen ve hizmet vermeye başlayan Meydan Kafeterya ile yoğun çabalarla restoresi yaptırılarak Anamur´un geleceğine armağan edilen Tarihi Lütfi Kısakahyaoğlu Konağı belediye şirketi tarafından çalıştırılacak.
SEL MAĞDURU MERSİNLİ ÇİFTÇİNİN SORUNLARI MECLİS GÜNDEMİNDE
SEL MAĞDURU MERSİNLİ ÇİFTÇİNİN SORUNLARI MECLİS GÜNDEMİNDE
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, sel felaketinden etkilenen Mersinli çiftçilerin sorunlarını meclis gündemine taşıdı. Çamak, selden etkilenen çiftçilerin borçlarının tamamen silinmesi ve çiftçilere Afet Destek Fonu´ndan destek verilmesi çağrısında bulundu.
Meydan ve Konağı Belediye İşletecek
Meydan ve Konağı Belediye İşletecek
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediyesi tarafından hayata geçirilen 20.000 kişilik Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi dahilinde inşa edilen ve hizmet vermeye başlayan Meydan Kafeterya ile yoğun çabalarla restoresi yaptırılarak Anamur´un geleceğine armağan edilen Tarihi Lütfi Kısakahyaoğlu Konağı belediye şirketi tarafından çalıştırılacak.
ÇAMAK AFET AÇIKLAMASINDA BİR DETAYI UNUTTU
ÇAMAK AFET AÇIKLAMASINDA BİR DETAYI UNUTTU
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, Mersin´de geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketinin tarım alanlarında büyük hasara yol açtığını belirterek, “Özellikle Tarsus ve Akdeniz´e bağlı köylerdeki sera alanlarında hasar büyük. Çiftçi borçlarının 1 yıl süreyle ertelenmesi yeterli olmaz. Mersin´in mutlaka afet bölgesi ilan edilmesi, çiftçinin borçlarının tamamen silinmesi gerekir” dedi. Hüseyin Çamak, Anamur´dan silifkeye kadar yaşanan fırtına ve hortum ferlaketinde büyük zarar güren muz ve çilek üreticisinden bahsetmeyi ise unuttu.
Kadınları Temizlik Yaptıracağız Diye Getirmişler
Kadınları Temizlik Yaptıracağız Diye Getirmişler
Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Anamur ilçesinde yurt dışında zor durumda olan kadınları ´bakıcılık ve temizlik işlerinde´ çalıştırmak üzere kentte getirip fuhuşa zorlayan kişilere yönelik eş zamanlı operasyon yaptı.
MERSİN´DE HAYAT NORMALE DÖNDÜ
MERSİN´DE HAYAT NORMALE DÖNDÜ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-mersin de etkili olan ve metrekareye 161,4 kilogram yağış düşmesi nedeniyle yaşanan afet hayatı olumsuz etkilerken, alarm durumuna geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar sayesinde kentte hayat kısa sürede normale döndü.
MERSİN BÜYÜKŞEHİR´DEN YAĞIŞ AÇIKLAMASI:
MERSİN BÜYÜKŞEHİR´DEN YAĞIŞ AÇIKLAMASI:
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi´nden Mersin´i etkisi altına alan yağışla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada kuvvetli yağışın ortalama değerlerin çok üzerinde olduğu belirtilirken, bunun bir afet durumu olduğunun altı çizildi.
ANAMED ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİNE ERKEN GELEN YILBAŞI SÜPRİZİ
ANAMED ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİNE ERKEN GELEN YILBAŞI SÜPRİZİ
Alper BABAHAN/AGÜNDEM-Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı öğrencileri Sosyal Etkinlik Dersi kapsamında Anamed Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine yılbaşı sürprizi yaptılar.
2017 yılında ´F´klavye dönemi başlıyor
2017 yılında ´F´klavye dönemi başlıyor
Gerçekleştirilen düzenlemeyle birlikte 2017 itibariyle kamu kuruluşlarında "Q" klavyeler kaldırılacak ve bunun yerine Türkçe yazımına daha uygun, yeni standartlara sahip "F"klavye kullanılacak. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkanı Ekrem Erdem katıldığı bir etkinlikte yeni yıldan itibaren kamu kurumlarında önemli bir değişikliğe gidileceğini, bu kapsamda 2017´de ilgili birimlerdeki tüm "Q" klavyelerin yerini "F" klavyelerin alacağını açıkladı
BÜYÜKŞEHİR´DEN HASTANE DÜZENLEMESİ
BÜYÜKŞEHİR´DEN HASTANE DÜZENLEMESİ
Yasemin DAK/AGÜNDEM-Kent estetiği için birçok uygulamayı hayata geçiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye´nin ilk şehir hastanesi olma özelliğini taşıyan Mersin Şehir Hastanesi´nin çevre düzenlemesi çalışmasına da büyük bir titizlikle devam ediyor.
ASILSIZ İHBARLAR CAN YAKIYOR
ASILSIZ İHBARLAR CAN YAKIYOR
Alper BABAHAN/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde etkili olan kar yağışında olumsuz koşulları ortadan kaldırmak için tüm ekipleriyle görev yaparken, bazı vatandaşların asılsız ihbarlarda bulunması kurtarma operasyonlarına sekte vurdu.
GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ GENÇLERDİR”
GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ GENÇLERDİR”
Alper BABAHAN/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ülkü Ocakları´nın düzenlediği İlçeler Arası Bilgi Yarışması´na katıldı. Mersin´in tüm ilçelerinin ocaklarının katıldığı yarışmada ortaöğretim öğrencileri yarıştı.
BÜYÜKŞEHİR´İN MÜCADELESİ TAKDİR TOPLADI
BÜYÜKŞEHİR´İN MÜCADELESİ TAKDİR TOPLADI
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´de etkili olan kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapanırken, kalınlığı 1,5 metreyi bulan mahallelerdeki hastalar, Büyükşehir Belediyesi´nin araçlarıyla sağlık kuruluşlarına sevk edildi.
  DÖKÜNTÜ VARSA, EL-AYAK VE AĞIZ HASTALIĞINDAN ŞÜPHELENİN
DÖKÜNTÜ VARSA, EL-AYAK VE AĞIZ HASTALIĞINDAN ŞÜPHELENİN
Yasemin DAK/A GÜNDEM-Çocuklarda sıklıkla görülen el, ayak ve ağız hastalığı hakkında Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü´nden Uzm. Dr. Burak Çakçak, açıklama da bulundu.
Bölgenin Yıldızı Hotel Rumana
Bölgenin Yıldızı Hotel Rumana
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Tarım kenti olduğu kadar turizm için de ciddi yatırımların yapıldığı Anamurda özellikle Hotel işletmecilerinin bu konudaki gayretleri takdire değer. Bunların en başında ise Hotel Rumana geliyor. Gerek hotelinin ve gerekse pırıl pırıl Anamur sahili ve denizinin tanıtımı için kolları sıvayan Rumana Hotel, Bu yıl katıldığı Anamur Tarım ve Gıda Fuarına da destek olan firmalar listesinin başlarında yer aldı.
“DİYABET HASTALARININ YÜZDE 15 İLA 20´SİNDE PSİKİYATRİK BOZUKLUK GÖRÜLÜYOR”
“DİYABET HASTALARININ YÜZDE 15 İLA 20´SİNDE PSİKİYATRİK BOZUKLUK GÖRÜLÜYOR”
mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Psikolojik Danışmanlık Bölümü´nden Psikolojik Danışman Havva Burcu Aydın, “Diyabetli hastaların yüzde 15-20´sinde psikiyatrik bozukluk görülmektedir. Diyabet tanısı almış bireylerin psikiyatrik bozukluk eşlik etmeden tedavilerine paralel destekleyici psikolojik yardım almaları doğru olacaktır” dedi.
Doğru Cevap´tan Mp,otivasyon Toplantısı
Doğru Cevap´tan Mp,otivasyon Toplantısı
Yasemin DAK/AGÜNDEM-Doğru Cevap Eğitim kurumları tarafından 3. Kurucular toplantısı Antalya Lara Hotelde yapıldı. 18-20 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya, Doğru Cevap Eğitim Etüd Merkezi Anamur Temsilcisi Lütfiye Çiftçioğlu da katıldı.
 MERSİN ÇİÇEKLERLE NAKIŞ NAKIŞ İŞLENİYOR
MERSİN ÇİÇEKLERLE NAKIŞ NAKIŞ İŞLENİYOR
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin´in dört bir tarafını çiçeklerle nakış nakış işlemeye devam ediyor. Her mevsime özel çiçeklendirme çalışmalarıyla Mersin´in yeşiline yeşil katan Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, kış aylarının gelmesiyle birlikte mevsime özel çiçek dikimleriyle adeta toprağı nakış nakış işliyor.
Rusya Büyükelçisine yapılan saldırıyı kınıyoruz.
Rusya Büyükelçisine yapılan saldırıyı kınıyoruz.
Alper BABAHAN/A GÜNDEM-Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Rusya´nın Ankara Büyükelçisine yapılan saldırıyı kınadığını konusunda açıklamada bulundu.
CHP´li Özyiğit: “Yüreğimiz yandı”
CHP´li Özyiğit: “Yüreğimiz yandı”
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları hedef alan terör saldırısını kınayarak, “Ülkemiz, adete yangın yeri. Artık yeter, yüreğimiz yanıyor” dedi.
AKDENİZ İLKOKULU YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI
AKDENİZ İLKOKULU YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI
Yasemin DAK/A GÜNDEM-Yerli malı haftası(resmi adıyla tutum yatırım ve Türk malları haftası)12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye´de tüm okullarda kutlanan özel haftadır.
BAŞKAN KOCAMAZ´DAN ÇEVİK KUVVETE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
BAŞKAN KOCAMAZ´DAN ÇEVİK KUVVETE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İstanbul Vodafone Arena Stadı yakınında gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen polisler için Mersin Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü´ne başsağlığı ziyaretinde bulundu.Üç gün önce İstanbul Vodafone Arena yakınında gerçekleştirilen ve 39 şehit verilen hain terör saldırısı sebebiyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın Mersin Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü´ne gerçekleştirdiği başsağlığı ziyaretinde Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de yer aldı.
BEYNİMİZ HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER
BEYNİMİZ HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER
İnsanların sadece beyin aklı çalıştıran bir hücre olmadığını ve insanların bilmesi gereken beynimizin ilginç özellikleri de vardır. İnsanların beyninde yaklaşık olarak 90 milyar nöron (sinir hücresi) bulunuyor.
Diyetisyen Ablalarından Öğrencilere Yıldız Öğütler
Diyetisyen Ablalarından Öğrencilere Yıldız Öğütler
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde, eğitim veren Anamur Anadolu Lisesinin öğrencilerine sunduğu meslek tanıtımı programının konuğu Diyetisyen Didem Yıldız, öğrencilere mesleğini ve neden bu mesleği seçtiğini anlattı.
Kışın tüketilecek meyve ve sebzeler
Kışın tüketilecek meyve ve sebzeler
Yasemin DAK/A GÜNDEM- Kış ayında gelen Soğukların gelip çatmasıyla beraber vatandaşların da grip olma ihtimali yüksektir ve grip hastalığı insanlar arasında yaygınlaşmaktadır.
ERBAL AKEDEMİDE YERLİ MALI HAFTASI
ERBAL AKEDEMİDE YERLİ MALI HAFTASI
Alper BABAHAN/A GÜNDEM-Yerli malı haftası(resmi adıyla tutum yatırım ve Türk malları haftası)12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye´de tüm okullarda kutlanan özel haftadır.
GÜNEŞİN ETRAFINDA DÖNEN GEZEGEN
GÜNEŞİN ETRAFINDA DÖNEN GEZEGEN
Güneş etrafında, elips şeklinde bir yörünge çizerek, dönen gök cisimleri Günümüzde gezegen denildiği zaman, başta dünyamız olmak üzere, Güneş etrafında dönen diğer sekiz gezegen akla gelmektedir. Fakat uzayda nice güneşler etrafında dönen başka gezegenlerde vardır.Sadece galaksimiz Samanyolu´nda iki yüz milyar yıldız bulunduğunu göz önüne alırsak, bir galakside iki trilyona yakın gezegenin varlığından söz edebiliriz.Dünyamız dahil olmak üzere Güneş etrafında dönen dokuz gezegen inceleyebildiğimiz yegane gezegenlerdir.
Mesafenin Farkı da Farklı
Mesafenin Farkı da Farklı
Mithat Ünal/AGÜNDEM- Anamur Gazipaşa arasındaki mesafe aynı olmasına rağmen iki ilçenin çıkışındaki rakam farkı yolcuları da sürücüleri de yanıltıyor.
Hindiler de Sağ Kalmak İçin Savaşır
Hindiler de Sağ Kalmak İçin Savaşır
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Her yılbaşı pazara inerek nerdeyse bir sektör oluşturan hindiler bu yılda alıcısını bekliyor. Kurban bayramlarında yaşanan hayvanların kaçışı manzaraları zaman zaman hindilerde de kendisini gösteriyor.
Anamur´u Duman almış
Anamur´u Duman almış
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM- Havaların son iki haftadır hissedilir derecede soğuması evlerdeki ısınma sistemlerinin de çalışmasına neden oldu.
OKUL ÇANTALARI ÇOCUKLARDA KAMBURLUK YAPABİLİR!
OKUL ÇANTALARI ÇOCUKLARDA KAMBURLUK YAPABİLİR!
Halk arasında kamburluk olarak da bilinen Kifoz hakkında Hisar Intercontinental Hospital Omurga Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tezer Kifoz hakkında bilgi verdi.
MERSİN´DE MARATON HEYECANI
MERSİN´DE MARATON HEYECANI
Yasemin DAK/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin´de geçtiğimiz yıl ilk defa düzenlenen Uluslararası Mersin Maratonu´nun 2.´si 11 Aralık Pazar günü Forum Alışveriş Merkezi´nden start alacak.
MARATON SPORCULARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
MARATON SPORCULARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Yasemin DAK/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Uluslararası Mersin Maratonu´ gerçekleştirilen panelle öğrencilere tanıtıldı.
‘HALK BİZİ KURTARIN DİYE FERYAT EDİYOR´
‘HALK BİZİ KURTARIN DİYE FERYAT EDİYOR´
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM- CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, Bitlis´te halkın ekonomik sorunlarla boğuştuğunu belirterek, “Halktan en çok duyduğumuz cümle ‘bizi kurtarın´ feryadı oldu. Halk ekonomik sorunlar nedeniyle umudunu kaybetmiş durumda” dedi.
İLÇELERDE ENGELSİZ GEZİ
İLÇELERDE ENGELSİZ GEZİ
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli öğrencilerin motivasyonunu artırmak için Anamur ve Aydıncık ilçelerine “Engelsiz Gezi” düzenlendi. Gezide öğrenciler Anamur ve Aydıncık ilçelerinin tarihi ve turistik mekanlarını hakkında konuşuldu ve aynı zamanda keyifli günler geçirdiler
ANAMUR ENGELLİLER DERNEĞİ (ANED) ÖĞRETMENLER EVİNEDE ENGELLİLERLE                 SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTU
ANAMUR ENGELLİLER DERNEĞİ (ANED) ÖĞRETMENLER EVİNEDE ENGELLİLERLE SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTU
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Anamur Engelliler Derneği ANED in ev sahipliğinde 3 ARALIK Dünya engelliler farkındalık günü nedeniyle düzenlenen etkinlik muhteşem geçti.
ENGELLİ BİREYLER HERKESE ÖRNEK OLACAK BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI
ENGELLİ BİREYLER HERKESE ÖRNEK OLACAK BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Temiz Bir Dünya İçin El Ele´ projesi kapsamında Özel Dinç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi´nde eğitim alan engelli bireyler, Atatürk Caddesi üzerindeki çöpleri toplayarak, tüm vatandaşlara örnek oldu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da etkinlik sonunda engelli öğrencilerle beraber bir araya geldi ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.
BÜYÜKŞEHİR´DEN GÜLNAR VE ÇAMLIYAYLA´YA BİR İLK DAHA
BÜYÜKŞEHİR´DEN GÜLNAR VE ÇAMLIYAYLA´YA BİR İLK DAHA
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi, üzüm üretimini yaygınlaştırmak, çeşitliliği artırmak ve üretimi daha verimli hale getirmek amacıyla Çamlıyayla´nın Kale Mahallesi Kaleardı Mevkii ve Gülnar´ın Üçoluk Mahallesi´nde modern bağcılık anlamında bir ilki daha gerçekleştirerek, Telli Terbiye Sistemi´ni kurdu.
MERSİN´E YENİ BİR HAREKET KAZANDIRILACAK
MERSİN´E YENİ BİR HAREKET KAZANDIRILACAK
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Erdemli´nin Sıraç Mahallesi´nde 800 rakıma sahip İçme Yaylası, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık turizmine açılıyor. Şifalı olduğuna inanılan yeraltı suyu turistlerin uğradığı mekanı olan “İçme Mesire Alanı”, Büyükşehir Belediyesi´nin hayata geçireceği projeyle sağlık turizminde Mersin´in cazibe merkezi olacak.
ANAMED HASTANESİN´DE GELENEKSELLEŞEN MUHTAR TOPLANTISI
ANAMED HASTANESİN´DE GELENEKSELLEŞEN MUHTAR TOPLANTISI
Kaliteli sağlık hizmeti anlayışıyla 7 yıldır Anamur ve çevre ilçelerine hizmet sunan Özel Anamur ANAMED Hastanesi, sunmakta olduğu sağlık hizmetinin yanı sıra sosyal sorumluluklarını da yerine getirerek adından sıkça bahsettirmektedir.
ANAMED OLARAK ENGELLERİ BERABER AŞIYORUZ…
ANAMED OLARAK ENGELLERİ BERABER AŞIYORUZ…
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM- 3 Aralık Dünya Engelliler Günü;Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15´i yani 1 milyardan fazla kişi çeşitli yeti yitimi (Engellilik) durumuna sahiptir. Engellilik oldukça çeşitlilik göstermekte, nüfusun yaşlanması ve kronik hastalıklardaki artış nedeni ile engelli sayısıda artmaktadır.
FİZİKSEL ENGELLERİ ORTADAN KALDIR KİŞİ ZİHİNLERİNİ AŞ
FİZİKSEL ENGELLERİ ORTADAN KALDIR KİŞİ ZİHİNLERİNİ AŞ
Cumhuriyetin ilk yılında, 1924´te Mustafa Kemal Atatürk tarafından imzalanan Çocuk Hakları Beyannamesi´nde engelli çocuklara ilişkin haklar tanınmıştır. Fiziksel engelleri ortadan kaldırmak, kişilerin zihinlerinde engelli vatandaşlarımıza karşı oluşturdukları engelleri aşmaktan çok daha kolaydır.
Kazaları önlemek için binek araçlar da kış lastiği kullanmalı
Kazaları önlemek için binek araçlar da kış lastiği kullanmalı
Türkiye´nin lastiği Petlas, kış aylarındaki zorlu hava şartlarında güvenli sürüş için lastik seçiminin doğru yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. Petlas yetkilileri zorunlu olmasa bile kazaları minimuma indirmek için binek araçların da kış lastiği takması gerektiğini belirtiyor.
Hayatımızın Sigortası Meteoroloji
Hayatımızın Sigortası Meteoroloji
Yasemin DAK/AGÜNDEM- Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye için hava durumu tahminleri ve uyarı yapan bir devlet kuruluşudur . T.C Orman ve Su İşleri bakanlığına bağlıdır. Meteoroloji Anamurda da otuz yıldır faaliyet göstermektedir. Anamur´un şuanda meteoroloji Müdürü Abdurrahman Kınay´dır. Hava tahminlerinde bulunarak vatandaşların tedbiri olmasını sağlamaktadır.
ŞEMSİ BAYRAKTARDAN YERLİ ÜRETİCİYE TAM DESTEK
ŞEMSİ BAYRAKTARDAN YERLİ ÜRETİCİYE TAM DESTEK
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “İthal muzun fiyatının ucuzlamasına izin verilmemelidir”
SOLOİ POMPEİOPOLİS´ FLÜT-ARP KONÇERTOSU MERSİNLİLERİ BÜYÜLEDİ
SOLOİ POMPEİOPOLİS´ FLÜT-ARP KONÇERTOSU MERSİNLİLERİ BÜYÜLEDİ
Yasemin DAK/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi´nin destekleri ile gerçekleştirilen dünyaca ünlü flüt sanatçısı Halit Turgay´ın bestelediği ‘Soloi Pompeiopolis´ Flüt-Arp Konçertosu Dünya Prömiyeri Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Akademik Oda Orkestrası sanatçılarının ezgileri ile Mersinli sanatseverler ile buluştu.
YENİ MUHTARLIKLAR MUHTARLARIN HİZMETİNDE
YENİ MUHTARLIKLAR MUHTARLARIN HİZMETİNDE
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde kurduğu Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonu ile hizmet üretmeye devam ediyor. İçme suyundan yol-asfalta, park bahçelerden spor alanlarına kadar sayısız hizmeti her mahalleye ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, muhtarlıkları da hizmet çemberine dahil etti.
PAYLAŞTIKÇA BÜYÜYORUZ
PAYLAŞTIKÇA BÜYÜYORUZ
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Dosteli Market Projesi´yle sosyal belediyecilikte adından bahsettiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, diğer bir önemli proje olan ve yardıma muhtaç vatandaşları kapsayan Aşhane Projesi´ni de hayata geçirmek için gün sayıyor
ANAMUR´DA YAĞMUR DUASI
ANAMUR´DA YAĞMUR DUASI
Mithat ÜNAL/ANAMUR Mersin´in Anamur İlçesi´nde bugün yağmur duası yapıldı. Cuma Namazı öncesi yapılan dua ile yağmurun yağması dileğinde bulunuldu. Bu yıl geciken yağmur nedeni ile özellikle tarım sektörü başta olmak üzere yaşamı olumsuz etkileyen kuraklık, Anamur´da da muz ve çilek üreticisini zor durumda bıraktı.
Akdenizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması
Akdenizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik ünvanının verildiği gün olan 24 Kasım´da bütün yurtta olduğu gibi Anamur´da da öğretmenler günü kutlandı.Saat 9.00´da Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin müdür Mehmet Aziz Dağıstan tarafından sunulmasıyla başlayan program saygı duruşu ,istiklal marşıyla devam etti.Cumhuriyet meydanındaki tören Anamur Halk Eğitim Merkezi Folklor gösterisiyle son buldu.
Atatürk Döneminin Yaşayan Tanığından Günümüze Konferans
Atatürk Döneminin Yaşayan Tanığından Günümüze Konferans
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-AnamurAtatürk Devrimlerini yakından bilen görgü tanığı 104 Yaşındaki Doktor Muazzez İlmiye Çığ, Anamurda Atatürk Devrimlerini anlattı. Anamur Belediyesi´nin katkılarıyla Anamur Atatürkçü Düşünce Derneğinin Öğretmenler gününde düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Çığ´ı, Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Öğretmen Eşi Meliha Türe, bazı daire amirleri, öğretmenler ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 500 kişi izledi. Konferans Anamur Belediyesi Kaşdişlen Kültür merkezinde yapıldı.Anamur Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Nevzat Zengin, konferansa konuşmacı olarak katılmasından dolayı Doktor Muazzez İlmiye Çığ´a teşekkür etti
VATANINI SEVEN NESİLLER SİZİN SAYENİZDE VAR
VATANINI SEVEN NESİLLER SİZİN SAYENİZDE VAR
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Kadın Kolları tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yemeğe katıldı.
KENTSEL TASARIMIN İLK ASFALTI DÖKÜLDÜ
KENTSEL TASARIMIN İLK ASFALTI DÖKÜLDÜ
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin´in yeniden imar edilmesi amacı ile başlatılan Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi kapsamında yollara sıcak asfalt dökülmeye başlandı.
 EN BÜYÜK SAVAŞ CAHİLLİĞE KARŞI YAPILAN SAVAŞTIR
EN BÜYÜK SAVAŞ CAHİLLİĞE KARŞI YAPILAN SAVAŞTIR
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-İnsanları maddî ve manevî yönleriyle kavrayan bir milli eğitim sistemi, bedenen ve ruhen mükemmel nesiller yetiştirmenin ilk ve en doğru adımını oluşturur.
TEOG Maratonu devam ediyor
TEOG Maratonu devam ediyor
Yasemin DAK/AGÜNDEM- Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş sınavı(TOEG) heyecanı öğrencileri sardı. Saat 09:00´da başlayan TEOG sınavı ilk olarak Türkçe dersi ile başladılar.
MUALLİMLER YENİ NESİL SİZLERİN
MUALLİMLER YENİ NESİL SİZLERİN
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM- 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Özel Anamur mesleki ve teknik Anadolu Lisesi müdürü Mustafa Yıldız “Etik kurallar doğrultusunda bir nesil yetiştiriyoruz” diyerek günün önem ve anlamı çerçevesinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yerdi verdi.
KIŞ YORGUNLUĞUNU BESİNLERLE GİDERİN
KIŞ YORGUNLUĞUNU BESİNLERLE GİDERİN
Alper BABAHAN/A GÜNDEM-Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı sağlık açısından önemli noktalara değindi.Karanlık bir havada uyanmak, havaların erken kararması, soğuk havalar bir de üzerine iş stresi eklenince birçok insan karamsarlık, mutsuzluk ve huzursuzluk duygularına kapılıyor.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSi KASIM AYI İKİNCİ BİRLEŞİM
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSi KASIM AYI İKİNCİ BİRLEŞİM
Alper BABAHAN/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 Yılı Kasım Ayı Toplantısı´nın ikinci birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı. Kongre ve Sergi Sarayı´nda gerçekleştirilen toplantıda, idare tekliflerine ait 7, komisyon raporlarına ait 58 ve gündem dışı 4 madde görüşüldü.
Anamurda KPSS Heyecanı
Anamurda KPSS Heyecanı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Anamur ilçesinde orta öğretim mezunları 20 kasım 2016 Pazar günü girecekleri ortaöğretim KPSS sınavına hızlı bir monotonla çalışılıyor. Acaba sınav nasıl, hangi konulardan çıkacak diye endişeleniyorlar.
Tilkioğlu Ailesinden Anamur´da İstiridye Mantarı´na İlk Adım
Tilkioğlu Ailesinden Anamur´da İstiridye Mantarı´na İlk Adım
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde ağırlıklı olarak üretilen muz ve çileğin yanında vatandaşlar alternatif ürin arayışını da sürdürüyor. Anamurda Muz ve çilekle birlikte Avogado ve papinonun yanında şimdi de İstiridye Mantarı üretilmeye başladı. Türkiye genelinde birçok yerde üretimi yapılan ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlayan istiridye mantarı veya diğer adıyla kayın mantarı artık Anamurun Kızılaliler- Alataş mahallelerinde Mustafa ve Balcı Tilkioğlu kardeşler tarafından yetiştirilerek sezonun ilk mahsulü alındı.
MUT´TA BÜYÜK DEĞİŞİM
MUT´TA BÜYÜK DEĞİŞİM
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi´nin Mut ilçesine yaptığı hizmetler, ilçe sakinlerinin takdirini topladı. Mutlular, özellikle son 2 yılda ilçelerinde yaşanan değişimlerle artık daha kaliteli ve mutlu bir yaşam standardına kavuştuklarını ifade etti.
SİVİL HAVA İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNLARININ ATAMA SORUNU MECLİS GÜNDEMİNDE
SİVİL HAVA İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNLARININ ATAMA SORUNU MECLİS GÜNDEMİNDE
Mithat ÜNAL/A GÜNDEM-CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, üniversitelerin Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünden mezun olanların yaşadığı atama sorununu meclis gündemine taşıdı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü´ne personel alınırken 4 yıllık herhangi bir okuldan mezun olan herkese başvuru hakkı tanındığını, buna karşın Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunlarının sadece Devlet Hava Meydanları İşletmesi için başvuru yapabildiğini belirten Çamak, bu durumun anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu kaydetti.
PROJELER BİR BİR HAYATA GEÇİYOR
PROJELER BİR BİR HAYATA GEÇİYOR
Mithat ÜNAL/A-GÜNDEM Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde projeler birer birer hayata geçirilirken, yeni projelerle Mersin her alanda değer kazanıyor. Tamamlanması için geri sayıma başlayan pek çok tesisin yılbaşında Mersinlilere hizmet vermesi planlanıyor.
Vitamin Eksikliği Depresyonun Habercisi Olabilir
Vitamin Eksikliği Depresyonun Habercisi Olabilir
Vitamin Eksikliği Depresyonun Habercisi Olabilir Mithat ÜNAL/ A-GÜNDEM Gündelik hayatın stresi, sosyal şartlar, uzun süren zorlayıcı yaşam koşulları gibi çevresel şartlara bağlı olarak oluşan “depresyon” konusunda açıklamalarda bulunan Dr.Orçun Orhun; alınacak takviye gıda ve vitaminler ile depresyon belirtilerinde azalma görülebileceğinin altını çizdi.
BÜYÜKŞEHİR ZABITASI´NDAN DİLENEN ÇOCUKLARA OPERASYON
BÜYÜKŞEHİR ZABITASI´NDAN DİLENEN ÇOCUKLARA OPERASYON
Mİthat ÜNAL A/GÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, şehrin muhtelif yerlerinde yaşları 8 ila 15 arasında değişen dilenci çocuklara yönelik operasyon düzenledi.
BÜYÜKŞEHİR´DEN YABANCI TABELAYA GEÇİT YOK
BÜYÜKŞEHİR´DEN YABANCI TABELAYA GEÇİT YOK
Mithat ÜNAL A/GÜNDEM Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin halkının en çok şikâyet ettiği konulardan biri olan yabancı tabela kirliliğine karşı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL
ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL
mithat ünal A/GÜNDEM MERSİN ANAMUR ilçesinde 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle Özel Anamed Hastanesi tarafından önemli açıklamada bulunan halkla ilişkiler ve pazarlama müdürü anlaşmalı kurumlar sorumlusu lütfiye ars:
ANAMURDA PASTIRMA HORTUMU ENDİŞESİ
ANAMURDA PASTIRMA HORTUMU ENDİŞESİ
Mithat ÜNAL AGÜNDEM- Mersin-Anamur ilçesinde metrolojinin İç Anadolu da görülen pastırma yazı sıcaklığı Akdeniz kıyılarında şiddetli rüzgârların başlamasına neden olacak gibi.
Erbal Kreş Ataya Saygı ve Anma
Erbal Kreş Ataya Saygı ve Anma
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 78. yılı, tüm yurtta olduğu gibi Özel Erbal Eğitim Kurumlarında rahmet, minnet, şükran,saygı ve özlemle anıldı.
ANAMUR TRAFİĞİ ZORDA
ANAMUR TRAFİĞİ ZORDA
Yasemin DAK/AGÜNDEM-Mersin –Anamur ilçesinde yaklaşık 12 bin araç bulunan ağır vasıtalı araçla kamyon, otobüs, minibüs, tır, yüzde 40 oranında küçük araç bulunmaktadır.
NÖROLOJİ UZMANI DOÇ. DR. MUSTAFA YILMAZ ANAMED´DE HASTA KABULE BAŞLADI
NÖROLOJİ UZMANI DOÇ. DR. MUSTAFA YILMAZ ANAMED´DE HASTA KABULE BAŞLADI
Nöroloji Uzmanı Doç.Dr. Mustafa Yılmaz Anamur Özel ANAMED Hastanesi´nde hasta kabule başladı. Yılmaz, Anamur´a gelmekten ve Anamur Özel ANAMED Hastanesinde göreve başlamaktan mutlu olduğunu belirtti.
Geçmiş Olsun Kaptan
Geçmiş Olsun Kaptan
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM- Mersin´in Anamur İlçesi´nde geçtiğimiz hafta Anamur Belediyespor Muzspor maçında dizinden sakatlanan Muzsporun kaptanı İbrahim Tanrıkulu Özel ANAMED Hastanesi ortopedi servisinde geçirdiği ameliyatın ardından taburcu edilerek evinde istirahate çekildi.
ANTİSK KULÜP BAŞKANI GÖREVİNDEN AYRILDI
ANTİSK KULÜP BAŞKANI GÖREVİNDEN AYRILDI
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Tenis Dağcılık ve su sporları kulübünün uzun zamandır başkanlığını yapan Ali BALCI üç yılda bir yapılan Olağan genel kurula bir ay kala kulüp yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinden kendi isteği ile ayrıldı.
YARALI KUŞLAR DOĞAYA SALINDI
YARALI KUŞLAR DOĞAYA SALINDI
AGÜNDEM-Tarsus´ta kaçak avcılar tarafından şahin avlamak için tuzak olarak kullanılan ve işkence edilen kerkenek kuşu ve güvercin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Hayvan Parkı veterinerleri tarafından tedavi edilerek doğal yaşam alanına salındı.
Anamurum Anamurluları Bekliyor
Anamurum Anamurluları Bekliyor
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Dünyanın gündemini belirleyen sosyal medya artık her yerde etkisini gösteriyor. Recep Yaşar Macan, Anamur´un dünya gündemindeki yerini alabilmesi için ‘Anamurum.com´ adlı sosyal paylaşım sitesini kurdu.
ADANADA KALBİ DURDU MERSİNDE YAŞAMA DÖNDÜ
ADANADA KALBİ DURDU MERSİNDE YAŞAMA DÖNDÜ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Adana´da yaşayan 55 yaşındaki Şaban Kılıçoğlu eşiyle market alışverişi yaparken birden fenalaştı. Bulunduğu yere yığılan Şaban Kılıçoğlu´ nun bilinci kapandı. Şans eseri markette bulunan bir doktor hemen kalbi duran Şaban Kılıçoğlu´ na kalp masajı yapmaya basladi. 112 tarafından hastaneye yetiştirilen hastanın defalarca kalbi durdu. Yoğun gayretlerle kalbi her seferinde calıştırılan Şaban Kılıçoğlu yakınlarının daha önceden de getirdiği Mersin Özel Doğuş Hastanesi´ ne sevk edildi. Yoğun bakımda 3 gün suni solunum cihazlarında uyutulan hasta takiben kalbine pil takılarak sağlıklı bir sekilde taburcu edildi.
Anamur 3. Tarım ve Gıda Fuarı Dolu Dolu Geçti
Anamur 3. Tarım ve Gıda Fuarı Dolu Dolu Geçti
Anamur 3. Tarım ve Gıda Fuarı Dolu Dolu Geçti
MİLLİ DEĞERLER AŞK-I DEVLET İLE CAN BULDU
MİLLİ DEĞERLER AŞK-I DEVLET İLE CAN BULDU
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet´in kuruluşunun 93. yılı münasebetiyle düzenlediği ‘Aşk-ı Devlet´ özel gösterimi ile muhteşem bir etkinliğin daha altına imzasını attı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı´nda gerçekleştirilen ‘Aşk-ı Devlet´ özel gösterimi izleyicilerden tam not aldı.
Kaymakam Cantürk Bu Özellik Hiçbir Millette Yok
Kaymakam Cantürk Bu Özellik Hiçbir Millette Yok
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Cumhuriyet Bayramının 93. yıl dönümü kutlamalarında konuşan Kaymakam Cengiz Cantürk, 15 Temmuz vurgusu yapan Kaymakam Cengiz Cantürk; “15 Temmuz darbe girişiminde Yüce Türk Milletinin milli ve manevi benliğinin ve vatan sevgisinin ne derece büyük olduğunu bu millet içerde ve dışarıdaki her düşmana açık açık göstermiştir. Bir daha bu millet ve vatan üzerinde oyun oynamak isteyenlerin akıbetinin ne olacağını herkese bir güzel öğretmiştir. Bu millet, vatanı, halkı, geleneği, inancı için her zaman canını vermeye hazırdır. Bu anlayış, dünyanın hiçbir milletine nasip olmamış çok önemli bir özelliktir.
Fuar Geleneksel Yürüyüş ile Başladı
Fuar Geleneksel Yürüyüş ile Başladı
Bu yıl 3.sü düzenlenen ve Türkiye´nin en büyük ilçe fuarı olması özelliğinin yanı sıra 30.000 lik ziyaretçi sayısı ile adından söz ettiren Anamur Tarım ve Gıda Fuarı´nın ilk günündeki ziyaretçi sayısı ve katılan firma sayısı geçen yıl yapılan 2.Tarım ve Gıda Fuarı´nı geride bıraktı. Geçtiğimiz yıl toplam 56 firma fuarda yer alırken bu yıl bu sayı 86 oldu.
BÜYÜKELÇİ WAHLUND, “MERSİN´E HAYRAN KALDIM”
BÜYÜKELÇİ WAHLUND, “MERSİN´E HAYRAN KALDIM”
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-İsveç Ankara Büyükelçisi Lars Wahlund ve İsveç Fahri Konsolosu Mişel Şaşati, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ı ziyaret etti.
Üç Koldan Hızır gibi Anamur´u Temizlediler
Üç Koldan Hızır gibi Anamur´u Temizlediler
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde eğitim veren Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ellerine aldıkları çöp poşetleri ve pankartlarla dört koldan başlattıkları çevre temizliği ile örnek bir davranış sergilediler.
AŞI OLDUKTAN SONRA GRİBE YAKALANMAZSINIZ
AŞI OLDUKTAN SONRA GRİBE YAKALANMAZSINIZ
AGÜNDEM-Kış mevsiminin kapıya dayandığı şu günlerde sağlıkla ilgili tedbirlerin bir an önce alınması gerektiğini belirten Medical Park Antalya Hastane Kompleksi İmmünoloji Bölümü´nden Prof. Dr. Ali Şengül, “Aşıyla korunma her insanın hakkıdır. Aşılama sadece çocuklara yönelik bir işlem gibi düşünülmemelidir. Unutulmaması gereken şey; korunma, tedavi etmekten daha kolay, ucuz ve güvenlidir” dedi.
HER GÜN 1 AVUÇ YER FISTIĞI HAFIZAYI CANLI TUTAR
HER GÜN 1 AVUÇ YER FISTIĞI HAFIZAYI CANLI TUTAR
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı hafızayı canlı tutacak önemli besinler hakkında bilgi verdi. Yoğun iş temposu, stres, psikolojik etkenler kimi zaman hafızanın zayıflamasına yol açabiliyor. Güçlü bir hafızaya sahip olmak için günlük beslenmeye başta yer fıstığı olmak üzere kuvvetli bazı besinlerin eklenmesi gerekiyor.
KOCAMAZ: ´HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ´
KOCAMAZ: ´HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ´
AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 19 Ekim Muhtarlar Haftası dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen akşam yemeğinde muhtarlar ve eşleri ile bir araya geldi. Başkan Kocamaz: “Hepimiz aynı gemideyiz” Muhtarlar Haftası dolayısıyla düzenlenen yemeğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan, ilçe başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve aileleri katıldı.
Minikler 5D sinema ile Böyle Tanıştı
Minikler 5D sinema ile Böyle Tanıştı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde hizmet veren Erbal Kreş ve Çocuk Akademisi öğrencilerine eğitim verdiği kadar sosyal etkinliklere de ağırlık veriyor. Türkiye Turu kapsamında Anamur´a gelen organizatör Mert Öztürk tarafından kurulan 5D sinema ve animasyonlarla hareketli ve eğlenceli dakikalar geçiren minikler makine yardımı ile üretilen köpüklerin arasında da hop oturup hop kalktılar.
Girişimciler için Kazançlı Fırsatların Kapıları Açıldı
Girişimciler için Kazançlı Fırsatların Kapıları Açıldı
AGÜNDEM-Türkiye´nin franchising alanındaki ilk ve tek fuarı olan Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı başladı.
FEN LİSESİNDE ORYANTASYON VELİ TOPLANTISI
FEN LİSESİNDE ORYANTASYON VELİ TOPLANTISI
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-İlimizde nitelikli bilim insanları yetiştirmek, başarı ve zekâ seviyeleri yüksek öğrencileri eğitmek amacıyla kurulmuş olan beş devlet lisesinden biri olan Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 9.Sınıf Velileri İçin Her Öğretim Yılı Başında Oryantasyona Yönelik Gelenekselleştirdiği Veli Toplantısını velilerin yoğun ilgisi arasında gerçekleştirdi
Ömer Halisdemir Futbol Turnuvası Çekişmeli Geçiyor
Ömer Halisdemir Futbol Turnuvası Çekişmeli Geçiyor
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediyesi Ömer Halisdemir Kurumlar Arası Futbol Turnuvası hız kesmeden devam ediyor. Kalınören Lütfi Özdemir Kompleksinde lig usulü oynanan Anamur Belediyesi Ömer Halisdemir Kurumlar Ararası Futbol Turnuvası hızla devam ediyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN SAHİPSİZ DOSTLARA ŞEFKAT ELİ
BÜYÜKŞEHİR´DEN SAHİPSİZ DOSTLARA ŞEFKAT ELİ
AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi yaralı ve zor durumdaki hayvanlara 7/24 hizmet verebilmek için tam donanımlı hayvan ambulansını hizmete sundu. Mersin Büyükşehir Belediyesi, tam donanımlı ambulans ile zor durumda olan hayvanlara şefkat elini uzatmaya devam ediyor.
Anamur Muzundan İthal Muza Sol Kroşe
Anamur Muzundan İthal Muza Sol Kroşe
AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde yetiştirilen ve Anamur Muzu olarak Zeki Alasya ve Metin Akpınar´ın filmlerine de konu olan Anamur Muzu, yıllarca ithal muzla verdiği mücadeleyi Market raflarında ithal muzun yerine geçerek kazandı.
Bronz Madalyayı Kanı ile Aldı Hedefi Altın
Bronz Madalyayı Kanı ile Aldı Hedefi Altın
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM(ÖZEL HABER KOPYALAMASI YASAKTIR)-Mersin´in Anamur İlçesi Sağlık Mahallesi Orman İşletme Camiinde görev yapan 47 yaşındaki iki çocuk babası Yusuf Kösükçü, 5 yıldır düzenli olarak kan bağışında bulunduğu için Kızılay tarafından bronz madalya ile onurlandırıldı.
10 kuruşa Talim Eden Elma Üreticisi Artık Arabesk Takılıyor
10 kuruşa Talim Eden Elma Üreticisi Artık Arabesk Takılıyor
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Gülnar İlçesi´nde üretim yapan elma üreticisi meysu elmalarının 10 yıldır 10 kuruştan satılması karşısında ne yapacağını şaşırdı. Birinci kalite elmanın bile 50-60 kuruşu geçemediğini kaydeden üreticiler, “Dönüm başına elimize geçen para 150 TL civarında kalıyor. Kendi geçimimizi unuttuk. Bu para ile ne işçi parası ödeyebiliyoruz, ne de ziraatçının ilaç parasını.” Diyerek dert yanıyorlar.
IPHONE 7 ANAMUR TÜRK TELEKOMDA
IPHONE 7 ANAMUR TÜRK TELEKOMDA
iPhone 7 nihayet resmi olarak tanıtıldı. iPhone 7 özellikleri, iPhone 7 çıkış tarihi, fiyatı ve telefonla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı haberimizde!
Bu Turnuva Demokrasi Şehidimiz İçin
Bu Turnuva Demokrasi Şehidimiz İçin
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediyesince düzenlenen Şehit Ömer Halisdemir Kurumlar Arası Futbol Turnuvası bugün Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksinde başladı. Anamur Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü öncülüğünde bugün saat 20.00 – 21.00 Anamur Belediyesi - Kalınören Mahallesi arasında oynanacak maçla başlayan karşılaşmanın ilk vuruş ile 20.00 – 21.00: Anamur Belediyesi – Kalınören Mahallesi arasında yapılan maçın vuruşu oldu. Kıyasıya yapılan mücadelede, Kalınören Mahallesi Anamur Belediyesini 9-7 mağlup etti.
KATKILARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ
KATKILARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Yaşlı Yaşam Merkezi´nin destekçilerinden CHP Mersin Milletvekili Dr. Çamak, merkezin kent için önemine dikkat çekti Alzheimer Derneği Mersin Şubesi´nin yardımsever vatandaşları seferber ederek projelendirdiği Yaşlı Yaşam Merkezi´nin inşaatı yine yardımseverlerin katkılarıyla tamamlandı ve merkez hizmete açıldı.
Tek Yön Çift Şerit Oldu Ölüm Getirdi
Tek Yön Çift Şerit Oldu Ölüm Getirdi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaşamını yitirdi. Kazada yol çalışması sırasında tek şeridin tek yön olarak trafiğe açılmasının etkili olduğu iddia edildi.
Belediye Bütçesi 12 Milyon Daha Az Olacak
Belediye Bütçesi 12 Milyon Daha Az Olacak
Mithat ÜNAL-AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçe Belediye Meclisi 4 Ekim Olağan Toplantısında 2017 yılı tahmini bütçesini görüşerek oylamaya sunacak. 8 maddelik gündem görüşmesinde ana maddeyi oluşturan bütçenin 33 milyon lira olması tahmin ediliyor. 12 Milyon liralık su kanal ek bütçesi ile geçen yıl 41 milyon 201 bin lira olan bütçeye bu yıl ek bütçenin kaldırılması sonucu 33 milyon liraya geriledi.
ÖMER HALİS DEMİR ÜNİVERSİTEDE ÖLŞÜMSÜZLEŞTİ
ÖMER HALİS DEMİR ÜNİVERSİTEDE ÖLŞÜMSÜZLEŞTİ
AGÜNDEM-Ömer Halisdemir Üniversitesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılına 27 bini aşkın öğrenci ile başladı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında özellikle yeni açılan fakülte ve bölüm/programlarla 6.566 yeni öğrenci Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesine katıldı.
 ‘İLAÇ KALINTISI VAR DEDİLER, ŞEFTALİYİ UCUZA KAPATTILAR´
‘İLAÇ KALINTISI VAR DEDİLER, ŞEFTALİYİ UCUZA KAPATTILAR´
AGÜNDEM- CHP Mersin Milletvekili Çamak, Mezitli´de şeftali ürecileriyle bir araya geldi. Üretici böyle isyan etti. CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, “Mezitli bölgesinde şeftali üreten çiftçimiz Akdeniz sineği ile mücadele etmek için kendi yöntemleriyle ilaç kullanıyor. Hasat zamanı tüccar ‘şeftalide ilaç kalıntısı var´ diyerek çiftçinin ürününü yok pahasına alıyor.
KIRMIZI BESİNLER İLE MEME KANSERİNİ ÖNLEYİN
KIRMIZI BESİNLER İLE MEME KANSERİNİ ÖNLEYİN
AGÜNDEM-Her 8 kadından birinde görülebilen meme kanseri riskini azaltmak sağlıklı besinleri tüketmekten geçiyor. Kırmızı besinlerin hücreleri yenileyici ve tedavi edici özelliği meme kanseri ile savaşta ön plana çıkıyor.
Okul Yolu Değil, Patpatlı Servisli Çile Yolu
Okul Yolu Değil, Patpatlı Servisli Çile Yolu
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM(ÖZEL HABER)-Mersin´in Anamur İlçesi´nde 30 kilometre mesafeden ilçe merkezine eğitim için gelen öğrencilerin okul yolculuğu bu kadarına da pes dedirtti. Öğrencileri 9 yıl önce eşi vefat eden anne Gülseren Bulut(47) önce patpat adı verilen tarım aracı ile Milli Eğitimin müsaade ettiği yere kadar 5 kilometre getiriyor sonra öğrenciler servisle 25 kilometre mesafedeki okullarına geliyor. Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan ise, öğrencilerin pansiyonda kalması için komisyon kararı aldıklarını ancak ailenin ise buna uymadığını ifade ediyor.
İSPANYOLAR ANAMUR´A GELSE MİLYARDER OLUR
İSPANYOLAR ANAMUR´A GELSE MİLYARDER OLUR
Türklerin Söküp Attığı Kapari Bitkisinden İspanyollar 20 Milyar Dolar Kazanıyor. Türkiye´de dikenli olduğu için çiftçiler tarafından sökülüp atılan kapari bitkisinden İspanyollar yılda 20 milyar dolar gelir elde ediyor. Bu bitkinin yoğun olarak yetiştiği yerlerin en başında ise Anamur geliyor.
SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN MUCİZE 5 BESİN
SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN MUCİZE 5 BESİN
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde vatandaşın sağlığı için gece gündüz mücadele eden Diyetisyen Didem Yıldız, kış mevsimi öncesinde özellikle soğuk algınlığının nasıl önlenebileceğini anlattı.
AKDENİZ MERSİN BÜYÜKŞEHİRİN MARKAJINDA
AKDENİZ MERSİN BÜYÜKŞEHİRİN MARKAJINDA
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi, deniz kirliliğinin önüne geçmek için havadan helikopter ile deniz kirliliği denetimine başladı.
 Caddeler İlaçlı Su ile Yıkandı
Caddeler İlaçlı Su ile Yıkandı
Mithat ÜNAL/AAGÜNDEM-Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Anamur´un sokak ve caddelerinde geniş çaplı bir temizlik çalışması başlattı.
Burcu Amerikada Anamur´un Gururu oldu
Burcu Amerikada Anamur´un Gururu oldu
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-ABD´nin Kaliforniya Üniversitesi´nde Liderlik ve Duygusal Zeka Öğretim Görevlisi Anamurlu 35 yaşındaki Burcu Ünsal "Turk of Amerika" dergisinin özel sayısında, San Francisco Silikon Vadisi´nden New York finans dünyasına, spordan sanata, film endüstrisinden mühendisliğe kadar ABD´deki en etkin 40 Türk genç arasına girdi.
Kılıç´tan Ailelere Okul Korkusu Uyarısı
Kılıç´tan Ailelere Okul Korkusu Uyarısı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi Akdeniz İlkokulu Müdürü Kazım Kılıç, 2016-2017 Eğitim Öğretim Sezonu öncesi anne babalara çocuklara okul korkusu yaşatmayın uyarısında bulundu.
BAŞKAN KOCAMAZ, “NİCE HUZURLU BAYRAMLARA”
BAŞKAN KOCAMAZ, “NİCE HUZURLU BAYRAMLARA”
AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yayınladığı Kurban Bayramı mesajında tüm Türk-İslam Alemi´nin bayramını kutlarken, birlik ve beraberlik içerisinde nice huzurlu bayramlara kavuşma temennisinde bulundu.
ANAMUR TÜRKAV ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
ANAMUR TÜRKAV ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
AGÜNDEM-Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Anamur Şubesi tarafından düzenlenen kahvaltı programında vakıf üyeleri bir araya geldi.
Bakan Elvan ‘Ekonomimiz Normalleşiyor´
Bakan Elvan ‘Ekonomimiz Normalleşiyor´
AGÜNDEM-Kalkınma Bakanı Ak Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, “Ağustos ayında TÜFE piyasa beklentilerinin oldukça altında gerçekleşerek yüzde 0,29 oranında azalmıştır.” Dedi.
ŞEZLONGLAR KURBAN BAYRAMI BOYUNCA ÜCRETSİZ
ŞEZLONGLAR KURBAN BAYRAMI BOYUNCA ÜCRETSİZ
AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi şirketi Denizkızı Turizm AŞ. tarafından işletilen şezlonglar, Kurban Bayramı boyunca ücretsiz olacak.
ANAMED´ten Öğrencilere Ücretsiz Göz Taraması
ANAMED´ten Öğrencilere Ücretsiz Göz Taraması
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM- Anamur Özel ANAMED Hastanesi 19 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2016-2017 Eğitim Öğretim sezonu öncesi öğrencilerin göz taramasının ücretsiz yapılacağı açıklandı.
Yunus Koca´nın Öldürülmesine İlişkin Dava Başladı
Yunus Koca´nın Öldürülmesine İlişkin Dava Başladı
AK Parti Diyarbakır eski Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca´nın öldürülmesine ilişkin dava başladı.
Tokgöz Ekmek Bayramda da Hizmette
Tokgöz Ekmek Bayramda da Hizmette
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamurda hijyenik işletmeler, tecrübeli ve güler yüzlü ekibi ile örnek bir hizmet sunan Tokgöz Ekmek Fabrikaları Kurban Bayramında da tatil yapmıyor. İşletme sahibi Sadık Şahin, Kurban Bayramında Anamur halkına sıcak ekmek servisi yapmaya devam edeceklerini söyledi. Güler yüzlü hizmetle halkın takdirini kazanan Tokgöz Ekmek Fabrikası son model araçları ile kısa zamanda servis hizmetini sürdürerek müşteri memnuniyetine verdiği önemi gözler önüne seriyor.
ANAMUR KENT KART İLE DAHA HIZLI
ANAMUR KENT KART İLE DAHA HIZLI
Mithat Ünal/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma sisteminde hayata geçirdiği Kent Kart Uygulaması Anamurda da hizmete girdi. Anamur Belediyesinin 6 yıl önce uygulamaya koyduğu manyetik kart uygulamasına benzeyen ancak internet teknolojisi ile geliştirilerek telefonlardan mobil takibi de yapılabilen Kent Kart Uygulaması bugün firma sorumluları ve Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından basına tanıtıldı. Belediye Başkanı Mehmet Türe, sistemi, hizmete konulan otobüste uygulamalı olarak anlattı. Öncelikle Mersin genelinde olduğu gibi aynı anda Anamurda da sistemi devreye sokan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a teşekkür etti.
ÇAMAK; ‘GÜLNAR´IN HEDEFİ TURİZM OLMALI´
ÇAMAK; ‘GÜLNAR´IN HEDEFİ TURİZM OLMALI´
AGÜNDEM-CHP´li Hüseyin Çamak, ilçenin ulusal çapta tanınan ‘yayla kenti´ olabileceğini söyledi
Üzerine Ağaç Düşen Şahıs Ağır Yaralandı
Üzerine Ağaç Düşen Şahıs Ağır Yaralandı
AGÜNDEM-Ormanda ağaç kesen şahıs,üzerine başka bir ağacın düşmesi sonucu ağır yaralandı.
Engelsiz Bir Anamur Önceliğimiz
Engelsiz Bir Anamur Önceliğimiz
AGÜNDEM-Anamur Belediyesi şehrin bir çok yerinde Büyükşehir Belediyesi ile sürdürdüğü sıcak asvaltın yanında imar ve yenileme çalışmalarına da hız verdi.
ANAMUR HOTELLERİ
ANAMUR HOTELLERİ
HOTEL RUMANA-2013 Haziran ayında hizmete giren otelimizin odalarında, 24 saat sıcak su, geniş balkon, klima, tv, minibar, özel kasa, banyo, saç kurutma makinesi ve hızlı Internet (Wİ-Fİ) bağlantısı mevcuttur. Aileler için ayrılan dublex odalarının yanında Anamur´u doyasıya göreceğiniz teras, bahçe, bar ve havuzuyla siz değerli misafirlerinin hizmetindedir.
Gülşen Öğretmen Sonsuzluğa Uğurlandı
Gülşen Öğretmen Sonsuzluğa Uğurlandı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersinin Anamur İlçesi´nde Emekli Öğretmen Gülşen Kavun uzun süre mücadele verdiği kansere yenik düştü. En son İstanbulda Özel bir hastanede tedavisi devam eden Gülşen Öğretmen kansere yenildi.
Örende Yine Motor Kazası
Örende Yine Motor Kazası
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi D-400 karayolu Ören Kavşağında meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı. Sık sık kazaların meydana geldiği Ören kavşağı vatandaşı isyan ettirdi.
Kurban Satış Pazarı Hazır
Kurban Satış Pazarı Hazır
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yaklaşan kurban bayramı öncesi kurban bayramı hazırlık çalışmaları son hızıyla sürüyor.
´KOCAMAZ´IN BÜTÜN SOSYAL HESAPLARI BASIN YAYIN TARAFINDAN YÖNERTİLİYOR´
´KOCAMAZ´IN BÜTÜN SOSYAL HESAPLARI BASIN YAYIN TARAFINDAN YÖNERTİLİYOR´
AGÜNDEM-Bazı basın yayın organlarında “Kocamaz´ın Hacker odası deşifre oldu!” başlığıyla yayınlanan haberler tamamen uydurma ve kasıtlıdır. Başkanımızın Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesapları da Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından yönetilmekte ve düzenlenmektedir.
2016-2017 LİSANS ÖĞRENİM YARDIMI BAŞVURULARI BAŞLADI
2016-2017 LİSANS ÖĞRENİM YARDIMI BAŞVURULARI BAŞLADI
AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından lisans öğrencilerine verilen öğrenim yardımı için başvurular başladı.
Tabanca İle İntihar Etti
Tabanca İle İntihar Etti
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi ‘nde özel bir haberleşme kurumunda çalışan Yusuf Kahvecioğlu oturduğu sitenin bahçesinde intihar ederek ağır yaralandı.
BAŞKAN KOCAMAZ, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN KOCAMAZ, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin genelinde hizmet veren mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Kongre ve Sergi Sarayı´nda gerçekleştirilen toplantıda Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ yöneticileri de hazır bulundu.
YAZ HAMİLELERİ BU BESİNLERE DİKKAT!
YAZ HAMİLELERİ BU BESİNLERE DİKKAT!
AGÜNDEM-Hamilelik serüvenine güneş ve nem de eklenince anne adaylarını daha zorlu bir yaz dönemi bekliyor. Bu dönemde hem annenin kendi sağlığı hem de bebeğin bedensel ve zihinsel gelişimi için beslenmesine iki kat daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN ÜRETİCİYE BALLI HİZMET
BÜYÜKŞEHİR´DEN ÜRETİCİYE BALLI HİZMET
HABER MERKEZİ/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle geçtiğimiz aylarda kadın üreticilere dağıtılan arı kovanlarından bal elde edilmeye başlandı.
Baş ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti, burnundan taş çıktı
Baş ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti, burnundan taş çıktı
Antalya´da yaşayan 22 yaşındaki İbrahim Özoktay, aylarca şiddetli baş ağrısı ve burun tıkanıklığı çekti. Sonunda Kumluca Devlet Hastanesi´ne başvuran Özoktay´ın burnundan ´rinolit´ denilen burun taşı çıkarıldı.DHA09 Ağustos 2016 - 11:40:00Baş ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti, burnundan taş çıktı
ISINAN HAVA, ÇOCUKLARDA İSHAL RİSKİNİ ARTTIRIYOR
ISINAN HAVA, ÇOCUKLARDA İSHAL RİSKİNİ ARTTIRIYOR
AGÜNDEM/HABER MERKEZİ-Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü´nden Yrd. Doç. Dr. Ali Satılmış, havaların ısınmaya başlamasıyla her yaş grubunda ortaya çıkan ishallerin, sıcak havalarda yiyeceklerin daha çabuk bozulması ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi nedeniyle daha sık görülebileceğini belirtti.
Anamur´un İl Olması İçin Belediye Çalışma Başlattı
Anamur´un İl Olması İçin Belediye Çalışma Başlattı
Anamur´un İl Olması İçin Belediye Çalışma Başlattı
AYHAN GÜZEL YİNE BİRİNCİ OLDU
AYHAN GÜZEL YİNE BİRİNCİ OLDU
Üst üste 2 yıl vergi rekortmeni olan Güzel İnş. Malz. Tütün Mamulleri Ltd. Şti olarak faaliyet gösteren İş Adamı Ayhan Güzel´i Güzelim Özel Eğitim Ltd. Şti. ikinci M. Ayrancı Ltd. Şti. de üçüncü olarak takip etti.
BEBEĞİNİZ DOĞDUKTAN SONRA EN AZ BİR HAFTA BEKLEYİN!
BEBEĞİNİZ DOĞDUKTAN SONRA EN AZ BİR HAFTA BEKLEYİN!
Hisar Intercontinental Hospital Üroloji Bölümü uzmanı Operatör D0ktor Basri Çakıroğlu; "Erkek çocuklarının hayatında büyük önem taşıyan sünnet, hastane ortamında genel anesteziyle birlikte her yaş grubuna uygulanabiliyor. Genel hijyen açısından ve enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak amacıyla mutlaka ameliyathane ortamında gerçekleştirilmesi gereken yenidoğan sünneti, çocukları idrar yolları enfeksiyonlarından korumasının yanı sıra penis kanseri ve rahim ağzı kanseri riskini de azaltıyor." dedi.
30 YAŞ DEPRESYONU HERKESİN BAŞINA GELİR
30 YAŞ DEPRESYONU HERKESİN BAŞINA GELİR
30 yaşını geçince vücuttaki değişimler kişilerde depresyona yol açıyor
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı´na TÖSHİD´ten anlamlı ziyaret
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı´na TÖSHİD´ten anlamlı ziyaret
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn.Ahmet Arslan ile bir araya gelen Türk sivil havacılığının temsilcileriBakanımıza Havacılık Sektöründeki yatırımların önceden planlandığı şekilde devam edeceği mesajını ilettiler.
4. Tarım ve Gıda Fuarı´nın Yer Tahsis Sözleşmesi İmzalandı
4. Tarım ve Gıda Fuarı´nın Yer Tahsis Sözleşmesi İmzalandı
Anamur 4. Tarım ve Gıda Fuarı´nın (2017) yer tahsis sözleşmesi CNR Fuarcılık Genel Müdürü Arkan Uluçay ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından Başkanlık makamında imzalandı.
4. Tarım ve Gıda Fuarı´nın Yer Tahsis Sözleşmesi İmzalandı
4. Tarım ve Gıda Fuarı´nın Yer Tahsis Sözleşmesi İmzalandı
Anamur 4. Tarım ve Gıda Fuarı´nın (2017) yer tahsis sözleşmesi CNR Fuarcılık Genel Müdürü Arkan Uluçay ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından Başkanlık makamında imzalandı.
´´Demokrasiden Taviz Yok!´´
´´Demokrasiden Taviz Yok!´´
Turkav Anamur Şubesi Başkanı Mehmet Gümüş 15 Temmuz gecesi yaşanlarla ilgili basın Açılmasında bunundu.
Başkan Türe, Demokrasi Şehitlerine Kur´an-ı Kerim Okuttu
Başkan Türe, Demokrasi Şehitlerine Kur´an-ı Kerim Okuttu
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ Terör Örgütü şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimize Kur´an-ı Kerim okuttu.
SİNDİRİM SİSTEMİNİN BAŞ DÜŞMANI; RASTGELE KULLANILAN AĞRI KESİCİLER
SİNDİRİM SİSTEMİNİN BAŞ DÜŞMANI; RASTGELE KULLANILAN AĞRI KESİCİLER
Hisar Intercontinental Hospital İç Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Terci ile “bilinçsizce kullanılan ağrı kesicilerin vücudumuzda yol açabileceği hastalıklar hakkında genel bilgiler verdi. Tereci sindirim sisteminin baş düşmanı rasgele alınan ağrıkesicilerdir." dedi.
2016 LYS BİRİNCİLERİ YİNE ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN…
2016 LYS BİRİNCİLERİ YİNE ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN…
Anamur Anadolu LisesiYGS´de olduğu gibi LYS´dede Anamur birincisi oldu.
Anamur Tekalan Kapatıldı
Anamur Tekalan Kapatıldı
Anamur´da Fethullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında kapatıldı.
Anok Anamur Rent A Car Bir Türkiye Markası
Anok Anamur Rent A Car Bir Türkiye Markası
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anok Anamur Rent A Car, kaliteli ve istikrarlı bir şekilde sürdürdüğü araç kiralama hizmetini, ekonomik fiyat politikası ile taçlandırıyor. Rent A Car aldığı Türkiye Markası ile de güvenilirliğini ve kalitesini ortaya koyuyor.
İŞTE O LİSTE
İŞTE O LİSTE
Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü´nde açığa alınan öğretmenlerin isimleri ve okulları belli oldu.İşte O liste ;
Savcılığa Makam Arabasında Gitti
Savcılığa Makam Arabasında Gitti
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Başkan Mehmet Türe´nin de evde olduğu sırada yaklaşık 3 saat arama yapan polisler, Türe ve evdeki bilgisayar kasasını alarak Anamur Adliye binasına getirdiler. Aramanın olduğunu duyan vatandaşlar, başkanın evinin önünde toplanmaya başladılar. Belediye Başkanı Mehmet Türe makam aracının üzerine çıkarak yıllarca terörle mücadele eden 4 kardeşi ile birlikte bu ordunun şerefli bir mensubu olduğunu ve hakkında en ufak bir şüphesi olan var ve aleyhinde tanıklık yapmazsa hakkını helal etmeyeceğini söyledi.
Vatandaş Bankalara Akın Etti
Vatandaş Bankalara Akın Etti
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Yaşanan darbe girişiminin ardından piyasada ciddi bir tedirginlik yaşanmaya başlandı. Vatandaşlar bir anda bankalara akın ederek paralarını çekmeye başladılar.
Uzman Böyle Diyor:´Cinsel İstismarda 4 Yaşta Bir 14 Yaşta´
Uzman Böyle Diyor:´Cinsel İstismarda 4 Yaşta Bir 14 Yaşta´
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Yrd. Doç. Dr. Hasan Sınar: “4 Yaşındaki Çocuk İle 14 Yaşındaki Çocuğun Cinsel İstismarı Arasında Bir Fark Yok” Anayasa Mahkemesi´nin 103. Maddenin 1. Fıkrası ile ilgili verdiği iptal kararı bir takım tartışmaları da beraberinde getirdi. Cinsel istismar suçlarında, çocukların yaş kademesi ve rızasına göre yeni düzenleme yapılması bekleniyor.
DOĞUM SONRASI ÇATLAKLARA VEDA ETMEK ZOR DEĞİL
DOĞUM SONRASI ÇATLAKLARA VEDA ETMEK ZOR DEĞİL
Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Bölümü Uzm. Dr. Burçak Bozdemir Aral; "Çocuk sahibi olmak isteyen kadınların hamilelik döneminde yaşadığı problemlerden biri doğum sonrası vücutta oluşan çatlaklar. Kimi hamilelerde görülmeyen bu durum, kimlerinde doğumdan sonra büyük problem haline gelebiliyor." dedi.
kocamaz Vefalı Seçkini Böyle Ödüllendirdi
kocamaz Vefalı Seçkini Böyle Ödüllendirdi
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından 2 yıldır yatalak annesine bakan Seçkin Gönül´e bisiklet hediye edildi. Annesinin durumu nedeniyle oyun zamanını annesine bakmakla geçiren Seçkin´in yüzü, Başkan Kocamaz´ın hediye ettiği bisiklet ile güldü.
BAKAN ELVAN İŞ GÜCÜ İSTATİSTİKLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
BAKAN ELVAN İŞ GÜCÜ İSTATİSTİKLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
Kalkınma Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, "TÜİK verilerine göre, işsizlik oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,3 puan azalarak yüzde 9,3 olarak gerçekleşmiş ve son bir yılın en düşük seviyesine inmiştir. İşsizlik oranı piyasa beklentilerinin (yüzde 9,9) oldukça altında gerçekleşmiştir." dedi.
Kafa Kafaya Çarpıştılar 3 Ağır Aralı
Kafa Kafaya Çarpıştılar 3 Ağır Aralı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi Akarca Mahallesinde iki motorsiklet kafa kafaya çarpıştı.
ANAMUR DA SURİYELİ İSTEMİYORUZ
ANAMUR DA SURİYELİ İSTEMİYORUZ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriyeliler için vatandaşlık hakkının tanınmasını gündeme getirirken işsizliğin 13 milyona ulaştığı ülkemizde bu karara olan tepkiler gün geçtikçe artıyor.
Başkan Türe Çay Sohbetinde Esnafı dinledi
Başkan Türe Çay Sohbetinde Esnafı dinledi
Başkan Türe Çay Sohbetinde Esnafı dinledi
Bayramda Anamur Böyleydi
Bayramda Anamur Böyleydi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Ramazan Bayramı süresince Anamur da cadde ve sokaklar bomboştu. Deyim yerindeyse ilk gün Anamu rda in cin top oynadı. İskele ise özellikle akşamları hareketliydi
Özel´in Fotoğrafları Büyük İlgi Görüyor
Özel´in Fotoğrafları Büyük İlgi Görüyor
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur da boş zamanlarında amatör fotoğrafçılıkla uğraşan Ali Özel, Anamur Belediyesinin açtığı Alışveriş Günlerinde kurduğu standla sergi açtı.
Polis Bayramda da Vatandaşın Yanındaydı
Polis Bayramda da Vatandaşın Yanındaydı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri D-400 karayolu ve İlçenin diğer bağlantı noktalarında araçları durdurarak hem şeker ikramında bulundu, hem de trafik kurarlarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.
Özen Halıda 3 Ayda Maksimum Potansiyel
Özen Halıda 3 Ayda Maksimum Potansiyel
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamurda yaklaşık 3 aydır hizmet veren Özen Temizlik, özellikle halıda gösterdiği özen ve intizamla vatandaşın tercihi oldu. Halıda temizlik için teknolojinin son sistemini kullanmaya özen gösteren Özen Temizlik, İskele Yalıevleri Mahallesindeki atölyesi deyim yerindeyse 3 ayda doldu taştı.
Kalkınma Bakanı Elvandan Mayıs Değerlendirmesi
Kalkınma Bakanı Elvandan Mayıs Değerlendirmesi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Kalkınma Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, “Son aylarda yaşanan olumsuz dış gelişmelere rağmen ihracat Mayıs ayında ivme kazanarak yüzde 9,6 oranında artmış ve 12,1 milyar dolara ulaşmıştır.” Dedi.
Çiçeklerden Sıcaklarla ilgili Sıcak Uyarılar
Çiçeklerden Sıcaklarla ilgili Sıcak Uyarılar
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur İlçe Sağlık Müdürü Dr Emin Çiçekler Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemlerle İlgili Açıklamalar Yaptı. Aşırı sıcakların çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirdiğini kaydeden Çiçekler, “Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak vücut ısısı artmakta ve metabolizma bu yeni duruma uyum sağlamaya çalışmaktadır. Normalde terleme ile vücut ısısı dengede tutulmaya çalışılır. Ancak aşırı sıcaklarda sadece terleyerek vücut ısısı dengede tutulamaz.” Dedi.
ÖMRE BEDEL KADİR GECESİ
ÖMRE BEDEL KADİR GECESİ
Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet GÖRGÜLÜ Kadir Gecesinin ömre bedel olduğunu söylşedi. "
RAMAZAN ETKİNLİKLERİ İPTAL EDİLDİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİ İPTAL EDİLDİ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM- İstanbul Atatürk Havalimanı´nda gerçekleşen hain saldırı sebebiyle Mersin Büyükşehir Belediyesi, Özgecan Aslan Barış Meydanı´nda Ramazan ayı boyunca her akşam düzenlenen 3. Ramazan Etkinlikleri´ni iptal etti. Sadece 1 Temmuz 2016 Cuma günü Kadir Gecesi Özel Programı y
Problem yok, Çözüm Var
Problem yok, Çözüm Var
Alper BABAHAN/AGÜNDEM-Özel Anamur Çözüm Özel Eğitim Kursu Kurucu Müdürü Özkan Namlı, Dersaneler konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
BAYRAMDA KİLO ALDIRAN 5 HATA
BAYRAMDA KİLO ALDIRAN 5 HATA
Bayramla birlikte artan öğün sayısı ve kaloriler kilo kontrolünde büyük bir risk oluşturuyor. Bayramda en sık yapılan beslenme hataları ise kilo almayı kaçınılmaz hale getiriyor. Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı, Bayramda kilo aldıran beslenme hataları hakkında bilgi verdi.
RAMAZAN´IN RAHMETİ VE BEREKETİ MERSİN´İN HER KÖŞESİNİ SARIYOR
RAMAZAN´IN RAHMETİ VE BEREKETİ MERSİN´İN HER KÖŞESİNİ SARIYOR
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ramazan etkinlikleri, Ramazan ayının rahmeti ve bereketini ilçelere taşımaya devam ediyor.
Şoförlere Ramazan uyarıları
Şoförlere Ramazan uyarıları
Şoförlere Ramazan uyarıları: "Birbirimize toleranslı ve saygılı olmalıyız"
Emniyetten Boğulmalara Karşı ‘Can Simidim´ Projesi
Emniyetten Boğulmalara Karşı ‘Can Simidim´ Projesi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur Emniyet Müdürlüğü Sosyal Polis Büro Amirliği yaz sezonunda boğulmaları önlemek amacı ile okullarda başlattığı eğitim çalışmalarını broşürlerle ve sivil eğitim programları ile devam ettirtiyor.
ANAMUR GAGALI BALİNA TÜRKİYEDE 3. VAKA OLDU
ANAMUR GAGALI BALİNA TÜRKİYEDE 3. VAKA OLDU
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur ve Antalya´nın Gazipaşa İlçeleri sınırında bulunan Kaledran mevkiinde karaya vuran ve Gagalı Balina olarak tabir edilen balinanın Türkiye de 3. Vaka olduğu belirtildi.
Uzm. Dr. Müslüm Yıldız hasta kabulüne başladı
Uzm. Dr. Müslüm Yıldız hasta kabulüne başladı
Her geçen gün gelişen ve büyüyen Özel Anamur ANAMED Hastanesi uzman hekim kadrosuna bir yenisini daha ekledi. Uzm. Dr. Müslüm Yıldız Üroloji polikliniğinde bu hafta itibari ile hasta kabulüne başladı.
UYUŞTURUCUYA HIRSIZLIK MUSKASI YAPTI
UYUŞTURUCUYA HIRSIZLIK MUSKASI YAPTI
Mersin´in Anamur ilçe jandarma Komutanlığında uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında oluşturulan özel ekip, uyuşturucu eken bir kişinin kenevirlerini hırsızlardan korumak için muska yaparak bahçenin etrafına astığını tesbit etti.
TÜP BEBEK DENEMESİNDE GELEN MUCİZE
TÜP BEBEK DENEMESİNDE GELEN MUCİZE
Anamur ilçesi Esen tepe mahallesinde 10 yıl boyunca bebekleri olmayan ikisi de 38 yaşında olan Özlem-Kazım Ünlü çifti Antalya´da bulunan İVF Tüp bebek merkezine ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Kemal Özgür´e giderek tüp bebekle çocuk sahibi olmak istediklerini belirtiler.
BU GÖZLÜĞE DİKKAT...
BU GÖZLÜĞE DİKKAT...
SPOR VE SÜRÜCÜLÜK İÇİN KONTRAST GELİŞTİRİCİ FİLTRELER SARI RENKLİ GECE SÜRÜCÜ GÖZLÜĞÜ
Uzm. Dr. Abdulkadir Ersoy Hasta Kabulüne Başladı
Uzm. Dr. Abdulkadir Ersoy Hasta Kabulüne Başladı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Her geçen gün gelişen ve büyüyen Özel Anamur ANAMED Hastanesi uzman hekim kadrosuna bir yenisini daha ekledi. Uzm. Dr.Abdulkadir Ersoy İç hastalıkları(Dâhiliye) polikliniğinde bu hafta itibari ile hasta kabulüne başladı.
Yılmaz´dan Türe´ye Hizmet Cevabı
Yılmaz´dan Türe´ye Hizmet Cevabı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Adalet ve Kalkınma Partisi Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, yönetim kurulu ile birlikte muhtarlarla bir araya geldiği iftar yemeğinde Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye cevap verdi.
Yanlış Park Trafiği Tıkadı
Yanlış Park Trafiği Tıkadı
Atatürk Bulvarı,PTT önü…Karşı yoldan gelen ve öğrenci taşıyan servis aracı, yanlış park yapan panelvandan dolayı Atatürk Bulvarı´na giremiyor.
Ala Köprü Barajında Uyuşturucu Operasyonu
Ala Köprü Barajında Uyuşturucu Operasyonu
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde Mersin İl Jandarma Komutanlığı ile Anamur İlçe Jandarma Komutanlığının 2 ay boyunca sürdürdüğü istihbari çalışmaların ardından düğmeye bastı.
Rehabilitasyon Merkezinin Uçurtma Şenliği
Rehabilitasyon Merkezinin Uçurtma Şenliği
Alper BABAHAN/AGÜNDEM Özel Anamur (ANAMED) Hastanesine bağlı ANAMED Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açıldığı günden bugüne büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.
İnşaat İşçileri 30 Metreden Yere Çakıldılar
İnşaat İşçileri 30 Metreden Yere Çakıldılar
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde faaliyette bulunan bir inşaatta dış cephe sıvası yapan iki işçi, üzerinde bulundukları asma asansörün halatı kopunca yaklaşık 30 metre yükseklikten yere çakıldılar. Olay, bugün saat 10:00 sularında Sağlık Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde bulunan 8 katlı inşaatta meydana geldi.
Öğrencilere 20´de 20 Net Garantisi
Öğrencilere 20´de 20 Net Garantisi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur da eğitim veren Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, kendisini yenilemeye devam ediyor. Kurum şimdi de yabancı dil sorularının tamamını yapabilme garantisi veriyor.
KALP HASTALARINA RAMAZAN UYARISI
KALP HASTALARINA RAMAZAN UYARISI
Medical Park Antalya Kalp Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kabukçu, Ramazan Ayı öncesi oruç tutanlara uyarılarda bulundu.
YAĞMURLU BİR HAVADA GÖRKEMLİ BİR MEZUNİYET
YAĞMURLU BİR HAVADA GÖRKEMLİ BİR MEZUNİYET
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2015/2016 eğitim öğretim yılı 46.dönem mezunlarını yağmurlu havada görkemli bir törenle uğurlandı.
AVRUPA 10 BİN METRE KUPASI TÜRKİYE´DE İLK DEFA MERSİN´DE
AVRUPA 10 BİN METRE KUPASI TÜRKİYE´DE İLK DEFA MERSİN´DE
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde Mersin´de gerçekleştirilen 20. Avrupa 10 Bin Metre Kupası´nın basın toplantısı yapıldı.
ERBAL EĞİTİM KURUMLARINDAN MUHTEŞEM YILSONU GECESİ
ERBAL EĞİTİM KURUMLARINDAN MUHTEŞEM YILSONU GECESİ
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur´da 6 yıldır faaliyet gösteren özel Erbal Eğitim Kurumları bir yıllık çalışmalarının meyvesi olan hünerlerini, 25 ve 26 Mayıs gülenlerinde, iki gece üst üste Muhteşem Yılsonu Gecesinde sergilediler.
ANAMED´TE SÜNNET KAMPANYASI
ANAMED´TE SÜNNET KAMPANYASI
ANAMED´TE SÜNNET KAMPANYASI
Kültablalı Sigara Bırakma Eğitimi
Kültablalı Sigara Bırakma Eğitimi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur İlçe Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli Nurettin Uysal, 31 Mayıs Sigarayı Bırakma günü öncesi Anamurdaki bütün esnafı dolaşarak sigaranın sağlığa olan zararları ile ilgili anlatımda bulunuyor.
Rabia´nın Annesi Saldırıyı Anlattı
Rabia´nın Annesi Saldırıyı Anlattı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde iki gün önce meydana gelen silahlı saldırıda ağır yaralanan Rabia Kılıç´ın annesi Sevtap Güçlü, kızının Antalya´dan değil Yalovadan kendisi ile birlikte geldiğini söyledi.
AYNI BANK AYNI KADER
AYNI BANK AYNI KADER
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde dün sabaha karşı av tüfeği ile başından vurulan Serkan Ağrıtmış olay yerinde yaşamını yitirmiş, yanında bulunan kız arkadaşı Rabia Sezek(23) ise ağır yaralanmıştı. Önce Anamur Devlet Hastanesine kaldırılan Rabia Sezek, daha sonra Anamur Özel ANAMED Hastanesine kaldırıldı. Sezek´in burada yaşam mücadelesini sürdürdüğü öğrenildi.
Gençlerin Bayramı böyle Kutlandı
Gençlerin Bayramı böyle Kutlandı
Mithat Ünal/Anamur Mersin´in Anamur İlçesi´nde bu yıl gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması Yeni Cumhuriyet Meydanında yapıldı
ANAMED Hastanesinden Eklem kireçlenmeleri ve ağrılarına yeni çözüm
ANAMED Hastanesinden Eklem kireçlenmeleri ve ağrılarına yeni çözüm
Anamur Özel ANAMED Hastanesinden Eklem kireçlenmeleri ve ağrılarına yeni çözüm. PRP nedir,Nasıl uygulanır,Uygulama alanları nelerdir? Bütün bunların cevabı Anamur Özel ANAMED Hastanesinin bu uygulamasında cevap buluyor....
ŞEHİT İBRAHİM AMRUT FEN LİSESİNDEN BİLİM ŞÖLENİ
ŞEHİT İBRAHİM AMRUT FEN LİSESİNDEN BİLİM ŞÖLENİ
Bilal TALAŞ/AGÜNDEM-Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi “4006 TÜBİTAK BİLİM FUARINI” geniş bir katılımla gerçekleştirdi.
ANAMED´TEN 19 MAYIS KUTLAMASI
ANAMED´TEN 19 MAYIS KUTLAMASI
ANAMED´TEN 19 MAYIS KUTLAMASI
BAHAR TURNUVALARI SÜRPRİZLERLE TAMAMLANDI.
BAHAR TURNUVALARI SÜRPRİZLERLE TAMAMLANDI.
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Tenis sporunun bölgemizdeki resmi tek temsilcisi olan Anamur Tenis Dağcılık ve Su sporlarının geleneksel olarak her yıl yaptığı Bahar turnuvaları büyük heyecan ve mücadeleleriyle tamamlandı.
‘EN İYİ´LER KUPASINI ALDI
‘EN İYİ´LER KUPASINI ALDI
TAC´nin tarihi kampüsünde iki gün boyunca süren turnuvada potanın ve filenin şampiyonları belli oldu. 3.Stickler Cup Turnuvası´nda basketbolda Osmaniye Özel BilimKolejişampiyon olurken, filenin sultanı ise Özel Üsküdar SEVoldu.
ANAMED´ten Kutlama Mesajı
ANAMED´ten Kutlama Mesajı
Anamur Özel ANAMED Hastanesi, Eczaneler Haftası ve Engelliler Haftası için ortak bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda; “Engelli olmak asla bir kusur değildir.
Anamur´un Sevilen Doktoru Kanal 33´te
Anamur´un Sevilen Doktoru Kanal 33´te
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Devlet Hasatanesi ‘nde görevli Kadınm Doğum Uzmanı Operatör Doktor Yusuf Taner Kafadar, yarın saat 10:00´da Kanal 33 Televizyonunda yayınlanan ‘Duygu ile Sabah Keyfi´ programına konuk olacak.
ANAMED´TEN HEMŞİRELER İÇİN KUTLAMA
ANAMED´TEN HEMŞİRELER İÇİN KUTLAMA
ANAMED´TEN HEMŞİRELER İÇİN KUTLAMA
ANED´ten Engelleri Aşalım Yürüyüşü
ANED´ten Engelleri Aşalım Yürüyüşü
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in İlçesi´nde, Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği (ANED)Engelleri aşma adına bir yürüyüş gerşekleştirdi.
Başkan Türe´den Engelliler Haftasında Anlamlı Ziyaret
Başkan Türe´den Engelliler Haftasında Anlamlı Ziyaret
Mithat ÜNAL/AGUNDEM-Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Dünya Engelliler Haftasında Özgüven Rehabilitasyon Merkezinde engellilerle bir araya geldi.
Şehit Annelerine Onur Plaketi
Şehit Annelerine Onur Plaketi
Kükür Köylüleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, her yıl olduğu gibi bu yılda Anneler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Anamur Öğretmen Evinde gerçekleşen Anneler günü etkinliğinde Anamurdaki şehit annelerine onur plaketi verildi.
Güvenilir Anamur Güvenilir Mersin
Güvenilir Anamur Güvenilir Mersin
Anamur AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Feyzi Kaya ve T.H.K Sivil Havacılık Derneği Başkanı Halil Ünlüselek Mersin´de yapılan Kültür ve Turizm Koordinasyon Toplantısına katıldı.
Anamur´da Okul Öncesi Masalı
Anamur´da Okul Öncesi Masalı
Alper BABAHAN/A GÜNDEM-‘´Okul öncesi eğitim degösterdiği başarı grafiği ile Anamur´da iyi bir performans yakalayan Erbal kres sosyal aktivitelerde de sık sık yer alıyor.
Şoförlerden Engelli ve Yaşlılara Yardım
Şoförlerden Engelli ve Yaşlılara Yardım
Bilal TALAŞ/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi şoförleri özellikle engellilerin otobüse binip inmeleri sırasında yardımcı oluyorlar.
Anamur İskelede Silahlı Saldırı
Anamur İskelede Silahlı Saldırı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Anamur İlçesi´nde meydana gelen silahlı saldırıda bir kişi ağır yaralandı.
MİNİK ÖĞRENCİLERE”BEN YEMEK SEÇMEM “PROJESİ
MİNİK ÖĞRENCİLERE”BEN YEMEK SEÇMEM “PROJESİ
Bilal TALAŞ/AGÜNDEM-Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen ´´Ben Yemek Seçmem Projesi´´ ile öğrencilere sağlıklı beslenme öğretiliyor.
Terör Zanlısı Yol Kontrollerinde Yakalandı
Terör Zanlısı Yol Kontrollerinde Yakalandı
Bozyazı Tekeli Jandarma Karakol Komutanlığı yaptığı kontrollerde terör örgütü üyesi bir kişiyi yakaladı. Otobüs yolculuğu yapan R.T. isimli şahsın Yüksekova Sulh mahkemesince silahlı terör örgütüne üye olduğu tespit edildi.
ANAMED´ten Yangın Tatbikatı
ANAMED´ten Yangın Tatbikatı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Özel Anamur Anamed Hastanesinde yangın tatbikatı yapıldı
AMELİYATSIZ HEMOROİD TEDAVİSİ ARTIK MÜMKÜN!!!
AMELİYATSIZ HEMOROİD TEDAVİSİ ARTIK MÜMKÜN!!!
ANAMUREKSPRES/Alper BABAHAN-Bir anlamda ışıkla tedavi olarak bilinen lazer, yüksek ısı taşıyan ışık tipidir. Son zamanlarda tıp alanında daha sık olarak kullanılmaktadır. Bu ışın varisleşmiş damarda büzüşmeye neden olarak basur memelerinin küçülmesini sağlar. Bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasına zemin hazırlayarak hızlı bir iyileşme sağlar.
Anamur Ankara´da Tanıtılacak
Anamur Ankara´da Tanıtılacak
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Doğa´nın tüm canlılığını içinde barındıran, tarihi dokusuyla ziyaretçilerine kapılarını açan, kültürel yaşamı ve geçmişten günümüze taşıdığı zenginlikleriyle Taşeli Yörükleri´nin yurt edindiği Akdeniz´in incisi Anamur Ankara´da gerçekleşecek olan 2. Mersin Tanıtım Günleri´nde Anamur Belediyesi tarafından açılacak stant ile tanıtılacak.
Sosyal Projeler Sürüyor
Sosyal Projeler Sürüyor
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan sosyal projelerden biri olan Ücretsiz Sinema Günleri tüm hızıyla devam ediyor.
Mersin Filtre Su Müzesi Mehterle Açıldı
Mersin Filtre Su Müzesi Mehterle Açıldı
Mersin´e kazandırılan tarihi değere sahip birçok sistemin sergilendiği Mersin Filtre Su Müzesi muhteşem bir törenle açıldı.
RUH SAĞLIĞI VE HASTALILARI UZMAN DOKTOR FUAT OLCAY ANAMED  HASTANESİ´NDE HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR
RUH SAĞLIĞI VE HASTALILARI UZMAN DOKTOR FUAT OLCAY ANAMED HASTANESİ´NDE HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR
Her geçen gün gelişen ve büyüyen Özel Anamur ANAMED Hastanesi uzman hekim kadrosuna bir yenisini daha ekledi. Ruh Sağlığı ve hastalıkları bu hafta itibari ile hasta kabulüne başlamıştır.
TEBRİKLER ÖZEN HALI YIKAMAYA
TEBRİKLER ÖZEN HALI YIKAMAYA
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamurda kısa süre önce halı temizlik şirketi açan Özen Temizlik, özellikle halıda gösterdiği özen ve intizamı bir kez daha kanıtladı. Evin küçük kızının hemen hemen her yerini oje lekesi ile renklerini allak bullak ettiği halıyı çöpe atmayı düşünen anne, son çare halısını Özen Halı Yıkamaya getirdi. Özen Halı Yıkama müşterisini yine yanıltmadı ve lekeyi çıkardı.
TOUR OF MERSİN´İN İKİNCİ GÜNÜNDE VAN SCHIP JAN WILLEM GENEL KLASMANDA BİRİNCİ
TOUR OF MERSİN´İN İKİNCİ GÜNÜNDE VAN SCHIP JAN WILLEM GENEL KLASMANDA BİRİNCİ
Mersin Uluslararası Bisiklet Turu ‘Tour Of Mersin´in ikinci gününde genel klasmanda birinci Hollanda´nın Cyclingteam Join-S De Rijke takımından Van Schip Jan Willem oldu.
ANAMED´ten Ücretsiz check-up
ANAMED´ten Ücretsiz check-up
Alper BABAHAN/AGÜNDEM-Anamur Özel Anamed Hastenesi topluma yönelik hizmetlerini sürdürüyor.
MECLİS BU KAVŞAK İÇİN TEK VÜCUT OLDU
MECLİS BU KAVŞAK İÇİN TEK VÜCUT OLDU
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediye Meclisi, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğüne bir kavşak ve iki cebin tekrar açılması için dilekçe gönderdi. Anamur´un trafik durumu dikkate alınmadan kapatılan otogar kavşağı, İtfaiye cebi ve 19 Mayıs Caddesini ikiye bölen üstgeçit yanındaki cebin kapatılması Anamur´u ikiye böldü. Vatandaş ise Kara yollarına büyük tepki gösteriyor.
Tüm Polislerin Polis Haftası Kutlu Olsun
Tüm Polislerin Polis Haftası Kutlu Olsun
Günümüzde Polis Teşkilatımız modern araçlar ve iletişim teknolojilerini başarı ile kullanarakdaha aktif hizmetler vermektedir. Bu hizmetleri canları pahasına yerine getirirken şehit vegazi olabilmektedirler.
Doğan Cüceloğlu, İstanbul´daki Mersinli Hemşerileriyle Buluştu
Doğan Cüceloğlu, İstanbul´daki Mersinli Hemşerileriyle Buluştu
AGÜNDEM-Ünlü psikolog yazar Doğan Cüceloğlu, İstanbul´da yaşayan Mersinli hemşerileriyle buluştu. Şişli´de düzenlenen “Doğan Cüceloğlu Hemşerileri ile Buluşuyor” etkinliğine katılım yoğun oldu.
ANAMED´ten Farkındalık Konferansı
ANAMED´ten Farkındalık Konferansı
Alper BABAHAN/AGÜNDEM-Anamed Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi otizm farkındalık etkinliği kapsamında 4 Nisan da Belediye konferans salonunda halka açık bir oturum düzenledi.
ÖZÇETİNLER OTOMOTİV YETKİLİ RENAULT VE DACIA DA YETKİLİ SERVİS
ÖZÇETİNLER OTOMOTİV YETKİLİ RENAULT VE DACIA DA YETKİLİ SERVİS
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Renault ve Dacıa Yetkili Servisi D-400 karayolu Sanayi Karşısındaki yerinde hizmete yeniden başladı.
Başkan Türe 7.Yılını Değerlendirdi
Başkan Türe 7.Yılını Değerlendirdi
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Belediye Başkanlığının 7. yılını değerlendirdi. "Bizlere ikinci kez vermiş olduğunuz Anamur´a hizmet etme görevinde 30 Mart 2016 tarihi ile 7.yılımızı geride bırakıyoruz. Birinci 5 yılımızda ve ikinci dönemimizin 2.yılında Anamur´a kazandırmış olduğumuz projelerin gururunu yaşıyoruz." diyen Türe değerlendirmesini şu şekilde sürdürdü:
Kamuya Hangi Taşeronlar İşçiler Alınacak Hakları Neler Olacak
Kamuya Hangi Taşeronlar İşçiler Alınacak Hakları Neler Olacak
AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığının hazırladığı ekonomi bülteninde, taşeron düzenlemesinin ayrıntılarına yer verildi.
ANAMED Hastanesinde Ücretsiz Kanser Taraması
ANAMED Hastanesinde Ücretsiz Kanser Taraması
Özel Anamed Hastanesi 1-8 Nisan arası PSA Üçreti alınmayacaktır.
Bu Manav Şifa Dağıtıyor
Bu Manav Şifa Dağıtıyor
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur da Şifa Manavı her geçen gün daha çok dikkat çekmeye başladı. Şubat ayından itibaren faaliyet gösteren Şifa Manav Hasan Arı kısa süre geçmesine rağmen gösterilen bu ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirirken, herkese teşekkür ediyor.
Atilla Olçum ´Kemalist Ruh Eğitim Müfredatından Arındırılmalı´
Atilla Olçum ´Kemalist Ruh Eğitim Müfredatından Arındırılmalı´
Anamur da iki defa Ak Partiden Belediye Başkanlığına aday adaylığı bir defa da adaylığını koyan Eğitimbir-Sen Genel Başkan Yardımcılarından Atilla Olçum, Burdurda sendikanın bir toplantısında yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk´ün düşüncelerinin artık eğitim müfredatından arındırılması gerektiğini söyledi. Olçum´un bu çıkışı önce salondaki sendika üyelerini şok etti, basında yayınlanmasının ardından da tüm Türkiye de tepkilere neden oldu. Atilla Olçum´un konuşmasına sosyal medyadan sert tepkiler yağdı.
ALANYA´DA ŞEHİT VAR
ALANYA´DA ŞEHİT VAR
MARDİN´İN Nusaybin ilçesinde PKK´lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için sürdürülen operasyonlarda Alanyalı polis memuru Coşkun Nazilli şehit düştü.
Acil Medikal 7/24 Hizmetinizde
Acil Medikal 7/24 Hizmetinizde
Acil Medikal & Anamur İşitme Merkezi
Anok Anamur Rent A Car Bir Türkiye Markası
Anok Anamur Rent A Car Bir Türkiye Markası
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anok Anamur Rent A Car, kaliteli ve istikrarlı bir şekilde sürdürdüğü araç kiralama hizmetini, ekonomik fiyat politikası ile taçlandırıyor.
Papaz Çikolata Verirken İmam Tokat Atmamalı
Papaz Çikolata Verirken İmam Tokat Atmamalı
Müftülüğün hazırladığı konferansta konuşan Eğitimci Yazar Sait Çamlıca kendi hayatından da çarpıcı bir örnek vererek; “Çocukluğumuzda Almanya da yaşadığım kasabanın bir kilisesi vardı. Biz hep o kilisenin bahçesinde oyunlar oynardık. Kilisenin papazı bize hep çikolatalar verirdi. Camiye geldiğimizde ize hem yaşlılarımız, hem de camiinin imamı kafamıza tokatlar atardı. Şimdi düğünün papaz çikolata veriyor, camiinin imamı tokat atıyor. Böyle bir durumda çocuk camiye mi gider, kiliseye mi?” diye sordu.
Ziraat Odası Kümes Hayvanı Satacak
Ziraat Odası Kümes Hayvanı Satacak
Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Odanın anlaşmalı kümes hayvanı satacağını söyledi. Gümüş; “Acar Yarka Tarafından Üretilen Kümes Hayvanları Odamız Başkanlığı Aracılığı ile Üyelerimize Uygun Fiyatlarla Satılacaktır. Kümes Hayvancılığına İlgi duyan Üyelerimizin Odamız Başkanlığına 31 Mart 2016 Tarihine Kadar Müracaat Etmeleri Gerekmektedir.” Dedi.
Kuşlara Akdeniz Şefkati
Kuşlara Akdeniz Şefkati
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Akdeniz İlkokulu ağaçlara astığı kuş kafesleriyle örnek davranış sergilediler.
İstiklal Ruhu Engel Tanımaz
İstiklal Ruhu Engel Tanımaz
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Özel ANAMED Hastanesi Rehabilitasyon Merkezi Öğrencisi Bülent Koç, İstiklal Marşını okuyarak bu ruhun en güzel örneğini sergiledi.
Anamur ADD 12. Olağan Genel Kurulunu yaptı…
Anamur ADD 12. Olağan Genel Kurulunu yaptı…
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Dernek binasında yapışlan kurulda yönetim kurulu üyeleri belirlendi.
A Protokol Ekmek Tanıtımı
A Protokol Ekmek Tanıtımı
Mithat Ünal/AGÜNDEM- Mersinin Anamur İlçesi Kısa Kahyaoğlu Konağında sergilenen ve tazeliğini 8 gün boyunca koruyabilen Anadolu ekmekleri Anamur´un A Protokolüne tanıtıldı. Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Cumhuriyet Başsavcısı Vedat Temel, Garnizon Komutanı Yarbay Fatih Soysal, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Serdar Cangökçe ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel katıldılar.
SRC EMLAK MARKA OLMAK İÇİN PATENT ALDI
SRC EMLAK MARKA OLMAK İÇİN PATENT ALDI
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamurda yaklaşık 5 yıldır faaliyet gösteren SRC Emlak patent alarak adını tescilletirdi. SRC Gayrimenkul İnşaat Grubu Sahibi Rıza Cılız, bu ismin artık aynı sektörde başka şirket ve özel sektörlerde kullanılamayacağını söyledi.
Canlı Bomba Eylemi Cihat Değildir
Canlı Bomba Eylemi Cihat Değildir
Mithat ünal/agündem-Mersin´in Anamur İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, canlı bumba eylemlerinin kesinlikle bir cihat olmadığını cihadın, Allah ile kul arasına giren engelleri ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.
Yabancı Dili Neden Anadiliniz Gibi Konuşmuyorsunuz ki?
Yabancı Dili Neden Anadiliniz Gibi Konuşmuyorsunuz ki?
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM- Amerikan Kültürü ve Yabancı Dil Okulları Eğitimi, İletişim çağının vazgeçilmezi olan yabancı dili ana dilimiz gibi konuşabilme garantisi veriyor. Okulun Kurucu Müdürü Mehtap Solak, eğitimini tamamlayan öğrencilere seçtikleri seviye ve dilde dünyada geçerli sertifika verdiklerini de söyledi.
"Her eve ateş düştükçe isyan çoğalıyor"
"Her eve ateş düştükçe isyan çoğalıyor"
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, her gün şehit haberleri geldiğini, gençlerin öldüğünü belirterek, “Her eve ateş düştükçe oradaki isyan çoğalıyor ve insanların bir birine çok ciddi olan nefretleri düşmanlığa çeviriyorlar” dedi.
ANAMURDA KAZA AZ KALSIN BİR AİLE YOK OLUYORDU
ANAMURDA KAZA AZ KALSIN BİR AİLE YOK OLUYORDU
Mersin Anamur ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 8 kişi yaralandı.
´Tuz alışkanlığından 1 ayda kurtulmak mümkün´
´Tuz alışkanlığından 1 ayda kurtulmak mümkün´
Prof. Dr. Tevfik Ecder, tuza çok alışmış kişilerin 1 ay içerisinde bunu bırakabildiğini belirterek, "Bir süreliğine buna katlanabilirlerse daha sonra zaten isteseler de tuzlu yiyemiyorlar" dedi.
Kitabını Kadınlar Gününde İmzaladı
Kitabını Kadınlar Gününde İmzaladı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Mersin´in Bozyazı İlçesi Kök obası Ortaokulunda İngilizce Öğretmenliği görevini yürüten Bilge Turgut, ölen Hava Astsubayı Eşi Yüksel Turgut için yazdığı ‘Paylaşılacak Çok Şey Var.´ Adlı kitabını 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ikinci kez imzaladı.
akşamda ikinci intihar
akşamda ikinci intihar
Anamur´da Kebapcı Ramazan Usta(42) Zirai ilaç içerek Yaşamı son verdi.
Musıki Derneğinden Kadınlara Özel Konser
Musıki Derneğinden Kadınlara Özel Konser
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Anamur Muskıi Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile Belediye Meclis Salonunda bir konser verdi. Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kültür İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ile birlikte salonu davetliler doldurdu.
Öztürk´ten Kadınlar günü Mesajı
Öztürk´ten Kadınlar günü Mesajı
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-Bayındır Memur-Sen İlçe Başkanı İbrahim Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Öztürk mesajında; “Kadınlar, dünyanın var oluşundan bugüne kadar hepimizin hayatında en önemli yere sahiptirler. Aslında sadece bir gün değil, her gün özel olduklarını hissettirmek gerekse de sadece kadınlara özel olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde hatırlanıyor olmak kadınları daha da mutlu edecektir....
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
5.9944
EURO
6.8267
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12